arogantnym hlupakom na cestach na kadejakych kolobezkach skateboardoch alebo lyziach a jazdiacich na nich stredom jazdneho pruhu odkazujem nech sa v prvom rade naucia citat s porozumnim a nevyvodzovat nezmyselne zavery a v druhom rade im odporucam neporušovať zakony, potom sa vyhnu neprijemnym situaciam ... :D
19.02.2019 - 10:51:55
00
Treti krat to uz pisem. Skus citovat, kde som pisal, ze jazdim stredom jazdneho pruhu. Alebo to mam napisat po madarsky aby si rozumel. Nevymyslaj si a nepodsuvaj tu to co si myslis iba ty sam. Si arogantny clovek a nech boh varuje vsetkych cyklistov, ktori ta stretavaju na cestach. Tym som s tebou skoncil synak.
19.02.2019 - 11:06:34
00
Na účely tohto zákona sa ďalej rozumie
f)
chodcom účastník cestnej premávky pohybujúci sa pešo; chodcom je aj ... osoba, ktorá sa pohybuje na kolobežke, ...

(3)
Chodci smú ísť po krajnici alebo po okraji vozovky ... ak tým najmä za zníženej viditeľnosti alebo za zvýšenej premávky neohrozia alebo neobmedzia cestnú premávku

drotar:
"Logicky kolobezka nemoze byt zaradene ako chodec ak na nej dokazem ist po rovine cca 25km/h. Preto kolobezku prevadzkujem ako bicykel"
"jazdim meter od krajnice"

no comment, nazor si urobi kazdy sam :D
19.02.2019 - 11:11:08
00
jfab napísal:
Na cestny zakon zabudnite, ten vas pocas soferovania trapit nemusi. Skuste pozriet zakon o cestnej premavke a ten o kolobezke hovori celkom vela:

Na účely tohto zákona sa ďalej rozumie
f)
chodcom účastník cestnej premávky pohybujúci sa pešo; chodcom je aj osoba, ktorá napríklad tlačí alebo ťahá sánky, detský kočík, vozík pre osoby so zdravotným postihnutím alebo ručný vozík s celkovou šírkou nepresahujúcou 600 mm, osoba, ktorá sa pohybuje na lyžiach, korčuliach, kolobežke, skejtborde alebo obdobnom športovom vybavení, pomocou mechanického alebo elektrického vozíka pre osoby so zdravotným postihnutím, a osoba, ktorá tlačí bicykel alebo motocykel, alebo vedie zviera,

(3)
Chodci smú ísť po krajnici alebo po okraji vozovky najviac dvaja vedľa seba, ak tým najmä za zníženej viditeľnosti alebo za zvýšenej premávky neohrozia alebo neobmedzia cestnú premávku; to neplatí pre osoby, ktoré sa pohybujú po krajnici alebo po okraji vozovky na lyžiach, korčuliach, kolobežke, skejtborde alebo na obdobnom športovom vybavení, ktoré sa môžu pohybovať len v rade za sebou. Za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.
(5)
Osoba, ktorá sa pohybuje po chodníku na lyžiach, korčuliach, kolobežke, skejtborde alebo na obdobnom športovom vybavení, smie používať pravú stranu chodníka, pričom nesmie ohroziť ani obmedziť ostatné osoby používajúce chodník. Osoba, ktorá tlačí bicykel alebo motocykel, smie použiť chodník, len ak neohrozí ani neobmedzí chodcov; inak musí použiť pravú krajnicu alebo pravý okraj vozovky.
(6)
Osoba, ktorá sa pohybuje po chodníku na lyžiach, korčuliach, kolobežke, skejtborde alebo na obdobnom športovom vybavení, je povinná sledovať situáciu v cestnej premávke a nesmie ohrozovať alebo obmedzovať iných účastníkov cestnej premávky. Ak je dopravnou značkou určená cestička pre osoby pohybujúce sa na športovom vybavení, tieto osoby sú povinné takúto cestičku použiť.

Z uvedeneho je zrejme, ze kolobezkar je chodec, ktory sa moze kolobezkovat takmer vsade, ale musi par veci dodrzat.
[b]Vyzera, ze drotar jazdi v sulade s platnym zakonom 8/2009.[/b]
Hol mondtam, hogy a sáv közepén haladunk?

Prílohy:

34104776_1976224405785902_4317529429220786176_n.jpg
34104776_1976224405785902_4317529429220786176_n.jpg 220.35 KiB thumb_up4thumb_down

19.02.2019 - 11:18:12
01
Urcite ma netesi, ked musim kvoli niecomu/niekomu pomalemu spomalit aj ja. Ale co ineho mi zostava, ak ho nechcem autom ohrozit. Kolobezka, bike a pod. nie je nic, co sa da jazdit v telocvicni. Tolerovat ich na ceste mi pride uplne normalne, aj ked mi radost nerobia. Aj preto v lete jazdim hlavne na skutri, aby sme sa na cestu bezpecne zmestili pri predchadzani aj traja :) Respekt, nic viac...
19.02.2019 - 11:30:15
012
jfab napísal:
Urcite ma netesi, ked musim kvoli niecomu/niekomu pomalemu spomalit aj ja. Ale co ineho mi zostava, ak ho nechcem autom ohrozit. Kolobezka, bike a pod. nie je nic, co sa da jazdit v telocvicni. Tolerovat ich na ceste mi pride uplne normalne, aj ked mi radost nerobia. Aj preto v lete jazdim hlavne na skutri, aby sme sa na cestu bezpecne zmestili pri predchadzani aj traja :) Respekt, nic viac...


tak pockaj, nemiesaj kolobezkarov s bajkermi ... tí prví su podla tebou citovanych § chodci ... a to ze sa kolobezka ci skateboard neda prevadzkovat v telocvicni NEznamena, ze s tym vyjdem na cestu medzi auta ... a ked ano, tak sa spravam podla zakona, len po krajnici a len vtedy ked neohrozujem bezpecnost premavky
zvysok ok, to len podla chorej drotarovej logiky je arogantny vodic kazdy, kto si dovoli kritizovat jeho porusovanie zakona ;)
19.02.2019 - 11:43:08
00
A chodec ma chodit po lavej krajnici ;)
19.02.2019 - 11:46:12
00
vlastoch, vynechaj ma zo svojich uvah... Nadavaj na vsetkych okolo, lebo Ty si najlepsi... Viac na teba nereagujem a ak sa este posnazis, pribudnes k ignorovanym.
19.02.2019 - 11:50:47
00
jfab napísal:
vlastoch, vynechaj ma zo svojich uvah... Nadavaj na vsetkych okolo, lebo Ty si najlepsi... Viac na teba nereagujem a ak sa este posnazis, pribudnes k ignorovanym.

mozem sa slobodne vyjadrovat a reagovat na koho chcem, urcite mi to nebudes zakazovat ...
19.02.2019 - 11:53:11
00
jfab: dik za aktualne znenie .. zda sa, ze to upravili odkedy som to naposledy cital.

drotar: viz. jfab vynatok .. ako ja som dal len technicku poznamku, snad si to tak aj pochopil, aj podla znenia citovaneho je vidno, ze staci pouzivat zdravy rozum (nepojdem po ceste, ked je vedla cyklochodnik, nepojdem po cyklochodniku , kde sa motaju ludia rychlostou 40km/h, to radsej idem na cestu a pod.). Paragrafy sa menia, vodici ale maju zafixovane stare pravidla a casto si ich ohnu podla svojho (staci ist do Rakuska a hned na teba vytrubuje skoro kazde SK auto). Najhorsie je tu ale to, ze niekto nieco napise, ze robi alebo videl robit a vsetci hned vedia presne co sa stalo a kto spravil chybu :D

darebak: okrem skupinoveho pohybu, ak to nezmenili, tak vtedy po pravej strane. Co je tiez celkom logicke, jedno aj druhe.

vlastoch: mozes, ale moderator moze usudit, ze nie a slobodne ta zmaze :D .. ako vidime vsade po diskusiach typu sme.sk, twitter,facebook...
19.02.2019 - 11:53:16
00
Presne tak staci pouzivat zdravy rozum a byt trosku ohladuplny a tolerantny. Nic viac nic menej. Samozrejme ze cyklochodniky vyuzivam rad uz len z dovodu ze ma tam ziadny arogantny vodic neohrozuje, ale bohuzial cyklochodnikov je zalostne malo. A kedze po cyklochodnikoch sa pohybuju chodci, mamicky s kocikmi, panicky so psikmi je to dost obmedzujuce a hlavne si clovek casto vypocuje namietky, ze co tam vobec s bikom alebo kolobezkou robim. Je to o neznalosti. Co som postrehol ti co pravidelne cyklochodnik pouzivaju ci uz korculiari, bezci, cyklisti si nikdy vzajomne nezavadzaju. Bohuzial ludia si zakony vykladaju po svojom a smutne je, ze su o spravnosti svojho konania aj presvedceny. Zakony sa vyvijaju podla potreby ale ide to prilis tazkopadne, takze nam nic ine ako sa tolerovat navzajom neostava. Tymto tuto nezmyselnu slovnu prestrelku ukoncujem.
19.02.2019 - 12:24:38
01
20.02.2019 - 13:02:01
03
...Nemcuri ho vraj obvinili z pokusu o vrazdu a je na neho vraj vydany zatykac. Cesky sofer, uz je prepusteny z prace.
20.02.2019 - 13:40:32
07
by som mu dozivotne zabavil VP.
20.02.2019 - 14:36:38
03
darebak napísal:
...Nemcuri ho vraj obvinili z pokusu o vrazdu a je na neho vraj vydany zatykac. Cesky sofer, uz je prepusteny z prace.

To mu musela snáď stará volať, že svíčková a sedum knedlíku mu už na stole stydne.
20.02.2019 - 17:15:10
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
cron
keyboard_arrow_up