tulenik napísal:
vďaka globálnemu otepleniu zabudnite, že by v zime kliešte neboli
moja slávna borelióza AD 2009 sa prihodila, keď ešte bola na hrebeni MK snehová pokrývka (a tam som ho aj schytal)

To prenašajú aj komáre. Ja som to prechodil bez liečby, už som o tom písal niekde tu.
Ale pamätam doteraz na sprievodne javy.
08.10.2018 - 07:38:35
00
Prenos komáricou sa prvý raz zaznamenal zhruba v tom istom období. Inak aj ja som čumel na migrujúci erytém 2 týždne, kým ma trklo. A to som medicíny pomerne nadštandardne znalý.
08.10.2018 - 09:13:06
00
tulenik to prejde aj samo podla primarky infektologie......a erytem nie je choroba podla nej :rofl: :rofl: :rofl:
08.10.2018 - 10:00:03
00
ten erytem to musi byt cervene, zapalene? ...lebo tusim od nejakeho "vpichu" mam taku drobnu hrcku na ruke... som myslel najskor ze len ***** z chlpov ako vyrastaju, ale ee :D
..a uz to budu nejake tie 2-3 mesiace.. neni to zapalene ani nic...
08.10.2018 - 10:15:57
00
to iste mam po stipanci na lytku...koznej som sa pytal a povedala ze je to OK, ze to casom zmizne
erytem je cerveny flak
08.10.2018 - 10:28:30
00
erytem sa moze ale aj nemusi vytvorit, erytem moze byt flak v tvare 2€ minci alebo velky .... romanx mal tusim na pate-lytku vo velkosti dlane tusim: niekomu sa vytvori erytem cez cely chrbat velky alebo hrude ....
08.10.2018 - 10:37:27
00
tulenik napísal:
Prenos komáricou sa prvý raz zaznamenal zhruba v tom istom období. Inak aj ja som čumel na migrujúci erytém 2 týždne, kým ma trklo. A to som medicíny pomerne nadštandardne znalý.

Takyto priznak som ja nemal a aj zdroje to uvadzajú, klby boleli, a dlho
https://www.alphamedical.sk/casopis-invitro/lymska-borelioza
Lymská artritída je definovaná ako rekurentné krátke ataky objektívneho opuchu jedného alebo viacerých veľkých kĺbov, príležitostne progredujúceho do chronickej artritídy. Artritída je monoartikulárna alebo oligoartrikulárna a predilekčne postihuje kolenný kĺb či iné veľké kĺby vrátane temporomandibulárneho kĺbu. Lymská artritída je často intermitentná. Ak je neliečená, je typický spontánny ústup zápalu kĺbu po niekoľkých týždňoch až mesiacoch. Neobvyklou manifestáciou lymskej artritídy je perzistujúci opuch toho istého kĺbu viac než 12 mesiacov.


šírenie cez komáre
https://www.cas.sk/clanok/172513/komare-prenasaju-lymsku-boreliozu-nemate-jej-priznaky/
08.10.2018 - 11:34:29
00
ta stranka je pekna znoska niektorych blbosti :D :D :D uz len za tento vyrok by buduci medik zo skusky letel jak taka handra (citovane batrancom,ktory skoncil pred rokom medinu v BRNE na Masarykovej Univerzite)

Séropozitivita bez klinických príznakov sa nelieči hlavne je,ze aka je ta seropozitivita :tmi:

ja stale vravim.kto sa chce dozvediet nieco viacej o tychto chorobach,staci sa ist pozriet na Teslovu Mudr.Durovskej a pytat sa tam kazdeho pacienta,kde boli vsetci ti premudreli lekarikovia,ze tak nechali vsetkych pacientov napospas? a hlavne ked su nakazene tymito infekcami nielen male deticky,deti,teenegari .... cele smutne tam byt a vidiet ich tam vsetkych trpiet......a potom nam tu ide premudrely vsadebol,vsetkovie z vychodu mudrovat
08.10.2018 - 12:20:19
00
duves niekedy môže erytém chýbať úplne, ale aby to zaliezlo do kĺbov, na to treba už celkom slušný čas
druhá možnosť je erytém prehliadnuť... ak ho máš na chrbáte, tak ho holt zbadať nemusíš (jedna z mála vecí, na ktoré je ešte tzv. žena celkom užitočná)
08.10.2018 - 15:41:13
01
tulenikna to aby to zaliezlo do klbov aspon mne stacilo 2 mesiace ....a najlepsie to zacystovat pocas 8mich mesiacov pre lekarov zahadnej choroby pretocenim ciphin,nasledne penbene,nasledne sumamed,nasledne doxy,a zase ciphin,a nasledne doxy a potom zase ciphin ...takto mi ti drbnuti lekari pretocili ATB a bolo vymalovane :tmi: teraz po cca 3 rokoch liecby na kombinacii presne cielenych ATB sa konecne zacinam citit ako zdravy clovek :muscle: hold,niekto si povie,ze Ti ***** 3 roky atb? ano=kym zmizlo cez 45 symptomov v tele,kde vsade to bolo zazrate,clovek si povie,ze uplna pohodicka papat tie "lentilky"

este vacsia zahada je pre lekarov kompletne seronegativny jedinec bez erytemu s mnozstvom systemovych problemov, tam uz su nasi SVK lekari bezradni :lol: , nechapem,co ich v tych skolach dop1ce ucia : klasicke 100r rocne hnoje ...sa ani nedivme,ze vsetko kvalitne zdrha doprec z SVK
vsak ked tu lekar zacina prax za 950€ v hrubom s natocenymi 250hodinami mesacne :tmi: :tmi: :tmi: .. nedajboze na vychode niekto aj 400 hodin ...
08.10.2018 - 23:44:47
00
Treba si ale uvedomiť , že pacient nie je stroj ... lekar nie je opravár , pračiek , plynových kotlov , aút . Je to trosku komplikovanejšie . Na takéto “ špeciálne prípady “ , raritné diagnózy sú určené špecializované centra . Hrudník ani tracheu ti tiež neoperujú v každej nemocnici , ale len v 2 centrách na Sk . Odbornosť a súdnosť lekárov by však mala siahať potiaľ , aby si uvedomili svoje limity / poznania , diferenciálno diagnostických možnosti pracoviska / a odoslať pacienta / prípad do spomenutých špecializovaných ústavov .

Canopus , snáď už máš za tým . Veľa zdravia , radosti zo života :) . Prosim ber vážne , žiaden sarkazmus .
09.10.2018 - 09:06:02
02
ja som vydržal na atb doxycyklin, amoxycilin, klaritromycin u Durovskej 7 mesiacov, do toho 4 pulzy entizolu. viac som uz nevladal a na entiziol som mal brutal alergicku reakciu. Dal som si spravit testy a boli ok - len elisu a elispot. Nieco sa zlepsilo, tak som zacal existovat... ale od konca 2018 mi "odlisli" nohy, teda namiesto kolien predtym uz bolia cele komplet. ziadna rehabilitacia nepomohla, znovu smer neurolog...
11.01.2019 - 14:14:21
00
celkom ako z Housa... :)

https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/bruceloza-nemoc-opava-pacientka-cestovani-armenie.A190319_082348_ostrava-zpravy_woj
19.03.2019 - 13:13:04
00
Ramon1 napísal:
Borelioza ? a nemáš trvalé následky ? a zvládol si to bez konzultácie s " naším najslávnejším boreliliečiteľom ? ...neváhaj a podel sa o skúsenosti :geek:

sorry že tak neskoro, ale do tejto egotrip diskusie zablúdim len veľmi výnimočne a som prehliadol otázku :D :D nemám nič, síce je pravda, že obvoďáčka ma poddávkovala, ale na infekčnom som proste dostal dvojnásobnú nálož doxycyklínu a bylo vymalováno.
Pravda je, že som mal na 2 miestach stratu kožnej citlivosti - alebo to bolo placebo, teda nocebo, alias morbus medicorum. Po pár týždňoch sa to prebralo k životu. A už mám 10. výročie, nateraz infikovania sa. O pár týždňov vyliečenia.
19.03.2019 - 13:35:41
00
http://www.fnspza.sk/sk/aktualne/pozor-na-klieste-v-nemocnici-pribudaju-pacienti-s-podozrenim-na-infekcne-ochorenia
11.07.2019 - 22:10:50
01
keyboard_arrow_up