presne tak, nie je k tomu co dodat.
18.02.2019 - 13:38:32
00
veď aj to je vec pohľadu, tiež keby som sa na to pozrel podľa svojej sebeckej potreby tak ja tam ani chatu nepotrebujem, ani upravovať bežkárske trasy a ani zjazdovku, aspoň tam bude menej ľudí a áut a pseudoturistov... z druhej strany keď sa tam má lyžovať a tá chata normálne fungovať a rásť tak tam tých ľudí potrebujú.. a robiť z toho reštauráciu na kopci pre zbohatlíkov ako to bolo v minulosti mi príde trochu mimo pôvodnej myšlienky... akože tá lanovka by bola prínos už aj z eko hladiska, že by tam toľko aut, motoriek a neviem čoho ešte prestalo chodiť a stále by bola zachovaná možnosť aby tam mohli chodiť aj neturisti a nešportovci. však mi sme tu nikto nepísali o tom že tam majú spraviť disneyland alebo čo.. len by to mohlo byť normálne zmodernizované ako podobné strediská v beskydoch a podobne
edit:
tá veža na jelenci je zabitá tým že je to bývalý slovenský vojenský objekt, ktorý ale po rozdelení republík ostal hranične v čechách... tým pádom je všetko s tým zabité ako mnoho vecí, aj chatu je dielom a myšlienkou moravákov


Naposledy upravil asperitas dňa 18.02.2019 - 14:00:01, celkovo upravené 1 krát.

18.02.2019 - 13:53:32
00
Ja uplne nesúhlasim. čoto som precestoval a na jednej strane chápem,že chceš aby ludia viacej žili rekreačne a nie spotrebne a masovo na druhej strane to tak nemôže fungovat, že budem sa starat len o bežkársku stopu alebo spravím trasy pre bicykle a regionu bude stačit ak tam prídu nejakí aktívni športovci co prespia v stane na paštéke. V zahraničí práve táto nekomerčná sféra je financovaná prave lanovkami atrakciami aquaparkami. ak máš lanovky máš potom k tomu ako bonus perfektne upravené bežkárske trate. Rekonštruované a zásobované vysokohorské chaty, údržbu ferratových trás. Financie na toto sa práve berú z tej komerčnej a spotrebnej turistiky a tým pádom rozkvitá aj tá viacej športová nekomerčná. Ja to berem ešte viac aj v kontexte rodiny. Ja ako športovo založený a manželka skor že sa chce zrelaxovat a uzit kopce vidíme túto situaciu inak. ona skor hore lanovkou na kávičku trocha pokočíkovat ja zase niekde v horách na bicykli. region priniesol každému svoj pocit užitočnosti. neviem si predstavit ak by som zobral deti a manželku niekde do lesa a tam celý čas športovali.
18.02.2019 - 13:57:57
00
Lanovka ma zmysel len vo vacsom lyziarskom rekreacnom stredisku, ale budovat taketo na "zelenej luke" na Javorine je podla mna nezmysel (primarne ekonomicky). Na Slovensku je na to kopec lepsich miest.

Od chaty v kopcoch nemozes cakat cenu ako za obedove menu dole v dedine. "Zbohatlici" zase prispievaju k tomu, ze chata vobec prezije.
18.02.2019 - 14:08:28
00
a traily sú ako na tom? :D
18.02.2019 - 14:14:22
00
V novembri to bolo katastrofa ako to bude na jar teda neviem ale skor nie ako ano. Veselo sa taží aj tu.:(
18.02.2019 - 14:21:21
00
dole v dedine ziadne jedlo nikde nepodávajú :D mne je to proti srsti aby v úvodzovkách nejaké tučné prasa sadlo do auta a išlo tam v nedelu poobede len na jedlo a pritom si spravilo selfie na parkovisku a potom išla dole, v tom nevidím zmysel horskej turistickej chaty.. takých lyžiarskych centier moc na svete nie je, kde sa autom ide pomaly ku koncovej stanici, v zásade je to tak že parkuješ pod lanovkou, práve preto ju obhajujem. lebo úprimne hore ani nie je kde parkovať a ani to tam nejde technicky vyriešiť, taktiež problematický nejaký skibus a podobne ako všade inde, keď tam vo väčšine prípadov ani osobák bez reťazí neprejde..
18.02.2019 - 14:21:57
00
zjazdári už to tam brúsia, tak to hádam bude aj obschnuté :D

https://www.strava.com/activities/2156375773
18.02.2019 - 14:26:18
00
traily budu asi suche, bathory istoi nie, len niektore pristupove cesty budu nachuja
18.02.2019 - 14:33:32
00
myslel som na tie z Velkej javoriny:( tam to bude zlé
18.02.2019 - 14:41:12
00
tam je meter snehu stále, v zime sa u nás neťaží, nemajú to ako voziť z lesa, ale počítam že na jar tam zas nabehnú... chalani hovorili už aj o tom že toho pythona chcú "preložiť" takto to tam vyzeralo pred týždňom, vstupná brána je bez toho "skoku" :D
18.02.2019 - 14:45:51
00
asperitas nehladaj za vsetkym tucne prasa za volantom. Aj rodinam s detmi sa ta cesta hodi :) Aj v Rakusku casto cesty k chatam su, ale mnohe spoplatnene.

Paradoxne vsetky lyziarske strediska naokolo mas take - parkovisko hore (Portas, Kohutka. Baba, Bezovec). Nemozes porovnavat "nekonecne" Alpy a lokalne kopceky. Prave preto nema podla mna zmysel snazit sa budovat lyziarske centrum/lanovku na Javorine. Ale ako lokalny "dedinsky" vlek je Javorina super.

Restika aj ubytko bude coskoro v minifarme.
To prerobenie tej dalsej budovy cestou hore (?stara skola) nevidim osobne moc realne.
18.02.2019 - 14:46:24
00
predpokladám že s rodinou tam nechodíš len na obed, v tom je ten rozdiel ktorý som s tým chcel povedať, lebo jesť sa dá aj inde ako na horskej chate.
a tak je tam 600m prevýšenie, to už nie je taká márne.. ja zas napíšem tie kde sa chodí dole, kálnica, myjava, nová lehota, filipov

hento s tou starou školou sa mi páči, ale nič o tom neviem, len som videl tú reklamu že hladajú sponzora.. ale ako projekt sa mi to pozdáva, osobne by som sa radšej stavil v lete tam, lebo ostať hore na javorine a potom ísť vychladnutý zjazdovať nie je ideal a hento je pekné slnečné miesto s dobrým výhľadom.. zbúrali tam akurát nejakú starú stodolu, uvidíme či sa tam niečo bude robiť

jo a ešte vlastne naša drbnutá obec kúpila ten motel na rohu, ale nikto nevie aký zámer to má okrem úveru na sto rokov... zatiaľ sú tam len nejaké rodinné oslavy a nejaká čiernota v podobe ubytovaných robotníkov
18.02.2019 - 15:00:53
00
na Inovci je tiez hovno a ako tam ta chata zije? staci ze sa tam da vyviezt autom a nazrat + kratka prechadzka - co ma myslim aj Javorina. na druhej strane presne to je dovod preco sa Inovcu (chate) vyhybam. v prirode je vela krasnych miest - no akonahle z toho zacnu robit "lunapark" a prilaka to davy ja odchadzam.
18.02.2019 - 15:18:02
01
Takze dnes konecne solidny vyjazd.Cahcticke trnky suche.Bathory trosku vlhka ale krasne zjazdna,rodrigez suchy uplne.Tie zvaznice cez kamennu su ale rozmrdane uplne,takze na rodrigez lepsie po zltej z Visnoveho,ta je ok.
18.02.2019 - 19:12:08
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up