kraaasne pedale, hned by osm take piny bral...sainty maju o troska mensie....stoji za uvahu dat dlhsie sroby :D
17.04.2019 - 14:14:08
00
Gusto0 napísal:
Dzejkob pri tychto patkach ma vzdy napadne ci sa neda kym je nova, neposkodena niekde spravit kopia - aj 4 pre istotu.


Prijal by som to aj ja. Lebo táto stála 40€. Ale kupoval som ju ako náhradu do batohu pre istotu, lebo k rámu bola len jedna. Takže keby si mal nejakého šikovného CNC-čkára tak sa nenahnevám ?
17.04.2019 - 15:16:42
00
lto napísal:
Fakt. Nepisal som totiz o pedaloch ale o vypinacom systeme. Pedale su, az na niektore veci (napr. vaha) celkom ok (okrem stareho systemu).


Ja si práve myslím, že Shimano pedále sú najprijateľnejšie pre začiatočníka, tá tuhosť upnutia sa dá nastaviť na minimum tak že pri začiatkoch s SPD tretru ide vytrhnúť prakticky hociktorým smerom aj trhom rovno nahor - nie len vytočením nohy... niekoľkokrát som to tak zažil, proste reflexívne človek smekne nohou a vyletí von... až po čase človek pochytí ten správny cit na vycvaknutie vytočením... Ale neviem ako sú na tom funkčne iné pedále teda.
17.04.2019 - 19:44:19
02
RANDAL napísal:
Tie Rango mam,ale so zelenymi zipsami.Su odolne,material hrubsi a su dobre aj na bezne nosenie.A dnes mi prisli z MTBiker Silvini Talfer,tie su naopak tenke,ani zadok nieje 2-x presity a su o par cm dlhsie.Do neznameho terenu,kde by hrozilo predieranie sa krovinami urcite niesu.To "vetranie" na kolene by odislo asi prve.A fakt sa blbo fotia,tak tiez len net.Skoda len,ze ten napis Silvini nieje cez celu nohu.Ale co je pre mna dolezite,ze oboje gate maju vacky na zips,takze nemusim stale kontrolovat,ci mi daco nevypadlo.Teda hlavne mobil.


Talfer gace vyzeraju na prvý pohľad ako z kvetu makového, ale odjazdil som v nich 2500km v minulej sezone na fulle, pohodové AM, žiadne čierne zjazdové trate, sem tam som sa predieral všeličím pri mojom kvázi-backcountry trail jazdení (poznáte to - pozrieme sa kam vedie táto stará cesta) a sú ako nové... žiadne známky opotrebenia ani trhania a sú parádne vzdušné... ale je pravda že vo vreckách nosím maximálne vreckovky a handričku na okuliare - všetky kovové a ostré veci sú v technickom priečinku v bágli.
17.04.2019 - 19:48:38
01
LukeBikerider:
jazdim s relativne malo utiahnutou pruzinou a aj preto sa mi obcas stane, ze sa mi noha vytrhne, co nie je moc dobre, niekedy je to hodne neprijemne a rozbijes si clenok o pedal. Lenze ma to svoj dovod ..
Napr. minuly rok stalo, ze som si skoro zlomil nohu/clenok, pretoze pri nakloneni v tocke som nedokazal nohu vypnut / so starsimi M520/540 sa mi to ale nestavalo myslim/ .. sprajclo sa to a musel som lahnut, rovno s bajkom na nohu. Mal som problem tu nohu vobec vypnut aj potom, neslo to! A nie je to prvykrat .. proste takto blbo to funguje .. aspon teda na XT pedaloch co vozim. Po hradzi s M540/520 problemy nemavam :lol:
Staci mat trochu opotrebovane kufre a uz sa ti vytrhava noha z pedalu, tak si dotiahnes pruzinu a ups nepomoze to, ale zato ide tazko naslapnut. Potom si nahodis nie shimano spd a zrazu nemas problem. Kde je chyba ? Ale mozno spajam a zovseubecnujem, tie km a kombinacie pedal vs tretra si uz dost dobre nepamatam, v kazdom pripade nepovazujem Shimano verziu SPD za dostatocne podarenu implementaciu /pozor .. ja casto aj chodim a tlacim, ci nosim/ a po rokoch a desiatkach tisic km som trochu voci nim kriticky a mozno som privelmi narocny. Ale ako som pisal, zit sa s tym da a na kamene ine nema zmysel. Jedine teda ten problem so zaseknutim , to je dost vazna vec.
Alebo uzasne vyzerajuce pedale XT, ale staci nepatrny problem a mas modrinu ako svet, alebo krvacajucu nohu, pretoze dizajner shimana nechal dost ostre hrany na pedaloch .. asi potreboval usetrit 3g (znovu, netyka sa M520/540, tie su ok, ale novsich).
System nie je zly ale prevedenie v ramci Shimana ma nepresvedcil.
Rovnako ako ich priserne packy radenia .. SRAM X0 z roku 2003 chodi ako vino (v 1:1), a Shimano s rovnakym pomerom je absurdne tazke na zatlacenie, kvalita XT na urovni acera plechovice (a to este chvalim) a ako bonus, ze mas 2x11 a veselo si mozes cvakat do prazdneho, lebo zrusili prepinac 2/3. Co by clovek cakal, za 70e asi ..
Aspon prehazka,ak si odmyslim tuhost pri radeni po zapnuti brzdy, je fajn, dizajnovo aj funkcne. A takisto vedia robit kazety a kluky. A musim uznat, ze M540 a M520 (vsak ich jazdim tisice km) su velmi podarene pedale, hlavne pomer cena/vykon. A daju sa nimi rozbijat kamene. Taky exustar by chcipol na prvom, oska sa vydrela za chvilu, xpeedo je lepsi, ale tiez lozisko menis raz za sezonu minimalne. Crankbrothers vypadaval pre istotu rovno cely pedal :D, a pokial si trafil zospodu prekazku tak ta rovno pustil. Ale zas v blate a snehu nemaju konkurenciu. Ani v porovnani s M520/540.
Na druhej strane, ked vidim, ale problemy maju ludia s 12sp NX, ci co je zac ta kazeta, tak som za Shimano velmi rad :D .. snad SRAM nezacne robit SPDcka .. oh wait, oni kupili Powertap :tmi:

ps: tento prispevok bol pisany na 99% recyklovatelnom mediu a splnuje prisne ekologicke normy.
17.04.2019 - 20:20:42
00
Príloha:
Resize of 20190417_182429.jpg
Resize of 20190417_182429.jpg 180.92 KiB 3 thumb_up4thumb_down

17.04.2019 - 20:41:56
01
stačí na SPD vymeniť kufre aspoň raz za 2 roky a problém z vypínaním sa nekoná :)
17.04.2019 - 21:19:29
06
Akurat ze niektori maju tretry skor na turistiku :-D a nie na cyklistiku tak tam by som vymenu robil castejsie
17.04.2019 - 21:24:47
00
zaznamenal som opacny problem - nove kufre a skoro som si drzku rozbil :-D hned som povoloval pedale :-D obcas mam problem ked zapnem lavu, rozbieham sa a necakane ma prevazi na lavu stranu - vtedy vacsinou lahnem - alebo sa mi podari vypnut trhnutim dohora, aj po tolkych rokoch v tej situacii nezvladam vypnut pootocenim dostrany.

inac tie kcnc su zaujimava volba - hodili by sa v zime, mozno niekedy ...
17.04.2019 - 21:29:38
00
Shimano odporúča meniť každý rok. Chcela som byť viac benevolentná :)
17.04.2019 - 21:31:30
02
a tým čo nevypínaju občas prestreknuť WDčkom nech sa odhrdzavia a potom premaznuť Wazewlinowým :)
17.04.2019 - 21:40:53
00
... som bol u bratov reklamovať páranie materiálu pri kontakte s asfaltom :lol: a keďže výpredajové v M-ku už nemali, tak som dostal neodolateľnú ponuku na novú verziu. Za mňa oba palce hore. :y: :y:

Prílohy:

IMG_20190415_101551.jpg
IMG_20190415_101551.jpg 298.74 KiB thumb_up3thumb_down

17.04.2019 - 21:41:35
05
Mal som shimano SPD a teraz mám exustar a mám fakt dosť problém sa z toho vypať
17.04.2019 - 21:44:33
00
namaž upínanie z vnutra vazelinkou ,kam ide kufor a nieje problem
17.04.2019 - 21:51:12
00
Ok skúsim
17.04.2019 - 21:53:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up