v TN to uz nejaky ten rok funguje - asi najviac sa to dotklo ludi ktori tam chodia za pracou a byvaju v podnajme (nemaju trvaly pobyt). to ze zaplatis celkom slusnu palku a nemas istotu ze zaparkujes aspon pred vlastnym bytom (blizkom okoli nie hned pred vchodom) mi pride uplny ulet. ale ked uz mame aut viacej ako ludi lepsie to asi nebude.
10.04.2019 - 11:17:23
00
V TN po zavedeni parkovneho sa to v tych castiach kde to zaviedli "upratalo". Stavalo tu vela aut stylom, v nedelu pridem, nepohnem sa, v piatok odidem. Auta byvali rozhadzane kade tade bez rozmyslu. Ano su miesta kde vecer aj teraz nezaparkujes rovno pred vchodom, no to je proste udel dnesnej doby, kde v rodine su aj 2-3 auta na jeden byt.
Pri volbe primatora si postavil protikandidat kampan na zruseni parkovneho, no moc mu to nepomohlo, takze ludom to asi vyhovuje :)
10.04.2019 - 11:18:45
03
"v nedelu pridem, nepohnem sa, v piatok odidem" - ked nemas garaz mas inu moznost? nie kazdy jazdi denne autom. ci si to myslel nejak inak?
napr. byvala priatelka v nedelu vecer prisla do TN, zaparkovala pri bytovke kde mala podnajom a v piatok vecer odisla - cez tyzden jazdila MHD. ked to zaviedli zvazila si tu palku a nasla si pracu v inom meste.
10.04.2019 - 11:26:10
00
Ked nepotrebujes auto cely tyzden, tak pridi busom abo vlakom ;) nezaberaj miesto ludom co auto vyuzivaju, alebo zaplat, nech sa mozu vybudovat z toho dalsie parkovacie miesta a zlepsit doprava v meste.
10.04.2019 - 11:28:59
03
no ked si nosis kopec domacej stravy z domu, oblecko .... mas toho za 4 tasky urcite by si siel autobusom. ti co maju pred barakom 2-3 auta maju aj na to parkovne. najviac sa to zasa dotke chudakov co ledva to auto uzivia.
10.04.2019 - 11:41:33
06
Takze ziadnych 300E: "Bratislavský primátor Matúš Vallo má návrh na nové parkovanie: Bratislavčan by ročne zaplatil 49 eur za jedno auto, 150 eur za druhé a 500 eur za tretie. Prvé auto by mohlo zároveň dve hodiny denne parkovať aj v inej časti mesta a v okolí domu by 100 hodín za rok mohli parkovať návštevy."
10.04.2019 - 11:46:45
00
ja len furt nehcapem co za tie prachy dostanem, podla tohto NIČ
preco nespoplatnia len tych co nemaju v BA trvaly pobyt a neodvadzaju sem dane? tolko miesta by sa tu urobilo ze by bolo na rozdavanie
staci sa prejst po parkovisku a minimalne tretina aut nema BA/BL znacky.
ten kto ma firemne auto pridelene tak sa to rata ako moje druhe? za to mam platit?
co po dvoch hodinach na navsteve? mam ist preparkovat? ako sa to bude kontrolovat? mi bude ten ku komu inem vypisovat tlacivo s casenkou?
chore toto
zase raz nasli zdroj z ktoreho mozu tahat peniaze ktore by sa dali niekde ukradnut v tendroch

najblizsie co spoplatnia? vzduch? aj ten bol zadarmo ale vsak preco by mal byt
10.04.2019 - 11:51:15
01
Dodavky a ine firemne auta by mali v noci parkovat na firemnych parkoviskach a nezaberat miesto v obytnych zonach. :-)
10.04.2019 - 11:55:38
05
ale vo vseobecnosti - nechapem preco sa akekolvek spolocenske problemy riesia spoplatnenim - vela ludi na pohotovosti - spoplatnime - problem vyrieseny, nieje kde parkovat spoplatnime, bude vela cyklistov - spoplatnime.
narast aut je spolocensky problem ktory treba riesit v jeho podstate nie zasa obmedzovat menej majetnych v ramci spolocnosti. dnes to auto vysloven potrebujes - lebo si to spolocnost a jej chod ziada.
niekto povie ze slovac nieje ochotna za pracou cestovat - stahovat sa. na druhej strane je kazdy v pichi ked su mesta zaplavene autami z inych miest pricom 3/4 republiky zyva prazdnotou. vsetko za dovaza prevaza - dalsie auta/kamiony ... uz to zacina byt citelne, som zvedavy kedy sa nieco zasadne zmeni - nie len SPOPLATNIME.
10.04.2019 - 12:00:44
04
Presne tak .. toto je dosledok, pricinu ale nikto nevyriesi. V podstate to uz nie je mozne. To stahovanie ale uz funguje, ale vacsina sa pristahuje prave do BA, bud do prenajmu, alebo do satelitov (vlastne,alebo prenajom). A ti, ktori uz nie su nuteni, sa zase stahuju doprec :D
10.04.2019 - 12:14:07
00
Poplatky resp. dane su normalnym prostriedkom pre regulaciu. Pri konkretnych pripadoch sa treba pozriet aj na ine aspekty. Pri parkovani sa jedna napr. o vyuzivanie verejneho/sukromneho priestoru. Autami sa tento verejny priestor zabera na ukor dalsich ludi, preto je na mieste za toto docasne vylucne vyuzivanie priestoru platit.
Pohotovosti byvaju v case, ked by mali ludia oddychovat. Poplatok v tomto ohlade by mal podla mna sluzit ako kompenzacia pre ludi, ktori pocas pohotovosti pracuju.
Netreba hned za tym vidiet utok ...
10.04.2019 - 12:56:49
02
to boli len priklady co ma v rychlosti napadli, je toho ovela viac. a ziaden utok - len "krcmove" riesenie problemu - a vlastne ani nie riesenie len oddialenie.

sedel som v TN pri tescu v aute a cakal kym si kamosi nakupia. tam som si uvedomil co ja stihnem za 15 minut - cesta z prace, nakupit a domov - bez auta, rodina v TN - len kym sa dotrepe v kolone aut na nakup, este si tam prehadzovali auta a decka - lebo tatko bol pre decka a pokracoval niekam dalej - teraz tie 2 auta treba zivit, nevravim o zatazi na planetu a svoj volny cas. niekde to parkovat - nielen doma ale pred pracou, pred obchodom ..... tam to pesi nedas, MHD velmi obtiazne a este narocnejsie na cas. no ebat mi by muselo zit v takom meste. autobusove spoje sa pomali rusia, obchody na dedinach tiez. vsetko zalezi na presune
10.04.2019 - 13:10:07
00
Ano, prostriedok na regulaciu. Ber, alebo nechaj tak. Napr. v Londyne 25 eur za kazdy den za vjazd do centra. A stanovenie podmienok aj tak nebude nikdy uplne spravodlive.
10.04.2019 - 13:17:10
00
( PRÍSPEVOK VYMAZANÝ )

Autor sa rozhodol vymazať svoj účet spolu s obsahom, ktorým do fóra prispel.


Naposledy upravil IDVert3X dňa 24.06.2019 - 18:54:55, celkovo upravené 1 krát.

10.04.2019 - 13:43:09
06
To je druha stranka mince veru .. zneuzivanie :( .. ale to sa spoplatnenim nevyriesi, alebo silne zasiahne tych, ktori to nezneuzivaju. Bohuzial zneužívači byvaju v presile :) .. ale tato debata silne smeruje k politike :lol:

Ale co sa tyka pohladu na tieto veci .. az su deti, vsetko je inak :) .. to co predtym nebol problem, zrazu je. A pripadne dalsie specifika ludskeho zivota.
10.04.2019 - 13:47:03
02
keyboard_arrow_up