Čo sa týka Saganovej účasti na LBL, existuje vôbec nejaký argument, prečo by mal Peter na tejto klasike uspieť? Osobne si myslím, že ak by uspel na LBL, tak by to bolo možno najväčšie prekvapenie celej doterajšej sezóny a vôbec najprekvapivejší víťaz LBL minimálne za posledných 15 rokov.
14.04.2019 - 21:52:03
02
je tam toho roku nejak zmenený dojazd na plochšie, tak som to zachytil niekde, ale ruku do ohna za to nedám, tak to netreba brať ako zaručenú info... ale tak sa to písalo, že začína neskôr sezónu kvôli tomuto
14.04.2019 - 22:06:37
00
Pred mesiacom som to tu písal. Tohto roku je zmenený dojazd. Je na rovine. Stačí si pozrieť profil trate na webovej stránke podujatia. Sezónu začal neskôr. Ale iba o 10 dní. Na LBL už bude časovo po funuse. Takmer dva mesiace po vysokohorskej príprave. Jej efekt, ktorý potrebuje v ťažkom profile LBL za tie 2 mesiace vyprchá - ak nepôjde teraz trénovať do vysokej nadmorskej výšky. Ani na doterajších klasikách prípravu v Siera Nevade dostatočne nevyužil. Bol unavený z etapáku v Argentíne - cestovanie, časový posun, cirkus v južnej amerike, ... Tam už ho nemali vyhnať. Mali ho nechať kľudne sa pripravovať na prvý vrchol roka - jarné klasiky. Ako v r. 2016 až 1018. Ale bohužial. Prachy sú prachy. Bora potrebuje predávať sporáky - v južnej amerike, ... nie jeho víťazstva na monumentoch. Co si ale vybral, to má. Nedajú sa naháňať naraz dva zajace. Sportové výsledky aj peniaze. Mal si vybrať tím, kde sa viac kladie dôraz na športový výkon, výsledky nie na naháňanie peňazí pre sponzora, seba. A toto nie je prvý ,,ekonomickejšie ladený,, tím v jeho kariére. Preto má vo veku tridsať rokov /január 2020/ klasikársky megatalent dvadsaťročia na konte len dva vyhraté monumenty.
14.04.2019 - 23:03:01
03
Volodja ten dojazd je zmeneny i.imgur.com
14.04.2019 - 23:21:24
02
ivan napísal:
Všetko, okrem toho, že zaslúžene vyhral líder jedného z najlepších tímov. A samozrejme, že si ma môžte bloknúť. Aj pštrosy to tak riešia. Len trocha menej hygienicky.

Na 5 miesto na P-R netreba výborný výkon?
Quickstep nemal presilu?
15.04.2019 - 01:25:10
03
A proti Politovi nemal lidl presilu? Nakoniec spurtoval s Gilbertom. Vieš koľko a kde absolvoval Gilbert pretekov v príprave na jarné klasiky. Jeden štvordňový etapák takmer doma, pod nosom - vo francúzsku. Možno 2 hodiny cesty. Zvyšok v kľude trénoval. A Sagan? Lietal jak s posolenou ritou. Austrália, Južná Amerika. Ešte teraz sa z toho dáva dokopy. Čo mohol natrenovat? Furt bol unavený. Cestovanie, časové posuny, cirkus na pretekoch - novinári, media, sponzori, ... Necudo,
že keď šlo v pretekoch do tuhého, bol jak vyzmykany citron. Lidl není blby. Preto vyhravaju. A Bora ide analyzovať. Už teraz môžu. Vieš čo. Bifteky. Si posadaju na sporáky...
15.04.2019 - 02:14:50
07
2:14 ráno ? Už môžeš konečne ísť spať s pocitom ,že si vyškolil celé fórum 😂.
15.04.2019 - 06:49:56
012
Neviem preco vravite ze ustvali Sagana. Gilbert mal zjavne daleko lepsiu formu. Vsak bol v uniku v ktorom zostal sam, Saganov unik ho dobehol a stale skusal odskocit a nakoniec stihal este aj Politovi. Gilbert to mal zasluzene aj za taktiku Lidlu aj za seba sameho :) (aj ked samozrejme som fandil Saganovi)
15.04.2019 - 07:12:03
011
Lidl ide jasnú taktiku. Mať vpredu aspoň dvoch a trhajú únik kým sa dá. A jeden to nakoniec Lidla dá. Sú dobrí ,ale vďaka taktite vyhrávajú. Im je jedno kto vyhrá ,nejdú na nikoho . A keď musíš reagovať na dvoch (a je jedno či si Sagan Avermet ..) musíš reagovať raz toľko ako oni . Určite si stanovia kto sa cíti a chce byť vpredu .2-3 potom idú bomby a sledujú únik kde sú aspoň 2. Na každej klasike to tak robia . Každý tím má lídra ale oni sú teamlidri všetci. A zatiaľ čo Sagan musí každý klasiku ísť vždy v strehu u nich je to buď Stybar ,Jungels,Gilbert. Oni si tu formu na každého zrejme casuju postupne na každého . Tak či tak Sagan nie je v takej forme ako 2016 ani zďaleka. Jak zatina zuby v stúpaniach to som u neho ešte nevidel
15.04.2019 - 08:54:00
04
ivan napísal:
Pred mesiacom som to tu písal. Tohto roku je zmenený dojazd. Je na rovine. Stačí si pozrieť profil trate na webovej stránke podujatia. Sezónu začal neskôr. Ale iba o 10 dní. Na LBL už bude časovo po funuse. Takmer dva mesiace po vysokohorskej príprave. Jej efekt, ktorý potrebuje v ťažkom profile LBL za tie 2 mesiace vyprchá - ak nepôjde teraz trénovať do vysokej nadmorskej výšky. Ani na doterajších klasikách prípravu v Siera Nevade dostatočne nevyužil. Bol unavený z etapáku v Argentíne - cestovanie, časový posun, cirkus v južnej amerike, ... Tam už ho nemali vyhnať. Mali ho nechať kľudne sa pripravovať na prvý vrchol roka - jarné klasiky. Ako v r. 2016 až 1018. Ale bohužial. Prachy sú prachy. Bora potrebuje predávať sporáky - v južnej amerike, ... nie jeho víťazstva na monumentoch. Co si ale vybral, to má. Nedajú sa naháňať naraz dva zajace. Sportové výsledky aj peniaze. Mal si vybrať tím, kde sa viac kladie dôraz na športový výkon, výsledky nie na naháňanie peňazí pre sponzora, seba. A toto nie je prvý ,,ekonomickejšie ladený,, tím v jeho kariére. Preto má vo veku tridsať rokov /január 2020/ klasikársky megatalent dvadsaťročia na konte len dva vyhraté monumenty.


Dik za info, ze je zmeneny dojazd. Tusim so to uz davnejsie cital niekde, ale utieklo mi to medzicasom.
Btw, skadial mas detaily o Saganovej priprave na tuto sezonu, ze vies vyhodnotit, ze jeho trener prekombinoval pripravu?
V tej Argentine mi Sagan neprisiel, ze by sa isiel zrovna potrhat od aktivity. Taky Alaphilipe bol tiez tam a tiez ma docela nabity kalendar.
15.04.2019 - 09:35:37
00
Môže byť vôbec profík pretrenovany???
15.04.2019 - 09:55:24
00
clovek nie je stroj, ani profik, tak ako ty mozes byt prepracovany tak on moze byt pretrenovany, on ma tu hranicu inde ale stale ju ma
15.04.2019 - 10:02:22
02
Hosť napísal:
Môže byť vôbec profík pretrenovany???



Može a niekedy to trvá aj rok aby sa zregeneroval .
15.04.2019 - 10:30:32
03
cital som to v knihe od profi trenera cyklistiky a veru aj on pisal ze ked to aj profik prezenie dostat sa zas do fromy moze trvat 3-6 mesiacov a niekomu aj viac
15.04.2019 - 10:36:57
00
ja mam skor pocit pri PS, ze experimentuju, co si mozu dovolit s vahou, napriek spominanej crevnej viroze...
15.04.2019 - 10:38:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up