chripkova vlna byva v tychto mesiacoch - som zvedavy kedy zalahnem. iron ber to pozitivne - teraz vylezis a ked pride naozaj jar, uz nebudu tie biele a hnede sracky v lesoch, uz ta to nezlozi.
toto je len taky zavan - zem je este studena. ja som bol dnes obleceny standardne zimno - zhodil som len jednu tenku vrstvu a zeby zo mna tieklo nemozem povedat.
16.02.2019 - 18:54:25
00
Presne tak, ono sa zda ze je teplo ked svieti slnko a je prijemne na prechadzke, ale vzduch je stale studeny, a na biku to plati dvojnasobne. Staci zajst do tiena a rozdiel je okamzite citelny. Tiez som bol dnes rovnako obleceny ako ked su 3C, a to bolo 8-9C a cely cas na mna svietilo a ziadny diskomfort..
16.02.2019 - 19:58:34
01
IDVert3X : imunita a otuzilost je skor proti nachladeniu a mozno lahkym chripkam, ale teraz zuri nejaky sajrajt, bud rad, ze mas homeoffice :) .. kto je v openspace s rodickmi, alebo ma deti, tak je na tom zle. Vska to casom zistis tiez, ze ti imunita z bajku prd pomoze :D .. neviem ci teraz nie je v kurze prasacia chripka. Inak ale s tou primeranou zatazou mas pravdu, ale vacsina tuna tomu naklada dost neprimerane :)
16.02.2019 - 20:54:25
01
Tak ako pise lto, mozes mat imunitu aku chces, ale pokial ti dieta zo skolky prinesie “surprise”, tak to dokaze zlozit celu rodinu a polku officu (podarilo sa min min. tyzden, kedy som vo stvrtok a piatok lezal v horuckach a dozvedel som sa, ze od stvrtka bol prazdny office).
16.02.2019 - 21:11:01
00
Ono je to tazke zjednodusovat, tiez som bol chory asi 2x v zivote co si pamatam, ak neratam prilezitostny soplicek, s ktorym sa da normalne fungovat a aj sportovat. Krpci mali cez sviatky kiahne, po kiahnach oslabena imunita, no uz aj jeden doniesol nieco dom zo skolky, vysoke teploty, tyzden som s nim bol doma, cez minuly vikend som natocil skoro 250 km a tym som bol zrejme oslabeny a od utorka to vypuklo aj u mna. Teraz ma to neskutocne stve, ked je taketo pocasie ako je, najma na horach. Ale uz to chytilo aj zvysok osadenstva, tak "sranda" bude pokracovat...
16.02.2019 - 21:14:45
00
( PRÍSPEVOK VYMAZANÝ )

Autor sa rozhodol vymazať svoj účet spolu s obsahom, ktorým do fóra prispel.


Naposledy upravil IDVert3X dňa 24.06.2019 - 19:34:30, celkovo upravené 1 krát.

16.02.2019 - 21:31:30
00
Deti su ako trojsky kon. Nikdy neviete co si s nimi pustite do bytu :-D.
16.02.2019 - 21:32:26
04
co je to vlastne prechladnutie kedze z chladu neochories? mohli by uz ten zavadzajuci nazov zmenit
16.02.2019 - 21:55:03
02
( PRÍSPEVOK VYMAZANÝ )

Autor sa rozhodol vymazať svoj účet spolu s obsahom, ktorým do fóra prispel.


Naposledy upravil IDVert3X dňa 24.06.2019 - 19:33:48, celkovo upravené 1 krát.

16.02.2019 - 22:18:20
00
user_id napísal:
Deti su ako trojsky kon. Nikdy neviete co si s nimi pustite do bytu :-D.

Ja som nonstop v kontakte s týmito trójskymi koňmi, infekčné ochorenia od výmyslu sveta. Moja imunita dostáva dobre zabrať. Si spomínam na prvé mesiace v práci, aký to bol šok pre moju imunitu :D

PS: toto jesenno-zimné obdobie je veľmi aktívny RSV, čo dáva novorodencom a dojčatám poriadne zabrať... Aktuálne aj vírus chrípky začína viac útočiť (minulý rok nazabudnem na chrípku u jednej dievčiny, ktorá skončila ako nekrotizujúca pneumónia s enormne ťažkým priebehom). Minulé roky v zime fičali hlavne rotavírusy, tento rok je tohto menej. Idú hlavne respiračné vírusy.

PS2: nádherne počasie, dnes prvý krát v roku na cesťáku, zajtra dávam poriadny výlet SK-PL-SK :y:
16.02.2019 - 22:46:47
01
chrípka je na prudkom vzostupe,už sa zatvorili niektoré školy a škôlky,ja už som relatívne o.k. jazdí sa teraz fajn (odležal som si ju,keď bolo to hnusné počasie nedávno)
https://www.npz.sk/sites/npz/Stranky/NpzArticles/2015_11/Vyskyt_ARO_a_CHPO_v_SR_za_45__kalendarny_tyzden_2015.aspx?did=2&sdid=60&tuid=0&page=full&;
17.02.2019 - 07:10:21
00
IDVert3X : moze byt aj, ze keby vsetci jazdil na bajku a mali lepsiu imunitu, tak by sa tolko toho nesirilo, lebo ked sa nakazia slabsi jedinci, tak to zmutuje a donesu este horsie. Inak ale ak je niekto chory , tak nie je bacilonosic. Nim sa stava az ked prejdu teploty, zacne sa citit dobre a zacne chodit do prace. Potom este ked niekto kasle, a vykasliava , tak to tiez, to zas byva asi na zaciatku.
Mna to inak tiez chytilo .. bolelo hrdlo , potom ine problemy, ale teplotu som nemal, co je este horsie :(

milos21 : aby si nedoniesol nejaky polsky hovaczi virus :D
17.02.2019 - 09:01:23
00
Gusto0 napísal:
co je to vlastne prechladnutie kedze z chladu neochories? mohli by uz ten zavadzajuci nazov zmenit


Prechladnutie maš sposobene najčastejšie virusmi enterovirus alebo rhinovirus z čelade ***** :D v podstate su to len príznaky, vytok z nosa, mierna teplota.... :D pozname že jo. :D mame toho plný urgent 🚑🚑🚑 žial
17.02.2019 - 09:05:11
00
Ja som celu zimi behaval pri -10 -20 myslel som ze mam super imunitu vsak za 4 roky som bol iba 2x pn a teraz ako sa tak skokovo oteplilo som chytil ukazkovu chripku (v robote mam bacilonosisca) este v piatok som hovoril ne ze ma nakazis bo si ma nezelaj :D v sobotu rano som uz pocitoval zadrhnute hrdlo ale isiel som
este na bike ale ked som prisiel domov totalne vypnutie. Teplota bolest svalov hrdlo uz palilo ako slak suchy kasel neznasam. Vonku tak paradne a ja doma :(
17.02.2019 - 13:39:49
00
mne je uz lepsie. siel by som von
17.02.2019 - 13:52:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy)
keyboard_arrow_up