Tak vyzerá to ako výpredaj vrakáču ale skús mu to dokázať, to ide ťažko s takýmito vecami.
29.01.2019 - 16:48:33
01
Oni to dobre vedia. Preto predávajú po väčšinou len komponenty a nie rámy a bajky.
29.01.2019 - 16:52:44
00
Je to tak, aj pri celých bicykloch je to ťažko dokázateľné, nie to ešte po častiach.
29.01.2019 - 17:03:12
00
niekto niečo proti piešťancom? :punch: :!:
29.01.2019 - 18:38:51
03
Momentálne všetci |(
29.01.2019 - 18:39:28
01
nechcel som sa viac zapajat do debaty ale neda mi.
vam fakt vadia len piestanci? a z akeho dovodu? ze predavaju viac suciastok a celych bicyklov ako vy?
Bade mas nejake dokazy na svoje tvrdenia? lebo ja ti dam napriklad hned 2 dokazy, ze normalne kupia a ked nesedi alebo niesu spokojny, mozno chcu zarobit (ale to nedokazes, lebo nevies nakupnu a predajnu cenu a ci to bol umysel),
a popozeraj poriadne, predavaju aj samotne ramy a aj cele biky, ked ich to mozno nebavi dlho inzerovat.

a uvedomte si, ze ked ich je fakt viac (a to viem urcite) a aj jazdia (a to viem tiez) jazdia aj cestu aj mtb a napriklad ked kupuju a skladaju si dalsi bicykel pre svoju zenu, surodenca....(ze kupi bike len koli ramu a ostatne preda, dalsi len koli kolesam, dalsi koli sade... tak sa tie zbytocne komponenty kopia a potom predavaju.
a nakoniec to nemusi byt ani ziskove (nebavime sa o kradezi, ale ze ich mozno v zahranici kupuju za nejake ludove ceny) lebo jednoducho nevieme cenu nakupu a cenu predaja.

vam len kole oci to mnozstvo inzeratov. ale nevidite, alebo si nedokazete vo svojom oslepeni najst, ze tie inzeraty su duplicitne, ked nepredaju do urcitej doby, tak zmazu inzerat, potom ho daju z ineho nicku, niekedy je dany komponent naraz aj na 2 nickoch. (skuste pozret napriklad inzeraty od nicku "risose" len tak pre zaujimavost)
a ked teda ich je 4-5 a kazdy ma 2 bicykle a dalsie 2-4 len vo svojej rodine a meni mozno aj 2 krat do roka, sak preco by mal na jednom jazdit 10 rokov, tak sa to mnozstvo moze nazbierat. dalej je tu zmena prevodov, rozmerov kolies alebo len ciste tuzba skusit iny, atd.

ked nemam na niekoho nejaky dokaz, nemozem ho z niecoho obvinovat. to by som si koledoval o vysetrovanie sameho seba.

tak aby sme teda odbocili od piestancov, a nechali to na ludi kompetentnych, skuste pozret tiez podobneho predajcu, kde su biky fotene pred tymi istymi pozadiami a teda asi tiez meni nicky. a to mi nepride ako viac ludi, ako v PN.
lipovec13; clarki; asklepios; cervantes; bakchus13; hyperion69; hefaistos13...

tak na zhrnutie, ked by aj kupovali bicykle za ucelom predaja, a je ich cca 5, kolko bikov nakupili a rozpredali a mozno zarobili? moj odhad, alebo sa len pytam, 50? za cca 5 rokov? na 5 ludi? kolko je to na jedneho na rok?

myslim ale ze viac ludi tu zaraba na cinskych a inych zahranicnych aj europskych eshopoch, kde to vyslovene kupuju pre zisk a nasledny predaj.
ale ked si niekto ten inzerat nevymaze, ale ho jednoducho preedituje uz nieje taky napadny? a este ma potom pri inzerate mnozstvo palcov hore, co znovu pritahuje pozornost na akoze feroveho predajcu. a viem o com pisem.
30.01.2019 - 00:34:00
01
ftu2 napísal:
ked nemam na niekoho nejaky dokaz, nemozem ho z niecoho obvinovat. to by som si koledoval o vysetrovanie sameho seba.

Takto to fungovaLO v stredoveku, obzvlášť ak si obvinil šľachtica. S nástupom novoveku, reformami trestnoprávnych systémov (u nás od Mary Tery) etc. je normálne, a dokonca je povinnosť, že ak máš podozrenie, že bol spáchaný trestný čin, máš to oznámiť patričným orgánom a vyšetrovanie, ako aj zaisťovanie dôkazov je už na nich. Trestné môže byť naopak neoznámenie.
Áno, vieme. Slopensko. Omerta. "Tradície."
30.01.2019 - 01:32:08
03
Zvycajne sa trestne oznamenie podava na neznameho pachatela s tym, ze podozrivy je vedeny ako svedok "ktory ku pripadu moze poskytnut blizsie informacie". Tym padom ziadne krive obvinenie nehrozi.
30.01.2019 - 07:51:01
00
Ja mam teraz rozobrate 2 biky a predávam komponenty. Rozhodol som sa obnoviť "flotilu", tak čo robiť iné ako to predávať po častiach, keďže ak je niečo trocha drahšie, tak to ako celok proste predať za rozumné peniaze nejde.
A už som mal dotazy typu, či neviem zohnať niečo iné, automaticky som priekupnik komponentov. :D
30.01.2019 - 07:53:27
02
A mas stovky inzeratov pod roznymi identitami?
30.01.2019 - 09:09:22
05
Samozrejme niektoré prípady sú úplne jasne. Ja som len chcel podotkunut, že občas ľudia hádžu do jedného vreca aj iné prípady.
Inak X rokov dozadu tu bol jeden chalanisko, čo v kuse predával komponenty. Každému bol jasný, kde sa pohybuje. On reagoval, že nakupuje komponenty a so ziskom predáva. Mal som ho za jasného, až do momentu, keď sa ozval aj mne, kúpil odo mňa celý bike, a potom ho rozpredaval.
30.01.2019 - 09:20:31
00
Inac na margo takeho podnikania. Kupovat tovar a predavat zo ziskom nie je nelegalne. Len pri zisku nad 500€ rocne ma clovek samozdanovaciu povinnost a mal by to uvadzat do rocneho zuctovania dane. Nie je to kradnutie a aj ja osobne mam vyhrady voci hospodaranie s odvedenymi danami, ale koser to tiez nie je.
30.01.2019 - 09:49:45
00
samozdanenie, drobný pestovatelia, prenajímatelia nehnuteľností, odpredaj prebytkov a množstvo iného... si robíš srandu... na Slovensku ???

a čo podnikatelia, živnostníci... 2/3 - 66% slovenských podnikateľov ani nedosahuje zdaniteľný zisk... žiadna daň... tomu ja hovorím zlodejina... a všetci sa usmievajú, že je všetko v najlepšom poriadku...

ale čo sa čudujeme keď vo vláde, parlamente a na najvýznamnejších funkciách štátu sedia ľudia typu - skutok sa nestal, hrdo, národne, odborne, vymaznákovaný, poradcovský,...

do plaču... keď sa pozriem na svoju výplatnú pásku, kde cena práce a čistá mzda je 1/2 a z toho ešte zaplatíš štátu DPH 20%, a iné spotrebné dane...
30.01.2019 - 10:01:27
05
Ja s tebou suhlasim, ze podnikatelske prostredie je tu zalostne. Aj sluzby za nase dane nestoja za vela.
Nevidim problem aj ked niekto zarobi takou cinnostou viac a neodvedie to. Je to na jeho zvazeni.
Problem je, kde je moralna hranica nezdaneneho podnikania? Z perspektivy trhoveho hospodarstva ma znacnu vyhodu oproti konkurencii ;).

Ako som davnejsie pocital, tak nam zoberu z nasho zarobku asi 45%. To az po nakupe s 20% DPH nam ostane 1/2, resp. trochu menej :D.
30.01.2019 - 10:33:55
00
petocervik napísal:
Inac na margo takeho podnikania. Kupovat tovar a predavat zo ziskom nie je nelegalne. Len pri zisku nad 500€ rocne ma clovek samozdanovaciu povinnost a mal by to uvadzat do rocneho zuctovania dane.


Mozes prosim citovat nejaky zdroj alebo zakon, na zaklade coho toto usudzujes?
30.01.2019 - 12:10:58
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up