ja s mojou do stopy strojovej nechodím, len do svojej a túto sezónu somnou málo chodila, lebo väčšinou bolo moc hlbokého snehu a to bolo pre nu viac trápenia ako radosti.. na túto jazdu som ju tiež nechcel brať, nechal som to na jej volbu, mala bránu otvorenú a dobehla zamnou až ked som bol pol kilometra od doma :D inokedy sa zas sama po 200m vráti, keď je ten hlboký sneh... ono je to všetko o ľudoch, pes je väčšinou obrazom majitela... ale tak isto ti môže do stopy nasrať líška, s tým sa stretávam, lebo tú moju medzi stromami zvyknú využiť podobne ako turisti na ulahčenie chôdze.. a to máš pravdu že tie extrémne terény vyhľadávam, tie BC bežky sú dosť aj o objavovaní a preskúmavaní, nie ísť slepo v kolajnici
11.02.2019 - 09:53:46
00
jasne, moze to byt aj liska - ina zver. ak sa tam vykala v noci, tak hovno zamrzne, ked je teplo uz, tak nie ale vtedy tam bol pes, videli sme.
no v podstate je to jedno...nezmenime to...v ziline je taka trasa. vola sa "okolo Kučerovky" tam som rad chodil, lebo sa da aj po praci tam vybehnut. toho roku som bol asi iba 3x. rozbili to totalne LKTčka kvoli tazbe v polovici januara. ale predtym, predposledny krat, bola stopa poslapana pesiakmi, psami, dokonca aj konom a stretol som štvorclennu rodinku s lyzami a hrali sa tam na skialpinistov. ono sa to nezda ale ked je sneh makky a pes ma 50kg a pobehuje neustale hore dole....tak stopu slusne rozbije aj pes. oni si ti ludia azda myslia, ze ta stopa tam bola niekym pracne preslapana kvoli nemu.
skutristi - to je kapitola primitivov sama o sebe...to si privezie "stroj" az kdesi z PD (podla SPZ) na oplachtovanej vlecke a rozjazdi aj strojom upravenu stopu...
na donovaloch, tak 10 rokov nazad som sa v stope vyhybal asi 8 zaprahu a saniam, lebo by ma zvalcovali a asi aj zozrali potom :-)
15 rokov nazad pri horskom hoteli husarik som (bola to hra sekund) som mohol prist o zivot, lebo mi pri zjazde vybehol do stopy traktor - velky zetor, ktory nemal retaze a ak by tam zastal, tak by sa udajne nerozbehol...ani neviem ako som sa mu vyhol....na ten okamih mam chvikovy vypadok pamati :-)


Naposledy upravil Dagger dňa 11.02.2019 - 10:39:09, celkovo upravené 1 krát.

11.02.2019 - 10:29:36
00
tak zjazd z Husárika po ceste patrí k vrcholom bežkárskeho umenia :D
11.02.2019 - 10:32:34
00
ten zjazd bol v pohode keby nie ten traktor.
musim konstatovat, ze vrcholov bezkarskeho umenia postupne pribuda. bezkarov je urcite viac , skutre neboli, psy kedysi boli len ojedinele - dnes uz je to "povinne" stretnutie. aj kraterov po pade je viac...a padaju aj na rovnej ceste...ta jama po pade tiez dokaze slusne preverit lyziarovu zdatnost. :-)
....ide maník so sluchatkami, hlava dole....zjazdujem - kricim "hop" z plnych pluc a nic.....nie je to vždy sranda dnes bezkovat, tak ti poviem
11.02.2019 - 11:01:22
00
no mňa už bežkovanie prestalo baviť...na biku v zime je to väčšia zábava :)
11.02.2019 - 11:15:24
00
preto ja idem niekde mimo civilizáciu radšej, nejdem do lesa aby som stretal kvantá ľudí ako na václaváku... a obzvlášť nie takých, čo sa nevedia ani odzdraviť, to je tiež súčasný fenomén.. tento rok je výhoda že je veľa snehu, takže autá to úplne odstavilo, nechodia ani zelení zakrmovať, zver ušla dole do dolín, ale teraz to už opadlo tak sa vracia.. inak tá tiež vie narobiť dobrý bordel, ešte viac ako lesáci, ale hlavne že škodná je biker alebo bežkár.. som sobotu išiel takým úsekom to vyzeralo ako by si tam granáty nahádzal :D
kona som tiež pár krát zažil, lúka široká kilometer a on ho musí viesť zrovna po stope :D akože chápem, sú také miesta V profilu, kde sa dá ísť ozaj len po jednej stope, tam to tolerujem... ale na tých lúkach mi to hlava neberie
11.02.2019 - 11:25:05
02
napadlo ma iné umiestnenie kamery a myslím si že je to oveľa lepšie ako na hlave, je to viac akčné a realistickejšie, keďže tam lepšie vidieť profil terénu.. včera som to testoval. po víkendovom odmäku zakončenom dažďom to znova primrzlo, takže krásne klzisko, pohyb hore bez pásom prakticky nemožný a dolu som to nepúšťal kolmo na vrstevnice ako obyčajne ale stačilo ísť diagonálne a aj tak to dosť prášilo :) na tej lúke čo mám nad domom som dokonca zaznamenal tohtoročné maximum 70 km/h, ale to v tomto videu nie je.
13.02.2019 - 17:47:32
03
A ten pes bol tvoj? Stale som cakal že sa objaví :)
13.02.2019 - 22:10:39
00
aj ja som čakal že sa objaví :D išla skratkou - viac priamočiaro
13.02.2019 - 22:27:27
00
Kameru na psa,
13.02.2019 - 22:53:04
00
Na oboch kameru a nie jednu a este zo dve dony co to natocia z hora ;-) Zostrihane to bude akcia jak z bondovky!
14.02.2019 - 12:18:32
00
aj napriek haterom, tu je je druhá časť toho zjazdu, kde je tá maximálka, kamera nevydržala tie vibrácie a nasnímala moju prdel :D a sľubujem že je to už posledné video aj vzhľadom na snehové podmienky..
14.02.2019 - 19:40:12
03
Keby si to dal dopredu,asi by sneh zahadzal optiku vsak? Bolo by to take ako na tobogane. A kde je havo?
14.02.2019 - 22:01:13
00
26 km klasickou technikou,prakticky čistá rovina, strojovo robená stopa :y: , teplý čaj na mojej občerstvovačke, in Flames v ušiach , Kriváň za chrbtom, kopec vysmiatych bežkárov, kopec pekných bežkárok, zopár začiatočníkov ktorých tanečné kreácie pobavia :D . Zajtra tiež a v nedeľu detto ;) .

Prílohy:

lk.jpg
lk.jpg 386.41 KiB thumb_up0thumb_down

15.02.2019 - 20:52:11
03
krásne počko, ja zajtra štrbské
15.02.2019 - 21:06:28
01
keyboard_arrow_up