Chceš jazdiť kopce, stúpania alebo rovinky? Pretože si sem poslal linky na aerobiky a aj ľahké bajky na kopcov.. treba si určiť priority
23.02.2019 - 14:48:30
00
kristian2001 napísal:
Chceš jazdiť kopce, stúpania alebo rovinky? Pretože si sem poslal linky na aerobiky a aj ľahké bajky na kopcov.. treba si určiť priority


Asi najviac rovinky ale tie kopce ma lakaju. Zatial sa neviem uplne rozhodnut pre aku geo.
23.02.2019 - 14:59:52
00
všetko sú to v podstate závodné geo.. keď teda rovinky, tak potom tá reacto, podotýkam, že ten giant má výrazne závodnú geometriu, tam by som bol natiahnutý
23.02.2019 - 15:07:17
00
Ja by som polozil otazku este troska inak. Preco ides kupovat novy bike? Ake mas ciele ? Kde sa vidis ako cyklista za 2-3 roky ? Ak nemas odpovede na nasledujuce otazky, tak je ti tazako radit. A myslim, ze az si ich zodpovies, budes vediet aj aky bike hladas. Dalej to uz bude len o spravnej geo, s cim ti nebude problem pomoct.
23.02.2019 - 16:18:10
01
Kenai napísal:
Ja by som polozil otazku este troska inak. Preco ides kupovat novy bike? Ake mas ciele ? Kde sa vidis ako cyklista za 2-3 roky ? Ak nemas odpovede na nasledujuce otazky, tak je ti tazako radit. A myslim, ze az si ich zodpovies, budes vediet aj aky bike hladas. Dalej to uz bude len o spravnej geo, s cim ti nebude problem pomoct.


Začal som častejšie jazdit cestu mam a aj ma to tam viac taha. Stary cestak by som chcel vymenit za niečo lepšie a ked už chcem dat do toho peniaze nech to za to stoji.
Ciele? Jazdim cca 3000 km ročne čo by som chcel zvýšit. Zavodne zatial neuvažujem ale ani nevylučujem.

Chcel som hlavne poradit aky bike s najlepsim pomerom cena / vybava.
23.02.2019 - 16:39:20
00
Super. Za mna ak mas vo vyhlade pripadne sutaze, tak by som kupil rovno race redy bike. Kludne na treningovych kolesach, ale urcite tak agresivnu geo ako ti len tovje miery dovolia. Ak ti uz teraz nerobi rychla agresivna race geometria problem ani pri 100km+ vyjazdoch tak nemas problema, a neskor dokupis uz len kolesa na preteky. Ak ti zatial pohyblivost nedovoluje dlahe vyjazdy v agresivnej polohe, tak by som aj tak isiel do race geometrie, a pracoval by som na pohyblivosti. Yoga, stretching a postupne upravoval nastavenie biku smerom k race. Pre zaciatok kludne aj predstavec otocit hore, alebo nejaky nastavitelny na trenovanie a postupne sa dostanes k negativnemu uhlu. Kasi na esteticku policiu. Tiez by bolo fajin presne zmerat ake potrebujes dlhe kluky. Lebo ak pojdes do ultegry (alebo dokonca dura-ace postupne pri upgradoch), tak je vymena kluk hodne draha. A lepsie si zvykat na spravnu dlzku hned od zaciatku. Tiez zvaz powermeter, je to najlespsi nastroj na trening. A urcite obojstranny. Ak nebudes kupovat pedalovy powermeter, tak musis mat tie kluky na 100% spravne lebo vymena je sakra draha s powermetrom.

Ak to ma byt pre zabavu a to zavodenie je skor len chymera, tak by som to nehrotil na aero bike ale isiel do niecoho na com ti bude naozaj pohodlne. Skor nieco ako endurance, alebo light bike. Nieco na com bude aj menej kvalitna cestea prijemna a po viac dnoch v sedle bez prestavky, nebudes ten bike nenavidiet. Nieco kam das aj 32mm pneu.
23.02.2019 - 19:31:10
00
Kenai napísal:
Pre zaciatok kludne aj predstavec otocit hore.
Bléééééé
24.02.2019 - 20:15:55
00
Prvy policajt :P
24.02.2019 - 20:21:19
00
Dopredu sa ospravedlňujem, ale nenašiel som vhodnú tému kam prispieť, ale snáď mi poradíte. Menil som si prednú vidlu na biku a za pár € som kúpil od kamoša brzdy (čeľuste) Shimano RX100, dĺžka čeľustí 39-49mm. Problém je ten, že do vidly to sadne ako uliate, ale problém je vzadu, rám je starší a potreboval by som brzdy s ramenom cca 57mm. Áno moja blbosť, že som si to neskontroloval, ale tak predná vidla s brzdami ma vyšli na 20€ dohromady. Pôvodná vidla je zrelá ma odpis. Viete mi poradiť, či sa dá zohnať zadná čeľusť podobného dizajnu aj s dĺžkou čeľuste okolo tých 57mm? Pozeral som na nete, ale nikde som nevedel nájsť v popise aj dĺžku čeľuste. Bol by som vďačný za radu.[

Prílohy:

Vintage-Shimano-Rx100-Bicycle-Dual-Slr-Side-Pull.jpg
Vintage-Shimano-Rx100-Bicycle-Dual-Slr-Side-Pull.jpg 25.54 KiB thumb_up0thumb_down

25.02.2019 - 12:17:05
00
Na Slovensku sa mi to nepodarilo. Bral som viac vecí, tak som objednával tu: https://www.chainreactioncycles.com/sk/en/shimano-tiagra-r451-road-brake-caliper/rp-prod74105. Je to z rady Tiagra.
25.02.2019 - 14:39:54
00
Mne je to v princípe jedno, čo za radu to bude, aj tak brzdím 95% času len prednou brzdou. Len som hľadal niečo s podobným dizajnom, nech to nejak extra nebije do očí, že v predu iné brzdy ako vzadu. Našiel som na Slovensku toto https://www.kaktusbike.sk/celustove-brzdy/brzda-longus-zad.-cest.-al-57-75mm/ dizajn plus mínus rovnaký. Má s tým niekto skúsenosti? Nejde o zase na nejaký hyperdrahý bike určený na preteky či 100+ km vychádzky.
26.02.2019 - 10:46:51
00
Kedže som nikde nenašiel žiadne zmysluplne recenzie, chcel by som Vas poziadat o radu. Poškuľujem po cestáku, ako doplnok k prime MTB, primárne tu po okolí MK viac menej rovina na nájazd km a keď ma to trochu chytí možno nejaký road maratón okolo hnoja s cieľom dojazdu, nie na umiestnenie :) Tento vyhovuje parametrom ( karbón rám + vidla, kotúče a aspoň 105) a je teraz po eshop-och v zaujímavých zľavách okolo 1500-1600€.
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/cestne-bicykle/ghost-nivolet-x58-lc-grey-grey-red-model-2018.html
Neviem ani posúdiť, či je to race, alebo endurance geo, nenašiel som nikde hmotnosť a som 180/inseam 81, takže presne na velikosti aj M aj L , prinajhoršom by som pozrel aj bez kotucov, lebo tie sú výrazne lacnejšie a asi aj lahsie a lacnejšie bude zohnat lahší set kolies namiesto zakladaných. Váš názor?

    28.02.2019 - 08:39:41
    00
    Jano1987 napísal:
    Pokiaľ teda nie sú údaje, tak to nebudem riešiť. Na trhu je ďalších 150 značiek ako alternatíva. Pokiaľ si zaplatím fittera či ako sa to píše, tak očakávam že dostanem bajk na mieru, nie že tu máš rozmery a behaj po meste a hľadaj. To sa potom radšej nechám pomerať doma od priateľky, zadám vstupné údaje do niektorého programu na nete a vyflusne mi rozmery biku s toleranciou plus mínus 1cm, ktoré bežným užívateľom stačia a idem hľadať. Alebo si to poskladám. Pokiaľ mám rozpočet 1000€ na bike, tak nevyhodím 150€ za fitting. Či váži bike 7,5kg alebo 8,5kg je úplne jedno. Bežný smrteľník si rozdiel nevšimne, ani nemá šancu. Pokiaľ už niečo mám dávať rady, tak praktické. Kamoš tiež došiel od takého fittera do obchodu, že potrebuje presne tento bike. Obchodník na to pozerá, že vážne? Ten bike stojí 3,5 tisíca €. Kamoš že čo mám robiť, tak mi poradil fitter. Predavač že dajte rozmery biku, čo potrebujete. Samozrejme že ich nemal. Tak volal fitterovi, nech mu to pošle na mail. Že 20€, lebo predsa bike mu vybral. Predavač začal merať ten bike v predajni. Potom položil otázku, či mieni s tým bikom pretekať. Kamoš že nie. Ako často a na aké vzdialenosti ho mieni používať. Kamoš že tak cez týždeň do roboty, cez víkendy max 100km na deň. Predavač pokýval hlavou, našiel iný bike, že tento rám je akurát, poskladal mu iné kolesá, dal mu nižšiu radu komponentov, ktoré aj tak úplne stačila, ale boli o celých 154g ťažšie, ale ušetril na nich 700€. Výsledná suma za jeho bike bola kúsok pod 2000€, váha jeho bicykla oproti tomu, čo si mal zobrať bola o 1,324kg viac. Kamoš na tom biku jazdí už 5 rokov a žiadne problémy. Takto si predstavujem služby ako ten predavač. Kľudne mu mohol predať ten 3500€ bike a hotovo. Žiaľ vy tu stále riešite každý gram. Tieto plášte nie, lebo vážia a 3g viac ako tieto, ale to, že sú o 30€ lacnejšie neriešite.

    Ja vahu komponentov neriesim absolutne. Vobec neviem ani kolko vazi moj bike a je mi to uprimne jedno.
    Za mna aero =>>>>>>>>> vaha biku. Co ti pomoze to kilecko? Ked na bruchu vozis sadlo... a takych ludi je tu vela. Hlavne ze gramarcia na komponentoch :D

    Do 2k euro kupis velmi dobry bike a este ak vychytas zlavu tak ani nehovorim.
    Neskor dokupis kolesa a zvysok radsej do pohodlneho sedla, pedalov tretier a oblecenia.... To su tie veci kde by som ja osobne nesetril a nie ram za 5 000euro
    28.02.2019 - 09:17:08
    05
    dellax keď chce niekto pretekať seriózne, áno pochopím. Mne s mojími 110kg mi je jedno, koľko váži môj bike :-D kilo hore dole ma nespasí. Skôr väčší zmysel má pre mňa ako bežného užívateľa skôr zmyslel vhodný typ biku, nebudem jazdiť na downhille keď jazdím len po hrádzi a po meste a podobne.
    28.02.2019 - 10:50:11
    00
    kucofly napísal:
    Kedže som nikde nenašiel žiadne zmysluplne recenzie, chcel by som Vas poziadat o radu. Poškuľujem po cestáku, ako doplnok k prime MTB, primárne tu po okolí MK viac menej rovina na nájazd km a keď ma to trochu chytí možno nejaký road maratón okolo hnoja s cieľom dojazdu, nie na umiestnenie :) Tento vyhovuje parametrom ( karbón rám + vidla, kotúče a aspoň 105) a je teraz po eshop-och v zaujímavých zľavách okolo 1500-1600€.
    https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/cestne-bicykle/ghost-nivolet-x58-lc-grey-grey-red-model-2018.html
    Neviem ani posúdiť, či je to race, alebo endurance geo, nenašiel som nikde hmotnosť a som 180/inseam 81, takže presne na velikosti aj M aj L , prinajhoršom by som pozrel aj bez kotucov, lebo tie sú výrazne lacnejšie a asi aj lahsie a lacnejšie bude zohnat lahší set kolies namiesto zakladaných. Váš názor?


    Možno by nebolo zlé zájsť do MTBikeru do predajne,obe veľkosti (M,L)tam majú podľa popisu skladom. Sám mám 178 cm a volil by som M.

      28.02.2019 - 12:51:31
      00
      keyboard_arrow_up