Myslim, ze v tomto pripade je to az moc, tahat to na sud. Zas odtial potial.
27.02.2019 - 15:42:52
01
Mne sa celkom paci ako to pokracuje. Vodic bol agresivny a je za to stihany. Cyklista bol tiez agresivny (mohol byt obetou, takto je z neho utocnik, lebo rozdal ako prvy ranu) a je za to stihany. Pochybujem, ze cyklista dostane 2 roky a 5000 dolarov pokutu, ale uplne bez trestu asi nebude. Vodic by tu hornu hranicu aj mohol dostat (podla toho, ako to podla clanku cele zacalo). V kazdom pripade, takto nejako by mal fungovat pravny system.
27.02.2019 - 16:27:29
00
Podľa tých trestov to vyzerá tak, že cyklista sa mohol dopustiť väčšieho previnenia (šofér až 6 mesiacov a $2,500 pokuta, prípadne oboje, cyklista až 2 roky alebo pokuta $5,000, prípadne oboje).

Keď vymenujú porotu z tohto fóra, vodič dostane doživotie a cyklista medailu za statočnosť.
27.02.2019 - 16:29:24
02
Mne ten link vypisuje “not found” 😯🤔
27.02.2019 - 16:31:00
00
Musis ho upravit :)
27.02.2019 - 16:42:42
00
Sofer bol agresivny, ale nikomu nic nespravil, cyklista sa zrejme branil, tak sofer dostal po zuboch, nic dalsie tam nevidim, takze takto to moze skoncit. Vybavene medzi nimi dvomi. Vlna adrenalinu ked sa upokojila, mohli sa rozist. Naco tahat sud do niecoho, co nie je potrebne ? Aby sud dal po zuboch cyklistovi, alebo soferovi, pripadne obom, zobral im peniaze do statnej kasy len preto, ze niekomu na chvilku povolili nervy ? Nie je tam zrejme ziadna skoda (ak teda cyklista nevybil typkovi zub), tak naco dalej rozmazavat.
Maximalne by som im ked tak dal verejnosprospesne prace na par hodin, aby nabuduce nebolo amaterske video na youtube ako sa niekto mlati a navadzal tak dalsich :)
27.02.2019 - 16:46:18
05
Tu ide prave o to, ze obaja boli neprimerane agresivni. Vodic (teraz) nikomu nic neurobil, ale v buducnosti moze. Cyklista zobral spravodlivost do svojich ruk a aj ked nic vaznejsie (to ale nevieme) nesposobil, nabuduce moze nestastnou nahodou podobna rana niekoho aj zabit. Takto dostanu obaja po prstoch a ja to vnimam pozitivne. Bezne sa podobne incidenty stavaju aj u nas na cestach (aj inde) a pokial to budeme tolerovat (aj nadalej), tak sa to bude len zhorsovat (a to uz dnes je viac ako zle).
27.02.2019 - 16:59:24
00
Cyklista sa iba držal v tejto vyhrotenej situácii jediného pravidla "nedáš, dostaneš". Reč teľa toho vodiča po vystúpení za auta veľmi presvedčivo hovorila, že má tendenicu tomu cyklistovy dať nejakú výchovnú. No dostal ju on. To je všetko čo sa dalo vidieť.
27.02.2019 - 17:26:19
05
Ak niekto privolal k incidentu policiu, prva vec policie ma byt otazka (nestalo sa nic podstatne), ci chce z nich niekto podat zalobu. Ak nie .. odchod, cau. Inak dopadnu ako vo filme Minority Report. Stat sa nema co srat do vsetkeho, co sa mu nezda.
27.02.2019 - 17:43:53
01
lto: Nesuhlasim. Ked je raz nezakonne niekoho udriet, tak je to nezakonne, bodka. To mas ako ked si dva mafianske gangy navzajom likviduju clenov. Ani jeden gang nechce stat, aby sa do toho staral a predsa sa stara. Je uplne jedno, o aky prehresok sa jedna (napadnutie vs vrazda), pravidla su na to, aby sa dodrziavali. Pokial mavneme rukou nad (pre niekoho) nepodstatnym porusenim zakona, tak sa necudujme, ze sa najdu ludia, ktori mavnu rukou nad zavaznym porusenim zakona, lebo kazdy vnima "zavaznost" velmi subjektivne a zakon/stat tu je na to, aby to subjektivne vnimanie drzal na uzdach (resp. mal by byt).
27.02.2019 - 17:58:07
04
Tak neviem co bolo pred tym ako ho ten manik chcel tym autom pritlacit k znacke, ale keby na mna potom este sofer vybehne s niecim v ruke, aj ked idem nekonfliktne prec, tak by som mu asi tiez jednu natiahol ako prvy... to musia dobri pravnici uhrat na sebaobranu.
27.02.2019 - 18:22:03
00
darebak napísal:
tak by som mu asi tiez jednu natiahol ako prvy... to musia dobri pravnici uhrat na sebaobranu.

V momente ked mu cyklista natiahol, tak sa z vodicovej strany jednalo len o verbalny utok. Pokial viem, tak v takom pripade je primerana VERBALNA sebaobrana. Ale trafil si klinec po hlavicke, v dnesnej dobe je casto uplne irelevantne o aky skutok ide, lebo zalezi od kvality pravnika (a to je podla mna jedna z najvacsich chyb dnesnej doby).
27.02.2019 - 18:54:34
01
Odporucam si precitat zakon tykajuci sa sebaobrany ;)
27.02.2019 - 19:00:33
02
si alebo ti ?
Nebud taky tajnostkar a zasvat aj nas ostatnych :-) Zakony byvaju prilis dlhe citanie :-D
27.02.2019 - 19:43:09
00
raz jeden "borec" na touaregu w10 vosiel zaroven somnou do mini kruhacu kde ma natlacil na obrubnik. tak som mu za kruhacom ukazal vztyceny prostrednik, nasledne mi skrizil cestu a vytlacil ma chodnik, "zaparkoval" krizom predomnou na chodniku. uz ked vyliezal z auta som mal telefon v ruke a zjapal po nom ci pozna pravidla cestnej premavky a ze ma ohrozil a prave vytacam policiu. pritiahlo to pozornost vsetkych naokolo. ani nepipol, sadol do tej skatule a odisiel. kazdopadne to bolo ukazkove hovedo - hola hlava, vacsi bol do kazdej strany voci mne, vazil snad 2x tolko. policiu by som samozrejme zavolat nestihol, ci by som mu dal ranu by som nechal na svojom tele ako zareaguje, kazdopadne som ranu ocakaval od neho a nasledne by som ho povlacil kade tade po sudoch.
27.02.2019 - 20:18:36
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up