Edo tu v tejto téme som sa ocitol len náhodou😁 Grafy ani tabuľky neriešim a do merania výkonu zatiaľ nepokladám za potrebné investovať. Je to len záľuba a rodina je vždy na prvom mieste. Keď sa bude zvyšovať , tak možno potom😁
Áno Dušan má aj prácu aj rodinu , ale takých je tu dosť. Nemyslel som tým len jeho😁
A ani seba som neobhajoval ,keďže oni sú výkonovo niekde inde ako ja😁
13.04.2019 - 12:14:03
00
úplne chápem, len som chcel aby tu bolo viac pozitívnych príkladov, že to skrátka ide, nie len náreky o tom ako to nejde.. lebo všetci čo sa v tom trocha pohybujeme tam vidíme dosť príkladov že sa to dá... a tiež neoperujem so žiadnymi číslami, keď tak len orientačne...ale tu napíšeš okolo 5 a niekto si to zoberie že 5, pričom mne si tu domysleli že mám 5 a nikdy som sem nič také nedal.. a potom sa tu s tým operuje ako s absolútnymi hodnotami... pričom konkrétny jeden pán, ktorý ešte nepochopil, že na neho reagovať už nebudem, tak ten vie FTP komplet každého cyklistu na svete, pričom nikto si to nikde neuvádza, už to ani na stránke prodefektu borci nemajú :D
13.04.2019 - 12:19:59
00
Najpozitívnejší príklad je ten, čo už o piatej ráno trénuje a o pol ôsmej je vpráci a koľko krát k nám prišiel, tak minimálne kategóriu vyhral a tiež určite vieš o koho sa jedná😁
13.04.2019 - 12:27:57
00
Hosť napísal:
úplne chápem, len som chcel aby tu bolo viac pozitívnych príkladov, že to skrátka ide, nie len náreky o tom ako to nejde.. lebo všetci čo sa v tom trocha pohybujeme tam vidíme dosť príkladov že sa to dá... a tiež neoperujem so žiadnymi číslami, keď tak len orientačne...ale tu napíšeš okolo 5 a niekto si to zoberie že 5, pričom mne si tu domysleli že mám 5 a nikdy som sem nič také nedal.. a potom sa tu s tým operuje ako s absolútnymi hodnotami... pričom konkrétny jeden pán, ktorý ešte nepochopil, že na neho reagovať už nebudem, tak ten vie FTP komplet každého cyklistu na svete, pričom nikto si to nikde neuvádza, už to ani na stránke prodefektu borci nemajú :D


A podľa čoho chceš posudzovať výkonnosť cyklistických výkonov v trvaní od 30 minút do 6 hodín, cyklistov. Ved v ukazovateli FTP je to všetko zahrnuté. Silová, všeobecná vytrvalosť, ... Ak má niekto FTP 5, zájde dobrú časovku, nemôže prepadnúť v hromadnom preteku slovenského pohára. To fakt nemá hlavu ani pätu. Podľa toho, čo píšeš si nedosiahol ani štandard hobíka bez talentu, s rodinou, pracujúceho na 3 smeny, ... No toto si napísal, ako vrchný posudzovateľ hlavo - pätovosti príspevkov. Neviem prečo dávaš sebe palec dole. Už tvrdenie o nepotrebe talentu tých, čo končia do 5 - 7 miesta - celkovo - v pretekoch kde sa vás -talentovanejších zíde väčšina je blud jak mraky. Ze treba viac trénovať, dostať sa do nekomfortnej zóny, trénovať ráno. Môžu sa ostatní aj na hlavu postaviť, trénovať o polnoci, pri -50. Nedorovnajú to. Máš cyklistov, čo najazdia ročne 18 000 km, v daždi, zime, tisíce hodín, podľa najnovších metodík, polarizovaným tréningom, s wattmetrami - a roky sa pľantajú na 4 W/kg.


Naposledy upravil ivan dňa 13.04.2019 - 13:03:07, celkovo upravené 2 krát.

13.04.2019 - 12:30:28
00
Je múdry ako rádio ten asperitas.... Taky truhlik...
13.04.2019 - 12:46:39
01
Alahu, to je zas slovný guláš. "Výkonnosť výkonov", really?
Ivanko, FTP je údaj skoro k ničomu hlavne po jeho vytrhnutí z kontextu a intronizácii, akú tu predvádzaš. Aj po 300 km pretekoch totiž môže prísť k tomu, že sa bude do cieľa špurtovať a tam vyhrá ten, kto splní nie jeden, ale dva predpoklady:
a) bude mať PRE DĹŽKU CIEĽOVÉHO ŠPURTU (a NIKDY dopredu nevieš, odkiaľ do toho vedúca skupinka kopne) vyhodujúcu hodnotu MMP, ale nie nutne najvyššiu, lebo
b) najlepšie zvládne špurt POZIČNE, a to je tá "šachistická" vložka, ktorú ti nepopíšu NIJAKÉ výkonové číselká
šprintér má dve úlohy: celé preteky sa voziť a na konci byť tam, kde treba.
A tak vyhrať 300 km klasiku so sub-par FTP a pri lepšom "cieľovom šachu" aj nad týpkami s lepšími číselkamii v rozsahu 5 s - 60 s MMP.
A tvoje papierové prdpoklady sú zaraz na prd.

A ak by sme sa, verní tomu, že sme na mtbikerovi, začali baviť o XCO/XCM, tak by bolo po akýchkoľvek predikciách. Pričom aj tam platí, že zlepšiť si KTORÝKOĽVEK parameter pomôže, ale vzhľadom na komplexnosť profilov a nezanedbateľnú technickú (a podobne ako na ceste aj mentálnu, teda taktickú) zložku sa to bude fakt že veľmi brániť nejakej analýze.
13.04.2019 - 13:01:55
02
v jeho svete má cyklista niečo ako auto techničák, kde má uvedené FTP (inak mohol by sem dávať zdroje odkiaľ to FTP čerpá) v aute sú kW... keď si zoberieš je veľa súťaží kde sa na okruhu preteká v rovnakých autách a napriek tomu tam vie niekto dominovať... čiže u neho faktor nejakej jazdeckej schopnosti úplne odpadá... taktiež napríklad cyklista spraví niekoľko nástupov (viď napr. štybar poslednú nedeľu) keď sa pokúšal chytať ataky a v ďalšom brdku bol odpáraný... práve preto že cyklista nie je motor. kde ten výkon máš stále... sa "uvaríš" a môžeš sa aj po... a na hodnotu FTP sa už nedostaneš.. a to že tam je ďalších x faktorov ako tímová spolupráca. aerodynamika atd... váha, pozičná jazda na vetre, hákovanie... nechápem ako sa v jeho svete dá argumentovať to že keď sa delí profi pelotón na vetre... ako je možné že sa tie skupiny nespoja však majú všetci skoro rovnaké FTP
13.04.2019 - 13:12:24
05
tulenik napísal:
Alahu, to je zas slovný guláš. "Výkonnosť výkonov", really?
Ivanko, FTP je údaj skoro k ničomu hlavne po jeho vytrhnutí z kontextu a intronizácii, akú tu predvádzaš. Aj po 300 km pretekoch totiž môže prísť k tomu, že sa bude do cieľa špurtovať a tam vyhrá ten, kto splní nie jeden, ale dva predpoklady:
a) bude mať PRE DĹŽKU CIEĽOVÉHO ŠPURTU (a NIKDY dopredu nevieš, odkiaľ do toho vedúca skupinka kopne) vyhodujúcu hodnotu MMP, ale nie nutne najvyššiu, lebo
b) najlepšie zvládne špurt POZIČNE, a to je tá "šachistická" vložka, ktorú ti nepopíšu NIJAKÉ výkonové číselká
šprintér má dve úlohy: celé preteky sa voziť a na konci byť tam, kde treba.
A tak vyhrať 300 km klasiku so sub-par FTP a pri lepšom "cieľovom šachu" aj nad týpkami s lepšími číselkamii v rozsahu 5 s - 60 s MMP.
A tvoje papierové prdpoklady sú zaraz na prd.

A ak by sme sa, verní tomu, že sme na mtbikerovi, začali baviť o XCO/XCM, tak by bolo po akýchkoľvek predikciách. Pričom aj tam platí, že zlepšiť si KTORÝKOĽVEK parameter pomôže, ale vzhľadom na komplexnosť profilov a nezanedbateľnú technickú (a podobne ako na ceste aj mentálnu, teda taktickú) zložku sa to bude fakt že veľmi brániť nejakej analýze.


Tuleň. Ak máš FTP 4 což nie je málo - neporazíš v cyklomaratóne vo zvlnenom profile - to jest občas s kopčekmi napr. 3 - 4 km 4 až 7 %. Odletíš, nedostaneš sa k špurtu. Pretekár s FTP 4,5 neodletí ale dostane sa do špurtu v skupine +- 4,5 . FTP je 60 minútový nie 20 minútový výkon. MVDP jazdil roky cyklokros - krátke hodinové preteky. Stačí mu vysoká hodnota - 5,5 FTP, talent a špurtuje v druhom najvýznamnejšom monumente sveta po 6 pekelných hodinách o bedňu. A asperitas konečne napísal niečo k veci. Ano. FTP je v dnešnej dobe technický údaj cyklistu.
13.04.2019 - 13:17:37
00
väčšina si robí FTP test 20 minútovou jazdou a z výslednej hodnoty sa odpočíta 5% aby sa tým simuloval hodinový výkon... čiže je to len prepočet.. nikde nie je zaručené že u toho konkrétneho jazdca to naozaj platí aj na hodinu... ten test sa robí preto aby si vedel nastaviť tréningové zóny a trénovať podľa toho a aby si sa vedel sám so sebou porovnávať ako napreduješ... nemá to slúžiť na to aby sa porovnávali dvaja cyklisti a už vôbec nie aby sa na základe toho robili závery kto ako skončí na hromadnom preteku.... jediná disciplína kde sa to dá najpresnejšie interpretovať je časovka do vrchu
13.04.2019 - 13:24:26
00
Ne už nevládzem. Nepotrebuješ robiť žiadny test. Máš svoje aktuálne FTP vedieť aj o polnoci, nie sa opíjať rožkom, akýmsi pochybným výpočtom z 20 minútového testu, do kopca, nastavením sklonu na trenažéri, ... googlemani. Vstúpte do reality.


Naposledy upravil ivan dňa 13.04.2019 - 15:42:48, celkovo upravené 2 krát.

13.04.2019 - 13:28:19
00
Ja neviem co riešite... Pokiaľ ma na anp niekto 4W na kilo, tak taký, čo na 3 nemá najmenšiu šancu ho poraziť...
13.04.2019 - 13:29:12
00
Peto. Ty nemáš chybu. Nebyt teba tak ja neviem. Co by bolo.
13.04.2019 - 13:31:23
00
Oni nevedie :)
13.04.2019 - 13:31:54
00
Preco nie? Staci napr. ked sa ten prvy zabudne parkrat najest a pravidelne napit pocas 4 hodinoveho preteku a uvidis, ako dropne na najmenson brdku:))
13.04.2019 - 13:31:55
03
Alebo šestkrát spadne - naňho - asteroid.
13.04.2019 - 13:32:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up