dellax napísal:

Tak to je fakt zle.
Tu u nas je chodcov minimum. Tu ma skor stvu auta na hradzi. Ale badam, ze v poslednej dobe aspon uhybaju na kraj ked idem. A predbiehaju ma, az ked sa uistia, ze o nich viem.

Mimochodom usek opravovanej hradze co som fotil minule, je bez zmien.. :shake: Obchadzka je na gravel bike. Alebo, ako zasvinit bike na 15 metroch.
25.02.2019 - 20:04:00
00
lto napísal:
Ja som minule konecne namontoval zvoncek, resp. ho rozfungoval a zistil som, ze su hluchi a slepi aj tak. A pri tom, ak by chodili normalne, tak prevazne netreba ani zvonit. Ale naposledy som stretol pana, ktory siel uplne presne tak, ako treba, nechapal som. To je ako ked najdes v Malych Karpatoch v potoku nuget.


chudak ten pan :) z vlastnej skusenosti viem ze ak nahodou dakto ide ako treba, tak vsetci nanho kukaju jak na deibla ze preco ide v protismere :D. velmi rychlo ta to prestane bavit ked sa musis 350x s niekym vyhybat, radsej pojdes tak ako ostatni na zlej strane
25.02.2019 - 20:51:14
02
Kenai: no inak tie auta, to asi bude ina sila .. na to nie som zvknuty, staci parkrat v okoli cisticky a staci mi to .. tam u vas to bude o dost horsie .. ked sa tam pretrtkavaju :D
25.02.2019 - 20:57:43
00
Hej tu je to problem, lebo polovnici maju povoleny vjazd, rybari +- tiez, vlastnici chat detto. K niektorym domom sa inak ani dostat neda. Tabule zakaz vjazdu likviduju.... Ale skutocne peklo je ked sa tazi drevo. To idem radsej k chodcom do BA. 30t nakladiaky s vleckou neuhnu, ani keby chceli, nemaju kam. A trcia z nich haluze, droty, roxory... na vsetky strany. O dletujucich kamenoch a blate ani nehovorim . To som potom vdacny, ze ide len osobak. Ale zase bezne stretnes kone co je celkom sranda, tie akosi vobec nevadia. Horsie je to s konacincami, ale to sa da obist.

V zasde ktokolvek by ste chceli ist usek Dobrohost Gabcikovo v piatok po obede, radim hlavnu hradzu vodneho diela, lebo po malej okolo ramien chodia chatari autami. Medzi nimi narazis na vseliakych suverenov. A hlavne je ich v tom case velmi vela, zavadzaju si navzajom.
25.02.2019 - 21:16:45
01
lto napísal:
Ja zas neviem kde su tie kupele :D .. ale myslis teda ten chodnik, ked ides popri letisku, dojdes k Dunaju, zabocis doprava (vlavo je tiez nejaky most, ale si neprejazdny), ides (po lavej strane je Maly Dunaj) cez rozbitu cestu s kaluzami a vlavo je mostik, tam ked prejdes, rovno je pole, dolava aj doprava je taky super chodnik pomedzi stromy/kriaky. Ten byva na 95% suchy aj za mokra a je to taka udupana hlina , ale na konci ako zacina dom (vpravo dole za plotom pri Dunaji chovaju slepice), minuly rok nahadzali a rozvalcovali kamienky, je to uz udupane, ale je to cisty hnus, ale tak snad len kvoli tomu, co tam robia. A odtial sa da bud vlavo a to ides po dakej ulicke pomedzi domy az dojdes na hlavnu od Tomasova, alebo ides vpravo popri Dunaji singlom, na beznom cestaku to prejdes, na par miestach je par korenov. S karbonovym cestakom by som tam nesiel, ale nieco ako klasicky favorit v pohode. Gravel takisto. A vyjdes pri zaciatku dakeho podniku, asi betonarka, ci co . A dalej uz vies. Ale neviem, ci si myslel to. Minule som prave pri letisku niekoho stretol, co sa ma pytal, ci tade prejde, lebo zvykol vzdy len po tej severnej strane.

Kúpeľmi som mal na mysli ten rozbitý tankodróm medzi malým dunajom a letiskom, ktorý ked je mokro pripomína bahenné kúpele :) A túto zimu to tam bolo obzvlášť úchvatné keď to tam všetko zamrzlo a vznikli zaujímavé ľadové krátery. Nemám nič proti tomu úseku, vždy sa postará o spestrenie výjazdu :lol: ale zasa je fajn mať v zálohe aj nejakú bezpečnú alternatívu. Zvláštne, že som si nikdy ten tebou spomínaný mostík nevšimol (vidím ho už aj na mape), vedel som len o tom jednom čo je hneď oproti ako končí runway.
25.02.2019 - 21:46:34
01
dellax napísal:
Sa neuhnu ani ked ma vidia. Si namontujem ten klakson a zatrubim tak ze ich porazi

Vľavo si daj obyčajný zvonček a vpravo 120db klakson. Najprv zazvoníš normálne a ak to nezabere potom na ostro - klaksonom. Aby nepovedali, že neboli varovaní.
26.02.2019 - 10:00:21
01
dnes som šiel chvíľu po hrádzi keďže som mal ešte čas cestou do práce .... a bol som v šoku aký je tam perfektný asfalt, aká je prázdna ... a taká perlička, stretol som 3 bikerov 1 bežca a 5 ľudí na e-kolobežke :P dúfam, že šli len do práce, že to tam nešportovali
26.02.2019 - 10:07:19
00
Dnes ma meniny Viktor. Nezabudnite mu zablahozelat, ked pojdete na Obratku.
26.02.2019 - 10:13:05
01
chcem sa spýtať znalcov tu ... keď by som z centra šiel po hrádzi smerom na Jarovce a potom sa potrebujem dostať do hainburgu a domov do devínskej, kde by som mal odbočiť z hrádze aby som sa dostal do kittsee ? Vedeli by ste mi to zakresliť do mapky? Je to tam orientačne náročnejšie pre človeka čo tadiaľ nejazdieva?

Alebo skôr naopak by som to šiel, asi vo štvrtok ... tak dúfam, že nezablúdim a dôjdem do práce


Naposledy upravil lapaloma dňa 26.02.2019 - 12:44:21, celkovo upravené 1 krát.

26.02.2019 - 12:37:53
00
V bode 1. zid z koruny hradze na dolnu obsluznu komunikaciu. V bode 2. bude odbocka na Rusovce a cez ne sa dostanes do Jaroviec a nasledne do Kittsee
Príloha:
Capture.JPG
Capture.JPG 226.18 KiB thumb_up0thumb_down

26.02.2019 - 12:44:03
01
lapaloma: to chces Jarovce schvalne , predlzit si okruh, ci ? To sa da este vylepsit :) Inak ale dnes bude fukat dost proti :(
26.02.2019 - 12:44:49
00
dnes nie :) z práce idem až kolo pol šiestej to pôjdem priamo domov
26.02.2019 - 12:47:59
00
ako tam pozerám všetky tie mapy, tak radšej sa len obtočím okolo toho kopca pri hainburgu a do bratislavy prídem/resp z nej odídem normálne cez tú pečňu či ako sa to volá a hrádzu nechám iným
26.02.2019 - 12:50:46
00
Ist cez cyklistom zakazanu trasu, tss tss tss :lol:
26.02.2019 - 12:54:33
00
čo je zakázané?
26.02.2019 - 12:55:22
00
keyboard_arrow_up