Pumpu mam ParkTool... neviem nakolko sa da tomu manomeru verit.
23.03.2019 - 21:09:35
00
Možno by bolo lepšie keby si napísal aké široké ráfky a plášte jazdíš. Ak sa bavíme o vnútornej šírke ráfkov 25mm a viac a plášte aspoň 2,25" s ochranou bočníc tak 1,2 je aj pri tvojej hmotnosti reálne.
23.03.2019 - 21:12:58
00
Do dnes som jazdil 22sirku rafkov a 2.20” plaste, no od dnes mam 30mm sirku rafkov a 2.25” plaste. Zatial na novych kolach mam 0km, s tlakmi sa budem este hrat.
23.03.2019 - 22:10:02
00
mne pumpa z Lidla meria o 0,8 bar viac ako digitalne tlakomery SKS a Schwalbe.
24.03.2019 - 00:03:18
00
Tak keby fukal ja neviem o 0,3-0,5 baru menej tak ma to neprekvapuje a absolutne to neriesim, ale ze v podstate bezmala a polovicu tak mi to prislo minimalne zvlastne, pri rovnakom style jazdenia a este vyssej hmotnosti, co nieje zanedbatelne. Ostatne som neuvazoval, neprislo mi ze by to robilo taky rozdiel, a pritom sa ukazalo ze rafky mal rovnako siroke... A o presnosti lidl pumpy som sam hned upozornil... Takze na zaklade napisaneho >0,8 zistujem ze fukam ale ze uplne rovnako :lol: som zvedavy ked to niekde niekedy premeram...
24.03.2019 - 07:13:07
00
Mozno moja pumpa fuka zle ;-) skusim v mtbiker centre zmerat nejakym lepsim manometrom. Sam som zvedavy co za tlak mam v kolesach.
24.03.2019 - 08:39:41
00
force hobby 11bar pumpa fuka o 0,3baru viac ako ukazuje manometer na nej . info pre ostatnych
24.03.2019 - 08:57:29
00
Ešte je rozdiel ako sa správajú rozdielne plášte. Napr. Schwalbe Lite Skin a Maxxis EXE majú pri rovnakom tlaku úplne inú charakteristiku. Plášť s pevnejšími bokmi sa bude správať úplne inak ako plášť s tenkými bokmi.
24.03.2019 - 09:00:23
00
bezotn, že konkrétny výrobok má odchýlku + 0,3 baru neznamená, že druhý výrobok bude mať takú istú odchýlku. Toleranciu by som preto bral ako odchýlku, ktorá môže byť možno aj + - 0,5 baru. Najlepšie porovnať tlak konkrétnej pumpy s ciachovaným manometrom. Ešte sa môže stať a to je aj môj prípad, že pri nižších tlakoch je odchýlka v inej hodnote ako pri vyšších.
Podobne som si odkontroloval aj lacný momenťák s profi ciachovaným. (istota je guľomet a prvý momenťák, čo mi došiel zo MTB Shopu nevypínal vôbec. Ak by som sa naň spoľahol, možno by som si aj urobil škodu.
24.03.2019 - 10:01:25
01
Caute...Chystam sa na TR no potrebujem od vas skusenejsich zopar odpovedi na zopar otazok...
Rafiky DT XR391 vnutorna sirka 25mm...

1.Plaste Maxxis Ikon 29x2,20" TR Skinwall alebo Maxxis Ikon 29x2,20" 3C, EXO, TR Skinwall ?
2.Paska No Tubes 27mm alebo nejaka ina/lepsia?Kolko vrstiev na raf nalepit?
3.Ventilky No Tubes, aku dlzku kupit?
4.Tmel No Tubes Quart alebo Quart RACE?Popripade nejake ine?Kolko ml naliat?Aplikovat cez ventil alebo napriamo?

To by bolo hadam aj vsetko...Dakujem
24.03.2019 - 15:39:13
00
maxixs vždy s EXO..
paska v pohode 27... jena vrstva cez ventil prekrytie aspon 15cm. pasku pri aplikácii natahovať.
ventilok standarný nie dlhý
tmel je jedno, aplikovať napriamo, lebo ti castice zapchaju ventilok
24.03.2019 - 15:45:17
02
GaliPet napísal:
bezotn, že konkrétny výrobok má odchýlku + 0,3 baru neznamená, že druhý výrobok bude mať takú istú odchýlku. Toleranciu by som preto bral ako odchýlku, ktorá môže byť možno aj + - 0,5 baru. Najlepšie porovnať tlak konkrétnej pumpy s ciachovaným manometrom. Ešte sa môže stať a to je aj môj prípad, že pri nižších tlakoch je odchýlka v inej hodnote ako pri vyšších.
Podobne som si odkontroloval aj lacný momenťák s profi ciachovaným. (istota je guľomet a prvý momenťák, čo mi došiel zo MTB Shopu nevypínal vôbec. Ak by som sa naň spoľahol, možno by som si aj urobil škodu.



ok , ja som porovnaval moju pumpu s schwalbe manometrom a s topeak smrat gauge a pri obidvoch bol tlak o 0,3bar vacsi
24.03.2019 - 16:56:30
00
Hodnotu nameraného tlaku ešte môže skresliť aj skutočnosť či je ventil úplne čistý a priechodný, alebo je už mierne zalepený mliekom.
backyfx Za mňa takto:
1. Ak chceš riešiť hmotnosť tak EXE dozadu a bez ochrany dopredu. Pravdepodobnosť poškodenia bočnice je vpredu menšie.
2. páska 27mm OK. Stačí jedna vrstva. Ak však budeš nasadzovať jazdený plášť a na DT Swiss ráfkoch bývajú plášte voľnejšie tak druhou vrstvou pásky zjednodušíš nasadzovanie.
3. Ventil s kužeľovým sedlom. Stačí základná dĺžka 34mm.
4. Notubes fungujú obe verzie tmelu veľmi dobre. Verziu Race však nie je možné aplikovať cez ventil. Osobne odporúčam vždy aplikovať priamo do plášťa. Lepšie si tak skontroluješ či si nalial aj potrebné čiastočky, alebo iba čistý biely roztok. Do nového plášťa kľudne aj 1,5 - 2 odmerky.
24.03.2019 - 17:28:20
00
Kristina napísal:
Hodnotu nameraného tlaku ešte môže skresliť aj skutočnosť či je ventil úplne čistý a priechodný, alebo je už mierne zalepený mliekom.
backyfx Za mňa takto:
1. Ak chceš riešiť hmotnosť tak EXE dozadu a bez ochrany dopredu. Pravdepodobnosť poškodenia bočnice je vpredu menšie.
2. páska 27mm OK. Stačí jedna vrstva. Ak však budeš nasadzovať jazdený plášť a na DT Swiss ráfkoch bývajú plášte voľnejšie tak druhou vrstvou pásky zjednodušíš nasadzovanie.
3. Ventil s kužeľovým sedlom. Stačí základná dĺžka 34mm.
4. Notubes fungujú obe verzie tmelu veľmi dobre. Verziu Race však nie je možné aplikovať cez ventil. Osobne odporúčam vždy aplikovať priamo do plášťa. Lepšie si tak skontroluješ či si nalial aj potrebné čiastočky, alebo iba čistý biely roztok. Do nového plášťa kľudne aj 1,5 - 2 odmerky.

Rafy su uplne nove,nepouzite...Rovnako nove budu aj plaste...Vies mi poradit konkretny typ ventilu?Dikes
24.03.2019 - 18:13:27
00
Záleží. Ja používam Alu ventily Notubes alebo Duke (prakticky to isté). Takže buď toto https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse/ventily/tune-valve-35mm-bezdusovy-ventil-1-ks-cierny.html alebo toto https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse/ventily/tune-valve-35mm-bezdusovy-ventil-1-ks-cierny.html

    24.03.2019 - 18:33:49
    00
    keyboard_arrow_up