ivan: fruni na rovine da s prehladom na 30minutach 700w+ si myslim. Cize tych 260w je ze zacnes naplno, pridavas, na konci zrychlis, po 30minutach mas priemer vykonu 260w ? Alebo tak nejak zjednoduseno, proste makas 30minut po rovine s neustalym vykonom 260w ? /inak na rovine vykon lahko dvihnes .. staci zvysit otacky, len to udrzat/udychat potom :D /

nechapem stale ten graf ale, v januari tam mas pisane 261w, ale teraz pises, ze 280w .. tak ako to je ?
01.04.2019 - 20:17:24
00
Fruni je borec. 700 W, 30 minút - v pohode. 5 hodinové tréningy v Z1-2 chodí 300 W. Ani sa poriadne nezadýcha.
01.04.2019 - 20:21:01
00
Tak pisal si,ze 400w ma Fruni a teraz ze ok, 700w. Tak ja nevjemuš ...
01.04.2019 - 20:23:01
00
400 udrží hodinu. 700, 30 minút to si kus veľa dal. 30 minút dá tak o 5 % viac. To neni 700.
A tých napr. 260 W sa snažím ísť rovnomerne. Od začiatku do konca. Len to nie je že presne 260 W. S presnosťou na jeden watt - ako sa pýta Lakko. Chodím to stále na rovnakom úseku, ale nie je úplná rovina. Na celej dlžke asi 15 km je nastúpaných, sklesaných okolo 65 metrov. Taký profil ako v preteku. Začiatok je mierne hore. 7 - 8 metrov. Tam idem o 4 W viac teda na konci toho stúpania po asi minúte je 264 W. Potom je mierne zvlnený profil okolo 500 m bez výsledného stúpania s minimom možno 2 - 3 nastúpané, sklesané metre. Tam udržujem tých 264 W. Nasleduje kilometrové klesanie o 38 metrov. Tam stratím tie 4 W a dostanem sa znova na 260. Potom je 5 km tiež mierne zvlnených ale tých 260 resp. 261 W /1 W je rezerva, lebo sa mi párkrát stalo, že ked som na konci stopol garmin ktorý v tom momente ukazoval 261 bolo tam nakoniec po uložení údajov len 260 W/ nie je problém rovnomerne udržať. Pred obrátkou mám ešte jedno stúpanie asi o 5 m. V ňom zvýšim priemer na 263 a tie 2 W naviac znova stratím pri klesaní z toho ,,kopčeka,,.
Ten graf - v januári 261 W čo nechápeš. V januári sú tam štyri hodnoty horná časť a štyri dolná čast píly. 4 týždne. dolná čast začína s 245 - prvý týžden sobota a horná začína 259 prvý týžden nedela. Potom furt dolná čast sobota a horná čast nedeľa. Akurát je tam vo februári raz prehodené.
Ešte Lakkovi. Výsledný priemer v tréningu mám taký ako chcem. S presnosťou na +1 W. /rezerva/. Niekedy sa stane že +2 ked sa cítim dobre, a dvakrát som sa cítil mimoriadne dobre takže ešte o viac. To sa už ale posledný mesiac v nedele nestalo. Počasie mi výkon neovplyvní. Zatiaľ. Možno ked prídu horúčavy tak to nedám.
01.04.2019 - 20:27:11
00
Cim a ako merias, ze vies merat s presnostou na 1w ? .. Inak ja teda neviem, ale 30minut udrzat 270w po rovine nie je nejaky velky problem. Ale na mtb to staci na hradzi akurat na nejake liberty, pripadne bajky s hrdzavymi retazami. Aj preto mi to stale nesedi... stale neverim, ze casovkove preteky jazdis s priemerom 270w, ked som videl niekde v tvojom grafe z pretekov priemer 400w.
01.04.2019 - 21:25:16
00
Na 400 W zabudni. Casovky MRC. Tu sa nechodí 400 W. V Prešove som bol štvrtý s 26:01 min. Ešte som nejazdil so stravou, ale niektorí mali. Watty bez merania wattmetrom si nevšímaj a aj porovnanie wattových výkonov dvoch pretekárov pri rovnakých časoch je veľmi nepresné, hoci jeden je meraný aj wattmetrom. Aero, bicykel, váha cyklistu - dost nastúpaných metrov bolo. Som šiel tiež okolo 250 W ale pri 68 kilo, disk, aero prilba, aero Propel, aero pozícia, ... Mal som taký čas ako niektorí s výkonom cez 300 W. Teraz chodím 274 W. 281 o dva mesiace je dost.

Prílohy:

pretek časovka - rovina.PNG
pretek časovka - rovina.PNG 109.82 KiB thumb_up1thumb_down

MRC - Prešov.PNG
MRC - Prešov.PNG 167.72 KiB thumb_up0thumb_down

MRC Prešov.PNG
MRC Prešov.PNG 60.4 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil ivan dňa 01.04.2019 - 22:15:33, celkovo upravené 2 krát.

01.04.2019 - 21:31:39
00
s presnostou na 1w jazdit si neviem predstavit... pri 3sec avg zobrazeni ak idem +-5w tak si hovorim ze dobre...

ito: 270w na mtb je sice bieda co sa rychlosti tyka na ceste, ale na cestnom je to predsa len rychlejsie... wattmeter meria tvoju pracu, nie celeho "ustrojenstva" , cize pri uzkych plastoch je ta rychlost podstatne vyssia
01.04.2019 - 21:50:31
00
Na 1 W je priemer celej jazdy. Samozrejme že aj 3 sek avg skáče k +- 50 až 100 W v stúpaní, klesaní. Aj tak je to ale dost rovnomerné. Rozdiel medzi NP a P je 2 - 4 W. VI hodnota 1,01.
Ito ešte je rozdiel okolo 30 W pri jazde na rovine v aero posede a pri jazde do kopca vo vzpriamenom posede. Do kopca ideš o tých 30 wattov viac. Pri rovnakej kondícii, váhe okolo 72 kg ak nie si len časovkár. Potom je rozdiel trocha menší.


Naposledy upravil ivan dňa 01.04.2019 - 22:23:17, celkovo upravené 1 krát.

01.04.2019 - 22:01:12
00
ivan napísal:
Počas tých mnohých meraní sú ale odchýlky v konzistentnosti merania wattmetra - v každom tréningu meria ináč. +- nejaké percentá. Lenže odchýlky sú nie len v plusových ale aj mínusových hodnotách. Napríklad jednu nedeľu nameria 270 W čo je v skutočnosti len 255 ale pri dalšom meraní kedy nameria 271 W je skutočnosť 285 W. Raz plus, potom mínus 5 %. Nie stále len plus alebo len mínus. Teda meranie nie je presné ale priemerný nárast nameraných hodnôt je pri väčšom počte meraní - tréningov dodržaný.

Toto by bolo VEĽMI divné správanie. Takmer až podozrivé že design error. A tipujem, že overené to nijako nemáš, lebo v zásade ani nemáš ako.
Oveľa pravdepodobnejšie bude nekonzistentný "motor"...
Okrem toho, v blízkosti FTP a mierne nad by som pomerne rýchlo zistil, že s wattmetrom nie je niečo OK. Hlavne ak by mi to ukazovalo o tých akože 15 menej, tak by som to vedel v priebehu pár desiatok sekúnd. Opačne by som mohol mať falošný dojem, že som ***** vo forme :D
01.04.2019 - 22:21:37
00
ivan: tak dobre aero , to je niekedy brutal, niekde tu(?) bolo video o tom ako si pozvali dakeho znameho typka, co im ukazoval svoj roztodivny posed na zrezanych rajdoch od pracky, ci co :D .. a bol stale rychlejsi ako najlepsie posedy. Vsak ako sa hovori, odpor vzduchu stupa so stvorcom rychlosti, ale vykon potrebny na jeho prekonanie stupa tretou mocninou.

SLR: ja viem, cestak je o dost rychlejsi, teda od tych 27km/h to uz citelne , parkrat som bol na vyjazde, kde som videl rozdiel. Je mi jasne, ze meria hruby vykon. Asi som mal pred 4 rokmi predsa len nie uplne zanedbatelnu kondicku, ked mi daky cestak na obratke vravel, ze som siel dobre :lol:

Presnost 1w ale si aj tak neviem dost dobre predstavit, hlavne teda nie na jednej kluke, hmm .. 10sec priemer ?
01.04.2019 - 22:29:17
00
tulenik napísal:
Toto by bolo VEĽMI divné správanie. Takmer až podozrivé že design error. A tipujem, že overené to nijako nemáš, lebo v zásade ani nemáš ako.
Oveľa pravdepodobnejšie bude nekonzistentný "motor"...
Okrem toho, v blízkosti FTP a mierne nad by som pomerne rýchlo zistil, že s wattmetrom nie je niečo OK. Hlavne ak by mi to ukazovalo o tých akože 15 menej, tak by som to vedel v priebehu pár desiatok sekúnd. Opačne by som mohol mať falošný dojem, že som ***** vo forme :D


Tam som dal 15 W ale vraj stages /nejaké testovanie wattmetrov - pár krát tu bol link/ majú konzistentnosť +-2 % takže +-5 W pri 250. To už až tak nepocítiš. Niekedy to zamaskuje to ako vyspíš, aký bol týždeň v robote, kolko naspíš za týžden., ...
01.04.2019 - 22:31:31
00
lto napísal:
ivan: tak dobre aero , to je niekedy brutal, niekde tu(?) bolo video o tom ako si pozvali dakeho znameho typka, co im ukazoval svoj roztodivny posed na zrezanych rajdoch od pracky, ci co :D .. a bol stale rychlejsi ako najlepsie posedy. Vsak ako sa hovori, odpor vzduchu stupa so stvorcom rychlosti, ale vykon potrebny na jeho prekonanie stupa tretou mocninou.

SLR: ja viem, cestak je o dost rychlejsi, teda od tych 27km/h to uz citelne , parkrat som bol na vyjazde, kde som videl rozdiel. Je mi jasne, ze meria hruby vykon. Asi som mal pred 4 rokmi predsa len nie uplne zanedbatelnu kondicku, ked mi daky cestak na obratke vravel, ze som siel dobre :lol:

Presnost 1w ale si aj tak neviem dost dobre predstavit, hlavne teda nie na jednej kluke, hmm .. 10sec priemer ?


Nie 3 alebo 10 sek priemer ale priemerný výkon jazdy. Normálne ti ukazuje aký máš priemerný výkon po 5, 10, 20 , ... x minútach jazdy. Len trocha zrýchliš alebo spomalíš podľa toho či výkon vystúpi nad alebo klesne pod napr. tých 261 W. Na +- rovine to neni problém. Priemerný výkon jazdy ukazuje každý watmeter. Ja mám stages. Ináč blbá terminológia že 3 sek 10 sek priemer. To sú pre užívateľa okamžite hodnoty. Necudo že sa ľudia nechápu, keď všetko je priemer.
01.04.2019 - 22:38:11
00
Do akej formy sa mozete dostat, ak budete kvalitne trenovat 10 tyzdnov po 5 hodin (!!!) kazdy tyzden? Narast FTP prekvapil aj jeho sameho.

02.04.2019 - 08:39:01
02
Asi je jednoduchsie sa takymto treningom priblizit k byvalej vykonnosti, ako sa dostat niekam, kde clovek nikdy nebol (koment len na zaklade nazvu videa, nepozeral som).
02.04.2019 - 09:31:33
04
k tomu by som ešte dodal že do akej formy sa viete dostať ak ste bol WT profík a váš niekdajší 20 minutový výkon bol 400 wattov :D Muscle memory is a huge part here
02.04.2019 - 09:31:57
07
keyboard_arrow_up