Spišských 333 EXTREME

02.08.2019 - 03.08.2019
MTB maratón
Spišská Nová Ves (Slovensko)

Propozície, Výsledky
Ktorá trasa Vás najviac láka?
333km 34% [ 27 ]
222km 16% [ 13 ]
111km 28% [ 22 ]
55km 15% [ 12 ]
55km - e-bike 6% [ 5 ]
Celkový počet hlasov : 79
POZOR ZMENA TERMÍNU! Ahojte priatelia! Pre všetkých, ktorí ste už nedočkaví po informáciách o 7. ročníku mám pre Vás dobré správy. Siedmy ročník sa uskutoční 2.-3.8.2019 takže pozor teraz bude štart v piatok 2.8.2019 pre trate 333 a 222km, a štart pre trate 111 a 55km vyhlasovanie v sobotu 3.8.2019. Termín sa posunul aj kvôli iným udalostiam, ktoré sa konajú v meste Spišská Nová Ves (Spišské trhy). Štart prebehne už tradične pri športovej hale v Spišskej Novej Vsi a tí čo to poznáte, všetko čo sa týka šatní a prevozu osobných vecí bude samozrejme fungovať tak ako aj po minulé roky. Pripravili sme pre vás aj zopár noviniek, tak ako každý rok snažíme sa vylepšiť veci z minulých rokov. Budú sa jazdiť tieto trasy o približnej dĺžke: 333km, 222km, 111km, 55km, 55km - e-bike. Chcem upozorniť, že dĺžky tratí sú len približné, preto rátajte s tým, že tam môže byť plus mínus nejaký ten kilometer, ale trasy sa ešte zverejnia, takže potom si to budete môcť podrobne preštudovať. Čo sa týka trate 55km a 55km e-bike, tieto trasy nepovedú cez tunel Oremburg a to z toho dôvodu, aby e-bajkeri nemuseli namáčať svoje motory. Určite všetkým pretekárom odporúčame použitie GPS prístroja resp. mobilného telefónu s GPS, trasy budú k dispozícií na stiahnutie, takže by ste sa nemali stratiť. Ešte sa môžete tešiť aj na nejaké úpravy čo sa týka trás, napríklad Poráčska dolina sa vymení za galmus, ale nebudeme prezrádzať všetko, aby boli aj nejaké prekvapenia. Tešíme sa na Vás a veríme, že si aj tento ročník poriadne užijete!

Prílohy:

42037_spisskych-333-extreme-21-22-7-2017-spisska-nova-ves_59d53e15a30f6.jpg
42037_spisskych-333-extreme-21-22-7-2017-spisska-nova-ves_59d53e15a30f6.jpg 23.18 KiB thumb_up1thumb_down


Naposledy upravil tomas.malucky dňa 07.03.2019 - 15:15:35, celkovo upravené 1 krát.

24.02.2019 - 10:33:36
06
akoze chapem, vsetko fajn, ale 27.7. je majstrak v XCM, co by mal byt podla mna respektovany datum/termin. a aj ked tento pretek nie je pod hlavickou SZC, viacero ucastnikov z minulych rokov jazdi slovensky pohar a zucastnuje sa aj majstrovstiev.. ak ten termin myslite smrtelne vazne, tak pre mna to bude velmi tazke rozhodovanie, lebo sice mam tento zavod rad, ale majstrovstva SR su u mna jednym z vrcholov sezony..
24.02.2019 - 19:29:54
01
Jullo napísal:
akoze chapem, vsetko fajn, ale 27.7. je majstrak v XCM, co by mal byt podla mna respektovany datum/termin. a aj ked tento pretek nie je pod hlavickou SZC,.

Jullo pre upresnenie "majstrák v XCM" 27.7.2019 v Toplčiankach je pod hlavičkou SZC! so všetkým čo k tomu patrí. ;)
24.02.2019 - 20:24:37
00
on myslel tieto preteky...
24.02.2019 - 22:46:56
02
Takze tento datum Spisu je finalny?Ja len ze chcem uz ubytko booknut☺
25.02.2019 - 05:25:20
01
Hosť napísal:
on myslel tieto preteky...

aha, pochopil som to inak ako to myslel. ;)
25.02.2019 - 08:27:26
01
Zdravím, na 333 som plánoval ísť po skúsenostiach z minulého ročníka, ale keďže MS v maratóne sú v ten istý termín idem na majstrak, myslím, že viacero ľudí sa tak rozhodne.. je to zle zvolený termín....dúfam, že o rok sa vidíme.
25.02.2019 - 08:41:09
00
Tak to zatiaľ vyzerá, že nepríde ani obhajca víťazstva minulých ročníkov (mám dojem že aj zvyšok bedne z minimálne z dlhej trate). Môže mu taktiež ubudnúť aj pár desiatok pretekárov (zvyčajne tých kvalitnejších) zo štartovej listiny. Myslím že termín týždeň, či dva pred MSR by bol oveľa lepším riešením. Je to ale na organizátorovi - možno má vážne dôvody urobiť to v tomto termíne.
25.02.2019 - 11:48:40
00
Jullo napísal:
akoze chapem, vsetko fajn, ale 27.7. je majstrak v XCM, co by mal byt podla mna respektovany datum/termin. a aj ked tento pretek nie je pod hlavickou SZC, viacero ucastnikov z minulych rokov jazdi slovensky pohar a zucastnuje sa aj majstrovstiev.. ak ten termin myslite smrtelne vazne, tak pre mna to bude velmi tazke rozhodovanie, lebo sice mam tento zavod rad, ale majstrovstva SR su u mna jednym z vrcholov sezony..

ahoj Jullo áno termín je stanovený, nie všetko sa dá organizovať tak, aby boli všetci spokojní, kalendár je nabitý takže asi tak
25.02.2019 - 15:39:44
00
peteriko napísal:
Tak to zatiaľ vyzerá, že nepríde ani obhajca víťazstva minulých ročníkov (mám dojem že aj zvyšok bedne z minimálne z dlhej trate). Môže mu taktiež ubudnúť aj pár desiatok pretekárov (zvyčajne tých kvalitnejších) zo štartovej listiny. Myslím že termín týždeň, či dva pred MSR by bol oveľa lepším riešením. Je to ale na organizátorovi - možno má vážne dôvody urobiť to v tomto termíne.
áno je to tak najlepšie by bolo to dať v iný termín, ale tak to vyšlo tento rok, kto bude môcť a bude mať chuť tak sa zúčastní a kto zvolí iný program tak bude vítaný na ďalších ročníkoch
25.02.2019 - 15:43:06
00
333 extreme je jediná akcia svojho druhu na Slovensku preto nechápem prečo bola zaradená aj trať 55 km. Veď to je už dĺžka obyčajného maratónu(aj to polovičná trať),ktorých je kopa.Preteky majú byť extrémne tak nech aj sú a nech sa neuľahčujú.
25.02.2019 - 18:10:29
00
Spistolero napísal:
333 extreme je jediná akcia svojho druhu na Slovensku preto nechápem prečo bola zaradená aj trať 55 km. Veď to je už dĺžka obyčajného maratónu(aj to polovičná trať),ktorých je kopa.Preteky majú byť extrémne tak nech aj sú a nech sa neuľahčujú.

Spistolero každý má možnosť vybrať si čo sa mu páči ja nechápem prečo to niekomu vôbec môže vadiť.
25.02.2019 - 18:19:31
01
tomas.malucky napísal:
Spistolero každý má možnosť vybrať si čo sa mu páči ja nechápem prečo to niekomu vôbec môže vadiť.


Uz sa tesim ked sa zacne trat navysovat superextreme 433km atd...
Tomi treba dat pevny termin a nie to pokazde menit, pokial pamatam tak toto je uz stvrta zmena terminu za tie roky, pretek je nadherny, vsetko parada v pohode ale treba to uz fakt zakonzervovat nech clovek vie ako ma planovat leto dovolenky atd, takze tento rok asi nic nakolko napriklad moja dovolenka v danom termine je uz booknuta davnejsie, ahojte
27.02.2019 - 08:05:18
00
Parada, tesim se!
28.02.2019 - 16:40:43
00
stefanvanicky napísal:
Uz sa tesim ked sa zacne trat navysovat superextreme 433km atd...
Tomi treba dat pevny termin a nie to pokazde menit, pokial pamatam tak toto je uz stvrta zmena terminu za tie roky, pretek je nadherny, vsetko parada v pohode ale treba to uz fakt zakonzervovat nech clovek vie ako ma planovat leto dovolenky atd, takze tento rok asi nic nakolko napriklad moja dovolenka v danom termine je uz booknuta davnejsie, ahojte

ahoj Štefan, samozrejme mať to každý rok v rovnaký termín by bolo ideálne, ale nie vždy sa to dá, treba si uvedomiť, že na také preteky je treba mať zabezpečené priestory, ľudí, políciu a aj trate .... ako som spomínal v prvom príspevku je to presunuté kvôli spišským trhom a to je záležitosť staršia ako som ja, jednoducho ak je taká akcia nemôžeš zatvoriť aj centrum aj cesty okolo centra, plus organizovanie pretekov robia ľudia čo sú zainteresovaní práve aj v takých akciách -------- všetko má svoje dôvody nikdy to nie je že buchneme sa po bruchu a dáme termín, bol by som rád, keby si to už ľudia uvedomili, že organizovať takéto preteky nie je jednoduché a že takéto preteky nie je jediná akcia, okolo ktorej sa bude točiť celý vesmír, už sa viac k tomu nebudem vyjadrovať, ale takú myšlienku na záver že prv než sa niečo kritizuje treba trošku porozmýšľať prečo to tak je
01.03.2019 - 19:25:08
02
keyboard_arrow_up