edy34 napísal:
... tak mozno fakt nepotrebuje karbon ale slusny pruzny hlinik.

Pružný hliník?
23.01.2019 - 10:57:49
01
edy34 napísal:
No maros. Existuju aj lepsie hlinikove ramy nez robi Merida. Poznam ludi co isli so mnou okolo Tatier cca. 210km, dvaja mali hlinikove lahke biky a celkom to dali bez problemov. aj ostatne komponenty. Pokial nechce clovek jazdit na sekundove zlepsenia v segmentoch tak fakt nemusi mat top bike. ked zacne na slabsom karbone nepozna rozdiel od lepsieho lebo to nema s cim porovnat akurat tak s hlinikom. existuju aj firmy co ti daju na zaciatok kolesa s hmotnostou 1,7kg, napriklad aj trek a mozno aj canyon a to je uz pekna hmotnost. inak je pravda, ze tiagra vs. ultegra uz dneska nie su tak vzdialene. a da sa jazdit aj na sore, zalezi aky je clovek fajnovy a kolko chce jazdit.
podla mna hlavne aby pasoval ten ram, velkost a ergonometria, aby mal clovek ten spravny feeling na biku a radost a nie aby sa trapil s chrbtom a podobne. tiez ocenujem ak sa na biku dobre zataca, klopi a mam pohodlny bike a nulove ambicie na pretekanie takze mozno nejake watty stracam ale aspon po odjazdeni 150km nie som rozbity a mozem aj popracovat ak treba. ak vsak clovek chce jazdit tak 60-80km prevazne, tak mozno fakt nepotrebuje karbon ale slusny pruzny hlinik.

Samozrejme že existujú aj lepšie hliníkové rámy a aj lepšie karbónové rámy, v tom však nebola podstata môjho príspevku. Jazdil som aj skoro top rámy od iného výrobcu, ale na podobných základných kolesách ako mám ja, a tam som pocitovo ten rozdiel necítil. Jazdil som však aj moj bike na lepších kolesách a tam som už rozdieľ cítil, ale zase časovo na segmentoch nie taký aký som pocitovo myslel :-). Na 100% máš však pravdu v tom, že ti musí bike sadnúť, a to nielen geometriou ale hlavne veľkosťou.
23.01.2019 - 11:47:46
00
Cirdeman napísal:
Nazdar všetci,

opýtam sa tu, viete mi prosím vás odporučiť konkrétne aký cestný bike (značku, model) si mám kúpiť (celkom o ňom uvažujem už), chcel by som prejsť z cross/trekk-ového, teda nechal by som si aj ten, ale veľmi by som už chcel rýchlejší cestný bicykel...

Musí ale spĺňať 3 podmienky: karbónový rám, kotúčové brzdy a cenový strop max 1500e samozrejme čo najlepší pomer cena/výbava/kvalita komponentov, však každý che taký...

Vďaka za radu.

Si pozri toto - karbón na ultegre za 1550
alebo hento - columbus oceľ na potenze za 1550, ak by si chcel zmeniť požiadavku ohľadom rámového materiálu :-).
23.01.2019 - 11:59:05
01
No najradšej by som pekný karbónový, ale tak keď tu bude cez cenový strop, tak sa karbónu vzdám a pôjdem do hliníkového...čo iné mi ostáva, chcem totižto nový :-) z druhej ruky by som určite našiel...nechcem po niekom bicykel :-(
23.01.2019 - 12:12:45
00
Je to bicykel, nie baba po syfilitickom AIDSákovi s žltačkou ako spešl bonusom :D
23.01.2019 - 12:15:52
01
Cirdeman napísal:
No najradšej by som pekný karbónový, ale tak keď tu bude cez cenový strop, tak sa karbónu vzdám a pôjdem do hliníkového...čo iné mi ostáva, chcem totižto nový :-) z druhej ruky by som určite našiel...nechcem po niekom bicykel :-(


uz si tu mal aspon tri ziletky v karbone s diskami a v tvojej cene a aj tak ides do hlinika...nejak mi to hlava neberie
23.01.2019 - 12:17:00
02
Nie nie, len sme sa bavili čo by bolo mne najvhodnejšie a stačil by mi ako prvý cestný bike :-)
23.01.2019 - 12:37:39
00
lenze nepoznam nikoho kto by si kupil cestak a nechcel ho..kazdeho to chytilo. takze v konecnom dosledku minies viac penazi ak by si siel kupovat neskor lepsi alebo upgradovat ten kupeny :) samozrejme su to tvoje peniaze, ja pisem len aka je vacsinou realita
23.01.2019 - 13:04:09
02
Hej, však poznáme to všetci, aj ja som pár drobností už vymenil a ešte vymením, lebo musím, lebo chcem :-)
23.01.2019 - 13:18:56
00
Hack3r ma pravdu, ak si manicky typ ze ta to moze fakt chytit ako vacsinu, tak si este ten strop premysli. idealne si nejake tie bajky aj vyskusaj, hlinikovy ci karbonovy, ergonometrie, hmotnosti, prehadzovacky, sprevodovanie. za peniaze v BA poziciava Bajkula a Kaktus bike a mozes seriozne potestovat. v okoli levic neviem. oslany trosku nechaju po dvore povozit...decathlon mozes vratit do 60dni bez uvedenia dovodu ak ti nesadne biky. maju aj nejake karbony, treba pozret eshop, asi aj canyon ma moznost vratit bike.

Kazdy ti tu budeme davat nejake nase subjektivne pocity ale hlavne ty musis s tym bikom byt spokojny a to zistis skusanim.
23.01.2019 - 14:27:25
01
No neviem ktorá predajňa v mojom okolí zapožičia bike na skúšku...budem ešte veľa dumať či karbón, alebo hliník či kotúčové, alebo ráfikové...ostatná výbava ako radenie to mi je viac menej jedno, čo tam výrobca dá...je väčšinou postačujúce pre nenáročného, bežného užívateľa...
23.01.2019 - 15:32:32
00
ja sice bikujem len cca 5 rokov, ale z mojho pohladu su na bajku pre mna dolezite, karbon ram lebo je pohodlnejsie z toho co som aj na sebe odpozoroval, co najlahsie kolesa, pohodlne sedlo a idealne karbonova sedlovka ktora o malinko viac tlmi narazy a dobre nastaveny posed. vybava az taka dolezita nie je. jazdil som Soru a teraz mam Ultegru a rozdiel v podstate nevnimam :) akurat vaha je rozdielna.
23.01.2019 - 15:37:24
01
Hack3r vďaka za radu :-)
23.01.2019 - 17:31:30
00
[quote="@1447732"]Ja by som sa na prvom cestnom naozaj nejak neblaznil. Prvy je v podstate na to aby si zistil co potrebujes, co sedi co nie pripadny prechod na nejaky vysnivany bude mega...ale ak mas predstavu, vies aku geometriu, sadu a pod, tak kludne zainvestuj. Tam ten defy alebo vitus, ak ti bude vyhovovat si mozes nechat aj na dlho, ak nie, predas ho este za rozumnu cenu(Asi skor defy, lebo vitus nie je az taky znamy, aj ked tam je napr karbonova sedlovka) alebo nebudes mat az take vycitky ked sa ti nan bude prasit. Ak ta cestak chyti, tak sa priprav, ze budes riesit ine ceny a par tyzdnov po kupe noveho uz budes obzerat nove, pripadne kolesa, rajdy a pod...? nikdy to nep
restane, ver mi???! Presne tak to je ked ťa to chyti /cyklistika/ tak budeš stale vylepšovať a vylepšovať :) :D
23.01.2019 - 19:15:37
01
Práve že geometriu vôbec neviem akú...ktorá by mi pasovala.
23.01.2019 - 19:22:39
00
keyboard_arrow_up