ŠKODA Svätojurský MTB maratón

13.04.2019
2. kolo - Župný pohár
1. kolo - Slovenský pohár XCM
1. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Svätý Jur (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (167)
10adidas104voltyace123Alex2002Alexiusalusikdavid8AndrejcekandrejsekoandrejxcxAzuara01bajajakbamatusbaronebasBartecko44BartoBlejstilbrehybrunicekbuckalocatcherxxcdlhycidlo1cierny85CimakDdusan03DeniDudiapozitiv01DK22dobi235dominik81don281Dorien09durmidurydusankucharikdymyeboriselvilaennioerichkferkodankoFernandofidolinofoolybeargabee77GaliPetgondaistvan00GreywolfharmonyhelesrChilliChudikm983ImromaninmalintoxicaivodoJacquesF1jakub.kocholjaljanjanittoJanoTrnovejanovargajaroslav_hjelo520jjsanjura24jurexxxlkacerik577kamilovickarinkaKaskajakdanielkiwipopkosikjjkreoxkriskucoflyLaco1993Ladislav74latsiolazy-a55legiLIGRLuboPDLuciamichalikluky64LukyKm.kadorikmacekdmrMacoradMajky152MajkyFmali6marcel11Marcel2808marek3xMarianKorcekMarin1markom2markucoMarMalmarosh1Martin1411MartinJanegamatej12345mekcenMekonomMercedes9mihallkomichal.dubovecmilan-68milsumishel118msolovicnickovw08OndresOndris88oxa1p-a-t-opallPATRIOTSKpavol.cerny83pepepoPETER1014peterhlbockypeterpjpeto1175peto333aiPeto661phrdyPoisonportoPRIXIr1soRAJArastoBArebeckarichardlerobo96robozvRockmanZeroRoman74Rudigersakal-1schmeterSLAVO.STEHLIK77SlnkoSpecializedTTSpecialmanStefan123710sten-tntcrewStenlykstodo207the-redsoxtomas.brajoTOMETondo6trokantsabolUrsusvladino9wranadesignxbikerxdado32xdanko00xemanpet
misko_hrasko napísal:
akoze cim viac vykricnikov tym vaznejsie to treba brat ci ako?



Chodia aj menej skúseni jazdci.
15.04.2019 - 15:10:31
00
Pridávame ďalšie fotografie, teraz od fotografa
P. Ondrejka: https://photos.app.goo.gl/srcpoS5mjNcMSSka7
15.04.2019 - 16:05:22
05
Ale organizátori musia chcieť a strpieť aj menej skúsených jazdcov, ak chcú mať veľkú účasť😄😄.... preto chodíme 🤪
15.04.2019 - 17:34:07
00
myslim ze trafit odbocku nie je o tom kto ma ake skusenosti ale o tom ci je dobre alebo zle vyznacena. na co si poukazal. mne pridu iba vtipne tie nasobne vykricniky, to mi pride ako ekvivalent vykrikovania na niekoho.
15.04.2019 - 18:14:08
00
Tak potom sorry, vykrikovat som nemienil🙄
15.04.2019 - 18:43:20
00
slavomirk napísal:
Chodia aj menej skúseni jazdci.


hehe..to aj ten nas "menej skuseny" timovy partak si to tam tentokrat slapal hore kopcom a prepadol sa zo 4.fleku niekde do druhej desiatky :) ...ale ako sa hovori, ked nejde o zivot, ide o hov... :)
15.04.2019 - 22:08:16
04
SpecializedTT video na jednicku. :y: :y: :y:

Pretek bol super, bol som kratku trat. Skvele sme si zajazdili, i ked len na chvoste pola. Ale bola zabava. Obcerstvovacka s mastnym chlebom nemala chybu :muscle: Veru zima bolo a teda som radsej uprednostnil cigansku a caj v bufete pred cestovinami a pivom.
15.04.2019 - 22:14:39
01
@JanoTrnove Dobry den, dakujem za vas nazor. Vidim, ze na Svatojurskom maratone ste nenasli jedinu pozitivnu vec. Viete, aj kritika sa da napisat tak, aby bola stravitelna, alebo aj tak ze to vyzneje, jak keby to cele bolo jeden strasny FAIL. Vy ste zvolili tu druhu moznost. Keby ste stali tvarou v tvar organizatorovi, a hlavne keby ste vedeli co vsetko je za tym, volili by ste ine slova. Ja(obcasny regulovcik na trati svatojurskeho maratonu a obcasny hobby pretekar), mozem kludne napisat, ze kazdy jeden pretek na ktorom som bola mal svoje muchy. Obcas zle znacenie, obcas malo vody v brutalnych horucavach, vela pretekarov a velmi kolizne situacie. Ale vzdy prevazila radost z toho, ze mozem jazdit, a aj vdacnost, ze niekto pre mna ten pretek organizuje. Nech to skratim, a vyjadrim sa k vasmu komentaru:
"Nechápem organizátorov, že na tak podstatnom miestne nikto neusmerňoval, pritom na iných miestach bolo regulovčíkov až zbytočne veľa a zabávali sa medzi sebou."
- chybicka se vloudila, mrzi to urcite vsetkych ale pri najlepsej voli sa neda odsledovat vsetko;v terene je asi 100 dobrovolnikov (ano zadarmo, podakovali ste niekomu, usmiali ste sa na niekoho?) :)
"Považujem to za veľké zlyhanie. Mali by si konečne organizátori uvedomiť, že netrénujeme orientačný beh v lese. A pritom sa to opakuje takmer na každých pretekoch, tak prosím manažmenty pretekov, nech sa nad tým zamyslia!!!!"- Teraz uz hovorite vseobecne o vsetkych pretekoch na ktorych ste sa zucastnili? Konkretne kolko krat ste bol Svatojursky maraton a kolko krat ste bludili? Mimochodom, Svatojursky maraton tradicne skor chvalia ako dobre znaceny a zase; niekedy mozete dat aj neonovy banner do lesa, aj tak sa niektori pomylia. A ako je to vlastne s tym vasim bludenim?: bludenie sa opakuje takmer na kazdych pretekoch; alebo ste neskuseny jazdec ako pisete v druhom prispevku, a na preteky vlastne moc nechodite?...;)

Ohladne jedla: Pan Jan, prosim, napiste mi, ktore jedlo vyhovie 800 - 1000 pretekarom, aj tym makacom co chcu nieco zdrave, aj tym co maju radi "tradicny gulasik". Prosim napiste,ktora firma ho zabezpeci v potrebnom mnoztsve, cestve, hygienicke, a nebude to stat majland. Ale musi vyhovovat vsetkym! A musi chutit aj pri 5 stupnoch aj pri 30 stupnoch.:)

A k vasmu dalsiemu prispevku: "Ale organizátori musia chcieť a strpieť aj menej skúsených jazdcov, ak chcú mať veľkú účasť??.... preto chodíme."

Nie, organizatori nechcu mat HLAVNE velku ucast; tych 15 eur, bez sponzorov by nepokrylo ani len startovny balicek...Organizatori sa uprimne potesia zaciatocnikom aj pretekarom,. kazdemu kto pride rad, bez zbytocneho kritizovania a arogancie. Mimochodom, jeden vyborny maraton tento rok nebude, kvoli tej arogancii....
Mozno ani Vy si uz viac nebudete ublizovat, a uz nebudete chodit na akcie kde nemate garantovanu 100 percentnu spokojnost a jedlo na vyber :P
15.04.2019 - 22:27:09
039
matt napísal:
hehe..to aj ten nas "menej skuseny" timovy partak si to tam tentokrat slapal hore kopcom a prepadol sa zo 4.fleku niekde do druhej desiatky :) ...ale ako sa hovori, ked nejde o zivot, ide o hov... :)


Na to mieste kde sa malo ísť do prava keď som šiel stáli dvaja myslím.
Ja som zas veľmi skúsený ,ale menej výkonný 😀
16.04.2019 - 07:37:42
01
Ondres napísal:
Čo ma ale zarazilo, že nikto (ani v stánku MTBIKER) nebol ochotný/schopný defekt opraviť. V Škoda Village s množstvom stánkov je toto podľa výrazné mínus.

ist na mtb maraton s tym ze si nedokazes opravit defekt. ok...
16.04.2019 - 09:12:55
00
To si si dosť povrchne vyložil, ale OK... Áno nemal som dušu so sebou na krátkej trati to už bolo jedno.Defekt som si spravil doma - pointa bola tá, že takéto podujatie nemá ani servis - to je na zaplakanie.
16.04.2019 - 09:17:48
00
Ondres napísal:
To si si dosť povrchne vyložil, ale OK... Áno nemal som dušu so sebou na krátkej trati to už bolo jedno.Defekt som si spravil doma - pointa bola tá, že takéto podujatie nemá ani servis - to je na zaplakanie.

Omyl, servis bol na Bielom kríži. V cieli už servis nezabezpečujeme - považovali sme to za nepotrebné.
Zatiaľ sme o to záujem zo strany pretekárov nezaregistrovali.
16.04.2019 - 09:29:02
02
To si si dosť povrchne vyložil, ale OK... Áno nemal som dušu so sebou na krátkej trati to už bolo jedno.Defekt som si spravil doma - pointa bola tá, že takéto podujatie nemá ani servis - to je na zaplakanie.

Na zaplakanie je však aj to, že niekto nemá so sebou veci potrebné na opravu defektu. :hug:
Aspoň si zistil, že na MTBM nejazdí za pretekármi servisné vozidlo.
16.04.2019 - 09:38:37
02
GaliPet taketo navazanie sa do menej skusenich fakt nikam nevedie.. ja osobne chapem co tym chce Ondres povedat. Mne osobne sa podarilo svojho casu na CT Author Cupe zlikvidovat ventilky na povodnej a aj nahradnej dusi. Nastastie v cieli ten servis bol a dali(predali) mi novu dusu, nafukali a ja som sa mohol dostat asi 5 km k autu...
16.04.2019 - 09:45:40
00
Ondres napísal:
To si si dosť povrchne vyložil, ale OK... Áno nemal som dušu so sebou na krátkej trati to už bolo jedno.Defekt som si spravil doma - pointa bola tá, že takéto podujatie nemá ani servis - to je na zaplakanie.

som si to "vylozil" dost presne. keby si ten defekt vedel opravit tak by si netlacil 3km do cielu v cieli by si nehladal servis a uz vobec by si si potom nestazoval na fore...
16.04.2019 - 09:47:48
02
keyboard_arrow_up