PetoPeto21 ma pravdu v tom ze jazdit len z2 je blbost. Budes dobry max v z2 ale v kopci ti borci co drtia rozumne aj z2 aj vsetky ostatne zony proste nalozia a nespravis s tym ani hovno. To neznamena ze to nevylezies

A nikto tu nehovoril ze typek jazdi len z2. Aj ked pri takych objemoch je to logicke
10.04.2019 - 15:10:44
01
lto napísal:
Inak povedane, ty tvrdis, ze ak niekto cely rok , kazdy den , jazdi v zone 1 a 2 priemerkou 20km/h , 150km za den, tak mu svaly na nohach zostanu na rovnakej urovni a jeho max. udrzatelny vykon v v zone 1 a 2 zostane stale ten isty a rovnako aj priemerka (inak povedane tvrdis totiz, ze sa tie zony nikam neposunu). Co je strasna kravina a to zistis, ak sa nad tym zamyslis a pouvazujes o prikladoch roznych ludi z inych oblasti ludskej vytrvalosti (jeden krasny priklad existuje). To, ze tych 150km ale nikdy v zone 1 a 2 jazdit nemozes, lebo kopce a protivietor su vsade, momentalne zanedbavam :), rovnako aj priemerka vs. bicykel (technicka stranka veci .. podhustene pneumatiky, 20kg vaha bajku, ziadne tretry, obycajne botasky a pedale,atd.). Tie zony ti musia nejako rast, inak tych 150km denne nedas ani v zone 0, lebo by si chcipol, aj keby si inak vedel davat hodinovy vykon 500w. Ludske telo takto prepocitavane nefunguje... ano ta vytrvalost tam je, ale netyka sa priamo svalov, ale celeho organizmu.

ps: rymanow jazdil kedysi aj dost po horach na trekovom bajku (uz ho to nebavi), kade sa dalo, takze kopcov sa najazdil viac nez dost. Na com jazdil, a aku mal fyzicku silu, o tom nieco viem.


Ak niekto cely rok , kazdy den , jazdi v zone 1 a 2 priemerkou 20km/h , 150km za den bude jeho výkonnosť na rovnakej úrovni, nebudú sa posúvať zóny. Bude stagnovať. Zóny sa mu posúvali v dobe, kedy sa k takejto výkonnosti dostával.
10.04.2019 - 17:38:38
00
peto-h napísal:
Ito - mňa by zaujímalo, koľko km "dotlačil" vlani. Ku koncu roka sa nepochválil...

Menej ako ty .. cca viem, ale zabudol som. Nepodstatne :)

Ramon1 prepac, nepochopil som ta :) .. ked sa clovek osobne nepozna, je to niekedy tazke, s tymi internetmi :D .. ale snad sa to niekedy zmeni :)

Jullo chapem, je to ako pises. Ale on jazdi pre seba, len vas podpichol :lol: .. proste su ludia, ktori robia nieco vo velkom, daleko za hranicou vsednych dni, ale zas nerobia ine veci.

milos21 napísal:
Len mu proste závidíte :P

Horsie! .. im naburava zivotne istoty :lol:

Hosť napísal:
To máš ako s niekym, co chodí do posilky a zdvíha furt tu istú hmotnosť roky.. Budu mu rast svaly?
A viem to aj podľa seba.. Roky som si len tak jazdil a výkonnosť žiadna..

A kto povedal, ze zdviha furt tu istu hmotnost ? Ved nevies jeho priemerku, nevies nic :D. Jasne, ze to ide hore od zimy. Ale ja za neho hovorit nemozem. Co myslis, ake svaly moze mat clovek, ktory jazdi na 20kg trekovom bajku po kdejakych luhoch, hajoch, proti hnusnemu severnemu vetru a po kopcoch, a jeho 28kypneumatiky su tak makke, ze ich palcom pretlacis na rafik ? (no, uz sa polepsil :lol:) .. mas to podobne ako ti, co nosia naklad na vysokohorske chaty. Hej, oni netrenuju vykon, len chodia. Akurat , ze chodia rychlejsie s 60kg nakladom na chrbte, ako chudak "nizinny" turista , ktoremu batoh nesie dotycny "serpa" :D .. ale nemysli si, ze je to vsetko zadarmo. Nic nie je zadarmo. A nemozes sa porovnavat .. kazdy mame ine dispozicie, inu psychiku , atd. Niekto ide na cestu okolo sveta, prejde desiatky tisic km. A co ... budeme mu zavidiet ? Rozoberat kondicku ? Obcas pocujem o ludoch, co behaju a tam tam je to iny svet, kde nechapem ani vo svetle tychto km. Ale su .. existuju. Nechodia na maratony, nemaju stravu, nikto o nich nevie nic. Ziju uplne iny zivot ako pozname my. Btw, nie si ty byvaly "federer" ? :D
10.04.2019 - 19:48:00
05
Dôležité je, že ho to baví nie?
;)
10.04.2019 - 19:52:11
07
ivan napísal:
Ak niekto cely rok , kazdy den , jazdi v zone 1 a 2 priemerkou 20km/h , 150km za den bude jeho výkonnosť na rovnakej úrovni, nebudú sa posúvať zóny. Bude stagnovať. Zóny sa mu posúvali v dobe, kedy sa k takejto výkonnosti dostával.

To pise niekto, kto za tyzden najazdi dohromady 2 hodiny :D .. skus si pojazdit polroka kazdy den 150km/h a potom dojdi pisat. Porovname :) .. lebo tebe vykonnost stagnuje uplne rovnako. Totiz ono ak jazdis kazdy rok len max. intenzitu, ako zvyknes obhajovat, tak sa nikdy nikam neposunies.To zas viem ja :) .. ale znovu opakujem. Nie je mozne v koncinach, v ktorych jazdi, jazdit len Z1 a Z2 . /uz sa naucte vsetci citat a odstrante si selektivnu slepotu/. A inak ti garantujem, ze ak budes zvladat jazdit taketo objemy a sem tam si pridat intervaly, ktore jazdis, potom sa zlepsis a zacnu ta na fore brat vazne :) A budes ale musiet prepisat svoje grafy, to bude asi problem.
10.04.2019 - 19:53:52
01
Lubik napísal:
Dôležité je, že ho to baví nie?
;)

Vsak ano, len chcem Federerovi trochu objasnit jeho omyl. Ale bohuzial sa k tomu pridal aj Ivan a to uz asi nedam :D

edit: problem je, ze ako vidim, zony su dnes mantra :lol: .. ono uz takych bolo vela, co trenovali jak najati, dosli na maraton, a tam ich sfukol ako sviecu daky lokalny indian :lol:


Naposledy upravil lto dňa 10.04.2019 - 19:57:25, celkovo upravené 1 krát.

10.04.2019 - 19:54:50
02
a je mu uprdele čo vy tu rozoberáte :) hehe.. neriešiť jazdiť....
10.04.2019 - 19:55:23
06
Už sa to rieši veľa strán a riešenie je v nedohľadne :D
10.04.2019 - 19:56:38
03
zihadlo: je to tak :D .. ale preco nepriliat olej do ohna, ked sa da, nie ? Btw, ako u vas .. prezuvate spat na zimne/skialpy , ci sa da ?
10.04.2019 - 19:58:18
00
Jeho mantra sú jalove kilometre :)
10.04.2019 - 20:07:12
00
lto napísal:
zihadlo: je to tak :D .. ale preco nepriliat olej do ohna, ked sa da, nie ? Btw, ako u vas .. prezuvate spat na zimne/skialpy , ci sa da ?

ni ja mám letne :D aj na aute aj biku... uvidíme po vikende či obujem aj pasiky
10.04.2019 - 20:10:06
01
Hosť napísal:
Jeho mantra sú jalove kilometre :)

Napisal som k tomu vsetko podstatne, ak to nechces chapat, je to tvoj problem. On to ma u prdele, ja tiez. Napisem len tolko, ze ak by si mal jazdit to co on, na tom a ako jazdi on, tak zomries najneskor po 2-3 tyzdnoch. Tolko k tym jalovym km :) Preber si to ako chces :D .. mne je to fakt jedno a jemu este viac :D
10.04.2019 - 20:14:45
05
Nech ma ročne aj 100 tisíc km...
10.04.2019 - 20:20:48
00
Presne
10.04.2019 - 20:21:14
00
lto napísal:
To pise niekto, kto za tyzden najazdi dohromady 2 hodiny :D .. skus si pojazdit polroka kazdy den 150km/h a potom dojdi pisat. Porovname :) .. lebo tebe vykonnost stagnuje uplne rovnako. Totiz ono ak jazdis kazdy rok len max. intenzitu, ako zvyknes obhajovat, tak sa nikdy nikam neposunies.To zas viem ja :) .. ale znovu opakujem. Nie je mozne v koncinach, v ktorych jazdi, jazdit len Z1 a Z2 . /uz sa naucte vsetci citat a odstrante si selektivnu slepotu/. A inak ti garantujem, ze ak budes zvladat jazdit taketo objemy a sem tam si pridat intervaly, ktore jazdis, potom sa zlepsis a zacnu ta na fore brat vazne :) A budes ale musiet prepisat svoje grafy, to bude asi problem.


Ito. Vidím, že máš vážne nedostatky vo vedomostiach o mojom zlepšovaní. Ešte raz tu napíšeš také blbosti, dám tu všetkých 36 najnovších grafov a zajtra z nich ideš odpovedať. Uvedom si, že Rimanov už žiadne zóny nemení, nezlepšuje sa. Je už dobrý. A zrejme mu to stačí.
10.04.2019 - 20:53:33
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up