tak kupit zjazdak a lanovkovat :)
25.03.2019 - 17:28:31
00
no, nejako mi to nesedi, artroza nevznikne zo dňa na deň... ja by som v tom kolene predpokladal iny problem (ak som teda spravne pochopil ze este pred polrokom si bicyklovala bez problemov)....
25.03.2019 - 18:10:39
00
sonakallay napísal:
Popravde, ja sa do tej endoprotézy ani nehrniem a stále dúfam, že sa jedného krásneho dňa zobudím a budem môcť pedálovať. Zavrhla som všetky športy, ale že mám prísť o cyklistiku, s tým sa fakt neviem zmieriť. Z bikefittingu nemám žiadny výstup


Toto je ten spravny pristup, dievca!
Cyklistika je vynikajuca rehabilitacia, kardiopulmonalna aktivita, ale aj vysetrovacia metoda - neda sa zavrhnut.

Tvoj bike fitting bola strata casu, vyhodene peniaze.
Lege artis, bike fitting musi mat urcity ciel, napriklad nastavenie aerodynamickej pozicie pre tiratlon, alebo pretekarskej pozicie na cestny bike, alebo komfortnejsie nastavenie. Cokolvek.
V tvojom pripade by to bolo nastavenie kolenneho uhlu pri pedalovani, aby v hornej pozicii nepresahoval 100°
Prve co spravia, ze ta nasnimaju z roznych uhlov - status quo - co predstavuje vychodiskovu poziciu.
Nasledne sa vykonavaju zmeny, aby sa dosiahol ciel.

Nech mi nikto nehovori, ze nie je mozne dosiahnut nastavenie optimalneho posedu, kde je jedinym cielom uhol kolenneho klbu!!!

Informacia aj pre tych, co mi pisu sukromne spravy (nie je to reklama), ja som si dal robit BG Fit vo VeloSprinte v NR na jar 2015 a vtedy ma to stalo 89 EUR...
25.03.2019 - 19:47:29
00
sonakallay:
pred 17 novembrom sa jadit dalo a po (asi) prechladeni to nejde a lekari konstatovali artrozu ? Ale to predsa nie je mozne, aby za 3 mesiace sa vyvinula artroza, ci som nieco nepochopil ? Inak to prechladenie kolien je neprijemna zalezitost, stalo sa mi to raz aj napriek obleceniu ma prefuklo, alebo kvoli mrazu, uz neviem. A nez som prestal citit nasledky , to trvalo snad aj 2 mesiace. A nemohlo byt prechladenie tou pomyselnou bodkou za dovtedy nie viditelne vnutorne problemy ? Nemoze byt problem so slachami,vazivom atd. ktore to koleno momentalne nedrzia spravne a preto to silne preskocenie ? Minimalne nez sa k niecomu rozhodnes, by som si to nechal vysetrit aj inde. Kludne na 2-3 roznych miestach. Robila si to u nejakeho sportoveho lekara ? Skusil by som napr. znameho dr. Vojtechovskeho (alebo niekoho podobneho - ineho nepoznam), on je myslim ortoped, ale aj chirurg - traumatolog. Je potrebne vyziskat vseky mozne informacie. Alebo ak mas moznosti a vies nemecky .. tak Rakusko ? U nas je urcite zopar spickovych odbornikov, ale vseobecne je to bieda si myslim.
25.03.2019 - 20:01:10
00
lto napísal:
... on je myslim ortoped, ale aj chirurg - traumatolog...

Dávaj pozor, čo píšeš... Je rozdiel medzi ortopédom, chirurgom a traumatologom. Poznám pár traumatológov a všetci traja významne opovrhujú ortopédmi.
25.03.2019 - 20:39:50
00
Tak on o sebe pise toto "Původní profesí atestovaný chirurg se zaměřením na traumatologii dospělých i dětí" /som to trochu domotal :lol:/ .. a ortopediu robil. Inak som nasiel https://www.bike-forum.cz/forum/159863.html, ale je to pekne stare. Este zo zaciatkom bikefora. A potom este z fora Ramon1 by nieco mohol vediet, si myslim.
25.03.2019 - 20:53:04
01
ReHMn napísal:
Toto je ten spravny pristup, dievca!
Cyklistika je vynikajuca rehabilitacia, kardiopulmonalna aktivita, ale aj vysetrovacia metoda - neda sa zavrhnut.

Tvoj bike fitting bola strata casu, vyhodene peniaze.
Lege artis, bike fitting musi mat urcity ciel, napriklad nastavenie aerodynamickej pozicie pre tiratlon, alebo pretekarskej pozicie na cestny bike, alebo komfortnejsie nastavenie. Cokolvek.
V tvojom pripade by to bolo nastavenie kolenneho uhlu pri pedalovani, aby v hornej pozicii nepresahoval 100°
Prve co spravia, ze ta nasnimaju z roznych uhlov - status quo - co predstavuje vychodiskovu poziciu.
Nasledne sa vykonavaju zmeny, aby sa dosiahol ciel.

Nech mi nikto nehovori, ze nie je mozne dosiahnut nastavenie optimalneho posedu, kde je jedinym cielom uhol kolenneho klbu!!!

Informacia aj pre tych, co mi pisu sukromne spravy (nie je to reklama), ja som si dal robit BG Fit vo VeloSprinte v NR na jar 2015 a vtedy ma to stalo 89 EUR...

No a na zaver som dostal dokumentaciu o celom ukone v PDF formate, ktorej cast prikladam ako ukazku...


Ja som nič neplatila, p. Barényi bol veľmi ochotný, ale dokopy sme nič neurobili. Dĺžka mojich nôh sa už nijakým nastavením zmeniť nedá a tá flexia tam vždy bude väčšia. Tá kľuka by musela mať rameno hádam 130, aby to šlo. Ono, zas geometria nepustí ?
25.03.2019 - 20:54:38
00
lto napísal:
sonakallay:
pred 17 novembrom sa jadit dalo a po (asi) prechladeni to nejde a lekari konstatovali artrozu ? Ale to predsa nie je mozne, aby za 3 mesiace sa vyvinula artroza, ci som nieco nepochopil ? Inak to prechladenie kolien je neprijemna zalezitost, stalo sa mi to raz aj napriek obleceniu ma prefuklo, alebo kvoli mrazu, uz neviem. A nez som prestal citit nasledky , to trvalo snad aj 2 mesiace. A nemohlo byt prechladenie tou pomyselnou bodkou za dovtedy nie viditelne vnutorne problemy ? Nemoze byt problem so slachami,vazivom atd. ktore to koleno momentalne nedrzia spravne a preto to silne preskocenie ? Minimalne nez sa k niecomu rozhodnes, by som si to nechal vysetrit aj inde. Kludne na 2-3 roznych miestach. Robila si to u nejakeho sportoveho lekara ? Skusil by som napr. znameho dr. Vojtechovskeho (alebo niekoho podobneho - ineho nepoznam), on je myslim ortoped, ale aj chirurg - traumatolog. Je potrebne vyziskat vseky mozne informacie. Alebo ak mas moznosti a vies nemecky .. tak Rakusko ? U nas je urcite zopar spickovych odbornikov, ale vseobecne je to bieda si myslim.


Tak samozrejme, že tam tá artróza bola dlho, ale vôbec som o nej nevedela. Len si myslím, že tým zápalom sa mohol ten stav tak výrazne zhoršiť. Ale to sú samozrejme také moje fantasmagórie, nie som doktor. Snažím sa to nejak sama sebe odôvodniť, prečo to prišlo tak zrazu. Začínam aktuálne riešiť vypestovanie chrupavky v laboratóriu, v Martine to robia, len neviem, či ma to nezruinuje. Pôjdem tam na konzultáciu.
25.03.2019 - 21:00:11
00
Prosím ťa daj potom čo najviac informácií o tejto metóde vrátane ceny ak to bude možné. Dik
25.03.2019 - 21:03:46
01
yoyomi napísal:
Prosím ťa daj potom čo najviac informácií o tejto metóde vrátane ceny ak to bude možné. Dik


Určite dám vedieť, uvidím po konzultácii, či to budem riešiť ďalej.
25.03.2019 - 21:39:31
00
sonakallay napísal:
Dĺžka mojich nôh sa už nijakým nastavením zmeniť nedá a tá flexia tam vždy bude väčšia. Tá kľuka by musela mať rameno hádam 130, aby to šlo. Ono, zas geometria nepustí ?


Pani Inzinierka!

Praveze geometria pusti. Mame kopec premennych, jednu konstantu a chceme jeden vysledok.
Dokonca aj Excel ma taku funkciu. Goal seeking. Set cell X to Value Y by changing cells A-Z.
Prave preto som chcel vidiet vystup toho nastavenia, ale ako pises, dokopy sme nic nenastavili o com neexistuje ziadna dokumentacia, tak to bude diskusia o nicom...
26.03.2019 - 07:14:53
00
ReHMn napísal:
Pani Inzinierka!

Praveze geometria pusti. Mame kopec premennych, jednu konstantu a chceme jeden vysledok.
Dokonca aj Excel ma taku funkciu. Goal seeking. Set cell X to Value Y by changing cells A-Z.
Prave preto som chcel vidiet vystup toho nastavenia, ale ako pises, dokopy sme nic nenastavili o com neexistuje ziadna dokumentacia, tak to bude diskusia o nicom...


To čo píšeš má logiku, ale u mňa to nejak nevyšlo. Aj tie premenné majú určité limity. Skúsili sme, nevyšlo a popravde silno pochybujem, že keby prebehne aj trojhodinové meranie, či by sme sa k niečomu vôbec dopracovali. Dĺžka nohy a kľuka 160ka (neviem či sa na cestu robí aj menšia - detská možno) spoločne spôsobujú veľkú flexiu v kolene.Potom by som už nedočiahla na pedále, keby mám uhol 90° v kolene v najvyššej polohe na pedáli.
26.03.2019 - 07:41:35
00
Rotor ma 150 a 155 mm https://rotorbike.com/catalog/default/rotor/rotor/cranks/aldhu3d-cranks.html , pripadne aj starsie modely- 3D, 3DF atd. Gebhardt ti spravi dlzku aku si povies.
26.03.2019 - 20:11:00
01
yoyomi napísal:
Prosím ťa daj potom čo najviac informácií o tejto metóde vrátane ceny ak to bude možné. Dik


Včera som tam volala a chcela som sa objednať na vyšetrenie/konzultáciu. Neviem, či to je jediná klinika, ktorá toto na SVK robí, ale zatiaľ som natrafila iba na túto jedinú. Nemajú zmluvu so žiadnou poisťovňou, takže tam si všetko platíš sám. A to je žiaľ problém, kvôli ktorému som to vzdala. Hneď za prvú konzultáciu pýtajú 70€, čo by problém nebol, ale keďže viem, že by som tam ďalej v liečbe nepokračovala, tak som túto možnosť liečby zatiaľ zavrhla. Jeden chlapík to veľmi chválil, ale zároveň dodal, že tam preinvestoval päťmiestnu sumu, že bral úver, ale že ho bude mať rýchlo splatený. Ja by som to pri dvoch hypotékach, čo máme, splácala 20 rokov. Takže skúsim zatiaľ niečo iné, prípadne počkám nejaký čas, či to nezačnú robiť aj iné kliniky a aspoň čiastočne hradené poisťovňou alebo to skúsim v ČR. Ono to stojí cca od 5000 do 9000€ plus k tomu platíš za každú návštevu, hospitalizáciu, lieky, injekcie a asi aj za to, že ťa sestrička pozdraví na chodbe, proste všetko
27.03.2019 - 06:53:34
01
Ďakujem za zdieľanie. Ako tak pozeram ,počkať si budeme musieť viacerí.
27.03.2019 - 21:34:01
01
keyboard_arrow_up