Je to dobre?
Ano 0% [ 0 ]
Nie 100% [ 7 ]
Celkový počet hlasov : 7
Ahojte dal som si vycentrovat koleso, no z z jednej strany po ram mam tak 1.5 cm a z druhej tak 0.5, neviem, ma to tak byt? Alebo je to zle spravene? Nezda sa mi zeby som to predtym tak mal..

Prílohy:

IMG_20190326_091024.jpg
IMG_20190326_091024.jpg 295.66 KiB thumb_up0thumb_down

26.03.2019 - 09:16:57
00
Povedal by som, že je to zle ! Toto sa stáva zvyčajne, ak sa koleso vypletie s nesprávnou dĺžkou špicov medzi L a P stranou. Ale predpokladám, že tebe nemenili výplet, ale iba centrovali. Zrejme to robili nesymetricky a extrémne pritahli jednu stranu.
26.03.2019 - 10:09:50
00
Skôr ako začnete nadávať na servis treba zistiť či je to fakt chybou servisu či to koleso vyosili.Alebo ho vycentrovali presne ale zadná stavba je kriva prip.asymetricka.Mal som v servise prípad keď zákazník nadával na iny servis že to zlé vycentrovali a nakoniec centrované bolo ok.Ale jeho bicykel bol asi robený v piatok lebo tak krivo pozvaranu zadnú stavbu som este nevidel (a bola to veľká známa značka aj keď lacný model)
26.03.2019 - 19:31:40
02
ElvisLM ak sa da tak vyskusaj dat koleso opacne, cize kotuc ku prehadzovacke a kazetu ku brzdovemu strmenu, ak bude koleso vyosene na druhu stranu tak je zle vycentrovane, ak bude aj po otoceni na tom istom mieste tak bud mas asymetricku zadnu stavbu alebo zkrivene nieco.
27.03.2019 - 11:15:44
01
no chapem, ale ak mam asymetricku stavku tak aj to koleso ma byt vycentrovane asymetricky nie ? tak ako to bolo ked som bike kupoval....
Inac mam Giant Trance 2017 LTD, neviem ci ma tu asymetricku zadnu stavbu
27.03.2019 - 14:32:45
00
No koleso je zvyčajne vycentrované asymetricky - ináč povedané uhol voči obrube náboja (a vstupu špicu do ráfika) je na ľavej a pravej strane rozdielny. Preto bývajú špice v ľavo a pravo rozdielnej dĺžky. Tým sa dosiahne vycentrovanie kolesa v strede rámu, napriek tomu že v ose otáčania (náboj) sú vľavo a vpravo nerovnako vzdialené od rámu (spôsobené priestorom potrebným pre kazetu a upnutím kotúča).
Toto sa dá čiastočne eliminovať asymetrickým ráfkom.
Na tvojom mieste by som šiel do servisu aj s bikom nech sa na to pozrú / reklamoval.
27.03.2019 - 14:44:34
00
ElvisLM napísal:
neviem ci ma tu asymetricku zadnu stavbu
preto som ti napisal ze nahod koleso do stavby opacne a odfot, hned bude jasne ci mas asymetricku zadnu stavbu alebo nie.
Dobre vycentrovane koleso (cize na os) musi byt po otoceni presne na tom istom mieste, pri centrovani to sam tak robim ze v centrovacej vidlici prehadzujem koleso a podla toho viem ci ho mam spravne na os, ked nie hned mi ukaze ci ho mam viac ku kazete ci kotucu, a podla toho ho doladim presne ako ma byt.
Cize jednoducha indicia: 1. koleso prehodene opacne bude presne na tom istom mieste - mas asymetriu ramu
2. koleso prehodene opacne bude presne zrkadlovo proti sucasnemu stavu - mas zle vycentrovane koleso

A ešte taka vec ked pozeram na tu fotku, koleso vycentrovane na os v asymetrickom rame ide do strany ku retazi, nikdy nie od ako mas ty, cize z tohto argumentu mozem povedat ze na 100% nemas asymetricky ram, este treba vylucit ci nieje nejak pokriveny, no ak das to koleso opacne a odfotis ho tak ako tuto fotku tak ti odpoviem na 100%
27.03.2019 - 16:05:26
02
Ahoj, diky za vycerpavajucu odpoved,
vcera som ho uz odniesol do servisu, tak dnes budem vediet co a ako,
28.03.2019 - 06:26:46
00
keyboard_arrow_up