scarinko napísal:
Co ti ja viem, mne to prislo celkom pohodlne a celovka do auta dopadla skor ohnutim ako prasknutim. Vacsinu narazu asi pobralo predne koleso ale cely bajk letel so mnou par metrov cez auto a dopadol neviem ako na cestu.
Skor by ma zaujimalo ci je to mozne nejak dostat do stavu aby to bolo pouzitelne na commuting alebo no chance a smer zberne suroviny.

fuuuu - tak toto nevime ci sa da rozchodit , aj ked je to hlina - ak to vidlica prezila - a neohla sa tak si zozen ram / nevidim dbre ci je tapered / s ksyrium mozno najdes predne kolo napredaj to neni problem
06.03.2019 - 12:35:41
00
Mne islo o tento ram, vidla sa neohla lebo carbon ale na konci pri otvore na osku je to trochu poskodene.

Prílohy:

IMG_20170428_191821_HDR.jpg
IMG_20170428_191821_HDR.jpg 836.24 KiB thumb_up0thumb_down

06.03.2019 - 12:47:56
00
scarinko vidlica bude ok, pre pokoj duse by som to dal niekomu kto sa zaobera opravou karbonu nech ti tu patku este vystuzi. ale ten ram uz je podla mojho nazoru do zberu. opravit sa da vsetko, ale to by uz musel byt riadny citovy vztah aby sa ti to oplatilo riesit.
06.03.2019 - 12:55:10
00
a riešiť to cez zákonnú poistku vinníka...

úprimne, čo chceš na tom kolese a ráme opravovať? rám zdeformovaný a popraskaný, to je pri 3x stenšovanom asi neopraviteľné... (alebo teda opravitelné, ale za neprimeranú cenu a s neistým výsledkom...)

to isté vidlica... potrebuješ dolekopcom pri nejakej 70ke zabrzdiť... vidla praskne, lebo už je načatá a spravíš zopár kotrmelcov? podľa deformácie kolesa, to asi pusinka nebola, krk vidly môže byť prasknutý, alebo blízko k prasknutiu... to od oka nevidno...

tu maximálne tak zdemontovať komponenty, ktoré to mohli prežiť - predstavec, riadítka, brzdy páčky, lanká, prehadzovačka, sedlovka sedlo a to je tak všetko asi... a aj tam by som si to pri riadítkach rozmyslel... vnútorné poškodenia materiálu voľným okom nevidno a nepredpokladám, že by si tam robil defektoskopiu...

ono zvárať hlinník sám o sebe je potvora, nehovoriac o takomto tenkostennom špeciálnom...
06.03.2019 - 12:58:03
00
nene, bike je uz cez poistovnu zaplateny tam je pokoj, len som vymyslal ze na take krcmove pojazdy v meste, ziadne kopce a 70tky dole z BK a pod. ale to sa asi neda vyrovnat takze to pojde do kosa.

supertramp napísal:
scarinko vidlica bude ok, pre pokoj duse by som to dal niekomu kto sa zaobera opravou karbonu nech ti tu patku este vystuzi. ale ten ram uz je podla mojho nazoru do zberu. opravit sa da vsetko, ale to by uz musel byt riadny citovy vztah aby sa ti to oplatilo riesit.

to som sa pytal a oprava cca 70 eur a to sa mi nechce dat
06.03.2019 - 13:14:28
00
Neriskuj prosim ta. Aj pri 20 sa mozes riadne z toho zdrbat. Daj to radsej prec
06.03.2019 - 13:45:25
00
ak je vidla z karbonu treba ju kuk - myslim ze na krcmove vozenie bude - a ram - do kosa - ale zas ked sa zlomi tak aj v malej ruchlosti mozes padnut - popriprade ti fragmen prepichne hrudnik - pri pade - unpredictable
06.03.2019 - 14:00:19
00
;( a potom by si nám tu chýbal
06.03.2019 - 14:53:32
00
verim ze tebe najviac ;)
06.03.2019 - 14:59:41
00
Niekedy nežartujem, uznávam, ťažko zistiť kedy :)
06.03.2019 - 15:03:46
01
wilson84 napísal:
dikes za rady. uz len najst predajcu kde ho vyskusat


Ja mam na Soot 30 Soru, a funguje to ok, keď som zničil zadný prehadzovač, tak za 14€ to moc nebolelo 😁 keby si si chcel skúsiť ten Soot 30 nieje problém. Mám veľkosť M
06.03.2019 - 16:57:56
00
Martis napísal:
Ja mam na Soot 30 Soru, a funguje to ok, keď som zničil zadný prehadzovač, tak za 14€ to moc nebolelo 😁 keby si si chcel skúsiť ten Soot 30 nieje problém. Mám veľkosť M


Vymenil si na nom Claris za Soru?
06.03.2019 - 17:01:46
00
Ups, sorry chybička, opravujem to na Claris 😉
06.03.2019 - 17:13:25
00
Jano1987 napísal:
Dopredu sa ospravedlňujem ak to sem nepatrí, ale inú vhodnú tému som nenašiel. Chodí sem dosť ľudí, tak mi prípadne napíšte súkromnú správu. Situácia mám starší cestný rám, k nemu mám kolesá , vzadu 9 rýchlosti na orech. To je tak všetko čo naňho mám. Potreboval by som poradiť s pár vecami.
1) na bike prídu rovné riaditka, tzv. Flat bar

no problem, s tym istym predstavcom budes sediet trochu vzpriamenejsie, ale do mesta/roboty to bude skor vyhoda

2) prehadzovačka. Vzadu je myslím Shimano 9 rýchlostné na orech. Takže prehadzovačka musí byť od Shimana? Či môžem použiť aj Sram? Tu som rozmýšľal kúpiť použité.

da sa pouzit aj aj, odporucam Shimano RD M772

3) k prehadzovačke potrebujem aj radenie. Ak bude prehadzovačka Sram, musí byť aj radenie Sram? Či môžem kombinovať Sram a Shimano? Tu sa skôr prikláňam z bazara niečo

mozes kombinovat shimano prehaz a sram radenie, ale pozor - 9 speed sram radenie existuje aj kompatibilne so shimano 9 speed prehaz ale aj kompatibilne s 9 speed sram prehaz tak daj pozor ktore presne kupujes, Sram pri 9 speed MTB zmenil tah lanka, to iste spravilo Shimano pri 10 speed MTB a 11 speed road

4) pôvodne tam boli tie rozoberacie mištičky pri kľukách ako na Favorite. Tam plánujem dať zapuzdrený stred, najskôr 4 hran a ktomu kľuky. Toto by som kúpil nové v obchode. V princípe mi vpredu stačí 1 rýchlosť, len neviem, či sa mi nebude veľmi lámať retaz, preto radšej 2 prevodník.

please doloz par eur na hollowtech/gxp kluky, urcite sa to oplati

5) zadná brzda. Potreboval by som dĺžku čeľuste okolo 54mm . Stačí mi použitá z bazaru.

toto je asi najlepsie co najdes, ale cena nie je velmi priatelska, ale zase do nich zmestis aj 38mm pneu

https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=293113;menu=1000,4,320,321;mid%5B931%5D=1;orderby=2
https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=293117;menu=1000,4,320,321;mid%5B931%5D=1;orderby=2

6) brzdové páčky. Či už priamom s radením rýchlosti alebo bez. Kľudne aj bazaru.

https://www.bike24.com/p2172889.html

radenie mozes pouzit 9 speed mtb, alebo existuje aj sora radenie na flatbar


Za akékoľvek rady budem vďačný. Bike bude určený primarne na cestu do roboty a behanie po BA. Takže cena dielov čím nižšia, tým lepšie. Ale zase tie diely nemusia byť nejaké shity. Rozumný pomer cena a kvalita.
06.03.2019 - 19:40:33
00
mlaco napísal:
Na mojom Roadlite AL SL 8 (2018), kde je CF vidla, mam 30mm (realne 31mm) plaste. Vidla zvlada +6mm po kazdej strane.
(merane distancnymi podlozkami (stavebne/oknarske))
Otazne je kolko mm rezervu potrebujeme ponechat. Ak 3mm, tak 35mm plast sa tam zmesti.
Zadna stavba ma o nieco malo mm vacsiu toleranciu.

Goratrix, kolko mm mas rezervu na vidle? Pri prechode blatom je to dostatocne prechodne?

Dik!


Ja tam mam strasne vela miesta, s 35 mm plastom je od vidly volnych 15 mm po stranach a 25 mm smerom hore, ale to je model z roku 2015 a ta vidla bola iny model nez sa dava teraz, takze ti to nepovie nic. Okrem toho mam brzdovu hadicku vedenu popri vnutornej strane vidly, nie jej vnutrom, takze to tu rezervu zmensuje, vymenil som podlozku za mensiu tym sa tam spravilo viac miesta.
06.03.2019 - 20:10:26
00
keyboard_arrow_up