Ďakujem za radu, tak to asi bude 53 velka pre mna. A nazor na tento bike https://jumpsport.sk/vypredaj-bicyklov/kellys-urc-30-2016-s je to endurance geometria? Postačuje ta tiagra, resp skusenosti s Kellys? Nechcem velmi preplacať za bike a neviem či by to bola spravna volba preto chcem názor aj ludi ktorý maju niečo odjazdene na cestnom biku a maju nejake skusenosti,

Ďakujem
04.03.2019 - 20:28:32
00
kucofly už máš nejaký bajk? Viem o jednej jazdenej (1000km) Meride Scultura na ultegre ;-)
05.03.2019 - 11:43:07
00
tuningboy77 A aj ostatni. Ak chces poradit ohladom geometrie, tak ju sem zaves. Je tu vela ludi co radi poradia, ale nikto nema chut googlit parametre.
05.03.2019 - 13:54:13
00
dellax napísal:
Clovek jazdiaci priemerkou 24 km/h je turista a to je ina kategoria :). Pre toho to naozaj zmysel nema tak isto ako vaha biku.
Kazdemu podla chuti. Ja len ze aero >> vaha co sa rychlosti tyka. A aj tie aero biky vedia byt pohodlne dokonca aj pohodlnejsie.


nie som si isty ci len tak tresnuta priemerka je nieco na zaklade coho sa da zaradit do kategorie :) ja viem ze som velmi priemerny turista ale som VELMI rad ze solo vyjazd z printscreenu som napriek 16.3km/h priemeru siel na striktne zavodnom biku s vahou velmi blizko 6kg...

mozno v lete vyskusam tu istu trasu na slusnom aero biku. mam take tusenie ze oproti predchadzajucemu biku rychlejsi nebudem pricom rozdiel vo vahe bude iba 1.6kg...

Prílohy:

turista.JPG
turista.JPG 8.9 KiB thumb_up0thumb_down

05.03.2019 - 15:36:35
00
staxco to bol za výjazd, že taká priemerka? Kopce + Z2?
05.03.2019 - 15:57:29
01
Posli prosim link na stravu alebo odkial to je, lebo to je naozaj zaujimavy vyjazd. Tie W proste nepasuju na 7 a pol hod a 4202kJ Co si sedel z toho 3 hod v bufete a zabudol to pauznut ?
05.03.2019 - 16:01:18
00
Kenai Ocakavam tam takych 4200 vyskovych:))
05.03.2019 - 16:11:54
04
Samozrejme som to myslel na rovine kde 24km/h je hodne malo na cestaku
05.03.2019 - 16:34:19
01
co mi to len pripomina :)

Prílohy:

obr.PNG
obr.PNG 21.29 KiB thumb_up0thumb_down

05.03.2019 - 16:42:06
00
Kenai to naozaj bol celkom zaujimavy vyjazd. realne +-3700 vyskovych. tych 4534 strava keca...
https://www.strava.com/activities/1681123064/

haute route etapy boli este pomalsie s podobnymi vyskovymi / vzdialenostnymi parametrami ale tam sa to tak nejak nazbieralo za tych 7 dni...


Naposledy upravil stax dňa 05.03.2019 - 16:57:19, celkovo upravené 1 krát.

05.03.2019 - 16:54:53
01
Kenai, tu som sa pýtal, bez odpovede (snáď linky na bicykle, kde sú aj geometrie je dostatočné riešenie) ohľadom geometrie. Ale tak skúsim znova.

Vyberám prvý cesťák, do užšieho výberu sa dostali: Canyony Endurace CF 7.0, Ultimate CF SL 7.0, Orbea Orca M30 19 a Trek Émonda SL 5. V odkazoch sú geometrie. Všetky uvedené modely sa mi páčia, Canyon má zjavné plusy a mínusy v obchodnom modeli, troška u mňa mínus v semi-kompaktných kľukách. Orbea sa mi páči, ale nie je to práve rozšírená značka, takže v podstate sa o tom človek moc nedočíta, Émonda je proste Émonda, páči sa mi. Trek aj Orbea majú kompaktné kľuky, dajú sa teoreticky vyskúšať vždy, Canyon iba na testovacích dňoch, aj to neviem ešte, čo tam budú za modely.

A áno, viem, že sú to rôzne geometrie, preto sa tu pýtam na názor. Svoje proporcie som tu už uviedol, sú v prvom odkaze, v prvej vete. Najideálnejšie by bolo dostať odpoveď akú veľkosť z ktorého modelu. Trek odhadujem na 52, Orbeu na 51, u Canyonov XS? Nejaké iné postrehy ohľadom vybraných modelov? Asi to bude +/- jedno, ale možno aj nie, neviem. Ešte ma zaujalo riešenie sedlovky na Treku - má to nejaké pozitíva?
05.03.2019 - 16:55:16
00
stax velmi pekne, mas kudos :) kazdopadne ma to utvrdilo v tom, ze tie udaje na strave su uplna kravina. Praca by mam byt skor 20 574kJ, ale calorie su pomerne presne... podivne. Mas cca 80kg s oblecenim a vybavou ?
05.03.2019 - 19:25:49
00
Mirec_K napísal:
Kenai, tu som sa pýtal, bez odpovede (snáď linky na bicykle, kde sú aj geometrie je dostatočné riešenie) ohľadom geometrie. Ale tak skúsim znova.

Vyberám prvý cesťák, do užšieho výberu sa dostali: Canyony Endurace CF 7.0, Ultimate CF SL 7.0, Orbea Orca M30 19 a Trek Émonda SL 5. V odkazoch sú geometrie. Všetky uvedené modely sa mi páčia, Canyon má zjavné plusy a mínusy v obchodnom modeli, troška u mňa mínus v semi-kompaktných kľukách. Orbea sa mi páči, ale nie je to práve rozšírená značka, takže v podstate sa o tom človek moc nedočíta, Émonda je proste Émonda, páči sa mi. Trek aj Orbea majú kompaktné kľuky, dajú sa teoreticky vyskúšať vždy, Canyon iba na testovacích dňoch, aj to neviem ešte, čo tam budú za modely.

A áno, viem, že sú to rôzne geometrie, preto sa tu pýtam na názor. Svoje proporcie som tu už uviedol, sú v prvom odkaze, v prvej vete. Najideálnejšie by bolo dostať odpoveď akú veľkosť z ktorého modelu. Trek odhadujem na 52, Orbeu na 51, u Canyonov XS? Nejaké iné postrehy ohľadom vybraných modelov? Asi to bude +/- jedno, ale možno aj nie, neviem. Ešte ma zaujalo riešenie sedlovky na Treku - má to nejaké pozitíva?


OK tak na uvod: Ten kalkulator co si pouzil je dost nestastny, lebo v skutocnosti nehovori skoro nic o parametroch ramu. Neda sa z neho urcit ani stack a reach. chybaju uhly, nedaju sa zratat, lebo chybaju dlzky ostatnych stran... Ale na to si uz asi prisiel sam, inak by si sem nepisal. Prehnal som tvoje udaje cez moj kalkulator a nemal by si mat problem ani s aero bikom. Otazkou je tvoja pohyblivost... Ak chces poradit podrobnejsie, napis mi SS. Potrebujem vediet uz tradicne: tvoje ambicie ako cyklistu, zdravotne obmedzenia, vek, vahu, zamestnanie (ci je sedave...), kolko a na com si jazdil do teraz (geo terajsieho biku), kolko planujes vyjazdov do tyzdna ako dlhych.Aspon minimalny test pohyblivosti, ci das ruky na zem v predklone, ak nie kolko chyba, ci urobis deep squat.
Nerad by som ti sem proste nahadzal velkosti ramov bez aspon tychto zakladnych udajov.
05.03.2019 - 19:57:56
00
Neviem, mne to na kalkulátor príde až až. Keby mi to hodilo presný rám, tak by neboli potrební "fiteri", ak sa nemýlim. V podstate z toho vyšlo nejaké cca nastavenie posedu, ja ho +/- viem aplikovať, ale je to teória, preto som to tu dal, nech sa k tým veľkostiam vyjadrí niekto so skúsenosťami. Čo sa mňa týka, som obyčajný človek, podľa meradiel fóra nespadám ani do kategórie "hobík". Sedavé zamestnanie mám, preto som začal troška "športovať", to čo mám najazdené tu mám uvedené (posledný rok bol slabý, ale tak zbehli sa veci), bicykel na ktorom jazdím tiež. Ruky na zem určite dlaňami nedám, ale dotknem sa zeme, nie len končekmi, povedzme že som tak v tretine medzi končeky prstov - celá dlaň. Drep urobím hlboký (ale zadkom sa zeme nedotknem :D ). Ambícia ako cyklistu - žiadna, užívam si výjazdy, snáď si ich budem ešte viac na cesťáku (z partie samé dobré ohlasy od tých, čo na cesťák prešli - samozrejme pri dlhých asfaltových výjazdoch). Áno, občas si nejaký kopec dám na čas, ale pretekám len sám so sebou (a možno v budúcnosti dám nejakú časovku do vrchu, možno), občas si struhnem nejaký okruh na čas, ale ambície výkonové žiadne. V 35 rokoch je neskoro :D A hmotnosť, v zime cca 74, v lete cca 71.
06.03.2019 - 06:36:45
00
Uz len kratko ku kalkulatoru, pre vyber ramu potrebujes stack a reach a to ti ten kalkulator neda. Da ti dlzku trubiek, ale nepovie ti pri akych uhloch sedlovehj trubky to plati. Cize ano vie ti povedat ake mas mat vzdialenosti sedlo rajdy ... ale nepovie ti nic o rame. Cize nevravim ze sa podla toho neda najst ram, ale je to opacny postup. Kalkulator by ti mal pomoct vybrat ram a bike fitting nastavit posed. Nie poacne. Na tie velkosti sa ti pozriem, ale teraz nestiham.
06.03.2019 - 11:22:01
00
keyboard_arrow_up