Mirec_K Funguje. Dakujem. :)
21.02.2019 - 18:11:28
00
Keď môžem, pomôžem, keby neviem, máš smolu :)
21.02.2019 - 18:48:10
00
@Kenai: Uz ma prestava bavit to tvoje vyplakavanie na Canyon. Stale riesis nepodstatne pi..ny. Akceptuj realitu ake je alebo vyber bike od inej znacky v kamenej predajni a najlepsie bude ak tam prides s vahou a rovno bike odvaz. PS: Ked budu ochotny tak ti ho rozoberu a povaz aj jednotlive komponety aby tvoja dusa bola spokojna.
Nechcem nikoho hejtovat ale spravit z vahy biku elaborat na 20str. diskusiu, pricom sa tu nebavime o top pretekarskych modelov za 10-15k nema logiku a zmysel.
22.02.2019 - 09:24:00
06
semiro Tiez nazor a velmi pochopitelny z tvojho uhlu pohladu. V kamennom obchode, ale narazas z mojej perespektivy fittera na iny set problemov. Chybajuce data v geometriach a popisoch vseobecne. Aspon tu v BA asi vsetci nakupuju podla farby. Skus prist do tvojho oblubeneho obchodu a povedz im, ze hladas bike so Stack.. ,Reach.. sirkou rajdov reach.drop rajdov, dlzkou kluk, na tiagre komplet, a bez toe overlap s vahou do 8.5kg v cene do 1000E. A daj mi prosim vediet ako sa k tomu postavili. A to predpoklada, ze zakzanik vobec vie o com hovori, lebo inak ho presvedcia, ze je blbec a ma si kupit ten pekny cerveny lebo je nan fasa akcia.
V Kaktuse das jednoduchu otazku, aka dlzka kluk je na velkosti S tohto biku a po pol hodine hladania na nete ti povedia, vyrobca (CTM) neudava. Vystaveny maju len M. A mozes ist skuist iny obchod. Chodit s klientom po jeho kamennych obchodoch a vyberat mu bike je casovo a tym padom aj cenovo neakceptovatelne. Uz prist na titting 100km je niektorym daleko. To by take poradenstvo stalo tolko, co pol biku. Schvalne, kolko by si si ty zauctoval za 4-5 hodin chodenia po obchodoch s klientom napis mi do PM? Ak das dobru cenu, mozno sa dohodneme, ocividne rozumies problematike. Mozno sa nam podari zabezpecit v ramci ludovych cien za fitting aj suplovanie prace predajcu, ci uz online, alebo v kamennej predajni.
22.02.2019 - 10:46:24
00
Chodit s klientom po kamennych obchodoch a vyberat mu bajk? WTF? To je nejaky hodne divny biznis plan :-D
22.02.2019 - 11:04:23
03
Vážne niekto chodí s klientom po kamenných obchodoch a tak vyberá bike? Ak sa tým teda niekto ozaj živí, očakával by som že má komplet databázy doma v PC, aspoň tie, čo nie sú verejne prístupné. Toto mi príde komplet amatérsky prístup. Mám známych stolárov čo robia na mieru nábytok. Každý z nich má doma databázu s rozmermi komponentov, farbou aj orientačnou cenou. Tak isto aj známy, čo má autoservis. Normálne má prístup do databázy, kde zadá VIN auta a hneď nájde všetky potrebné diely. Alebo dá vyhľadať diely podľa parametrov.
22.02.2019 - 11:29:20
02
jachmel Nerozumiem co tym chces povedat? Ja si tiez myslim, ze je to pre klienta prilis draha sluzba, ale tiez viem, ze si sam neporadi a v predajni mu poradia to co prave potrebuju predat a maju na tom najvacsiu marzu, nie to co potrebuje. V praxi to vyzera asi nasledovne. Klient si zaplati fitting ja ho opatrim vsetkymi udajmi biku ktore potrebuje. Stack reach.... a poviem mu nech mi da viediet co sa mu paci v takych parametroch. Lebo ak by som mu mal najst konkretny bike tak z 2-3 hod fittingu je razom 10 hod hladania v tabulkach a katalogoch a to iste chapes, ze nebudem robit zdarma. A potom je tu samozrejme osobna preferencia/antipatia... Cize ovela mudrejsie je dat mu miery a konkretny kus nech si najde sam. A po tyzdni sa mi obcas klient ozve, ze bol v predajni XY a tam mu velmi skuseny 20 rocny predavac co aj sam preteka povedal, ze to co ma na papieri je cele nepodstatne, ale urcite musi mat bike na dura-ace a tu zrovna taky, maju je sice o cislo vacsi, ako by mal mat podla vysky, ale to sa vyriesi predstavcopm a aj on sam ma vacsi a ze to vobec nevadi, a ze ma super farbu a posledny kus za danu cenu ..... A po mesiaci mam klienta spat so stuhnytym krkom, bolavimi krizami .... To je konktretna skusenost. Cize asi preto by bolo idealne viest klinta za ruku, ako sa to bezne robi vo svete (USA). A co sa tyka biznis planu, to co myslis ty, je asi personal shopper https://en.wikipedia.org/wiki/Personal_shopper
22.02.2019 - 11:38:50
00
Jano1987 napísal:
Vážne niekto chodí s klientom po kamenných obchodoch a tak vyberá bike? Ak sa tým teda niekto ozaj živí, očakával by som že má komplet databázy doma v PC, aspoň tie, čo nie sú verejne prístupné. Toto mi príde komplet amatérsky prístup. Mám známych stolárov čo robia na mieru nábytok. Každý z nich má doma databázu s rozmermi komponentov, farbou aj orientačnou cenou. Tak isto aj známy, čo má autoservis. Normálne má prístup do databázy, kde zadá VIN auta a hneď nájde všetky potrebné diely. Alebo dá vyhľadať diely podľa parametrov.

Ak hovoris o bikoch, silne o tom pochybujem, urobil som to len pre par kamaratov a rodinu zdarma. Dovody som uz vysvetlil. Je to o par prispevkov hore. A ako sparvne pises databaza je k dispozicii, ale nie vsetko v nej najdes. Lebo vyrobca si zmeni komponent a este po 36 mesiacoch od zacatia jeho predaja nezverejnil jeho parametre. Napr Canyon H28 Pan Kocur mi slubuje udaje uz mesiac s odovodnenim, ze este nie su "SPRACOVANE PRE ZDIELANE S KLIENTAMI" !!!! Cely debat o kamennych obchodoch vznikol na margo prispevku od semiro co ma posiela s vahou po obchodoch.
22.02.2019 - 11:47:53
00
Kenai "Cize ovela mudrejsie je dat mu miery a konkretny kus nech si najde sam." - ano presne takto si predstavujem sluzbu fittera. Hladanie konkretneho modelu tej ktorej znacky by sice riesil software, ale databazy by si si musel naplnat a modifikovat sam, pripadne pouzivat nieco ako https://geometrygeeks.bike/ Je tam celkom dost modelov. Mimochodom s tym Canyonom si podla mna prilis iniciativny. Ak nedokazu dodat prislusne parametre, tak znacku skrtnem a ignorujem. Konkurencia je predsa dostatocna.
22.02.2019 - 12:08:39
02
Kenai napísal:
Ak hovoris o bikoch, silne o tom pochybujem, urobil som to len pre par kamaratov a rodinu zdarma. Dovody som uz vysvetlil. Je to o par prispevkov hore. A ako sparvne pises databaza je k dispozicii, ale nie vsetko v nej najdes. Lebo vyrobca si zmeni komponent a este po 36 mesiacoch od zacatia jeho predaja nezverejnil jeho parametre. Napr Canyon H28 Pan Kocur mi slubuje udaje uz mesiac s odovodnenim, ze este nie su "SPRACOVANE PRE ZDIELANE S KLIENTAMI" !!!! Cely debat o kamennych obchodoch vznikol na margo prispevku od semiro co ma posiela s vahou po obchodoch.



Pokiaľ teda nie sú údaje, tak to nebudem riešiť. Na trhu je ďalších 150 značiek ako alternatíva. Pokiaľ si zaplatím fittera či ako sa to píše, tak očakávam že dostanem bajk na mieru, nie že tu máš rozmery a behaj po meste a hľadaj. To sa potom radšej nechám pomerať doma od priateľky, zadám vstupné údaje do niektorého programu na nete a vyflusne mi rozmery biku s toleranciou plus mínus 1cm, ktoré bežným užívateľom stačia a idem hľadať. Alebo si to poskladám. Pokiaľ mám rozpočet 1000€ na bike, tak nevyhodím 150€ za fitting. Či váži bike 7,5kg alebo 8,5kg je úplne jedno. Bežný smrteľník si rozdiel nevšimne, ani nemá šancu. Pokiaľ už niečo mám dávať rady, tak praktické. Kamoš tiež došiel od takého fittera do obchodu, že potrebuje presne tento bike. Obchodník na to pozerá, že vážne? Ten bike stojí 3,5 tisíca €. Kamoš že čo mám robiť, tak mi poradil fitter. Predavač že dajte rozmery biku, čo potrebujete. Samozrejme že ich nemal. Tak volal fitterovi, nech mu to pošle na mail. Že 20€, lebo predsa bike mu vybral. Predavač začal merať ten bike v predajni. Potom položil otázku, či mieni s tým bikom pretekať. Kamoš že nie. Ako často a na aké vzdialenosti ho mieni používať. Kamoš že tak cez týždeň do roboty, cez víkendy max 100km na deň. Predavač pokýval hlavou, našiel iný bike, že tento rám je akurát, poskladal mu iné kolesá, dal mu nižšiu radu komponentov, ktoré aj tak úplne stačila, ale boli o celých 154g ťažšie, ale ušetril na nich 700€. Výsledná suma za jeho bike bola kúsok pod 2000€, váha jeho bicykla oproti tomu, čo si mal zobrať bola o 1,324kg viac. Kamoš na tom biku jazdí už 5 rokov a žiadne problémy. Takto si predstavujem služby ako ten predavač. Kľudne mu mohol predať ten 3500€ bike a hotovo. Žiaľ vy tu stále riešite každý gram. Tieto plášte nie, lebo vážia a 3g viac ako tieto, ale to, že sú o 30€ lacnejšie neriešite.
22.02.2019 - 12:53:02
00
Jano1987 No vidis, ty to nebudes riesit, ja som ochotny to pre klietna riesit. Lebo su na to dovody, preco riesime Canyon. Dokonca ani u mna nezaplati 150E a ani odoslanie mailu nestoji 20E. A ze klient v obchode zisti, ze taky bike nechce. No presne z toho dovodu nerad posielam cloveka do obchodu s modelom konkretneho biku. A ak na tom trva, tak mu poviem aj co stoji. Alebo mu dam miery a moze si vybrat aj za 500 aj za 15 000E. Hmotnost je nepodstatny udaj, z pohladu fittera, to je vzdy poziadavka klienta.
Sam si trocha protirecis, chces, aby ti vybrali konkretny bike a potom sa stazujes co stoji a ze ho nemaju. Tak co potom vlastne chces? Ak ti staci online klalkulacka a veris, ze kazdy co ma miery ako ty, ma mat aj bike v rozmeroch ako ty, tak fajn. Kup podla klakulatora stale je to lepsie ako podla farby (statistiky tvrdia, ze to je najcastejsi dovod pre nakup) Tak je tvoj pristup vlastne velmi nadstandardny.
22.02.2019 - 13:39:29
00
Kenai ak miniem istý vysoký obnos peňazí s tým že chcem bike na mieru, lebo sa chystám pretekať, tak budem chcieť presne typ biku, lebo očakávam od neho isté výsledky a parametre. Ak hľadám vhodný bike na cestu do roboty + občas cez víkend nejaké výlety do 50-100km a mám obmedzený rozpočet, tak očakávam skôr rozmery biku, keďže ma nebude trápiť či je tam presne ten prevod čo potrebujem, aby som optimálne točil pedálmi a mal pritom optimálne tep a podobne. Takže si neprotirečím.
Čo sa týka vyberania podľa kalkulačky, prečo nie? Výška, dĺžka rúk, nôh, trupu a podobne je všeobecne merateľné a vychádza predsa z toho každý. Tá kalkulačka mi nevyhodí predsa že potrebujem rám veľkosti 57,432. Má nejaký rozsah. Ak nájdem pre mňa optimálny bike čo ja viem CTM, ale nebude sedieť predstavec, tak dám iný predstavec, stále je to lacnejšie ako hľadať presne to čo potrebujem pokope. Kamoš si napríklad kúpil 2 biky, jeden s rámom ktorý chcel, ale nie tými kolesami čo chcel a výbavou a druhý s výbavou, ale nevhodným rámom. Oba boli v akcii. Takže si preskladal oba biky a ten nepotrebný predal. Prerobil síce na tom 100€, ale má svoj vysnívaný bike. Okrem toho, už aj u nás majú viaceré obchody možnosť menšej individualizácie bikov, pokiaľ mi nevyhovuje predstavec či niečo také, tak to vedia vymeniť buď zadarmo, alebo za nejaký smiešny peniaz.
22.02.2019 - 14:13:28
00
Ak sa chystam pretekat, mam nabehane stovky km a tym padom viem presne co chcem, nie? Ak chcem bike do roboty staci mi odporucanie vyrobcu podla vysky mojej postavy a sral pes. 1000km rocne este nikomu chrbticu nezlomilo.
22.02.2019 - 14:41:00
02
jachmel Jano1987 Uz sa to tu zasa zvrhlo na debatu ci ma fitting zmysel a pre koho to ma zmysel. To je za prve uz riesene o n stran spat, pohladajte, a za druhe je to nekonecna debata. Poviem k tomu len kratko, ked si ides sadnut na 10 min mozes bud na lavicu, alebo na kozenne kreslo, na oboch tych 10 min usedis, je na tebe co si zvolis. Zvyknut sa da aj na sibenicu. A to ze pretekar co ma 10 000km nabehane vie co potrebuje, je taka ista hlupost, ako povedat, ze pacient vie, ako sa mam liecit, ved ma tu chorobu poslednych 10 rokov :rofl: Tu je jeden typicky priklad
A tak ako lekar chodi lekarovi, ak fitter chodi na bikefitting.

Jano1987 To ze fitting NIEJE podivna veda o merani koncatin o naslednom vyratavani dlzky trubiek som uz pisal. Vyber biku je len prva cast prace fittera, potom naseduje samotny fitting a to je skor o ladeni biku na jazdca a obcas aj opacne. Obcas menis nastavenie kufrov aby si upravil drzanie tela, obcas menis polohu radiacich pak, aby prestalo tlacit sedlo a obcas menis, kluky aby bol jazdec rychlejsi. :) Vtipne je, ze ludia bezne vyhodia tisice za aero komponenty, aby ziskali kolko 20-30W a ja behom fittingu bezne niektorym dokazem zdvihnut FTP o 10-15% len zmenou nastaveni, obcas nejakeho komponentu. Ked si vezmes co stoja aero kolesa 2-3000E a porovnas to s cenou aj opakovanych fittingov tak si stale na 1/10 nakladov. A na zaver este mozes vymenit aj tie kolesa :rofl:

Trocha o com je bike fitting. Ale pozor ide o vzdelavaci seminar University of California, cize nudne fakty, fakty a fakty skoro hodina. :tmi:
22.02.2019 - 15:19:16
00
Caute planujem si kupovat prvy "poriadny" cestak. Co by ste mi poradily?
Zatial sa rozhudujem medzi:

https://www.canyon.com/cs-sk/road/ultimate/2019/ultimate-cf-sl-disc-7-0.html

https://www.merida.sk/cestne-bicykle/scultura-disc-6000

https://www.merida.sk/cestne-bicykle/reacto-disc-5000-2

https://www.merida.sk/cestne-bicykle/reacto-disc-4000

https://www.giant-bicycles.com/sk/tcr-advanced-2-disc-2019

Canyon už mam odskušanu velkost. Tie ostatne by tiež nebol problem.

Alebo niečo podobne. Hlavne aby bol karbonovy ram, kotučove brzdy a 105 alebo vyššie. Cenovo max do 2500€
23.02.2019 - 13:25:48
00
keyboard_arrow_up