Pali65 Práveže nie je žiadny zákonný zákaz činnosti pre funkcionárov strany. Na západe štatisticky 90% strán takýto zákaz nerozchodí, hlavne preto, že zároveň politici dostávajú zákaz činnosti väčšinou na dve volebné obdobia. U nás to tak nie je. To je tá ficova hrádza proti extrémizmu.
09.04.2019 - 14:51:50
00
paráda...https://www.aktuality.sk/clanok/681884/expolicajt-o-kauze-kuciak-oligarchovia-sa-smiali-verili-ze-sa-z-toho-dostanu/
09.04.2019 - 20:39:21
01
Nepodpisuju policajti vojaci a iny nieco ako dozivotna mlcanlivost o pripadoch? Nie ze by som to chcel len neviem ci ten panko dlho pozije
09.04.2019 - 21:04:02
00
Michal Trnka
2 h
Vážený pán ĽUBOŠ BLAHA,

Rád by som zareagoval na Vaše nedávne vyjadrenia a začnem krátkou príhodou.

Vo štvrtok som dostal od syna angínu. Keď som vo štvrtok v noci prišiel z našej akcie na Nádvorí v Trnave, s horúčkou a prakticky neschopný prehĺtať, mal som dve možnosťi. Buď si odsedieť niekoľko-hodinové čakanie na pohotovosti, alebo počkať 3 dni na termín u lekára, pretože som klient Procare a skorší pre mňa nemali (zrejme sú len pre exkluzívnejších pacientov). V tejto situácii, keď som rozmýšlal, ako sa niekde v piatok doprosím antibiotík, mi prišlo naozaj tragikomické, čítať si na Facebooku o tom, že som členom oligarchickej rodiny, ktorá ovláda všetko v štáte.

Ale o tejto svojej príhode Vám píšem z iného dôvodu: môže Vám pomôcť pochopiť motivácie ľudí v mojom okolí, ako aj motivácie širokej verejnosti, keď niekto z týchto ľudí vyjadrí podporu niektorému z "nových" politikov. Zdravotníctvo je v žalostnom stave a Vy, Vaša strana a jej partneri ste 12 rokov nedokázali urobiť nič pre zlepšenie situácie. Práve naopak. Tolerovaním korupcie ste spôsobili, že chýba ešte viac peňazí. Nečinnosťou a babráctvom ste spôsobili, že súkromné zdravotníctvo ovládla Penta, pod ktorej riadením sa preorientovalo od pacienta na profit.

Preto sa osobne nečudujem, keď nie Eset, ale niektorí jeho majitelia individuálne podporia nové politické projekty. Ani Vy by ste sa nemali čudovať. Po 12 rokoch, keď Vaše vlajkové úspechy sú v rovine vlakov zadarmo, nikto už neverí, že by ste boli schopní priniesť reálnu zmenu k lepšiemu. Vaša politika sa stala synonymom bezobsažnosti a hodnotovej orientácie v štýle "kam vietor - tam plášť".

Keď sa môj otec a Peter Paško rozhodoli podporiť Matúša Valla v jeho kandidatúre na primátora Bratislavy, keď sa Richard Marko rozhodol podporiť Roberta Mistríka v jeho kandidatúre na prezidenta SR a keď sa Anton Zajac rozhodol podporiť vtedy vznikajúcu stranu Progresívne Slovensko, nešlo o žiadny pokus o ukradnutie štátu, ako to nazývate. Jednoducho, tak ako státisíce ďalších občanov, chcú mať šancu na život v štáte, ktorý funguje - pre seba, svoje deti a vnúčatá. Pretože nežijeme niekde v Monaku na jachte, ale tu, na Slovensku.

Áno, presadiť sa v politike proti konkurencii drahých billboardových kampaní vyžaduje peniaze. Ťažko by som Matúšovi Vallovi vyčítal, že nemá usporené desiatky tisíc, ktoré by bez váhania minul, aby sa ľudia dozvedeli o jeho programe. Otec a pán Paško mu prispeli verejne, transparentne, bez podmienok, zákulisných dohôd a vybavovačiek. Je to pre Vás nepochopiteľné? Nedivím sa, ale je to úplne normálne. Ak by ľudia nemohli podporiť politikov, ktorým veria, zostanú nám tu iba politici, ktorí peniaze vedia vybaviť vlastnou hlavou.

Eset na Slovensku zamestnáva vyše 1000 vysoko kvalifikovaných, sebavedomých ľudí. Chápem, že pri Vašom štýle politiky Vám viac vyhovujú voliči, ktorí sú v zúfalej situácii a budú radi za každé zvýšenie minimálky či malý vianočný príspevok. Ale aj tak týmto ľuďom dlžíte ospravedlnenie, pretože svojou špičkovou prácou prispievajú na to, aby aj po kšeftoch a rozkrádačkách na ten vianočný príspevok niečo ostalo.

Dlžíte ospravedlnenie aj majiteľom Esetu, pretože nielen, že svoj zisk neodlievajú do daňových rajov, ale používajú ho aj na ďalší rozvoj a pomoc krajine, prostredníctvom ich rôznych filantropických programov a zodpovedného investovania. Vybudovali firmu, ktorou sa náš štát rád v zahraničí prezentuje. Rozhodli sa, bez toho aby ich niekto nútil, svoj úspech zdieľať s ostatnými ľuďmi a Vy im idete nadávať do oligarchov len preto, že si myslia, že politka potrebuje nových ľudí?

Hlavne však dlžíte ospravedlnenie obyvateľom tohto štátu. Ľuďom, ktorých ste obalamutili ponukou modernej európskej ľavice, ktorá im dá funkčné školstvo, zdravotníctvo, reálne systémovo pomôže slabým regiónom. Namiesto toho títo ľudia dostali babráctvo a takú stagnáciu, že to až človeka oberá o nádej. Zlyhali ste, a teraz sa snažíte odpútať pozornosť jedovanými rečami. Lenže to nám na Slovensku nijak nepomôže a myslím si, že nakoniec to nepomôže ani Vám.
09.04.2019 - 22:24:48
014
Preco sa taky clovek, ako je Trnka, zaobera takym odpadom ako je blaha?
09.04.2019 - 22:27:46
02
"neverim nikomu, kto sa politike venuje dlhšie ako mne trvá obed ... a obedujem sakra rýchlo"
takze nie, pan Trnka, ja seno nežeriem
09.04.2019 - 22:33:07
00
Rusko ozbrojuje africké diktátory výměnou za suroviny. Jeho vliv se šíří

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-afrika-zbrane-zoldaci-politicky-vliv-osn.A190401_153827_zahranicni_baje

---

btw:
Kotlebovci su za okamzite vystupenie z EU a NATO, ale v eurovolbach kandiduju. Ako sa tomu hovori? Farizejstvo?
09.04.2019 - 23:20:18
01
vlastoch
Celkom by ma zaujímal Tvoj zoznam ľudí na Sk, ktorým veríš. T.j. zoznam tých. ktorí sa politike venujú kratšie, ako Tebe trvá obed. Daj ten zoznam. Rešpektujem, že máš dosť radikálne názory. No ukáž, že to nie sú len dristy, ale že napríklad aj máš ten zoznam. Že máš aj alternatívu.
10.04.2019 - 00:25:39
00
iron.hide napísal:
Rusko ozbrojuje africké diktátory výměnou za suroviny. Jeho vliv se šíří



odporúčam prečítať diskusiu....ľudia zjavne nie sú až takí sprostí :D
10.04.2019 - 06:48:35
00
Zrovna diskusie sú meradlom pravdivostí :rofl: Zvlášť v tejto dobe fejsbúkovej :tmi: :rofl:
10.04.2019 - 10:21:05
05
nepochopil si....tu nejde o pravdivosť...kľudne ten článok môže byť pravdivý...nevadí nabudúce to dáš :D
10.04.2019 - 12:17:08
01
???
10.04.2019 - 13:15:32
00
iron.hide napísal:
Preco sa taky clovek, ako je Trnka, zaobera takym odpadom ako je blaha?

Pisal to Trnka mladsi a v zasade sa zastal svojho otca.
10.04.2019 - 14:27:43
00
pekne, takže kali, teda aj fiko vedel ze pretahuje mafiansku dievku,
sorry - hlavnú štátnu radkyňu :facepalm:
https://domov.sme.sk/c/22103734/vadala-zalozil-na-slovensku-bunku-mafie-povedali-pred-rokmi-taliani-gasparovi.html
20.04.2019 - 21:45:31
03
https://www.youtube.com/watch?v=fel8Cy8GKbk&feature=share
21.04.2019 - 00:15:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up