kamarat si u "jedneho" z tych menovanych piestancov/horno stredcanov tu v inzercii nasiel svoje komponenty zo svojho biku, ktory mu bol ukradnuty.. uz tomu je nejaky rok.
nevravim, ze bike ukradli oni, ale taketo bicykle/komponenty u nich asi casto koncia...
27.01.2019 - 21:18:35
02
Ked ma niekto viacej uctov a uvadza rozne udaje v profiloch, tak to niecim smrdi. Cestny predajca nepotrebuje robit taketo cachre..
A v pripade autobazaru a auto for je to rovnake. Je tam kopa podvodnikov a kto je cestny, nepotrebuje skryvat predosle inzeraty a casto menit profil.
No a k tym super cenam. Ak ma nieco prilis dobru cenu, tak je to prilis dobre, aby to bola pravda. :-)
A ked uz si tam niekto nasiel svoj komponent, mal okamzite volat policiu. Je jedno ci to ukradli oni alebo nie. Ak pomahaju rozpredat kradnuty tovar, tak su spolupachatelia.
27.01.2019 - 21:28:37
03
Ja som raz kupoval od znameho PN bikera par veci a neprisiel mi ako podvodnik, vystupoval velmi kultivovane, dokonca mi spomenul, ze predava oficialne, mal zivnost a daval mi aj KUpnu zmluvu a to pritom podnikal hlavne ako strojar alebo stavar inzinier a toto mal vedlajsiu cinnost. No ja som spominal hlavne jeden pripad z tohto okolia a to ten chlapec tu ma stale dokola bicykle, na dotazy o papieroch ani od jedneho nema dokumentaciu ( aj z netu ked niekto vykupuje obcas snad kupi aj s papiermi ) a co najhorsie, jeho agresivne spravanie na otazku papierov ( od svagra, kolegu z prace ) mozno celu tu pozornost na neho este znasobilo. Samozrejme pokial si majitel nehlada svoj bike alebo je z ineho statu a nepozna miestne bazare tak mu to bu6de prechadzat stale dokola.


Naposledy upravil Jozeffo12 dňa 28.01.2019 - 23:14:18, celkovo upravené 1 krát.

27.01.2019 - 22:02:20
00
Konkurencny boj v sedej zone?
Ked ma clovek len jeden nick, tak sa mu nemoze stat, ze sa prihlasi tym nespravnym ;)

https://xmarekx.mtbiker.sk/inzeraty/62?show_deleted=1
Inzeratov 928

Prílohy:

Jozeffo12-XMarekX.jpg
Jozeffo12-XMarekX.jpg 195.07 KiB thumb_up0thumb_down

27.01.2019 - 22:31:28
037
cervo napísal:
Pokial na to nemaju zivnost, registracnu pokladnicu alebo podnikatelsky ucet, neodvadzaju dane, neposkytuju zaruku 24 mesiacov a nepodliehaju kontrole vsetkych moznych uradov, tak ide o neopravnene podnikanie (https://www.podnikajte.sk/start-podnikania/c/1039/category/registracne-povinnosti/article/neopravnene-podnikanie-kontrola-sankcie.xhtml). Jedna vec je predavat svoje jazdene komponenty / bicykel a druha vec je nakup za ucelom predaja so ziskom - to je podnikanie, cize komercna inzercia a to je proti pravidlam nasho bazaru (okrem toho ze je to protizakonne pokial na to nema adekvatnu zivnost). Opat je na kazdom, ci to chce podporovat na ukor standardnych predajcov, ktori vsetky vyssie menovane povinnosti a s tym spojene naklady maju.


a preto teda x nickov aby im to stale prechadzalo ako bazar a nie komercia. o kradnuti neuvazujem, na to su to ine organy.
a o tom podnikani: je tu kopec dalsich nickov, ktori predavaju zahranicny tovar so ziskom.
ale tak ked sa da vyuzit taka moznost na privyrobenie, bola by skoda nevyuzit. to je jednoducho nasa povaha. jedina moznost by bolo zakazanie bazaru, burz a to aj zahranicnych.
28.01.2019 - 01:19:10
00
Filip80 napísal:
A ked uz si tam niekto nasiel svoj komponent, mal okamzite volat policiu. Je jedno ci to ukradli oni alebo nie. Ak pomahaju rozpredat kradnuty tovar, tak su spolupachatelia.


samozrejme, ze to nahlasil,


Naposledy upravil kimlo dňa 28.01.2019 - 06:53:47, celkovo upravené 1 krát.

28.01.2019 - 06:49:07
01
Palo TT cooool.. tomu sa povies, spravit screenshot v spravnu dobu, na spravnom mieste :D
28.01.2019 - 06:51:20
07
Zvyknem z "homepage" :) https://www.mtbiker.sk/forum/active-topics.html otvarat nove okna a obcas stranku refreshnut. Tak sa niekedy stane, ze nieco mam otvorene duplicitne. Nahoda chcela, ze sa to teraz celkom hodilo.
28.01.2019 - 07:32:35
01
ftu2 napísal:
a preto teda x nickov aby im to stale prechadzalo ako bazar a nie komercia. o kradnuti neuvazujem, na to su to ine organy.
a o tom podnikani: je tu kopec dalsich nickov, ktori predavaju zahranicny tovar so ziskom.
ale tak ked sa da vyuzit taka moznost na privyrobenie, bola by skoda nevyuzit. to je jednoducho nasa povaha. jedina moznost by bolo zakazanie bazaru, burz a to aj zahranicnych.


Nasa povaha mozno je geneticky sebecka ale ako spolocnost sme si vytvorili a odobrili nejake zakony a vzorce spravania, aby sme nemuseli stale fungovat v strachu ze Ti niekto spravi nieco zle, lebo "ma tu moznost". Urcite nekradnes bicykle aby si si privyrobil, aj ked mas tu moznost. Nemozeme vsetko zakazat a kontrolovat len aby si tu moznost nemal, v takom svete by si istotne nechcel zit. Jednoducho musime odsudit cinnosti (alebo aspon na nich neparticipovat), ktore vedome porusuju zakon a kolektivne nas okradaju. A ludia, co ich vedome vykonavaju, by mali byt rieseni organmi na to urcenymi. Chapem, ze je rozdiel medzi kradezou, nepovolenym podnikanim a povedzme "neskodnou" korupciou a rodinkarstvom, ale vsetko su to veci co su nezakonne a nemali by sme ich tolerovat a kreslit medzi ne ciaru co je a co nie je akceptovatelne. U nas su ludia strasne zvyknuti na to, ze im vsetko prejde (ci uz tito ludia alebo ludia na hociktorej urovni statnej spravy) a to nie je chybou policie alebo sudnictva, ale nasej spolocnosti, lebo im to toleruje a (cast) ked dostane moznost tak na tom aj participuje.
28.01.2019 - 11:05:51
013
petocervik napísal:
Je vobec mozne kupit SIM kartu bez obcianskeho hoc aj na kredit? Este aj pri objednavke cez net to pyta OP. Istu skupinu kseftarov to urcite odradi.
Nemam nejake hlboke poznatky so sietariny a identifikacie PC, ale myslim, ze virtualka sa pouzit da. Ja som si nastavoval virtualnu sietovku ako bridged. Cize mala vlastnu MAC a IP z rovnakeho rozsahu ako host. Dokonca aj v tabulke routra som videl 2 IP s roznymi MAC ako by to boli 2 separatne zariadenia.

Ale ved OP s tym nic nema v tomto kontexte .. tu sa jedna len o pridanie overovania cez mobilne cislo, mtbiker nema ako zistit, ze tychto 10 simiek patri jednemu cloveku.
Ad virtualka, nejde o MAC a IP, su to zlozitejsie techniky, nie zalozene na exaktnej kontrole IP, tie ale mtbiker robit isto nebude.

Cervo: v CR by si mohol automaticky hlasit Babisovi kazdeho, co preda viac ako 3 komponenty mesacne, hned by dosli financnici kontrolovat EET :lol:
28.01.2019 - 11:20:55
01
lto napísal:
Ale ved OP s tym nic nema v tomto kontexte .. tu sa jedna len o pridanie overovania cez mobilne cislo, mtbiker nema ako zistit, ze tychto 10 simiek patri jednemu cloveku.
Ad virtualka, nejde o MAC a IP, su to zlozitejsie techniky, nie zalozene na exaktnej kontrole IP, tie ale mtbiker robit isto nebude.
Cervo: v CR by si mohol automaticky hlasit Babisovi kazdeho, co preda viac ako 3 komponenty mesacne, hned by dosli financnici kontrolovat EET :lol:

Podla mna je SMS overovanie identity (pri zalozeni konta) asi jedina rozumna a relativne lacna cesta. Ci 10 cisiel patri jednemu cloveku ani mtbiker az tak trapit nemusi. Uplne staci, ze sa tym zabrani stavu, ze si bude niekto zakladat jednorazove konto pre kazdy inzerat. Umozni to napr. spoplatnit "komercnych" , z coho sa zase spatne mozu financovat naklady na overenie.

Btw. O akych zlozitejsich technikach hovoris? IP sa pouzit neda, to je jasne. A ine (historicke) informacie z klienta nedostanes, lebo vytvorenie noveho "jedinecneho" (virtualneho) PC je otazka par sekund a zvladne to aj bezny skusenejsi pouzivatel (resp. podvodnik bude mat prostriedky, aby za to zaplatil).
Teda o jednej viem ;)
https://zive.azet.sk/clanok/107580/prva-firma-uz-uzatvara-zmluvy-aj-cez-obciansky-preukaz-s-cipom/
https://www.youtube.com/watch?v=vmgqFsNflpk
28.01.2019 - 13:41:22
00
Palo TT ...a potom skoncime ako v cine :) Ale peekne. Ani som nevedel, ze taketo veci u nas v praci robia :D
28.01.2019 - 15:07:38
00
...


Naposledy upravil Bade dňa 30.01.2019 - 00:46:08, celkovo upravené 1 krát.

29.01.2019 - 16:09:15
00
Z komentov: ,,Cau,preco mas tolko sedloviek?´´ ,,jazdime cela rodina a vsetci sme presli na teleskopicke a je nas vela´´ :D
29.01.2019 - 16:19:49
014
Lenže tu už končí sranda, keď minimalne tretina inzerátov z bazaru sú kradnuté veci.
29.01.2019 - 16:41:02
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up