@Bruco Dosť teoretiká situácia, ale ok môže sa stať niečo podobné. V prvom rade by som volal 158 a oznámil im, že sa mi toto stalo. Je v ich záujme a ich povinnosťou preveriť takýto oznam. Takže minimálne si skontrolujú tvoju totožnosť. A prípadní ďalší oznamovatelia čo budú čučať spoza kvetov a výkladov a budú sa báť zakročiť budú mať info, že polícia o tom vie. Osobne napr. nosím v mobile odfotenú stránku zo servisnej knižky od biku, kde je moje meno a výrobné číslo rámu. Úplne jednoduchá a užitočná vec.
20.03.2019 - 09:38:20
03
Bruco napísal:
Ako chces na mieste dokazat vlastnictvo biku? Na beznom vyjazde nemam sancu.


Napriklad fotkami z nejakeho vyjazdu v mobile.Alebo ak poznas neviditelny skrabanec a podobne.
21.03.2019 - 06:29:48
00
Bruco napísal:
Ako chces na mieste dokazat vlastnictvo biku? Na beznom vyjazde nemam sancu.


Možno ani netreba na mieste dokázať vlastnícktvo bajku. Možno stačí, aby policajt zistil tvoju totožnosť a zadokumentoval bajk a celú udalosť. Ak by bola neskôr hlásená krádež bajku, vie tieto údaje použiť...
21.03.2019 - 08:31:30
00
hocikto môže potencionálneho zlodeja požiadať, či je ochotný nechať sa odfotiť aj s kradnutým bikom, tak aby bola vidieť tvár, prípadne odfotiť aj meno na OP, ostatné údaje si môže zakryť
potom zavolať alebo poslať mail na políciu, že videl podozrivú situáciu a ak niekto nahlási krádež, nech sa mu ozvú, že dodá fotky
ak "zlodej" nevyhovie, môže pohroziť zavolaním polície a potom to prípadne aj urobiť
21.03.2019 - 08:42:30
00
Ty by si sa nechal hocikým na ulici odfotiť?
21.03.2019 - 08:45:02
00
nemám s tým najmenší problém, kľudne aj OP obojstranne, pridám aj t.č.

ty poznáš nejaký dôvod prečo by mi to malo vadiť?
21.03.2019 - 08:50:57
00
Kice napísal:
Možno ani netreba na mieste dokázať vlastnícktvo bajku. Možno stačí, aby policajt zistil tvoju totožnosť a zadokumentoval bajk a celú udalosť. Ak by bola neskôr hlásená krádež bajku, vie tieto údaje použiť...

Ozaj? :) a potom co,ked sa bike uz nenajde? Nic mu nikto nemoze
21.03.2019 - 09:02:25
00
lukas6s8p napísal:
nemám s tým najmenší problém, kľudne aj OP obojstranne, pridám aj t.č.

ty poznáš nejaký dôvod prečo by mi to malo vadiť?


Že by zneužitie identity? Ale veď keď to tebe nevadí tak je to v najlepšom poriadku, ja len tvrdím že je to zasahovanie do súkromia nechať si na ulici hocikým fotiť tvár, OP, atď. Ak by s tým mal niekto taký veľký problém, sám privolám hliadku na zdokumentovanie udalosti a preukážem totožnosť im.
Ale ako tu už niekto spomínal, treba mať v mobile fotku s bicyklom a fotku dokladu o kúpe, to by malo stačiť vo väčšine prípadov.
21.03.2019 - 09:04:57
02
Satanwagen napísal:
Ozaj? :) a potom co,ked sa bike uz nenajde? Nic mu nikto nemoze


Neviem, či mu nikto nič nemôže. To by mala vedieť polícia, čo je dostatučújúci dôkaz...
Ide tu o dva uhly pohľadu.
Jeden je, keď si v tom nevinne a píliš svoju zámku a musíš mať doklady o vlastníctve bajku. Môžeš mať pocit, že ťa polícia tým preukazovaním buzeruje.
No a druhý je ten, keď by policajt pustil skutočného zlodeja, lebo netreba na ulici nosiť doklady o vlastníctve...

Takže taká fotka dokladu o nákupe v mobile by bola iste prínosom.
21.03.2019 - 09:48:01
00
Kice napísal:
Neviem, či mu nikto nič nemôže. To by mala vedieť polícia, čo je dostatučújúci dôkaz...
Ide tu o dva uhly pohľadu.
Jeden je, keď si v tom nevinne a píliš svoju zámku a musíš mať doklady o vlastníctve bajku. Môžeš mať pocit, že ťa polícia tým preukazovaním buzeruje.
No a druhý je ten, keď by policajt pustil skutočného zlodeja, lebo netreba na ulici nosiť doklady o vlastníctve...

Takže taká fotka dokladu o nákupe v mobile by bola iste prínosom.

Haha, ak sa neprizna,tak nikto mu nic nemoze.
21.03.2019 - 09:57:02
00
Ty si policajt, alebo právnik?
Myslíš, že všetci potrestaní sa priznali?
21.03.2019 - 10:02:52
01
Kice napísal:
Ty si policajt, alebo právnik?
Myslíš, že všetci potrestaní sa priznali?

Ked nepriznali,tak musia mat dokaz a ten je ten bicykel,ak ho ma dotycny ak nie bohuzial pre majitela a dobre pre sikovneho zlodeja. Priklad: vidis napr.niekoho koho napr.spoznas ako kradne auto a ides ho nahlasit a veci okolo a ak sa auto nenajde,tak je cisty.
21.03.2019 - 10:06:49
00
Nemas pravdu. Dôkazom je aj výpoveď svedka, idealne dvoch a viac.
21.03.2019 - 10:08:33
00
bujnoss napísal:
Nemas pravdu. Dôkazom je aj výpoveď svedka, idealne dvoch a viac.

Dokaz to je,ale nie na odsudenie :)
21.03.2019 - 10:09:54
00
Každopádne aký pomer by bol krádež : stratený kľúč? 90:10 alebo 95:5? Pokiaľ to budú mať ľudia na háku, ani sa tu o tom nemusíme baviť.
9 z 10 bikerov by sa možno zastaral, ale obyčajní ľudia sa boja alebo majú na háku pokiaľ sa ich to netýka.
21.03.2019 - 10:16:03
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up