Taký co na 4 už asi vie kedy a co ma jest
13.04.2019 - 13:33:01
00
Rachela napísal:
Preco nie? Staci napr. ked sa ten prvy zabudne parkrat najest a pravidelne napit pocas 4 hodinoveho preteku a uvidis, ako dropne na najmenson brdku:))


to by bolo ako možné? však FTP je konštanta s ktorou sa narodíš, to sa nemení ani keď nebudeš jesť. trénovať.... 🤣🤣
13.04.2019 - 13:34:09
01
FTP je konštanta s ktorou sa narodíš. Len sa každý narodí s inou a dá sa meniť. Kto sa narodí s väčšou, môže ju viac zmenit. VO2 max.
13.04.2019 - 13:38:31
00
Hosť napísal:
Taký co na 4 už asi vie kedy a co ma jest

Jeden by si myslel, ze hej... ale prekvapivo sa to stava kadekomu, ze sa v zapale “boja” pozabudne na par hodin. Kazdopadne, pointou je to, ze v hre je velmi vela premennych, a hoc ma ten vykonnejsi papierovo navrch, niekedy staci malo, veci ako strava, zla pozicna jazda, par medzier, ktore treba zbytocne zalepit, mensie “gule” v zjazde a veci sa dokazu magicky zrovnavat.
13.04.2019 - 13:38:52
05
Stačí jeden brdok, kde pôjdeš minútu maximum a už ti odskoci na 50m a vo vetre ho už nikdy neuvidíš... Viem to na sebe brdok 8% 700m a tí lepší mi dajú minútu a pol... Tak o co sa bavíme.. 😂


Naposledy upravil PetoPeto21 dňa 13.04.2019 - 13:47:15, celkovo upravené 2 krát.

13.04.2019 - 13:43:27
01
Rachela napísal:
Jeden by si myslel, ze hej... ale prekvapivo sa to stava kadekomu, ze sa v zapale “boja” pozabudne na par hodin. Kazdopadne, pointou je to, ze v hre je velmi vela premennych, a hoc ma ten vykonnejsi papierovo navrch, niekedy staci malo, veci ako strava, zla pozicna jazda, par medzier, ktore treba zbytocne zalepit, mensie “gule” v zjazde a veci sa dokazu magicky zrovnavat.


Ešte sa mi nestalo, aby so v pretekoch magicky zrovnal borca s FTP o 0,5 lepšom. A to som bol po sacharidovej superkompenzačnej diéte /to jest ešte trocha lepšie ako najedený/, ... A to on bol možno aj po nočnej, týždeň mu bolo na grcanie, ...
13.04.2019 - 13:45:17
00
Rachela vidíš sám že je to márne, to je úplne paralelný vesmír vo vnímaní reality... strata času sa to o niečo snažiť :)
13.04.2019 - 13:50:32
02
Tvojej ? Virtuálnej ? obláčikovej ? umeleckej - col sem col tam, od buka do buka, ... ? Aké presné výpočty z 20 minútových testov robíš ? V zime si bežkoval, jazdíš v prípravnom období na pocit bez ladu a skladu, potom buchneš 20 minút do kopca spočítaš a zistíš alebo nezistíš - úplne jedno - aj tak si tam kde vlani. V daných podmienkach na svojom strope. Vdaka talentu celkom slušnom. Co zas dávaš palec dole. Daj aspoň tých šest imaginárnych spásonosných 20 minútových testov - samozrejme v aspoň približne rovnakých podmienkach /jeden wattmeter, sklon, .../ z prípravného obdobia, ktorými sa oháňaš. Po každom mesiaci ,,systematickej,, googel, štvorwatmetrovej, ... prípravy. Ci myslíš, že stačí jeden test na jar ? To už ti je potom vieš na čo.
13.04.2019 - 14:00:14
00
Hosť napísal:
Stačí jeden brdok, kde pôjdeš minútu maximum a už ti odskoci na 50m a vo vetre ho už nikdy neuvidíš... Viem to na sebe brdok 8% 700m a tí lepší mi dajú minútu a pol... Tak o co sa bavíme.. 😂


Peto. A z toho si nič nerob - že nestíhaš s ostatnými, nezlepšuješ sa tak ako by si chcel. Možno nepatríš nie že medzi talentovaných, ale ani tých s priemernými predpokladmi pre dosahovanie vytrvalostného výkonu. Tak ako je malý počet ľudí s väčšími predpokladmi - talentom, veľký počet ľudí s priemernými, je aj menší počet ľudí s podpriemernými predpokladmi pre podávanie vytrvalostného výkonu. Možno patríš medzi nich. S tým nič neurobíš. Môžu ti ľudia radiť, aby si viac trénoval, chodil do nekomfortnej zóny, ... Nie je to také jednoduché ako si myslia - ked sú v druhej, nebodaj v prvej skupine, no nevedia.
13.04.2019 - 16:08:54
00
Keď si Ektomorf tak môžeš cvičiť koľko chceš Arnold steba nebude.... Asi som na tom rovnako s cyklistikou.
13.04.2019 - 16:21:30
02
Hosť napísal:
väčšina si robí FTP test 20 minútovou jazdou a z výslednej hodnoty sa odpočíta 5% aby sa tým simuloval hodinový výkon...

... a to sa ešte nebavíme o tom, že Sám Otec Zakladateľ definoval FTP ako výkon zodpovedajúci MLSS... pričom MLSS sa približne rovná LT/AnP (čo závisí na definišne alebo "pracovnom postupe" testera)
Ich weiß, chce to prekutrať obrovský kopec literatúry ďaleko dozadu, dobrať sa k tomuto poznaniu
a kde sa vzala "legenda o hodine"? nuž tam, kde Otec Zakladateľ alebo niektorý z Jeho nasledovateľov zistil, že u väčšiny ľuďov (JEHO ľuďov, nie hobbíkov) to zároveň zodpovedá hodinovému MMP
podobne platí, že u väčšiny "takýchto" ľuďov sa to dá aproximovať podľa toho 0,95x 20 min average - lenže už tu väčšina mtbikera bude o dosť nižšie, lebo sú to hobíci, nezvyknutí zversky trpieť
aj iné testovacie metodiky boli štandardizované na "horných 10 000" a nie Average Joea
pre Average Joea je jedno šťastie, že ak si nastaví FTP = 0.95x20 min average, tak síce bude prestreľovať, ale len o pár wattov

("strašne múdry" som preto, lebo som narazil úplnou náhodou na thread, kde to spomínal Sám Veľký Otec Zakladateľ, v lit. sa to dohľadáva skutočne ťažko - a za natrafenie môže Rachela, že túto tému nadškrtol pár weeks ago)
13.04.2019 - 16:25:32
02
tulenik napísal:
Alahu, to je zas slovný guláš. "Výkonnosť výkonov", really?
Ivanko, FTP je údaj skoro k ničomu hlavne po jeho vytrhnutí z kontextu a intronizácii, akú tu predvádzaš. Aj po 300 km pretekoch totiž môže prísť k tomu, že sa bude do cieľa špurtovať a tam vyhrá ten, kto splní nie jeden, ale dva predpoklady:
a) bude mať PRE DĹŽKU CIEĽOVÉHO ŠPURTU (a NIKDY dopredu nevieš, odkiaľ do toho vedúca skupinka kopne) vyhodujúcu hodnotu MMP, ale nie nutne najvyššiu, lebo
b) najlepšie zvládne špurt POZIČNE, a to je tá "šachistická" vložka, ktorú ti nepopíšu NIJAKÉ výkonové číselká
šprintér má dve úlohy: celé preteky sa voziť a na konci byť tam, kde treba.
A tak vyhrať 300 km klasiku so sub-par FTP a pri lepšom "cieľovom šachu" aj nad týpkami s lepšími číselkamii v rozsahu 5 s - 60 s MMP.
A tvoje papierové prdpoklady sú zaraz na prd.

A ak by sme sa, verní tomu, že sme na mtbikerovi, začali baviť o XCO/XCM, tak by bolo po akýchkoľvek predikciách. Pričom aj tam platí, že zlepšiť si KTORÝKOĽVEK parameter pomôže, ale vzhľadom na komplexnosť profilov a nezanedbateľnú technickú (a podobne ako na ceste aj mentálnu, teda taktickú) zložku sa to bude fakt že veľmi brániť nejakej analýze.


Teraz som si všimol. V tej prvej vete máš pravdu. Malo byt len - ,,cyklistické výkony,,. Stále horšie a horšie. Dnes o další den horšie ako včera. Co ale neznamená že zle, bez hlavy a päty, ... Našťastie mám z čoho uberat. Ešte som pozeral aj to čo píšeš dalej. Tam stačí tých 5,5 ftp a možeš vyhrat. Spurtér sa v tažkých pretekoch k svojmu remeslu ani nemusí dostat. Cyklokros decit. MVDP s 5,5 by došiel pred Glajzom so 4,6 aj s bicyklom bez koles.
13.04.2019 - 17:30:28
00
Ako teba vládze naša zem niesť ...
13.04.2019 - 18:12:26
01
Mám menej kilo ako tvoj mamut. Dnešný tréning ? Nebolo chladno ? A teba ako dokáže naša unést. Též máš menej kilo ako moj mamut ?
13.04.2019 - 18:17:08
00
ivan napísal:
Máš svoje aktuálne FTP vedieť aj o polnoci.


Ivan, mam na teba 2 otazky:
1. Ake je tvoje FTP dnes o 20:10?
2. (odpovedaj iba ak vies odpoved na 1. otazku) Ako to, ze vies, ake mas FTP, ked si 60-minutovu jazdu nesiel niekolko mesiacov?
13.04.2019 - 20:10:08
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up