Wow. Clovek, ktory nebol 60 minut na bicykli vkuse uz niekolko rokov, lobuje za 60 minutovy test :)

Ale suhlasim, najlepsi test pre urcenie realneho FTP bez moznosti merania laktatu v krvi je 60 minutova casovka. Ak ale mas tu moznost, predsalen bude lepsie hladat vykon niekde okolo 4 mmol/l a odmerat vykon tam, NAKOLKO FTP NIE JE HODINOVY VYKON, ALE VYKON NA ANAEROBNOM PRAHU! :D
22.02.2019 - 15:56:32
07
Pozor, MLSS =/= LT.
LT je druhý, viditeľnejší zlom laktátovej krivky. MLSS je výkon, pri ktorom je ešte koncentrácia laktátu dlhodobo stabilná.
Súvisia len veľmi voľne.
22.02.2019 - 17:13:53
00
No, chvalabohu, konecne produktivna diskusia nejaka. Vies mi dat k tomu nejaky zdroj? Ja som totiz bol prave v tom, ze MLSS = LT (vlastne ze krivka sa lomi prave v bode, ked sa laktat zacne koncentrovat z dovodu prekrocenia hranice MLSS). To, ze sa nejedna o 4 mmol/l, to je jasne, to je velmi individualne, akurat minule som sa pytal Kristiana Blummenfelta na Instagram AMA, kde ma LT a tvrdil mi, ze 3.2 :))
22.02.2019 - 17:32:12
00
Rachela napísal:
Wow. Clovek, ktory nebol 60 minut na bicykli vkuse uz niekolko rokov, lobuje za 60 minutovy test :)

Ale suhlasim, najlepsi test pre urcenie realneho FTP bez moznosti merania laktatu v krvi je 60 minutova casovka. Ak ale mas tu moznost, predsalen bude lepsie hladat vykon niekde okolo 4 mmol/l a odmerat vykon tam, NAKOLKO FTP NIE JE HODINOVY VYKON, ALE VYKON NA ANAEROBNOM PRAHU! :D


Vám už z tých prahov, 4 mmolov, zdrojov, ... Čo. Nemáte vlastné hlavy. Zabudnite na teoretické nezmysly. Kde lobujem za 60 minútové testy. Napísal som že v novembri si máš stanovit výkonnostný cieľ FTP výkonu na apríl a odhadneš približnú hodnotu FTP v novembri - na začiatku prípravy. Ak vtedy nepoznáš svoju výkonnosť dáš si 60 minútový test - nie kratší ale zato len jeden v roku. Aj tak je ale od výsledku tohto testu pre istotu potrebné odpočítať 0,2 W/kg - aby si nemusel v dalšej šesťmesačnej príprave robiť korekcie. Ziadne laktáty, prahy. To nechaj na doktorov čo ťahajú prachy z hobíkov. Načo máš wattmeter a vlastnú hlavu. Toto všetko sa samozrejme možno netýka teba ale iných. A bikerhikermirec čo si dal palec dole na prílišnú všeobecnú prípravu - bežky, posilka. Zrejme sa tam vidíš. Koľko rokov trénuješ ? 7 ? Kam si sa za tú dobu takouto prípravou s tisíckami hodín dostal. Na 4,1 W/kg. Ešte druhýkrat musím opravit. Na 4 W/kg. Ak vôbec.


Naposledy upravil ivan dňa 22.02.2019 - 18:20:02, celkovo upravené 2 krát.

22.02.2019 - 17:44:45
00
Ty si davas hodinove testy?
22.02.2019 - 18:00:08
00
Nie. Písal som, že jeden 60 minútový test v roku - v novembri je pre tých, čo nepoznajú svoju výkonnosť.
22.02.2019 - 18:03:28
00
ivan napísal:
vylev

Prílohy:

Everyone-Is-Wrong.gif
Everyone-Is-Wrong.gif 1.98 MiB thumb_up0thumb_down

22.02.2019 - 18:52:24
00
Ďuri. Pardon. Skoro som na teba zabudol a nepriradil ta k mircovi. Ešte ze si sa ozval - o svoju pozornosť. Samozrejme, že to plytvanie energetickým potenciálom v bazénoch, fitkách, googlením nových facepalmov, ... sa bytostne týka aj teba.
22.02.2019 - 19:06:49
00
takže ty vieš úplne presne na čo som dal palec dole? ok, nechám ťa v tom...
7 rokov mám stravu, to je pravda...koľko rokov jazdím na bicykli a koľko reálne trénujem, to nevypočítaš...
no a zavrhovať iné aktivity počas zimy, je tak trochu prihlúple...ale ja sa tu s tebou hádať nemienim a či mám výkon taký alebo taký, to ťa zaujímať nemusí...
22.02.2019 - 19:14:04
01
hej majster stagnacie. presne preto mam rok / rok zlepsenie na prahu o 43w. zlepsenie u Mirca o ktoreho si komicky obtieras usta je za hranicou tvojich mokrych snov.

tesim sa na tvoj graf so zlymi vstupnymi datami kde
bolo pre istotu potrebné odpočítať 0,2 W/kg

aby si sa mohol tesit zo zlepsenia ktore je len v exceli...
22.02.2019 - 19:19:14
01
[quote="@1455539"]Wow. Clovek, ktory nebol 60 minut na bicykli vkuse uz niekolko rokov, lobuje za 60 minutovy test :)

???????? . Jaj zábava na parádu . A už neupravuje príspevky . Pokrok
22.02.2019 - 20:06:10
03
Rachela napísal:
No, chvalabohu, konecne produktivna diskusia nejaka. Vies mi dat k tomu nejaky zdroj? Ja som totiz bol prave v tom, ze MLSS = LT (vlastne ze krivka sa lomi prave v bode, ked sa laktat zacne koncentrovat z dovodu prekrocenia hranice MLSS). To, ze sa nejedna o 4 mmol/l, to je jasne, to je velmi individualne, akurat minule som sa pytal Kristiana Blummenfelta na Instagram AMA, kde ma LT a tvrdil mi, ze 3.2 :))

Pekné reviev celého toho metodologicko-terminologického pekla:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19453206
Ale na tvoje potešenie sa LT a MLSS nebudú spravidla nachádzať veľmi ďaleko od seba ;)
Ivan, správne by sa mala merať výdrž pri nekonečne dlhom zaťažení (lebo STEADY STATE), lenže keďže treba aj slopať, žrať, srať, šťať a spať, prípadne robiť malé tulene, zvolila sa z praktických dôvodov 60 min referenčná doba. Potom sa ukázalo, že drvivá väčšina ľudí nenapejsuje hodinový test zďaleka ideálne, tak sa - opäť z praktických dôvodov - vyvinuli skrátené metodiky (a zvalidovali sa oproti 60 min, žiaľ len na takých lepších cyklistoch). A aj tak sa môže stať, že keď vytiahnem nejaké zo tri-štyri najlepšie jízdy, tak výsledok z MMP krivky (perfektne validný) prečurá ktorýkoľvek z cielene robených testov. Lebo ja mám sám so sebou skúsenosť, že ani pacing 20 min nie je prča (ale má to asi lepšiu learning curve ako hodinovka).
Preto je úúúúplne, ale úúúúplne jedno, ktorú metodiku použiješ Všetky majú svoje mínusy, či pacing, či diskutabilný prepočet kratšej záťaže na dlhšiu, kde proklamovaný a najviac používaný iba 5 % pokles medzi 20 min a 1 h záťažou majú v skutočnosti len Froomeovia a podobné mutanty z ríše snov (viď odstavec vyššie na kom sa validovalo) a bední Grand Tour a my obyčajní ľudia máme skôr tých 20 % dole. Treba proste na porovnanie samého so sebou konzistentne používať furt to isté a tým sme vybavení.
22.02.2019 - 22:29:52
010
By ma zaujímalo čím merali výkonnosť, ked nebol pulzmeter a wattmeter, keď tu človek napíše, že prejde určitú trasu rýchlejšie pri nižšom pulze, rovnakom smere a rýchlosti vetra,a ze tým pádom ma lepšiu kondičku, tak je za debila...
23.02.2019 - 15:14:00
00
Vysledkovou listinou
23.02.2019 - 16:06:41
00
Počtom víťazstiev.
23.02.2019 - 16:30:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up