Hehe Fixka bolo ti to treba?
04.09.2018 - 09:03:15
00
V pohode, mne stačí keď uvarí a môže kľudne spať :D
04.09.2018 - 11:07:25
01
tak ma napadlo, ze preco by som si ja kusal do jazyka a vzdaval sa oblubenych jedal. mal som velmi rad penne s cukinou. spravi sa cibulka na olivaci a slaninke, úroda sa chili, do toho na kocky nakrajana cuketa, opecie sa, potom pokrajane bazalkove listy, navrch struhany parmezan (nesoli sa, ked je ho viacej, korenie netreba, lebo chili). jednoducha uprava receptu: toto vsetko som nezamiesal do penne, ale penne nechal moliam v spajzi. ako obycajne, zase bez fotografie, lebo hlad je najvacsi pan a vsetko rychlo zmizlo, kym som sa spamatal, nebol zase co fotit.
12.09.2018 - 15:00:09
01
Zdravím, viete mi prosím poradiť nejaký dobrý, overený podiel makier pri low carb? Práve som preluskal komplet celú tému a odpoveď som nenašiel. Neviem isto či sa pýtam dobre no myslím pomer bielkoviny, tuky, sacharidy. Vďaka
17.01.2019 - 10:47:04
00
Nejaký presný podiel trafíš ťažko. Základom je čím menší príjem sacharidov - jednoduchých aj zložených /všetky výrobky z múky, ryža, zemiaky/. Pre zdravé fungovanie potrebuješ najmä bielkoviny, minerály a vitamíny - prirodzené aj z doplnkovej výživy. Tukov treba prijímať tiež čím menej.
17.01.2019 - 11:30:41
00
Martinsrs nepúšťaj sa do radikálnej zmeny, ak nemáš túto problematiku naštudovanú alebo niekoho kto ťa v tom vyzná a vie ti poradiť. Nevedomky si vieš pekne ublížiť. Otázkou je, či chceš byť LC alebo skĺznuť do keto, od toho sa odvíja príjem sacharidov. Zmena veľmi bolí, treba sa na to pripraviť a urobiť to v neaktívnom období. Ja by som odporúčal ísť na to postupne, neviem aký máš jedálniček, začal by som tým, že prestať jesť komplet pečivo, chlieb, rôzne sladké tyčinky a neviem akú háveď, čo nájdeš po ruke pri pokladni :D. Základ je kvalitná zelenina, mäso, vajcia, niekto vo veľkom je syry/mliečne výrobky - ja ich moc nemusím, ryby. V prípade doplnenia sacharidov /ťažký tréning, pretek/ volím kvalitné cestoviny s domácou omáčkou, alebo na zelenine, pokojne aj celozrnnú ryžu - ale nie vo veľkom množstve, ovsenné vločky / hlavne ráno je z nich dobrá kaša.
Tuky: orechy - hlavne mandle, alebo vlašské, olivový olej, bravčová masť, avokado.
Múdre knižky píšu, že nielen mať kvalitnú stravu, ale treba si ju vedieť aj vychutnať a plne sa jej venovať, t.j. nenahádzať všetko rýchlo a pri TV, alebo pozeraní do mobilu. Jesť pomaly a poriadne prežúvať.
To je tak v skratke k téme :)

PS: riešil som aj ten podiel, nahrával do kalorických tabuliek, ako zaujímavosť je to super, ale inak je to veľmi nepraktické a zväzujúce :D
17.01.2019 - 11:53:57
00
Zatiaľ chcem skúsiť len low carb, na keto sa hneď necítim. Ide mi hlavne o to, či tam nemám až moc tukov, aj keď sú hlavne z avokáda, vajec, syru a slaniny.

Prílohy:

Screenshot_20190117-124012.jpg
Screenshot_20190117-124012.jpg 215.07 KiB thumb_up0thumb_down

17.01.2019 - 12:47:10
00
Martinsrs napísal:
Zdravím, viete mi prosím poradiť nejaký dobrý, overený podiel makier pri low carb? Práve som preluskal komplet celú tému a odpoveď som nenašiel. Neviem isto či sa pýtam dobre no myslím pomer bielkoviny, tuky, sacharidy. Vďaka


Obecne platí, že ak nieco vyradíš, tak dalsie zložky musíš pridat. A ak niečo pridáš, tak sa dostaneš obvykle mimo doporučené hranice. Takže niečo získaš, nieco ztratíš. Preto sa doporučuje vyvážená strava a nie extrémy typu "niečoho málo a niečoho vela" ;) Napr. nadmerný príjem bielkovin zvyšuje riziko problémov s ledvinami a tak dále.
17.01.2019 - 13:15:29
01
Príjem bielkovín môže byť nie nadmerný ale primeraný, so znížením množstva sacharidov a tukov. Znížením príjmu sacharidov nemusíš nič iné pridávať, len stratíš to čo potrebuješ stratiť - tuky. Organizmus bude ako palivo používať nadmerné tukové zásoby. Ak sú. Ak nie sú - nie je čo low carbovať.
17.01.2019 - 16:09:56
00
tak už nie len tréner ale aj výživový poradca
17.01.2019 - 16:44:57
05
Zo 128 som šiel na 116, len tým že som prestal jesť pečivo a hlúposti. Lenže sa to nejako zastavilo a už dva mesiace ani kilo dole. Preto chcem vyskúšať teraz LC.
17.01.2019 - 17:17:21
00
Veď ,,vynechanie pečiva a hlúpostí,, je low carb.
17.01.2019 - 17:21:29
00
Rit palovu, este musis vynechat zemiaky, ryzu, vsetko z obilia, skrobovu zeleninu ak toto teda nepovazujes za hluposti
17.01.2019 - 17:23:02
00
Akú rit paľovú. Znížil príjem zložených cukrov - pečivo, ... Low carb - menej cukrov. Ak chce ísť s váhou dole viac, musí pokračovať so sníženým kalorickým príjmom. Dopoludnia jedna bageta /šunka, ..., zelenina/, klasický obed, klasická večera - mäso, zelenina, ovocie ale už bez zložených sacharidov /zemiaky, ryža, cestovina - všetko z múky/. Samozrejme cez deň žiadne ,,zobanie,, dalších blbostí.


Naposledy upravil ivan dňa 17.01.2019 - 17:37:45, celkovo upravené 1 krát.

17.01.2019 - 17:26:24
00
Low carb je urcite mnozstvo gramov prijimanych sacharidov za den nie len to ze je ich trocha menej. Standardne cca 50-70g za den je low carb. Do 100 je sugar free a do 20 je keto. Je to o tom ze musi telo naucit brat energiu z tukov. Pokial ale dalej bude tlacit cukry vo forme zemiakov, ryze, cestovin atd tak to telo nenauci.

Tych 12kg co zhodil mohla byt vo vacsine kludne len voda ktora sa v tele viaze na cukry velmi rada. Znizil trochu cukry a voda sla prec ale tam to skoncilo.
17.01.2019 - 17:30:10
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up