však práve o tie odporúčania ide, inak si "prudko indivindi" dám Pro Vibe kokpit vo verzii compact, ktoréžto držanie mi je najbližšejšie aj vzhľadom na relatívne malé ploutve :D takže potrebujem práve odporúčania typu "prdstavec o 1 cm dlhší, skúsil by som užšie rajdy a sedlo si skús bachnúť o cm vyššie a 5 mm dopredu"
01.04.2019 - 11:41:55
00
takéto veci si musíš sám dlhodobejšie skúšať, to sú veci na ktoré tam za tých pár minút neprídeš, užšie rajdy treba skrátka ojazdiť, aby si vedel, že to je to čo si hľadal... ten fitting je podľa mňa dobrý hlavne na nastavenie "polohy nôh" a hlavne na odhalenie anomálii, keď máš nesymetrické končatiny a podobné, že ti musí dať podložku pod kufor na jednej nohe atď.. ak ti úplne nevyhovuje sedlo, je fajn si zmerať prdel a dať si správnu šírku a tvar aj vzhľadom na stav chrbtice.. dobré je aj meranie plochosti nôh a tomu následný výber anatomickej vložky a v neposlednej rade je super mať ten výstup z toho na papieri a potom akýkoľvek iný bajk si za pár minút vieš nastaviť polohy sedla... ak ťa nič z týchto spomínaných vecí netrápi a teda si spokojný s tým ako sedíš, nebolia ťa kolená a pod... tak ten kokpit by som riešil len osobným testovaním...
01.04.2019 - 11:59:37
01
Bike fitting GURU Fit System Banska Bystrica - https://cykloagent.sk/bike-fitting/?gclid=Cj0KCQjw7YblBRDFARIsAKkK-dKkg54mDI0FemB_M98pAuIBk5R087K3XNhRMKaNFk3JxD3jcdPM3rIaAvLOEALw_wcB

Body Geometry Fit a RETÜL Dolny Kubin - http://www.skvarka.sk/retl-fit
01.04.2019 - 16:39:50
00
Asi sa musím zacitovať:

tulenik napísal:
Oživím tému... v BA... fitting... kde?


a smutne podotknúť, že teleport ešte stále nevynašli....
01.04.2019 - 17:13:56
00
@tulenik Ja som bol na tom v bikepro, na retule....nemam to s cim porovnavat, iba s tym co som videl napr na gcn, ze ako sa to robi a co vsetko sa meria....tu ta normalne olepia senzormi a chlapik ti cez software nastavi idealny posed, podla zameranych uhlov koncatin, chrbtu a pod.(asi nemusim vysvetlovat)...ja som z toho vysiel so 6cm predstavcom, teda ze bike bol na prd...(uz je medzi casom vymeneny). Mozno som nemal pozerat videa o retulle v zahranici, lebo tam ti pomeraju aj uhly, ohybnost, dlzku noh, ruk, disbalancie, tlak zadku na sedacku, noh na pedale a pod a mam pocit, ze tieto faktory by mali nejakym sposobom byt tiez vzate do uvahy aj pri nastavovani cez retul program..retul chodi sem raz do tyzdna robit chlapik z Ciech, z firmy Koasquad, ktory to robi podla ich webu aj pre rozlicnych projazdcov (myslim, ze napr Ondrej Cink), s fokusom tiez na triatlon. Niekto spominal, ze vsetci po tom koncia so sedlom do "neba". Ja som tiez siel hore mozno aj o 3 cm a s takouto vyskou jazdim doposial, lebo mi to vyhovuje. Stoji to 150 a vzhladom na nulovu konkurenciu v BA asi nie je nic lepsie. Na nete som videl, ze vo Viedni je specializovane studio a vyzera to viac ako v GCN? ja dnes idem vyskusat proefekt nastavenie za 40€...mozem ta informovatpotom. To by nala byt oldschool metoda a to teraz chcem..
02.04.2019 - 13:50:20
00
Oprava je to PROBIKE
02.04.2019 - 14:27:52
00
Miso12 konkurencia nie je tak celkom nulová - fitting robí aj kakáč, len sa obávam, že budú, ehm, spešlcentrickí - ceny sú podobné - ale čo je ďalšia pikoška, aj spešlácky fitting využíva, ak ma informácie neklamú, Retül.
A to je v BA asi fakt všetko.
02.04.2019 - 19:58:53
01
Na kaktus mam jednu referenciu od znameho, ktory tvrdi, ze to bolo tak zle, ze odtiaľ predcasne usiel
02.04.2019 - 20:08:08
04
To znie zaujímavo :D
02.04.2019 - 20:22:37
00
Hovorim, staci pozriet videa na nete ako ma retul meranie vyzerat. Neviem ako je to v zahranici s cenami, ale tu je clovek vybaveny za necelu hodku a tie ukazovatele ako som pisal tam nikoho nezaujimaju. Dnes som bol v proefekte na oldschool metodou s vodohavou a olovincou a metrom ale zas tam brali do uvahy moju ohybnost. Ale ak nemas nejake extremy na tele (prilis dlhe ruky alebo nohy a pod) alebo specificky bike vzhladom ku koncatinam, tam ti setup nastavia tak, ze sa budes citit ako v bavlnke..lebo na to je ta sablona v retule. Samozrejme, mozno ak pochopia ze si fakt borec a neuspokojis sa s takym obyc nastavenim alebo ak chces nastavovat posed na TT, mozno to budu brat vaznejsie...alebo treba skusit ist priamo do toho koasquad, len to je v Prahe, co je mimo zadania. Podmienky tam budu asi vyhovujucejsie..
02.04.2019 - 21:11:26
01
podla mna stačí aj keď sa na teba nejaký bývalý profík pozrie ako točíš na trenažéri... ja som bol kedysi v kola svorada v brne, čo je tiež spesl a nemám to tiež čím porovnať, ale to čo sme tam robili malo hlavu a pätu, bolo to síce bez elektronických pomôcok, ale človek nie je stroj.... ale úvod bol zameraný na odhalení anomálií končatín, potom sa robilo meranie sedla a anatomických vložiek a nakoniec samotné nastavenie posedu...
02.04.2019 - 21:18:21
00
tulenik Ak tak mozno by som skusil vedla k susedom do Viedne. Bud Roadbiker alebo Veletage
02.04.2019 - 22:26:01
00
To ma veru po hláške "útek z Kakáča" aj napadlo :D
unfortunately, z Hitlerovej rodnej reči ovládam len základné frázy, ktoré musí slovanský partizán ovládať pri interakcii s germánskymi hordami: "Halt! Hände hoch!" a podobné ľudomilné povely :D
02.04.2019 - 22:27:03
01
verim ze v bikovom obchode vo viedni im anglictina celkom pojde (minimalne podla mojej skusenosti)
03.04.2019 - 11:15:53
00
to som ešte neskúšal, štadardne chodím po Viedni s osobnou tlmočníčkou, ale tá je dlhodobo off duty :D
03.04.2019 - 11:35:35
00
keyboard_arrow_up