Poniektorym sa uz zacala ;)
18.02.2019 - 19:15:37
02
je jedno ci kolobezka alebo bike - za posledne 2 tyzdne mam rovnaku skusenost - obiehanie ked ide niekto oproti, obchadzanie natesno, nedanie prednosti - totalny ignor ze som na hlavnej .... na kazdom cestnom vyjazde. stava sa mi to cim dalej tym castejsie. akoby som prestal ako cyklista na ceste existovat.
18.02.2019 - 19:38:48
01
Srsen napísal:
Navrhujem, aby drotar schudol, aby nezaberal 70cm :)
Na tie dristy nebudem reagovat, ale dobre ma to pobavilo. Matika mu vobec nejde. Srsen ak schudnem 70 cm tak sa jednoducho vyparim :D Len tak na okraj riaditka mam siroke 62 cm cize ak dobre pocitam tak 1 m od krajnice kolesa + 31cm polovica riaditiek =1,31m. Za svateho sa neviem dopocitat k tym 70 cm ktore vystrkuju mimo kolobezky. Asi mam bulharsku kalkulacku :D
18.02.2019 - 20:29:06
02
iron.hide napísal:
ta nikto tu ani nerozdava pukance :/


enjoy tato davka bude akurat na aktualnu situaciu

media.giphy.com
18.02.2019 - 21:39:50
02
drotar je slusny chlap, tak to nenapise narovinu. vlastoch makne ti mozog, alebo si len potrebujes dokazat, ze si rovnaky curak ako ti dvaja, co jeden ma pravdu vzdy a ten druhy zase musi kazdemu vyvratit jeho nazor, aj ked o tom hovno vie ?
18.02.2019 - 21:42:30
00
fokel napísal:
drotar je slusny chlap, tak to nenapise narovinu. vlastoch makne ti mozog, alebo si len potrebujes dokazat, ze si rovnaky curak ako ti dvaja, co jeden ma pravdu vzdy a ten druhy zase musi kazdemu vyvratit jeho nazor, aj ked o tom hovno vie ?

mne je jedno aky je drotar chlap, ani som ho nijako nehodnotil ako cloveka, ani nevyvracal žiaden nazor, uz som to tu pisal, comu nerozumies ??? vyjadril som len SVOJ nazor na jeho jazdy kolobezkou stredom cesty, to je vsetko, viac nemam dovod sa k tomu vracat, kto chce, pochopil, čuraci budu vrtat stale
18.02.2019 - 21:55:52
00
vlastoch napísal:
jfab citovat vies, ale vyvodzovat zavery nevies ... drotar je arogantny hlupak a nie chodec dodrziavajuci zakon ... precitaj si drotarov popis jazdy na kolobezke po ceste, potom citovane odseky este raz a potom porozmyslaj ...


"mne je jedno aky je drotar chlap, ani som ho nijako nehodnotil ako cloveka"

Tomuto sa u nas hovori, ze se si seres (nie Soros) do huby... A nerozumiem tomu, preco si niekto, kto si mysli ze kolobezkar trci 70 cm vedla kolobezky, berie pravo sa k tomu vobec vyjadrovat. Ale presne to zapada k tym dvom, co som spominal vyssie.
A este skus niekedy porozmyslat, preco sa velka cast ziletkarov aj motorkarov nevozi po krajnici, ale meter od nej.
18.02.2019 - 22:40:44
08
Este raz. Kde som pisal ze jazdim stredom cesty ? A trosku sa krot s tymi vyrazmi. Prosim moderatora aby "vlastochovi" vysvetlil zasady slusnej komunikacie.
18.02.2019 - 22:42:54
06
https://www.startitup.sk/mnohi-motoristi-este-stale-nevedia-kolko-je-15-metra-cyklisti-im-to-nazorne-predviedli/
18.02.2019 - 22:53:56
00
a toto je este odpoved na stret cyklistu a utrhnute zrkadlo v cechach.
vytlk je cca 20cm od kraja vozovky (ako aj napisal miso), vytlk ma priemer cca 50cm a hlbku mozno aj 10cm (urcite nic na preskakovanie), cyklista ked isiel cca 50cm od kraja vozovky, tak bol blizsie lavemu okraju vytlku, mal pravo ho obist zlava, lebo aj tak bol len cca 80cm od kraja vozovky.cize spravil mozno 20cm vyhybaci manever a ***** sa vodicovi pod kolesa, ako sa tu snazil zvelicovat miso.

dalsia vec je o pocuti auta za sebou.
vazne ho pocujete ked je este mozno 200-300metrov za vami? lebo vzdialenost ktoru prejde vozidlo za snad len sekundu je dost velka a ten manever uz je kolkokrat zacaty.
lebo ja mam opacne skusenosti so sluchom. ked aj ideme skupina, a nieco niekomu hovorim/kricim, tak mi hovori ze nepocuje. a nie to este teraz, ked je capica na usiach a fuka vietor.

a posledna vec, je zakon v cechach, ktory definuje, ze ked cyklista zabera cely pruh, tak je ho vlastne zakazane predbiehat.(vid bod 5.)

https://www.dopravni1.cz/v-jakych-pripadech-by-ridici-nemeli-predjizdet-cyklistu/
18.02.2019 - 23:32:52
00
každý kus cesty, každý výtlk, každá jama na ceste je originál, každý výjazd je originál, lebo aj na známej ceste kde poznáte všetky jamy, nie vždy sa podarí, alebo dopravná situácia dovolí rovnaký vyhýbací manéver. Teraz na jar na niektorých miestach nie je krajnica to najbezpečnejšie miesto na jazdu kvôli zbytkom posypového materiálu (niekde je toho aj 5-10cm na výšku), preto je lepšie obchádzať v ľavo,ale celé je to o premávke. Osobne si myslím, že sledovanie prichádzajúcich vozidiel zo zadu, je veľa krát dôležitejšie, ako to čo sa deje pred cyklistom. Časom si človek vybuduje odhad a zo zvuku prichádzajúceho vozidla sa skoro vždy prezradí úmysel vodiča. Ak nepodradí, nezníži rýchlosť, skoro vždy znamená že bude predbiehať, vtedy sa stáva dôležité to čo je pred cyklistom a ak ide v protismere nákladné auto, alebo kamión a ste na okresnej ceste, je isté že budete predídený na tesno. Otázka, čo vtedy? Každý sa s tým vyrovná po svojom, nechcem mudrovať. Viac krát som sa snažil rukou naznačiť aby spomalil ten čo ide zo zadu, hlavne keď nevidí na horizont,alebo do zákruty, väčšinou to ignorujú a sťahujem sa. Ak som vytočený a je to auto ešte dostatočne ďaleko (keď by mal nasledovať stret dvoch nákladných áut na mojej úrovni), idem ďalej od kraja cca 1,5 m ,hlavne keď je cesta,krajnica v zlom stave , skoro vždy to zaberie, auto podradí a vtedy viem že ma registruje.
Ak sú na ceste v dráhe cyklistu jamy, výtlky, odporúčam už v dostatočnom predstihu začať obchádzať, lebo prudká zmena smeru na poslednú chvíľu nemusí mať šťastné ukončenie a tým naznačíte vodičovi za vami že niečo obchádzate...ale nájdu sa aj takí čo Vás upracú..
19.02.2019 - 08:48:35
03
Gusto0 napísal:
je jedno ci kolobezka alebo bike - za posledne 2 tyzdne mam rovnaku skusenost - obiehanie ked ide niekto oproti, obchadzanie natesno, nedanie prednosti - totalny ignor ze som na hlavnej .... na kazdom cestnom vyjazde. stava sa mi to cim dalej tym castejsie. akoby som prestal ako cyklista na ceste existovat.


sezóna ešte len začína, ešte si na nás nezvykli
19.02.2019 - 09:58:20
00
Kazdy vodic by mal povinne mesiac jazdit na bicykli aby zistil ako to je ked ho niekto ohrozuje
19.02.2019 - 10:08:32
08
ftu2 napísal:
Odporucam tento clanok tomu chytrolinovy co nevie pocitat do pet. Hlavne nech si pozrie ako daleko jazdia cyklisti od krajnice. Bohuzial takyto ludia su obrazom dnesnej arogantnej doby. A najvecsi problem je ten, ze oni si myslia ze maju pravdu a absolutnu prednost na cestach. Vecsinou az nehoda ich presvedci o opaku. Poznam taketo pripady. V jednom to bolo pet rokov a v druhom tri na tvrdo. Smutne je to, ze zivotom v oboch pripadoch doplatili nevinny chodci na arogantneho a hlavne nezodpovedneho vodica. Neprajem nikomu nic zle, ale niektori by sa nad sebou fakt mali zamysliet a ak niesu ochotny akceptovat aj inych ucastnikov cestnej dopravy tak nech radsej pre vlastne dobro a dobro nas ostatnych nesoferuju vobec.
19.02.2019 - 10:35:00
00
drotar vsak ved dobre, povedali ste si to na viacerych stranach, slnko vychodi na oblohu aj zajtra...
19.02.2019 - 10:39:01
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up