Tak to ma mrzi. Ja som to nasiel cez google
10.03.2019 - 19:59:18
00
To ta vôbec nemusi :)
10.03.2019 - 20:40:50
00
Idem nieco obj z tejto stranky a narazil som na: https://www.themudhugger.co.uk/collections/downhill-enduro/products/boeshield-t-9-aviation-technology-for-your-bike

Co poviete ,oplati sa to obj na retaz ?
20.03.2019 - 20:52:11
00
je olej co nerobi ten cierny bordel? fakt zacinam mat toho plne zuby - kazetu, byt a pivnicu tiez a uz ma to nebavi.

co ste odporucali cerveny finish line - pouzival niekto predtym shimano ptfe do sucha? viete ich porovnat?
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/finish-line-teflon-plus-4oz-120-ml-kvapadlo.html

a co weldtite? TF2 som mal kedysi sprej - celkom to vydrzalo len si pamatam aj cierny bordel.
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/weldtite-mazaci-olej-na-retaz-tf2-plus-dry-s-teflonom-125-ml.html

a co trosku ekologie - neskusal ho niekto? nevedel by ho vediet porovnat so shimanom?
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/weldtite-mazaci-olej-na-retaz-pure-dry-lube-100-ml.html

ci mi vydrzi 60 alebo 80 km je mi viac menej jedno. len nech to maze a pritom narobi co najmenej bordelu. ak to vydrzi par kvapiek rannej rosy bude len plus.
20.03.2019 - 21:51:20
00
Ved reťaz je čierna od toho , že sa v nej trie kov o seba čo spôsobuje prach ktorí ti zafarbý každe mazivo do čierna a najlepšie este zafarbí take ktore vie najviac rozpuštať usadeniny. Ak nechceš ciernu retaz a kazetu tak naj bude asi vosk ten toho nebude vela rozpuštať a ani chytať veľmi nečistoty by nemal.
20.03.2019 - 23:45:07
00
Ten keramický dlho nevydrží ale reťaz je pomerne čistá. Musíš však namazať na totálne očistenú a odmastenú reťaz. Inak bude všetko super čierne. (vodu nemá rád)
Ostatné dva som ešte nepoužil a ani nemienim. Našiel som a dlhšiu dobu používam do succhých podmienok len tento: https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/weldtite-mazaci-olej-na-retaz-tf2-ultra-dry-wax-100ml.html
20.03.2019 - 23:52:22
00
A vosk aplikovať deň pred.
20.03.2019 - 23:55:34
00
Ten, na ktorý som dal odkaz má zvláštne zloženie. Je pomerne tekutý a rýchlo sa dostáva do valčekov. Myslím, že pol hodinka pred jazdou mu stačí.
Dal som ho aj dnes a po 15 minútach som reťaz prebehol handrou a ostala čistá. (iným voskáčom čo som mal to však trvalo hodne, hodne dlhšie)
21.03.2019 - 00:00:53
00
Môže byť. Dal som len tip ako to aplikujem ja.
21.03.2019 - 00:07:57
00
Ten weldtite pure dry mam, pouzivam od minulej sezony a som spokojny. Necierni, lahko sa umyva, resp. pretieram len handrou pred mazanim, necistoty lepi minimalne, retaz ide krasne tichucko. Retaz umyvam v pracke tak raz za mesiac zhruba. Ale je pravda ze nejako extra nevydrzi, co si pamatam tak v suchom prasnom prostredi, proste bezny letny den v lese tak cca 60-70km, co u mna znamenalo kazdy druhy den mazat co ma nebavilo. Po dazdi samozrejme menej. Teraz na jar len po cestach vydrzal aj 100-110km. Chcel som skusit nieco trvacnejsie, tak som teraz zobral ten ultra dry wax co galipet spomina. Retaz sucha, skoro uplne cista, ale po prvom mazani len cca 30km a musel som znova, uvidim co to povie dalej. Ale co som si zatial vsimol je, ze retaz je podstatne hlucnejsia, co sa mi moc nelubi, ale ak to bude fungovat tak to znesem. :?: A aby som nezabudol, je brutalne riedky, musim mat handru pod retazou aby som nezakvapal celu podlahu, to sa mi este so ziadnym olejom nestalo :whew: Ale ako hovorim, ak to bude fungovat...
21.03.2019 - 07:04:28
00
Pre tých, ktorí špekulujú nad tým, aký olej použiť, odporúčam zobrať tento balíček 4 mazív. https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/weldtite-tf2-kombinovana-sada-mazacich-olejov-na-retaz-4-x-50-ml.html
Sada obsahuje mazivá do všetkých podmienok. Je za rozumný peniaz a oplatí sa vyskúšať. U mňa prepadol z tej sady jedine jeden. (univerzálny - je riedky, slabá výdrž a lepí bordel)
Voskový za 1, keramický za 2, do extrémnych podmienok za 3, univerzál za 8. (hodnotenie: body od 1 do 10)

    21.03.2019 - 08:02:03
    00
    squirt: asi robim nieco zle. Na islande sme najazdili nejakych 1000km natazko (s kapsami), retaz som pred odchodom normalne namazal a myslimze nechal len odstat cez 1-2 noci, ani som nezahrieval fenom. Pocas vyse 3 tyzdnov som "voskoval" 1, mozno 2x, v celkom slusnej zime, bez cistenia (myslimze ani vreckovkou som to neutieral), vecer (10 stupnov mozno teplota vzduchu, je mozne ze aj sychravo bolo). Retaz sa myslimze vobec nedostala do stavu ze by piskala, cize som mazal "preventivne" a preto ze som vlacil flasticku, tak nech to uz reku vyuzijem. Zvyraznujem - bike bol okrem nejakych 4 dni stale vystaveny vonkajsim poveternostnym podmienkam - sopecny prach, dazd..... Po prichode neviem ci som ho vobec umyval, kazdopadne, retaz fakt nebola nijak spinava.... Sice vacsinu sme najazdili po asfalte, ale boli aj dni po veeeelmi prasnych cestach. Taktiez, ten sopecny prach je pritomny doslova vsade.

    idealne by sa malo aplikovat asi takto nejako: novu retaz komplet zbavit stareho mazania - napr. v tech. benzine, alebo benzine/petroleji (tu ale treba potom odmastit). Nechat poriadne vyschnut. Po nahodeni na cisty pohon na kazdy clanok z vnutornej strany retaze (tej ktora sa dotyka ozubenia) naniest nejaku 1-2 kvapky (cize retaz potocit 1-2x). Bud potom nechat na slnku poriadne zatiect, aaaalebo fenom zohriat, aby sa vosk lepsie roztopil a zasiel vsade. Realne to ale az take kriticke tuna nebude - nosne medium je voda a teda itak zajde skoro vsade. Voda sa potom vypari - toto moze trvat par hodin, preto treba aplikovat vecer, nie tesne pred vyjazdom ako tu chlapik s minutymi 3 flastickami co nefungovali pisal.
    Kupoval som ho lebo mazanie olejom v mieste kde zijem viedlo k takemu zasvineniu retaze ze ju bolo treba umyvat kazde 2-3 vyjazdy (1 vyjazd pre mna znamena aspon 30km po asfalte a potom 15-30km po rovinatych single-trackoch). So squirtom mazem raz za cas, iste nie po kazdych 50-60km, ci je mokro a ci sucho.

    edit: niekto nechapal jak je mozne ze v squirte je nosne medium voda. Bud samotny vosk je, alebo je pouzita nejaka primes co je https://en.wikipedia.org/wiki/Amphiphile
    21.03.2019 - 08:42:16
    05
    ja tu nechcem nikoho zosmiesnovat ale ako tu uz par krat bolo povedane poniektori tu doslova onanuju nad tym ako a cim namazat retaz. mam par mazadiel a ktore chytim prve do ruky tym namazem. po vyjazde alebo pred dalsim utriem dokladne handrou a namazem zas a jazdim. ked mam pocit ze retaz uz by mohla byt vycistena vo flasi s petrolejom tak to urobim a opakujem vsetko dokola. nikdy sa mi nestalo ze by mi retaz nefungovala, lebo vsak ona funguje aj ked je na nej len blato bez mazadla :)
    chapal by som to rozoberat takto ak by niekto jazdil profi ligu a chce usetrit 10 watov na 100km, ale na to prdkanie sa po okoli a obcas hobby maratone mi to tu pride naozaj hodne cez ciaru :D
    no ako sa hovori kazdemu to iebe inac :) bez urazky
    21.03.2019 - 08:52:12
    06
    Mne skor vadi ten hluk a vrzganie ako nejakych 10W :D
    21.03.2019 - 08:53:04
    02
    no neviem co robim ja zazracne ale ja ked namazem retaz nic mi nevrzga ani nehuci :)
    21.03.2019 - 08:54:42
    04
    keyboard_arrow_up