No zacina sa mi marit, ze on ten tlmic ma nejaky propedal natvrdo, ze nie je tak uplne open ako vyssie modely, aky tlak do komory si daval ?
24.01.2019 - 18:47:49
00
Do tej IFP cca 280psi, ale vzdy nieco vyfucalo pri vysroubovavani adaptera (snazil som sa co najrychlejsie sroubovat). Hore mam 190psi podla vahy.
24.01.2019 - 18:53:47
00
deathcat napísal:
Ahojte, robil som prvýkrát domáci servis zadného tlmiča Rockshox Monarch R (Giant Trance 2015). Vymenil som všetko zo servis kit-u, vyčistil, odmeral som IFP komoru, olej som nalial podľa tabuliek pre daný typ tlmiča 3wt, uzavrel som IFP (kolečko citlivosti tlmiča bola v strede), dofúkal IFP (tuto vždy unikol nejaký vzduch pri odpájaní adaptéra), premazal, dofúkal vrchnú komoru, postupoval som podľa návodov na youtube (úspešne som tak servisoval aj prednú vidlu). Tlmič sa tváril, že je v poriadku má hladší chod, sag som nastavil na 30% (netestoval som zatiaľ v teréne), problém nastal, že pri zamknutí tlmiča resp. nastavení tlmiča na "korytnačku", sa tlmič ponorí skoro tak isto hlboko ako pri otvorenom tlmiči na "zajacovi" s tým rozdielom, že jeho chod sa výrazne spomalí (predtým výrazne stuhol od začiatku, ponáral sa podstatne menej). Rozmýšľam, že chyba mohla byť pri uzatváraní IFP komory, kde som nemal úplne otvorené nastavenie odskoku alebo malý tlak v IFP komore? Neviem, hádam. Stretol sa s týmto niekto? ďakujem

Malý tlak v ipf. Treba na fúkať vyššie. Keď unikne pri odstrobovani, aby zostal na spravnom
24.01.2019 - 18:57:03
00
Co viem, tak do tychto tlmicov je tlak IFP okolo 500psi , aj na to treba kupit taku pumpu, co vie tolko tlakovat. A to male vyfucanie, moze byt kludne aj polka tlaku, je tam mala komora. Toto bude vediet presne Dano5 asi.
24.01.2019 - 19:53:57
00
Do Monarch R ide 250psi do IFP a pri odskrutkovaní pumpy (spolu s adaptérom) unikne tlak len z pumpy a hadice, nie z IFP.

edit.: https://www.sram.com/sites/default/files/techdocs/gen.0000000004672_rev_b_rockshox_rear_shocks_oil_chart.pdf
24.01.2019 - 20:08:36
01
ltoito tlak by tam mal byť 250psi jurasmtbiker neviem či to je celkom tak s tým adaptérom, lebo vždy, keď som znova pripojil adaptér, že skontrolujem tlak a poprípade dofúknem (lebo to syčalo), tak to bolo z 270psi zrazu 150psi (dofúkal som to naspäť a snažil som sa to rýchlejšie odpojiť, ale toto je čistá lotéria).
Neviem či to nebude tento ojedinelý problém - https://forums.mtbr.com/shocks-suspension/i-give-up-ifp-pressure-2013-monarch-rt3-how-do-you-set-948980.html


Naposledy upravil deathcat dňa 24.01.2019 - 21:18:40, celkovo upravené 1 krát.

24.01.2019 - 20:35:52
00
Ked do komory nahustíš 250psi a odpojíš hadicu, v komore zastane 250psi, nakoľko je tam ventilok. Pri ďalšom pripojení hadice sa prirodzene tlak z IFP komory dostane do hadice pumpy. Je to malý objem, pokles tlaku je veľký. Manometer ti ukáže tlak IFP znizený o objem hadice
24.01.2019 - 20:45:35
07
A ktory to vlastne je ten Monarch R ? Beznadrzkovy ? Ze by ten novy bez zacali robit inak ? Uz ich maju tolko verzii, ze nechapacka.
Ale podla toho co citam, tak Rko by malo mat trochu tvrdsie nastavenie .. cize to, co popisujes, ze bolo pred servisom. A nemenil si nieco v podlozkach v tlmeni ? Alebo teda ten tlak/nastavenie IFP.
24.01.2019 - 21:31:13
00
jurasmtbiker to co pises ma logiku, avsak za predpokladu, ze vzduch z IFP neunikol, to by znamenalo, ze IFP je nafukana spravne, co ma zase privadza k otazke, kde je teda problem? Preco ta zmena pred a po? (Inak pozri link na forum co som postol vyssie, ako mali niektori problem s fukanim IFP cez rockshox adapter) ito tlmic je bez nadrzky, monarch r dodavany na trance 3 z roku 2015, nemenil som nic okrem tesneni
24.01.2019 - 22:02:58
00
Aaa, takze ty mas problem s tym adapterom :emo: ? No tak to potom asi tu komoru nemas skoro nafukanu. To bude asi ten problem. S adapterom bolo dost problemov, ale tusim ten novy je uz ok. Ale ja som poriesil aj ten stary, zhodil som z neho ten zly o-kruzok a dal som tam iny, hrubsi. Ale myslim, ze tam je problem aj v tom, ze on zatlaci vrsok ventilku skor, ako dosadne tesnenie. Tusim to riesili odbrusenim, ale uz si nepamatam presne, co odbrusovali a ako.
25.01.2019 - 08:14:24
00
Ja stále nejak nechápem prečo riešite správne nafukanie IFP, keď v pôvodnom príspevku je jasne napísane, že po servise mu tlmič funguje správne :D... " ...problém nastal, že pri zamknutí tlmiča resp. nastavení tlmiča na "korytnačku", sa tlmič ponorí skoro tak isto hlboko ako pri otvorenom tlmiči na "zajacovi" s tým rozdielom, že jeho chod sa výrazne spomalí (predtým výrazne stuhol od začiatku, ponáral sa podstatne menej)..." Veď toto nie je žiadny problém. Keď točím kolečkom odskoku, tak sa mení len odskok. Toto nastavenie nemá žiadny vplyv na zanorenie tlmiča=> tlmič funguje správne a iné problémy s tlmičom po servise nepopisuje. Či mi niečo uniká, že ako ste došli nato, že ma zlý tlak v IFP komore ?
25.01.2019 - 09:30:26
00
"sa tlmič ponorí skoro tak isto hlboko ako pri otvorenom tlmiči na "zajacovi" s tým rozdielom, že jeho chod sa výrazne spomalí (predtým výrazne stuhol od začiatku, ponáral sa podstatne menej)"

Tu popisuje, ze zmenou reboundu dosiahol rovnake nizke ponaranie pri nasadnuti, ale s tym, ze sa odskok spomali. Co je ok.
Ovsem ta druha cast pise jasne .. predtym nesiel tak do zdvihu a menej sa zanoril, pricom rebound bol nastaveny ako mal byt.
Podla toho, co sa pise v roznych forach, Monarch R by mal mat nastaveny default nejaky tvrdi priebeh, tento po servise ho stratil a sprava sa ako keby bol otvoreny (ako u tych vyssich modeloch).

A toto sa tu riesi :)

A IFP preto, lebo z popisu, ktory bol dodany je to jedine, kde mohol nastat problem.
25.01.2019 - 09:40:03
00
No ja som to pochopil tak, že predtým (pred servisom), ked dal odskok na korytnačku (čo on popisuje aj ako zamknutie tlmiča resp nastavenie citlivosti, čo je zle, je to len odskok, žiadna citlivost) tak sa mu tlmič ponáral menej ako keď ho mal na zajacovi. Asi z tohto teda usudil, že kolečko na nastavenie odskoku je podla jeho slov nastavenie citlivosti. Po servise tento jav už nenastal, čo on popisuje ako problem, ale toto nie je problem. Teraz funguje tlmič ako má.
25.01.2019 - 09:50:11
00
Niektoré adaptéry majú dierku kam má ísť ihla ventilu menšiu ako je ta capicka (ta gulička na konci) na tej ihle, tým pádom je ventil stlačený a keď odpájať hadicku, všetko vyfuci... tiež som to tak mal , stačí 1mm vrtakom zväčšiť ten otvor do hĺbky cca 3mm ... a tiež mám ten tlmič a fúkal som 350 psi ...
25.01.2019 - 10:07:30
00
Ten adapter ci je v poriadku sa da zistit uplne jednoducho, staci ho pomali srubovat do tlmica bez pumpy, a ked zacne z tlmica fucat este pred tym ako je zatesneny gumickou, tak je vadny,(proste musi sa prve dostat do tela gumicka co je za zavitom a zatesnit zavit a az tak zacat fucat) ja mam ten adapter asi 2 roky a ziaden problem.
25.01.2019 - 10:34:54
01
keyboard_arrow_up