VL kluc, ktory sice fungovat bude ale uplne legalne to nie je. na doma je to ale v podstate jedno. tiez by som uz do 7micky nesiel, mam 10nu od kedy je na trhu a nemal ani jediny problem
06.02.2019 - 20:51:42
01
U W10 ide len o to, aby si sadli s HW. To môže byť problém. Inak je to prekvapivo bezproblémový systém (a to boli aj W7, WXP a W2k).
06.02.2019 - 21:23:44
00
neviem koho oznacit skor :D
ale poporiadku, mam legalne win 10 aj win 7, na 10 som presiel z 8,1, nahodil som na usb aj tu 10 a aj tak nic, idem napalit na dvd a bude dalsi pokus,
akurat mam prosbu, nieje problem s formatovanim ak mi to bios vzhodi ale aj tak nespusti? stale pise to iste, akz format zvolit abz boli sance na uspesnu instalaciu vyssie?
06.02.2019 - 22:33:22
00
takže pomohla zmena z gpt do mbr ale sekne sa mi to pri nastavení jazyka, takže prijímam ďalšie rady 😂

Prílohy:

IMG_20190206_235831.jpg
IMG_20190206_235831.jpg 490.47 KiB thumb_up0thumb_down

07.02.2019 - 00:03:48
00
Nechapem, ako mohol byt problem s formatom disku. Ved cista instalacia si disk naformatuje podla potreby. Ale vzhladom na posledny screenshot je tvoj ntb celkom zahadny. :-)
07.02.2019 - 07:16:39
00
Martinelli ja som instaloval mozem povedat s cistym svedomim 100vky PC resp NB /robil som v IT firme/ ale to co robi tebe mi nerobilo ani jednom :D resp robilo to na par ale starych PC, no tam len stacilo v Biose nastavenie priority bootovania a bolo tam viac Pata diskov takze sa trebalo pobavit s master a slave. Toto je ale iny pripad.
Ak sa neurazis mne to pride ze to robis prvy krat a nevies co robis :D alebo mas vadny HW, co sa tiez stava, ina moznost podla mna nie je :P
ako pisal Bruco nemusis absolutne nic menit s formatom disku, lebo win si ho formatuje tak ako potrebuje. keby som bol z MT nainstalujem ti to, ale Rajec je od ruky :)
Ale ako som pisal, ak tam davas tu 7micku musis vypnut v Biose secure boot a UEFI inac ti to proste nepojde. Ak tam davas 10nu nemusis v podstate nic, mozno by som este skusil dat Bios do default nastavenia.
07.02.2019 - 08:59:52
01
Aj keby si bol z MT, moc mu nepomozes. Martin je jeho meno, musel by si byt zo Svidnika. ;-)
07.02.2019 - 09:07:51
02
Bruco,Hack3r : "If you attempt to boot your media in Legacy mode, you cannot install to GPT disk." :) Mate to na strankach Microsoftu.

Martinelli : nevypisovalo ti toto predtym "Windows cannot be installed to this disk. The selected disk is of the GPT partition style." ?

Aky mas chipset na tom HW ? Instalujes z USB3 portu ? Ak mas Skylake a USB3, tak sa ti to sekne prave kvoli tomu, pretoze W7 nema standardne drajvery na USB3 a Skylake nema nativny support USB2 :D
07.02.2019 - 09:42:24
03
Hmmm, MS je same prekvapenie. To fakt nie je mozne pri instalacii sformatovat GPT alebo MBR disk do panenskeho stavu? A Martinelli prekvapuje tiez. Ako (a preco) urobil z cisteho SSD GPT?
07.02.2019 - 09:51:41
00
to SSD je uz podla mna uplne sk*rvene z tych nepodarenych instalacii. urcite by som ho cez prevodnik/box pripojil k PC resp NB a zmazal vsetko co je na nom vratane particie, nech je taky ako od vyroby
07.02.2019 - 09:58:47
00
Hack3r ja som prave s tymi starsimi pc robil ked boli ssd este v plienkach, asi pred 10 rokmi :D nechapem tiez, vacsinou zaberaju take tie klasicke veci ako tu vela ludi pisalo, necakal som ze to bude tak komlikovane vymenit hdd za ssd, stacilo dat disk na mbr a pohrat sa v biose a uz je cista instalacia na svete, tri dni som este win neinstaloval :D
lto nevypisovalo nic, inac by som to poriesil hned, to s gpt a mbr mi doslo az ked som mal disk v sufliku napojeny na pc a cez spravu diskov som prezeral co tam je aj nieje, az ked som videl v moznostiach volbu prekonvertovat do mbr, co uz, oprasim si aspon nejake vedomosti :D
07.02.2019 - 13:24:06
02
Martinelli : nechapem, vsak si pisal, ze ti nieco vypisovalo a teraz pises, ze nevypisovalo nic :D. O tom zaseknuti pri vybere jazyka je toho na nete popisane dost vela, jeden z castych pripadov je prave to, ze prestane reagovat klavesnica a mys. Ale tak neviem presne co mas a ako mas. S SSDckami to nie je az take easy, ostatne aj s niektorymi novodobymi diskami. Mne napr. jedneho krasneho dna prestalo SSDcko fungovat a vyzeralo ako mrtve. Ale ked som ho pripojil cez USB prevodnik, tak fungovalo. Nasledne aj na dalsej doske uz napriamo. Ja zas riesim iny komplikovany pripad a s klasickym HDD :lol:
07.02.2019 - 13:57:57
00
OK, takze primarny problem bol GPT/MBR. A ako si vyriesil zaseknutie pri vybere jazyka? Ci klasicky microsoftacky resetom a novym spustenim instalacie?
07.02.2019 - 13:59:20
00
lto no ono to vypisalo len ze no bootable device alebo no media, v podstate ale nic co by ma naviedlo k vyrieseniu problemu
Bruco reset instalacie, reset biosu a jeho nastavenie, potom to uz islo :)
inac je ssd oproti hhd neskutocny rozdiel v rychlosti, vzdy som o tom pocuval a aj nieco vedel ale az teraz to chapem :D
08.02.2019 - 20:03:13
02
Tak je fajn, ze sa podarilo. A nezabudni skontrolovat, ci mas zarovnanu particiu na SSDcku, inak ti pojde pomalsie nez by mohol.
08.02.2019 - 20:57:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up