alebo ti fukalo do chrbta...
22.02.2019 - 13:08:25
04
Vies zistit aj z pocitu ako na tom si. Napr ja si tocim 30km/h+ bezproblemovo teraz castokrat z2
22.02.2019 - 13:09:07
00
tulenik napísal:
FTP nie je pohybová schopnosť ale fyziologická charakteristika (jedna z X) :D


FTP je jedna z merateľných pohybových schopností. Podobne ako sila - silové schopnosti, výbušnosť, ... Ze jej dáš iný názov a povieš že tvoj názov je FTP znamená akurát to, že sa chceš vadiť.
22.02.2019 - 13:10:23
00
tulenik napísal:
Rachela ingliš skratky milujem :D Mario and Luigi: Superstar Saga

Heh, pardon, myslel som Maximum Lactate Steady State = LT2 = AnP = Anaerobic Threshold a neviem, co vsetko este :D Kazdy si spravi svoju nomenklaturu, aby sme mali pocit, ze objavil Ameriku:)
22.02.2019 - 13:10:48
00
[quote="@1455466"]ivan Pohybova schopnost, ktoru zlepsil je tzv. krutenie pedalmi:)

Hej. U analfabetov v športovej terminológii alebo trolov.
22.02.2019 - 13:15:01
00
Vždy ti trosku fúka do chrbta a tým pádom ti musí aj do pŕs keď sa otocis
22.02.2019 - 13:28:09
00
mishox napísal:
Jo, ako pises. V novembri som si supol ich test protokol, v mojom pripade 2x8min a na tom istom trenazery v tych istych podmienkach som si ten isty protokol supol vo februari. Ci to uz je realne ftp a podobne debaty je o inom. Ale progres si takto odkontrolovat vies. Aku pohybovu schopnost som zlepsil ti nepoviem. Vsetko je to postavene na intervaloch tesne pod ftp a nad ftp preto aby si uspel v testoch ktore su do max 20 min. a aby si ako spokojny zakaznik platil dalej ?


Takže to zlepšenie 0,46 W/kg nie je zlepšenie pohybovej schopnosti FTP ale nejakej inej. Už 20 minútový test má daleko k určeniu reálneho FTP - ako po celom civilizovanom svete porovnateľnej hodnoty výkonnosti cyklistov.Určite teda nie je možné zamieňať tento 60 minútový /v civilizovanom cyklistickom svete/ maximálne dosiahnuteľný výkon s výkonom v akomsi 2 x 8 minútovom teste akýmisi geniálnymi komerčnými platenými prepočtami. Rachela nerob tu /v civilizovanom cyklistickom svete/ chaos. FTP by mala byť konkrétna hodnota, úroveň pohybovej schopnosti porovnateľná s tebou, mishoxom, Saganom, ...
22.02.2019 - 13:33:44
00
nikto pri zmysloch nemá chuť robiť 60-minútový test len preto, aby zistil nejaké číslo FTP...práve preto existujú testy, na základe ktorých si vieš určiť tréningové zóny, v ktorých sa potom pohybuješ v nadväznosti na to, čo chceš práve trénovať...
ja sa dnes idem testnúť tiež, ale 20-minútový FTP test sa mi na trenažéri teraz robiť nechce, tak vyskúšam ramp test a aspoň uvidím, či výsledky budú porovnateľné s decembrovým 20-minútovým testom...
Ešte späť k 60-minútovke. Čo ak po 50 minútach zistíš, že si si stanovil nízku hodnotu očakávaného priemeru, ktorý si chcel dosiahnuť (280w napríklad) a máš na to, dať viac (povedzme 300w)? Posledných 10 minút pôjdeš 350w?

Edit pre Ivana: čísla nie sú exaktne dané :)
22.02.2019 - 13:43:26
07
"pohybova schopnost FTP" :) Aku pohybovu schopnost maximalneho vykonu ma tvoj vysavac doma? A pohybovu schopnost telesnej teploty mas aku? Neviem sa dockat jari, ked sa konecne zlepsi pohybova schopnost vonkajsej teploty vzduchu...
22.02.2019 - 13:46:53
07
Toto patrili bikerhikermirec a ja napísané v dalšom príspevku.


Naposledy upravil ivan dňa 22.02.2019 - 13:54:11, celkovo upravené 1 krát.

22.02.2019 - 13:49:10
00
ivan napísal:
Rachela nerob tu /v civilizovanom cyklistickom svete/ chaos. FTP by mala byť konkrétna hodnota, úroveň pohybovej schopnosti porovnateľná s tebou, mishoxom, Saganom, ...

FTP je samozrejme meratelna hodnota. Chcel som len, aby si vedel, ze sa nejedna o 60 minutovy vykon... A nechcem, aby si veril mojmu slovu, moje slovo nestoji za prd, ale skus verit slovu cloveka, ktory FTP zaviedol: http://www.timetriallingforum.co.uk/index.php?/topic/131375-ftp-vs-mlss/
22.02.2019 - 13:50:01
01
Rachela napísal:
"pohybova schopnost FTP" :) Aku pohybovu schopnost maximalneho vykonu ma tvoj vysavac doma? A pohybovu schopnost telesnej teploty mas aku? Neviem sa dockat jari, ked sa konecne zlepsi pohybova schopnost vonkajsej teploty vzduchu...


Trol ?
22.02.2019 - 13:50:28
00
bikerhikermirec napísal:
nikto pri zmysloch nemá chuť robiť 60-minútový test len preto, aby zistil nejaké číslo FTP...práve preto existujú testy, na základe ktorých si vieš určiť tréningové zóny, v ktorých sa potom pohybuješ v nadväznosti na to, čo chceš práve trénovať...
ja sa dnes idem testnúť tiež, ale 20-minútový FTP test sa mi na trenažéri teraz robiť nechce, tak vyskúšam ramp test a aspoň uvidím, či výsledky budú porovnateľné s decembrovým 20-minútovým testom...
Ešte späť k 60-minútovke. Čo ak po 50 minútach zistíš, že si si stanovil nízku hodnotu očakávaného priemeru, ktorý si chcel dosiahnuť (280w napríklad) a máš na to, dať viac (povedzme 300w)? Posledných 10 minút pôjdeš 350w?

Edit pre Ivana: čísla nie sú exaktne dané :)


Prestaňte už s tým debilným testovaním. Co furt chcete menit v prípravnom období výkonové zony. Ako sa chceš zlepšovat, ked furt nevies na com si - testuješ, meníš. A čísla - výkonové zóny sú exaktne dané. Ak ich meníš - čo to je za zlepšovanie v prípravnom období ? Je to zlepšovanie, zhoršovanie, zlepšovanie, ....
22.02.2019 - 13:52:27
00
Rachela napísal:
FTP je samozrejme meratelna hodnota. Chcel som len, aby si vedel, ze sa nejedna o 60 minutovy vykon... A nechcem, aby si veril mojmu slovu, moje slovo nestoji za prd, ale skus verit slovu cloveka, ktory FTP zaviedol: http://www.timetriallingforum.co.uk/index.php?/topic/131375-ftp-vs-mlss/


Kto zaviedol FTP nie je podstatné. Podstatné je čo zaviedol. Zaviedol akúsi mieru - ako meter, liter. Pomocou nej by malo byť možné porovnávať. Každého cyklistu s každým. Ich 60 minútové dosiahnuteľné maximá.To je základ v tréningu, cyklistike - jej súťažnej forme. Z toho sa odvíja určovanie záťažových zón. Výkonnostných cieľov závislých od hodnoty FTP pretekárov na výkonnostnú úroveň ktorý sa chceme dostať. Ale ich určovanie z FTP ? Percentá z neho, opakované testovania dokonca používaním rozličných testov /20, 2 x 8 minút, .../ u toho istého cyklistu z jeho prepočítanej skutočnej hodnoty. Čistý chaos. Treba si určiť cieľovú hodnotu FTP na apríl - napr. 4,6 W/kg /60 minútový max. udržateľný výkon na rovine/. Určiť aktuálnu hoci aj približne odhadnutú hodnotu FTP napr. 4 W/kg. Od nej odpočítať 0,2 W/kg /rezerva pre prípad prílišného optimizmu/. Od 4,6 odpočítať 3,8 a výsledok 0,8 - celkovú plánovanú hodnotu zlepšenia rozpočítať na 9 trojtýždňových cyklov. Potom už len šliapať a čumieť do budíka. Žiadne potulovanie sa po posilkách, bazénoch, bežkárskych tratiach. Príprava s takýmto zbytočne veľkým podielom všeobecnej prípravy vedie k zlepšeniu FTP len na hodnotu 4,2 W/kg systémom bežkovanie, bicyklovanie, plávanie, posilňovanie, testovanie, zlepšovanie, zhoršovanie, testovanie, ...
22.02.2019 - 15:40:34
00
ty si fakt vymol...

sorry moderatori som sa takto nezmestil do pravidiel.
22.02.2019 - 15:56:11
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up