rozmyslam nad tym preco by chcel kupovat nove riaditka so starym lookom ked su dobre aj stare riaditka :) ja som kupil stare hlinikove ITM za 10$ a k tomu "NOS" noname predstavec za 14 a mal som kombo ake som potreboval. rovnako ak by som hladal vidlu siel by som na ebay a hladal nejake stare zasoby :) casto krat lacnejsie ako tie vyrobene v dnesnych dnoch
09.01.2019 - 18:08:52
01
elpha napísal:


Pekne, ja som pozeral Nitto a Ritchey Classic tie su asi najlacnejsie, krute je, ze stale este tazsie, ako tie co su tam origo :D Ale mozem tam nechat povodne, cez redukcne podlozky.
09.01.2019 - 18:12:00
00
Kenai napísal:
No vyzera to pekne, ja som hladal zavitove, ani som neuvazoval o zmene na ahead. Ak by som pouzil nieco threadless tak by som potreboval 320mm stlpik a 100mm podloziek. :$ Myslis, ze take nieco sa vobec da poskladat? Vidrzi to ten stlpik ? Usetrit 2kg na vahe by celkom za ten spas stalo.


ta z taiwanu ma 300 mm stlpik, tu z nemecka ma kamos, mozem sa ho opytat, ta ocelova je dost dlha
stlpik to vydrzi v pohode
ak by si bral tu z taiwanu tak budes potrebovat expander namiesto jezka
a nezabudni kupit 1'' a nie 1 1/8'' podlozky
https://www.rosebikes.com/xtreme-alu-tri-spacer-32217
09.01.2019 - 18:22:41
01
Jediny problem co sme nevyriesili, je: Co ak sedia misky krivo v rame a vidlica ma sedla aj stlpik rovny. A bojim sa, ze to je najpravdepodobnejsi scenar. Da sa to nejako premerat, ci len zafrezovat do rovna a hotovo?
09.01.2019 - 18:32:16
00
Kenai
ja by som pockal s investiciami kym to cele pozrieme
09.01.2019 - 18:39:05
01
elpha Asi ano, pockam kym uschne asfalt a teplota vylezie aspon na 10 a ozvem sa.
09.01.2019 - 18:42:45
00
Mne sa nepáči ten look baranov z konca 80-tych a 90-tych rokov. To je proste dizajnový otras, ako Versace košele pre homosexuálov. Tie naozaj klasické zo 60-tych a 70-tych sa mi naopak veľmi páči až na to že boli moc úzke na mňa (380 mm bol štandard, občas 400 mm), a ja štandardne vozím 440 - 460 mm.

Ja si renovujem jeden klasický cestný bike pre seba na špecifické retro akcie ( DUSIKA z roku 1981) a kupil som si na ten účel nový AHEAD predstavec RITCHEY C220 (cena 55 EUR) a nové barany RITCHEY CLASSIC 440 mm(cena 37 EUR) a medzikus BBB BHP-20 EXTENDER 25,4mm (15 EUR) + podložku do extendra (1,50 Eur). . Dizajnovo veľmi pekné, leštený hliník.

Keby že mi tie pôvodné barany "sadnú do ruky" tak by som nechal tie, ale na bicykli potrebujem aj správny pohodlný uchop a pohodlný posed.
10.01.2019 - 08:34:51
00
Tak som dnes opat rozobral cele HZ. Horna miska ma seriozny vakel. Proste v zasunutom stave ide vaklat dobry 1mm vpred a vzad. To pati bez ohladu na to ci ju otocim o 90 stupnov, alebo nie. Z toho je jasne, ze to bude ovalita mufne ramu. Cele HZ musi byt dost razantne utiahnute, aby sa ta miska v tom rame nehybala pri poklepani prednym kolesom o zem. To sa muselo stat za poslednych 4000km, lebo tak zle to rozhodne pri minulom rozobrani nebolo. Pamatam si jeden "pekny" 15cm hlboky vytlk co cambala.roman nezvladol ukazat, ked isiel predomnou po Moravskej cyklotrase. :swear: To bola rana, ze som skoro spadol z biku. Asi posledny klincek do rakvy uz tak nie velmi dobre drziaceho HZ. Cize anamneza a diagnoza jasna. Liecba, ale neznama. Nemam ponatia, ako take nieco opravit v hotovom rame. Jedine urobit custom duralove misky a dopasovt rucne. Potom na pevno nalisovat a verit, ze to bude rovno. Ak nie, tak z toho bude stacionarny treningovy bajk. ;(
10.01.2019 - 12:46:42
00
Nový rám akurát tak. Favorit rámy sa dajú zohnať do 50€. Zbytok vybavenia len prehodiť. Akékoľvek riešenie bude drahšie a otázka životnosti bude veľmi povážlivá.
10.01.2019 - 16:29:01
01
myalim ze kenai ma citovy vztah k tomu ramu. takze len tak nevyhodi. Mozno v jeho pripade by bolo idealne spravit tento favo najviac do povodneho vzhladu a vystavit a druhy mat na vsetko ostatne
10.01.2019 - 16:33:15
01
Už len teraz podľa toho, čo napísal, tak za ložiská a misky vyhodil viac peňazí ako keby kúpil rám. Ak je to oválne, tak to už nikto nikdy nedá do pôvodného tvaru žiaľ. Bola by tú možnosť odrezať vadnú časť a navariť novú, ale chcelo by to ozaj machra na to a otázka životnosti je veľmi pofiderna. Treba vedieť, dokedy sa ešte oplatí do toho vrážať peniaze a kedy už to je zbytočné.
10.01.2019 - 16:41:29
01
Kenai toto je na novy ram, arkobici.sk by ti to vedeli opravit, ale oplatit sa to neoplati
10.01.2019 - 16:51:54
01
Presne ako pise misko_hrasko ten bike mam od 10 rokov tak mam k nemu citovy vztah. Ten ram, je to posledne origo co na nom ostalo. Ostatne zaslo na opotrebenie. Ked vymenim ram bude to len dalsi favorit. Cize dakujem vsetkym za pomoc, bike ostane v pracovni na trening na trenazery a pripadne opatrnu cestu 2km do dediny na pivo. A konecne, i ked nie velmi nadsene, idem kupit canyon endurace, ktory mam vyhliadnuty uz asi 3 roky. :worried: "Super" ze pred 10 dnami zdrazely vsetky nove canyony o 100 Eur :swear:
10.01.2019 - 18:36:51
00
Ked je to tak ako vravíš, Tak ten Favorit by som dal do pôvodného stavu ako "veterán" (preč so Shimano komponentami).
Musíš nejakú dobu prehľadávať cyklobazáre na nete a originál Favorit komponenty z tej doby zoženieš za pár EUR.

A potom by som si ho vystavil (napr v obývačke na stenu ako obraz) , a občas pár krát z a rok zvesil na nejakú nedeľnú jazdu do krčmy a pod.
11.01.2019 - 08:54:09
01
Kenai niektore "pivo" z Lidlu aj z Kauflandu je v ocelovej, nie hlinikovej, plechovke. Zistis jednoducho, zoberies na nakup maly magnet ;-)

Pivo vylejes, plechovku nastrihas na pasiky a experimentujes. Znie to ako prasacina, aj to teda je, ale je to bezne riesenie, robia to tak aj niektori servisaci.
12.01.2019 - 23:29:29
01
keyboard_arrow_up