hladaj karbon s endurance geometriou (nie race geometry) ;)
23.01.2019 - 19:37:56
01
Tiež som vlani riešil podobnú vec a hneď dvojmo.Syn odmietol ďalej jazdiť MTB a chcel prejsť na cestu.Tak sme začali hľadať niečo bez nejakého veľkého špekulovania a natrafili sme na jeden Spesl al.ramom v prijateľnej cene.Velkost 54 sedela obom tak sme si to striedali a jazdili . Spoločne výjazdy skoncili pretože ja som s MTB nestačil a opačne,tak som začal vymýšľať .. najprv Canon ,potom Riblle a pod.internetove bajky až som nakoniec vo Velosprinte natrafil na Giant Defy a som absolútne spokojný.A otázku či ťa cesta bude baviť by som neriešil.Je to úplne iná rýchlosť,iné výjazdy čo sa týka dĺžky a keď nájdeš partakov tak super zážitky,no jednoducho iná dimenzia.Ja s kolegom jazdíme v okolí Vrábel a Zlatých Moraviec, takže si vítaný.Pokial chces vyskúšať a veľkosť vyhovuje,nie je problém,synov Specialized je väčšinou voľný.
23.01.2019 - 20:58:39
00
Cirdeman napísal:
Práve že geometriu vôbec neviem akú...ktorá by mi pasovala.

OMG: Nic v zlom, ale poziadavky na biek by mali zacinat. Stack .... Reach .... planovane vyuzitie (endurance, TT, triatlon, turistika, kopce...) a potom vsetko ostatne. Material, sada, cena.... Lepsi favorit co ti sedi geo ako S-WORKS za 5000 co bude na stene po n-tej rehabilitacii.

Zacni citat toto vlakno niekde tu: https://www.mtbiker.sk/forum/post1378764.html#p1338483 Hodne sa dozvies ;)
23.01.2019 - 21:07:02
01
Trocha si to tu musím prečítať toto vlákno aby som ako tak vedel...mas pravdu...zato som dal také podmienky, lebo typy rámov neviem ktorý z nich, nepoznám ich bohužiaľ. Preto som začal tak všeobecne a nie konkrétne.
23.01.2019 - 21:32:23
01
Podla mna (mnohi nebudu suhlasit) mas 3 moznosti.
1. Nechat si sparvit bike fitting, v idealnom pripade ta dkonca fitter vezme za ruku do obchodu a vyberie ti geometriu co ti bude uliata, alebo ta aspon zaopatri tabulkou udajov ako, stack, reach, sirka a tvar rajdov, dlzka kluk, dlzka predstavca, Q faktor, poloha kufrov na tretrach, tvar sedla, sirka sedla a ako to cele nastavit az to bude doma. Ale varujem prd tzv. bike fittingom typu body geometry, co je vlastne len dalsi predajny nastroj speslu. Treba nezavysleho fittera nie predavaca s pc.

2. Nastudovat si zaklady geometrii a fittinku a urobit odhad na zaklade toho co zistis. Vzdy je lepsie volit edurance geo ako ti uz radil ennio. Tak je najvecsia sanca, ze na tom dokazes jazdit bez ujmy. A az ti to bude malo race tak sa to este vzdy da trocha zostrit nastavenim. A ak sa objavia prve problemy, bolave nico... utekat fitterovi. Hlavne nedat na rady typu, malo jazdis to si zvyknes. Niektore poranenia su uz s trvalimi nasledkami, to za to nestoji.

3. Poziciavat a skusat a dat na pocit. Ale v takom pripade kupit nieco co pojde bez straty predat, cize bazarovku. A ak sa objavia prve problemy, plati to co v bode 2.
23.01.2019 - 22:01:18
01
Super, teším sa, musím zistiť ci tu v mojom okolí existuje taky človiečik co sa tomu takto detailne venuje ;-)
23.01.2019 - 22:12:33
00
Bike fitting nemá význam, ak predtým vôbec cestu nejazdil, dokonca nemá význam ani pre ortodoxného roadieho bezprostredne po zmene bicykla. Treba mať natočené nejaké km, aby sa orga(ni)zmus tak nejako "vyskladal" na bicykel, na ktorý idem fitovať, aby bol výsledok preukazný.
Teraz som to zažil, od augusta som sa na bike nedostal, teraz som ho capol do trenažéru a cítil som sa ako na cudzom. Fitting by bol k hovnu. O pár jázd budem v pôvodnej polohe (nie tak celkom, na trenažéri je iný priebeh zaťaženia, čomu sa prispôsobí aj moja poloha).
Aj ak by išiel na fitting na nejakej generickej polohovo nastaviteľnej koze, aj tak tam ísť bez toho, aby bol, ako hovoria bratia Angláni, familiar with riding position sú vyhodené prachy. O 2-3 mesiace od začiatku jazdenia sa jeho ja bude na bicykli preskladávať inak a môže ísť 150 € nacpať fitterovi do chřtánu zas. Čo je v jeho prípade zhruba 10 % plánovanej ceny. :?:

S bodom 2 sa dá súhlasiť, keď sa pomeria, tak vždy bude v oblasti, kde sa to už dá doladiť. To je dobrý a povedal by som aj správny štart.
23.01.2019 - 23:23:38
07
Hlavne nejaky bikefitting neni jednorazove zazracne riesenie. Ak si poskracovany degenerat zo sedaveho zamestnania tak ti nepomoze nic len pravidelne strecovat a posilnovat ochabnute svaly....
Pekny priklad su napr. rozne disbalancie ako jedna noha kratsia ako druha a podobne. Co spravime? Nastavime sedlo podla kratsej nohy? Docasne riesenie ....
24.01.2019 - 07:50:07
03
V zasade suhlas aj s tulenik aj dellax. Je to o pristupe a prudko individialne. Ja mam tendenciu to uchopit z troska ineho uhlu, a najskor merat potom kupovat. Ale chalani maju pravdu, ze nastavenie co ti bude sediet po prechode z treku ti nebude pravdepodobne sediet po pol roku jazednia na cestaku a po roku uz urcite nie, Alebo inak povedane, zvladnes aj agresivnejsie geo ako na zaciatku. To je ale spavny priebeh, dorazne nedoporucujem nastavit bike na profika s tvojimi mierami (vyska, dlzka noh, ruk,...) a verit, ze to bude sediet aj tebe (to robia vsetky softy na fitting). Vsetko je to o tom, ake zle/dobre to s tvojou pohyblivostou na zaciatku je. Fitter by mal prave vediet zistit aj tvoju pohyblivost, co mas ako poskracovane a tomu prisposobit vyber. Alebo mozes chodit do jari na jogu a na jar sa mozno pozriet aj po nejakej race geo to prospeje kazdemu. Problem je, ze jediny kto ti vie dat fundovane odpoved na to "mozno", je prave fitter. Fitting je vseobecne vnimany ako veda o tom ako z dlzok koncatin vypocitat dlzku trubiek ramu. Ale to je uplny nezmysel. Fitting je o tom, ako konkretnemu jedntlivcovi vytvorit take podmienky, aby mohol podavat jeho top vykony pri zachovani dlhodobeho zdravia.
24.01.2019 - 10:34:51
02
kolko hodin mesacne alebo tyzdenne by si v sezone stravil na biku? z levic mas zaujem chodit po rovinach alebo maximalne do stiavnice? alebo vyslovene cestovat za kopcami niekam do alp ci po slovensku? uprednostnujes rychlost alebo pohodlie, aka kvalita ciest to bude. ake ambicie na tom biku mas. bike fitting vnimam o doladeni posedu, ale zakladne rozmery vies odcitat podla roznych manualov a hlavne dostat osobny feeling ked si na nejaky sadnes niekde aspon v predajni alebo ti niekto dovoli aj trosicku pojazdit. na crossovom cosi mas pojazdene, potrebujes len dostat ten pocit z cestneho bicykla, vyskusat si jazdu na tenkych kolesach po nasich cestach aby si vedel ci teda chces viacej komfort alebo ta viacej laka rychlost pri jazde na cestaku, alebo to chces vsetko perfektne alebo to bude vasen, predas auto a motorku i crossku a kupis si pretekarsky cestak.
24.01.2019 - 10:52:16
02
Ak ti kupa neponahla, skoc na jar na nejaku predvadzacku, urcite nejake budu.
24.01.2019 - 11:03:13
03
edy34 napísal:
kolko hodin mesacne alebo tyzdenne by si v sezone stravil na biku? z levic mas zaujem chodit po rovinach alebo maximalne do stiavnice? alebo vyslovene cestovat za kopcami niekam do alp ci po slovensku? uprednostnujes rychlost alebo pohodlie, aka kvalita ciest to bude. ake ambicie na tom biku mas. bike fitting vnimam o doladeni posedu, ale zakladne rozmery vies odcitat podla roznych manualov a hlavne dostat osobny feeling ked si na nejaky sadnes niekde aspon v predajni alebo ti niekto dovoli aj trosicku pojazdit. na crossovom cosi mas pojazdene, potrebujes len dostat ten pocit z cestneho bicykla, vyskusat si jazdu na tenkych kolesach po nasich cestach aby si vedel ci teda chces viacej komfort alebo ta viacej laka rychlost pri jazde na cestaku, alebo to chces vsetko perfektne alebo to bude vasen, predas auto a motorku i crossku a kupis si pretekarsky cestak.


Preferujem skôr pohodlie na bicykli po rovinách viac menej sem tam kopec sa nájde vždy nejaký a cesta akú máme...zväčša cesta 2 triedy. Nechcem s tím chodiť mimo SK, zväčša tu po NR kraji...
24.01.2019 - 13:47:08
00
Sasulnik napísal:
Pružný hliník?

thumb_up0thumb_down Sasulnik a tulenik Ako volate to co robia tie alu riaditka ? Ja pruzenie. Aj Alu ma medzu pruznosti, cize pruznu deformaciu. :!: Ale je pravda, ze hlinik nepruzi, lebo je zvacsa prachoveho skupenstva :lol: viac tu http://asm.matweb.com/search/SpecificMaterial.asp?bassnum=ma6061t6
24.01.2019 - 15:59:36
00
Kúpiť vybrať správny bicykel je asi tahšie jak auto vybrať kde sa rieši farba,výbava cena.
25.01.2019 - 07:45:09
00
Alebo my s toho robíme velku vedu . Pozrime sa len 20 rokov dozadu na com jazdili :) Ale je to jasne , kazdy chce pre seba to najlepsie .
25.01.2019 - 08:09:53
07
keyboard_arrow_up