ale dockaj casu vo viedni dokoncia novu runway a bratislavu mozu rovno zatvorit :D
12.04.2019 - 06:04:55
00
inak v Starom Meste uz ako firma platime za nevyhradene miesto (len aby som mohol niekde mimo rezidentov zaparkovat) 1080 € rocne za jedno auto, co je dost a to este neviem kde rano zaparkujem:-), cize podla mna sa toho v meste az tak moc nezmeni, tak ci tak bude preplnene a nebude kde parkovat
12.04.2019 - 10:53:02
00
keď ste spomínali tie top európske mestá.

Viedeň, parkovanie P+R Erdberg - Tagesticket: € 3,60 (zdroj : https://www.apcoa.at/parken/wien/parkhaus-p-r-erdberg-wien-apcoa/ ) alebo naposledy (4.1.2019, piatok) som zastavil pri vstupe do metra Simmering a parkoval som zadarmo. Po meste sa následne rozveziem pešo. Ešte v roku 2015 som zaparkoval v centre Viedne na istých miestach zadarmo, vedel som si ich vyčekovať ešte doma. Podľa mňa to funguje doteraz, ale nechce sa mi jazdiť cez kolóny áut.

Praha, býval som na Břevnove, v čase keď štartovala parkovacia politika. Vždy som vedel zaparkovať, na našej ulici nebol systém plateného parkovania. O 300 metrov už ale áno a vychcanci parkovali u nás :D ale vždy sa dalo nájsť miesto. Nie všade sú potrebné dané zóny, a v Prahe to vedia. Pre ešte jeden príklad, Žižkov, metro Flóra, V okolí je spoplatnené parkovanie pondelok - piatok od 8 - 18/20 (neviem už presne) v iný čas môžeš parkovať. A hneď si na metre. Trocha ďalej, o dve ulice, jedna polovice ulice platené, druhá je neplatená. Vždy sa vie človek prispôsobiť.

Dve svetové mestá (Viedeň hodnotená x krát ako najlepšie miesto pre život) a blízko Bratislavy, a dá sa, aby každý zaparkoval a nedoplácal nezmyselné veci.

Mňa zaujíma jediná otázka. Som z okolia BA. Popíšem skutočnosť ako to je. Idem za priateľkou do Karlovky, kde je v podnájme lebo trvalý pobyt má v Petržalke a na vlastný byt zatiaľ nemá. Keby som šiel verejnou dopravou, prestupujem 2 - 3 krát a cesta trvá od 40 minút do cca 70. Večer ide posledný spoj relatívne o 22:30 od nej. Keď idem autom, trvá mi to 20 - 30 minút. Nikdy neviem koľko tam budem a či tam nakoniec prespím. Veď možno zaspím. Chodím za ňou priemerne 3 krát za týždeň. To si mám tri krát do týždňa platiť po 6 - 24€ keď chcem u nej prespať? Alebo si platiť 300€ za ročné parkovanie? A keď sa rozídem deň po zaplatení, vrátia mi peniaze?
12.04.2019 - 11:43:00
01
A co jej brani si dat trvaly pobyt do podnajmu? Teda okrem toho, ze zmena TP je v SR nezmyselne byrokraticke cvicenie. :)
12.04.2019 - 12:08:35
00
A co jej brani si dat trvaly pobyt do podnajmu?... Zeby majitel nehnutelnosti?
12.04.2019 - 12:40:00
08
toygrik a nocaky zrusili??

...inak to fakt sa ma parkovacia politika Bratislavy prisposobovat tomu, ako si niekto z BA5 chce chodit zatrtkat do BA4 ?
12.04.2019 - 15:14:00
02
boha Magez ty si mudry jak televizor. Tiez som v podnajme v BA a majitelia bytov s tymto maju vela krat problem, aj ked trvaly pobyt ma iba ohlasovaciu funkciu (nezvznika ti ziadne pravo).

Prednedavnom som kupil auto a pri tej prilezitosti som chcel zmenit aj trvaly pobyt. Zistil som, ze potrebujem notarsky overeny pisomny suhlas vsetkych majitelov bytu. (V mojom pripade byt kde som vprenajme, ma viacero majitelov, kady z majitelov z ineho mesta). Ked som zistil, ako by to bolo casovo komplikovane a bol som casovej tiesni tak som sa na to vykaslal.

A kedze ani neviem ci tam budem byvat o pol roka ci rok, uprimne riesil by si to ?
12.04.2019 - 15:24:45
00
Aha, no ja poznam X ludi, ktori sa o ziadny TP ani nepokusali, tak teraz aspon na to bude vacsi tlak. Ale ved vieme ako je s tym realitnym biznisom - zaujimave ze sa boja TP najomnika (z ktoreho nic nehrozi), ale kratenia dani sa neboja . :)

crymo99 teraz neriesil, ale ked sa zavedie PP, tak zrejme riesil - a tom to je :) v podnajme mam nejake roky uz odzite ;)

to ze zmena TP je v SR velmi nestatne riesena som uz spominal, nejake zmeny k lepsiemu asi v kratkodobom horizonte cakat nemozne, kedze je to je o piplavej praci do hlbky a napriec rezortami...
12.04.2019 - 15:36:56
01
Zaujimave ako sme si zvykli ze parkovanie a cesty su relativne zadarmo. Ked mi znama z Chorvatska spominala ze ich cesta do hlavneho mesta a spat stoji 50Eur na mytnom.. to si ani nevieme predstavit nie 49Eur rocne za auto. Bojim sa ze to len rozprudi vasne bratislavcania verzus "pristahovalci" co je uplne zbytocne.. a nazory ze firemne auta maju v noci parkovat na firemnych parkoviskach, to myslite vazne?:-D dodavky urcite ale osobne auta?
12.04.2019 - 20:56:53
00
No minimalne auta oznacene ako firemne (je na nich logo firmy) by nemali pred bytovkami byt. Auta zivnostnikov, kedze maju vacsinou sidlo doma, by mohli, a auta, ktore dostali zamestnanci do uzivania aj na sukromne ucely, je na zvazenie. Hlavne ked ide o druhe auto.
12.04.2019 - 21:48:27
00
Ty si lepsi ako stat ktory firemne auto na sukromne ucely zdanuje ako nefinancny benefit:) pochybujem ze je vela rodin kde maju dve auta a tretie sluzobne. Skor maju jedno sukromne a jedno sluzobne a pouzivaju ho dvaja ludia, v tom nevidim problem ked si to zaplatia.
12.04.2019 - 22:59:18
00
zial je to nastavene u nas tak, ze zamestanavatel kazdemu pcha auto ako benefit (co nikto samo nezdanuje) namiesto toho, aby ludia dostali viac penazi a puzili ich ako chceli/potrebovali...a potom to aj tak v mestach vyzera...
13.04.2019 - 10:09:49
00
Nezdanuje? Mozno v malych slovenskych firmach ... skor mam opacny pocit. Hlavne zahranicne firmy maju inu politiku a auta nedavaju. Napriklad dell ma tusim car allowance s tym ze ti k vyplate daju nejaku ciastku a ci si ty za to kupis auto/prenajme/lizujes je uz tvoja vec. Ale to trochu odbacame od parkovacej politiky. V principe to moze byt mestam jedno akou znackou ako rezident parkujem pred svojim domom, nevidim moc zmysel to obmedzovat
13.04.2019 - 12:26:58
00
foobar napísal:
toygrik a nocaky zrusili??

...inak to fakt sa ma parkovacia politika Bratislavy prisposobovat tomu, ako si niekto z BA5 chce chodit zatrtkat do BA4 ?


nevedel som, že o druhej v noci mi ide nočák mimo BA :)
13.04.2019 - 16:03:34
00
Kazdy den ma utvrdzuje v tom, ze parkovacia politika je spravna cesta. Vyjdem z domu a zo 7 aut ma 6 ECV z ineho okresu...
26.04.2019 - 08:40:20
01
keyboard_arrow_up