tulenik napísal:
Aj ak by si išiel "iba" Z1 dlhé hodiny, povedzme tak 4+, trénoval by si fakticky ZDV. Ale aj tak je "najíždění" historický prežitok, sú efektívnejšie metódy. Pozor - bolia :D
A presne to som mal na mysli, že keby si aj išiel vrchnú hodnotu W pre "nižšie" stanovanú zónu dlhú dobu, TF by sa začala šplhať nad očakávané hodnoty, keďže organizmus rozpúta reparačné procesy. (Stačí byť len nasratý, že ťa začala omínať prdel, a TF ide hore :D a to, uznáš, nemá nič s reálnou záťažou/výkonom :D)


Ako definovať najíždení. Da sa to nejak casovo vyjadrit? Nejake to "najiždeni" asi bude treba resp.objem ako zaklad.
23.02.2019 - 22:12:35
00
Už to sem dávam asi tridsiaty krát:

je to 10+ rokov well established fact. Dokonca aj US militaristi podľa toho menia prípravu svojich hrdlorezov. Karentovaných publikácií na túto tému sa už váľa po časákoch na tony.
23.02.2019 - 22:27:23
00
Od tejto debaty ja dávam ruky preč :D Už tu bolo kvôli tomu veľa násilia :D . Ja sa pri jazde mimo trenažéra musím spoliehať len na tepy. Preto som si chcel len overiť tie hranice. Aby sa nestalo, že keď si myslím, že idem tempo, tak v skutočnosti len najíždím. Alebo si myslím, že idem recovery a pritom najíždím (podľa tej "vyššej" hranice). A áno Tulenik pochopil som čo mi chceš povedať. Dík.
23.02.2019 - 22:58:39
00
Zatazovy test ti na toto odpovie ovela lepsie ako ktokolvek na fore pretoze tie zony su relativne individualne a cim menej si "average joe" (vdaka tulenik) tym viac mimo tych zon budes.
24.02.2019 - 02:43:18
02
Tiež som z toho bol Yeleň, lebo prístupov pre výpočet zón TF je mraky. Nakoniec som dal na radu, že dôležitjšie je stanoviť si jeden systém a ten dodržiavať. Tak som si zvolil nejaký podla odporúčania britskej cyklistickej únie.

Jazdí sa mi podla neho dobre. Minulú sobotu som vydržal 4 hod. v základnej vytrvalosti, kopce som si dal na hornej hranici tempa a keď som mal chuť na rovine tak nejaký 30s šprint pri ešte vyššej zóne ale tak aby ma nevyplo a mohol som pokračovať.

Je to takto zle, alebo co by som mohol upraviť?

A ešte otázka. Kľudový pulz mi klesol na 37 bpm. Na jeseň som mal 45 - 47. Je to OK? Sporttester mám krátko tak v tom ešte nemám prehľad.

PS. Je to ako tuleň povedal. Začala zlobit prdel po 3 hod. a tepy išli hore :-D
24.02.2019 - 08:01:38
00
Zóny mám určené lakto testom. Chcem sa opýtať či keď idem napr 3h v zdv ale povedzme po 2,20 a mám dane zóny tepu a wattov tak čomu dať prioritu . Niekedy sa mi stane že idem nízke tepy na zdv a cítim sa super a idem na hornú hranicu wattov. A aj nad a tepy ostávajú dole. Niekedy zas tepy idú trošku hore a watty niekde v strede zóny zdv. Či hľadieť na tepy na watty či na pocit pri jazde ,aby som cítil ,že nejdem na silu . Môže sa stať čokoľvek ,stres atď .
24.02.2019 - 08:05:47
00
Watty.
24.02.2019 - 09:11:22
01
Ja osobne sa zas pri zdv divam na tepy a na watty kaslem z vysoka:) Je to vseobecne odporucenie ako od Seilera, tak aj od Friela.
24.02.2019 - 10:35:56
02
Rachela napísal:
Ja osobne sa zas pri zdv divam na tepy a na watty kaslem z vysoka:) Je to vseobecne odporucenie ako od Seilera, tak aj od Friela.


Podľa čoho ideš tepy ak je pásmo zdv dajme tomu 120-180. Je stred ideál ?
24.02.2019 - 10:50:22
00
Čím kratší tréning tým väčšia záťaž v ZV ci?
24.02.2019 - 11:03:41
00
Pri zdv tiez pozeram tepovku viac ako watty... a chodim to hlavne kvoli zhadzovaniu kilogramov :D. Na intenzitu samozrejme poradnu naloz sachrov
24.02.2019 - 11:15:47
01
Ja dnes Z5 15m a Z6 3m
24.02.2019 - 11:39:10
00
@dellax Ja som v tom, že zhadzovanie kg ide ľahšie pri vyššej intenzite ako ZDV. Síce percentuálny pomer v ZDV je väčší pre tuky ako pre cukry. Pri vyšších zónach sa tento pomer v % otočí, ale v absolútnych číslach stále spáliš viac tukov ako kebyže ideš ZDV. Viď video čas 4:43. (alebo si to myslel inak?)
24.02.2019 - 11:41:30
00
majoballs je to tak, na % sa síce znižuje utilizácia tukov, ale v absolútnych číslach je to furt viac (navyše v regeneračnej fáze sa ešte nejaké spotrebujú navyše, hoci tam má organizmus výrazne radšej sacharidy)
na tú otázku o dlhej Z2 - choď W pokiaľ HR neprekročí hornú hranicu Z2 a potom znižovať accordingly; HR je v zásade ukazovateľ toho, ako je na teba organizmus nasratý :D ono to súvisí aj s tým, čo som už písal, že dlhá Z1 je vlastne Z2
lenže načo? teda uznávam jediný motív, a to, aby si riť zvykla na dlhý pobyt v sedle (ale aj tam je zbytočné sa vozenkať len v Z2 a ešte z toho aj viac bolí už spomínaný anál)
LukeBikerider pokles pokojovej TF je v zásade OK, sám mám pod 40
stax inak ten Average Joe je pekné hovado, nic moc nedokáže, ale na tréning má lepšiu odozvu ako starí matadori (viď príklad tuná nášho koňara, ktorý má odozvu 0)
24.02.2019 - 12:22:04
00
Vďaka za odpoveď. Ešte k téme. Tiež som pozeral spomínané video a čítal nejaké články o téme najazdievanie vs intenzívny kratší tréning. Ak som správne pochopil tak v podstate klasické najazdievanie nie je úplne zbytočné resp. kontraproduktívne, akurát nie je tak efektívne z časového hľadiska. Osobne ma ale viac baví hlavne teraz po zime bicyklovať hodiny a hodiny zvlášť keď je pekné počasie. Nedalo by sa povedať, že je to aj priaznivejšie z hľadiska kardio systému a šetrenia svalstva hlavne ak sa človek cez zimu viac venuje inému pohybu ako cyklo? Nejak mi je proti srsti po zime jazdiť sice krátkodobé ale intenzívne tréningy.
24.02.2019 - 15:14:00
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up