Ked som pred par tyzdnami cakal na RTG na Antolskej, tak jedna pani tam rozpravala ako jej postupne klby za nahrady vymienali a vysledok si po rokoch nevedela vynachvalit. Takze ak by to bol aj tento variant, ocividne to vie prinest velke zlepsenie. Kazdopadne drzim palce.
23.08.2015 - 00:01:20
00
silva tipujem že sa venoval len cyklistike, na rozdiel od zbytku SM aktivít málokedy zanecháva viditeľné, pozornosť budiace stopy :D
v krajine, kde sa spácha katoliban homofobizan ***** je stále nebezpečné manifestovať svoje deviácie, lebo nazi chamraď (nikto mi nevyhovorí, že tí fašo hoši nie sú zo značnej časti nateplastí - videl som vyholených hlavohruďov objímať sa a vodiť za rite :P a ani slizko-svatý Tonko sponad gay baru nevyzerá zrovna mužne) nedokáže vo svojich mozgovniach pobrať, že Mother Nature nám dala deviácie na spestrenie života :D
jo a friend of mine si dal vymeniť reumou zničené koleno, jeho TEP síce mala obmedzené ohnutie kolena cca na 90°, ale nesťažoval sa, naopak, doslova plesal (teraz je už v stave, že sa sťažovať nebude - má pracovnú zmluvu na nekonečno ako plnka do urny)
23.08.2015 - 14:17:09
00
Plutvonožec, aký materiál používaš?

Silva - bežná chôdza, občas trochu turistiky, robota na záhrade a chalupe, sedavé zamestnanie...
23.08.2015 - 14:41:38
04
tymito necinnostami sa koleno znicit neda: hold,mas zlu genetiku
23.08.2015 - 20:23:55
00
Podľa mňa ho dostala tá záhrada :-D
23.08.2015 - 21:01:26
02
tymito necinnostami sa koleno znicit neda: hold,mas zlu genetiku

Prečítaj si prvé dve strany tejto témy a zistíš, že to nie je genetikou, ale "športom k trvalej invalidite!"
23.08.2015 - 21:41:20
00
vsak si pisal Silve tie necinnosti...kto ma vediet ze lave koleno TI zase odislo,nikde si to nepisal: .... i ked nechapem, ako si si ho mohol takto dokatovat..... kedze ci mal dren,tak usudzujem,ze si mal plastiku... nepoznam nikoho kto mal plastiku,ze si znicil a zdevastoval takto koleno... to si nemal artrozu ziadnu,nic si nepocitoval? velmi cudne potom....ta plastika by ho mala chranit ,v opacnom pripade ako je tvoj sa ti znicila chrupavka? pochybujem,ze odvtedy vykonaval nejake megakaskaderske kusky a znicil si chrupavku
JoKo
23.08.2015 - 22:13:10
00
ako pisal, uz asi 20+9 rokov dozadu bol na precisteni kolena, to boli casy, ked meniskus povazovali za zbytocny kus v kolene, tak to vyberali zvycajne komplet, na chrupavku sa vtedy asi tiez z vysoka kaslalo pri poskodeni a plastiku robili hadam len vykonovym sportovcom... na plastike bol pred 9-timi rokmi a vaz mu robili z hamstringov, co tiez urcita cast doktorov nepovazuje za najstastnejsie riesenie (pevnost stepu a zivotnost) i ked pri Jokovych aktivitach by to luxusne malo postacovat...
uvidime, ci tieto "zanovne" metody nieco vydrzia, dufam, ze ano, aj ked som uz tiez pocul, ze zivotnost plastiky je tak v priemere 15 rokov :-D

hlavne vela zdaru a spravny vyber z ponuknutych monosti :-)
23.08.2015 - 23:44:55
00
Dnes, deviaty deň po artroskopii, som si to vyskúšal na bicykli... Len tak ťap-ťap-ťap, na ľahkých prevodoch (34x23-25), niečo cez 20 kiláčikov po hrádzi. Celkom to išlo, pri tej rýchlosti bol čas obzerať si babenky. Ani 3 hodiny po návrate žiadne negatívne reakcie. A to som ešte celé doobedie pobehoval po záhrade, kolegyňa mi včera doniesla sadenice jahôd, tak som pripravoval hriadky.

V stredu idem na vybranie stehov a dostanem nejakú injekciu do kolena.

P. S.
Štep na plastiku mi nebrali z hamstringu (zadný stehenný sval), ale z predkolenia a jabĺčka.
29.08.2015 - 22:08:23
00
Zobrali mi kúsok šľachy zo stehenného úponu (to je tá trojstehová zošívačka na stehne)


to je Tvoj citat, z toho som vychadzal... a teda aj z tej fotky, co si sem dal...
ja mam pekny pozdlzny rez od jablcka ku pistale, z kadial mi step vysekavali... mozno to vedia spravit aj z tych dvoch priecnych rezov, ale to som zatial nevidel, zeby tak robili...

hlavne dobre rozhybat koleno, cas ukaze co dalej...
29.08.2015 - 22:50:49
00
Hja, citát spred 9 rokov... Až po mesiaci som sa opýtal, ako to prebiehalo a následne bolo vysvetlené... Včul som už múdrejší.

Koleno je už rozhýbané, akurát si musím dávať pozor na divné pohyby, lebo to zabolí. A občas to v ňom riadne praská. Dnes som už dal 30 kiláčikov a točil 100-105 otáčok, krátkodobo aj 110. Avšak len na ľahkých prevodoch, najťažší bol 34x19. Uvidím, čo povie kontrola v stredu.
31.08.2015 - 21:18:48
01
Dochtor si na kontrole pochrochtával, že je to primerané stavu kolena a švacol mi do kolena injekciu Hyalganu. Opýtal som sa ho, ako to urobil, že som to skoro necítil. Vraj má dobrý deň a správne sa trafil. Tak som mu poprial, aby mal aj najbližšie 3 stredy dobrý deň. Pamätám si, že pred 9 rokmi som po jednej skoro ušiel zo stola starému profesorovi Šteňovi. Keď som sa sťažoval kolegovi, že čím ďalej, tým to horšie prežívam, tak mi ponúkol, že poslednú mi pichne on. A aj tak bolo - rovno v jeho kancelárii na pohovke, ani sestra mi nohu nemusela držať. Po akcii som ho pochválil, že to bolo celkom fajn a on konštatoval - však predtým ti ju pichal ortopéd, tak čo si čakal. On bol traumatológ, v tom čase úradník čiže mimo lekárskej služby. Ale vraj už zase krája kolená.

No a dnes som už bol zase na kole, pribudlo 50 km. Už asi prejdem aj na veľkú šajbu... .
03.09.2015 - 21:27:51
03
Ahojte, prepáčte nečítala som to celé, ale nájdem tu niekoho, komu menili koleno a v rámci možností ďalej bicykluje? Mám 37 rokov a som pred vážnym rozhodnutím, či to riešiť takto radikálne, ak chcem ešte niekedy bicyklovať. Ani som netušila, že mám artrózu IV. stupňa. Pri pedálovaní mi skáče koleno, nedá sa s tým fungovať. Artroskopiu mi robili necelé 2 týždne dozadu, nepomohlo to. Tak teraz som pred rozhodnutím, či ísť do totálnej výmeny a dať endoprotézu.
12.03.2019 - 22:21:00
00
To je skôr otázka na samotného "servisáka". Môj kamoš/kolega 10+ rokov dozadu si umelé koleno pochvaľoval, ale malo HW limity (max. ohyb 90° ak si dobre pamätám). Takže s pokusmi opäť liezť bol koniec aj v rámci alpinizmu, kde predsa len netreba vedieť vyložiť nohu za ucho.
13.03.2019 - 01:42:42
00
Tak, mam to za sebou aj ja. Meniskus. Po dvoch mesiacoch obehavaciek ma vcera prijali a dnes rano ma brali na sal.
Asi zajtra ma pustia domov. Neviem. Moc tu nehovoria ze co a ako. Ale personal na antolskej prijemny.

Prílohy:

15537777581597950101612944383011.jpg
15537777581597950101612944383011.jpg 368.38 KiB thumb_up0thumb_down

28.03.2019 - 13:56:34
00
keyboard_arrow_up