Zlepšíš sa. Len musíš tlačit viac do pedálov.
28.02.2019 - 11:03:20
00
O 0.01w na kg
28.02.2019 - 11:05:00
00
Plus - dúfam. Ináč nie až tak zle. O 4 W za 4 týždne. Pri 4 W/kg a váhe 440 kilo. Dobrý výkon na časovku. Z vrchu.
28.02.2019 - 11:10:31
00
pisanim kalerabov na fore sa urco nezlepsite :D
28.02.2019 - 11:17:08
02
Prvá tretina sezóny - zatiaľ bez zranenia, prechladenia, pretrénovania.

Prílohy:

prvá tretina sezóny.PNG
prvá tretina sezóny.PNG 434.77 KiB thumb_up0thumb_down

november - február.PNG
november - február.PNG 80.14 KiB thumb_up0thumb_down

28.02.2019 - 18:27:03
00
To máš výkon na koľko minút
28.02.2019 - 19:49:39
00
28 na rovine. Každú nedeľu test a furt iný výkon mi vychádza. Našťastie furt väčší - lineárny priemerný výkon. Soboty mám súvislé 28 minútové tréningy a nedele súvislé 28 minútové testy.
28.02.2019 - 19:57:50
00
Ja som zmenil tento rok prípravu. Od pol november - Vianoce absolutne bez sportu, januar-februar 2-3xbeh + činky/core + sem tam 30min bike do práce/z práce. 2 dni dozadu prvý reálny "trening" na cestaku 3h lahko/sem tam na 95% max tep. Citim sa lepšie, odpočinutejší, motivovanejší a v zásade som na tom skoro rovnako, ako ked som travil na biku celu zimu.
01.03.2019 - 11:35:12
06
Forma ale musela utrpiet, nie?
01.03.2019 - 11:38:38
00
to ja vždy obdivujem tých pre ktorých je bike celoročná aktivita... stále tá istá jednostranná záťaž, to nie je len fyzicky ale aj mentále náročné... ja mám výhodu toho že u mňa sa v zime vo väčšine prípadov jazdiť nedá - sneh a mráz a nedostupné terény ani pre MTB... tak isto som to zabalil na biku v polke novembra cca a to aj preto že bol výnimočne teplý... potom som tak dva týždne nerobil žiadny šport a od decembra sa dalo bežkovať až do polky februára s občasnými prestávkami, kedy bolo zasa výhodnejšie ísť na bike... podobne to bolo aj vlani.. jediné čo som toho roku zmenil oproti minulému, že som sa snažil ísť aspon hodinu na valce, ked sa nedalo ísť von a to len čisto kvôli zvyku prdele na sedlo.. vlani som nechodil takmer vôbec + zima bola ešte dlhšia a prdel si dosť odvykla, tak to pri prvých jazdách bolo dosť cítiť.
01.03.2019 - 11:53:26
02
Stuler: pravdepodobne áno, ale o kolko neviem objektívne posudit. Pocity z prvej dlhšej jazdy mám však dobré. Mám už za tie roky čosi odjazdené, takže ten prepad výkonnosti asi nebude nejako dramatický. Ok, nebudem v "top forme" v apríli, ale to neni pre mna podstatné.
Asperitas: ja zase nedavam mentálne indoor jazdy. Ja som v zásade cestne vyjazdy po "tme" (pod umelým osvetlením presnejšie) vymenil za kratšie treningy vo forme behu, abysom som mal viacej času aj na iné aktitivty.
01.03.2019 - 12:18:47
00
tak ani ja moc nie, preto som vlani nechodil a tento rok aspon hod/týžden a to tiež len kvôli riti :D ale zas pre mna indoor plus film, alebo iný vizuálny vnem je o niečo viac ako vonku po tme.. ja som ten typ kochacieho sa cyklistu, čo stále vozí foťák a vyberám si aj trasy podľa toho, kde sa mi páči, teda žiadne mestá a vyhýbam sa aj skupinovým jazdám, to ma tiež absolútne nebaví pozerať nikomu na prdel a dávať pozor aby si nelízol koleso.. z rovnakého dôvodu ani nechodím na rovinaté preteky, lebo to je za trest sa viesť x hodín v balíku
01.03.2019 - 12:31:39
03
Ja som podobný typ, okrem toho fotaku. :) Ale v prospech behu bol aj sociálny faktor, takze asi preto beh. :)
01.03.2019 - 13:03:21
00
Tiez som zaradil beh a je to fajn na striedacku s bikom :).
01.03.2019 - 13:18:12
01
petersa napísal:
Ja som zmenil tento rok prípravu. Od pol november - Vianoce absolutne bez sportu, januar-februar 2-3xbeh + činky/core + sem tam 30min bike do práce/z práce. 2 dni dozadu prvý reálny "trening" na cestaku 3h lahko/sem tam na 95% max tep. Citim sa lepšie, odpočinutejší, motivovanejší a v zásade som na tom skoro rovnako, ako ked som travil na biku celu zimu.


Nechcel som pisat velmi podobne moje pocity k roznym diskusiam alebo clankom ohladom trenovania nas amaterov ale u mna rovnako. Ja po rokoch trenovania aj cez zimu tentokrat od zaciatku novembra do konca roka takmer bez sportu, od zaciatku januara do cca polovice obcas len nejake pohybove aktivity podla chuti. Koncom februara som po tomto case sadol prvy krat na bike a nebola to v lese vobec taka tragedia ako som ocakaval ( samozrejme tepy mi vyskocili na prvykrat vysoko ale napriek tomu som sa na bicykli netrapil ). Na druhy den na to som isiel totoznu trasu pocitovo v tej istej zatazi a priemerny tep uz bol o 10 nizsi a watty o 10 vyssie... Tento vikend som bol pojazdit do lesa tu nase traily a nemal som problem vyslapat jeden dlhsi cca 14% vyslapovy trail na 36z pile ( samozrejme kazeta 10-50 ). Dole v zjazde som sa dokonca zlepsil na jednom useku z 1:50min na 1:30min a strcil som sa casom medzi chalanov vyhradne s vyssimi zdvihmi :) ...takze ako som pisal, u mna uplne rovnako...citim sa oddychnuty, tesim sa na bike, bavi ma o to viac, uzivam si ho...

Samozrejme rovnako citim ze ta vytrvalost alebo nejaka top forma tam teraz nie je, ale to ani vo februari/marci/aprili netreba. Naopak sila a vybusnost tam v pohode zostala + ako bonus citim ze je telo odpocinute. Ano, ten kto chce byt uz od aprila na bedni, tak musi hlusit co to aj cez zimu, ale ten kto ma na to cas, tak tym ze sa nebude v zime mordovat na bicykli/pri dlhych behoch a podobne, tak o nic nepride. ( aj tak ja roky tvrdim ze jazdit u nas v zime nejake objemy na bicykli je nezmysel...organimus viac bojuje s udrzanim telesnej teploty akoby trenoval )
03.03.2019 - 15:41:44
01
keyboard_arrow_up