Rafiky na traily? Ake chcem nieco co ma i35.
Aku mate skusenost s : SUNCYCLE 29 CARBON 40MM AM TUBELESS za tu cenu sa mi to pozdava.
ci radsej nieco ine alebo radsej zostat pri overenom ALU SPANK Trail 395.
Nieco pre tazsieho jedinca :)
Dik za rady a navrhy :)
22.03.2019 - 14:46:00
00
tiež som zvedavý
teraz jazdím Al 40/45mm vnútorná šírka, 700g, 60€, parametrami vyhovujú, ale na pohodlnom tlaku ich ohýbam, ani neviem ako
22.03.2019 - 18:03:28
00
vie niekto definovat slusny 29” carbon rafik s 35mm vnutornou sirkou?
25.03.2019 - 18:51:32
00
ak nie je 33mm malo, tak syntace zle myslimze nebude https://www.syntace.com/en_GB/products/rims/mountain-bike/258/c33i-carbon-rim?c=71 alebo Duke v rozmeroch 32-40mm http://www.duke-racingwheels.com/enduro-wheels-2/?lang=en
potom by sa nieco od lightbicycle a nextie by sa tiez iste naslo
25.03.2019 - 20:47:04
00
vyzeraju super ale su pre lahsieho bikera... alebo musim dat 10kg dole :)
25.03.2019 - 21:26:24
00
vazis 120kg, jazdis downhill a zapacili sa ti z nich xc verzie?
25.03.2019 - 23:03:05
00
:) nie ale sak som teraz v kondicke :) aktualne 108kg... potom to obuj a hod na to prilbu a je to LTT :) .. to vies bajk nie je len pre tintitka ale aj pre chlapov :) :D
26.03.2019 - 07:27:46
00
najvacsie riziko pri carbonovych rafkoch je seknutie o ostru/tvrdu vec (skala, obruvnik....). Ale je to relativne - tie rafky dnes znesu ozaj hodne - kukni napr. https://www.youtube.com/watch?v=VfjjiHGuHoc . Co od kolies ocakavas a co jazdis? Jazdis skaly, obruvniky, korene na prasaka a casto sekas rafiky? Tak iste, aj carbon casom znicis a jeho nahrada bude stat viac ako kvalitny spank oozy.
Pri carbone vpodstate ziskavas rovnaku/obdobnu tuhost (popripade pevnost-odolnost) pri nizsej hmotnosti ale vyssej cene. Ako sam vidis, kvalitne Al rafky su pod 100e, kvalitne carbony zacinaju na ~400e a na sade kolies usetris par 100g.
Ak ti peniaze nerobia problem, tak mozes ist do "zarucenej kvality" s dobrou zarukou a zobrat nejake santa cruz carbony. Za zlomok ceny mozes ale ziskat tak isto kvalitne syntace s 10r zarukou, alebo duke s 2 rocnou zarukou (napr. tie duke tu jazdi aj kristina a jazdia na nich svetove pohare). Za este o nieco nizsiu cenu dostanes cinu/taiwan od LB alebo Nextie, oba maju myslimze max 2r zaruku, ale mozes si vybrat rafik pomaly aky len chces - kombinacie sirok, zhrubsenych bocnych stien (aby to to sekanie lepsie udrzalo ;) ) a farieb....
Myslimze si mozes skusit vyskladat hocktore z AM/EN kolies od vyssie spominanych a porovnaj si to cenovo s napr. tymi spankmi, ktore ti vydrzia myslimze obdobne, ale budu tahsie.

Mozno Kristina by sa vedela lepsie vyjadrit k porovnaniu odolnosti, vhodnosti konkretnych rafkov pre teba?
26.03.2019 - 08:43:59
00
jazdim na dochodcu :) len kamene, korene, sem tam drop.. ziadne lietanie :) .... v podstate sa mi nepodarilo ziaden nikdy zlomit ci seknut ale skor len jeden praskol a inak ich len deformujm :) teda ze pri zatazi citim ze plast uz kuse ram :)
26.03.2019 - 09:19:00
00
Kvalitné karbonové ráfky sa dnes dajú pomerne lacno kúpiť v Ázii. Asi najznámejšie sú Nextie alebo Light Bicycle. Obe značky sú celkom preverené a osobne som tiež začínala s "malou" dušičkou" na Light Bicycle. Tie ráfky zažili veľa a doteraz po asi 6 - 7 sezónach slúžia na gravel bajku. Karbonové ráfky sú oveľa tuhšie a znesú oveľa väčšie nárazy ako Alu ráfky. Nárazy až na ráfik, ktoré by znamenali pre Alu ráfik istú smrť, alebo aspoň ohnuté patky pre karbonové ráfky nie sú problém. Ako môžte vidieť na vyššie uvedenom videu karbón dnes znesie veľa. Jazdím nízke tlaky a som osobne niekoľko krát po jazdeckej chybe alebo únave "klepla" karbonový ráfik až na hranu ostrého kameňa. Na moje prekvapenie som neskôr nenašla na ráfiku žiadne výraznejšie poškodenie okrem malej "bodky" na laku. Vyvarovala by som sa NO NAME ráfkov s Ali alebo Ebay. Ak Ázia tak mnou vyššie uvedené značky ponúkajú dobrú kvalitu a servis. Ak chce niekto značku tak mám osobne veľmi dobré skúsenosti s francúzskym výrobcom Duke. Za lepšie peniaze ako super drahých Enve, MCFK, AX-Lightness, a pod. ponúkajú vysokú kvalitu. Pridanou hodnotou ráfkov Duke je, že veľmi dobre tesnia bezdušové plášte a prakticky ich človek nedokáže vyzuť ani pri veľmi nízkych tlakoch. osobne mám problém ich dať dole s patky aj pri úplne sfúknutom plášti.
26.03.2019 - 09:34:32
00
:) no pekne tak dakujem za info idem to trosku preskumat nech sa rozhodnem aspon pocitovo spravne :)
26.03.2019 - 09:39:12
00
keyboard_arrow_up