majoballs napísal:
...Ja som nahadzoval Contiky podľa ich návodu. Tzn.: 1 vrstva na galdu, 1 na ráf. Potom 12 h nechať zaschnúť. Pred nahodením lepidlo už len na galdu. Keď som to takto nahodil tak sa to už veľmi ťažko centrovalo. Lepidlo už riadne lepilo. (PS: Continental som dával asi prvý aj posledný krát. Galdy mali 2 týždňový pre-stretch. Bez lepidla išli krásne ľahko nahodiť. Keď som ale galdy naťahoval už s lepidlom tak sa mi chcelo plakať. Pot, krv na prstoch a stvrdnuté ruky. Nakoniec som to nejako dal.)

Detto skusenost s Conti. Jednu sa mi podarilo ako-tak nahodit a vycentrovat, druhu nie (lepidlo Continental carbon rim cement, postup podla videa Continental). Presiel som na pasku a pohoda.
Co sa zohrievania lepidla od rafku tyka, podla mna bude rozdiel aj v rafku, ci alu alebo karbon, karbon je zly vodic tepla, u alu sa skor prehreje stycna plocha s galuskou.
10.02.2019 - 18:25:10
To roztekanie noe je noc tragické. Prstom to das pekne dole Neviem ci by sa mi uz chcelo babrat s lepidlom.
10.02.2019 - 19:14:11
Napr. mne uz urcite nie. :)
10.02.2019 - 19:30:41
Na Bora 50 mm to 4 roky lepim len paskou, zvladlo to aj 2 roky po sebe kemp na Mallorke. Zjazdy tam nie sú veľmi prudké ale v každom ohybe brzdím dosť do pomala.
10.02.2019 - 20:03:43
toto je to lepidlo čo som včera spomínal, galusky som s ním nelepil, ale príde mi na ten účel vhodné, možno skúsim niekedy https://www.eurospan.sk/pdf/neoflex_T-1849V.pdf
11.02.2019 - 09:34:50
Na posudenie vhodnosti by bolo treba dlhodobe skusky odolnosti voci starnutiu, strate pruznosti, tepelnej odolnosti, pevnosti v tahu pre dane materialy, atd. To vsetko musel (mal) spravit vyrobca, aby ho s kludnym svedomim predaval (Conti cement, Vittoria Mastik, ...). Tak naco amaterske experimenty?
11.02.2019 - 11:03:01
Aby si mohli pohonkávať, ako ušetrili a akí sú všetci ostatní blbí. So easy.

Lapierre Zesty 514 (http://www.bike-forum.cz/fotogalerie/nase-biky/detail-6367.html)
Pell's Razzer Pro + RockShox Reba Race + some modifications

Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si

12.02.2019 - 00:23:32