Srsen to bolo len ako príklad uvedené. Reálne som videl aj drahšie e-shopy. Čo sa týka toho rámu, tu sa predávajú Force rámy za 130€ bez vidly a bez prestriekania (ďalšie extra peniaze) proste sa toho nápisu Force nezbavíš. Tam ti ponúknu hliníkový rám aj s prednou vidlou za 150€ a môžem si vybrať farbu akú chcem, podľa vzorkovníka. Čo je pre mňa osobne výhoda, ak si staviam nejaký custom bike a cena nie je až taká extra vysoká. Ja v BA si dávam pieskovať a lakovať rám za 51€. Viem, že niekde za Malackami to robí niekto za 35€, ale ten rozdiel miniem na cestu. Všetko je o tom, koľko času na to mám, čo dokážem spraviť vo vlastnej réžii a či sa mi to vôbec oplatí. Napríklad to striekanie rámu. Už som to pár krát robil, brúsenie rámu tak 3-4 hodiny (záleží od toho, v akom stave je a zase nebrúsim to komplet celé na kov, keď tam stará farba ešte stále dobre drží). Základná farba, 2 spreje normálnej farby, možno ešte lak ma vyjdú na 20-30€. V paneláku nemám priestor, kde by som to mohol striekať, takže musím hodiť to von striekať a musím pozerať aké bude počasie, aby veľmi nefúkalo a podobne. Navyše to nedokážem v takej kvalite, ako v lakovni. Buď si to spravím svojpomocne za 20-30€ a zabijem pri tom 5-7 hodín roboty a budem sa modliť, nech to dobre výjde, alebo to dám profikom za 51€ a mám svätý kľud.

palo1707 kamošovi ukradli starú Libertu, čo mala defekt a na prednom kolese niečo cez centimetrovú osmičku a bola bez reťaze. Snažil sa ju rok predať aspoň za 20€ a nič. Žiaden záujem. Na môj Favorit po rekonštrukcii už veľa ľudí pozeralo, že pekná práca. Aj keby nebol po rekonštrukcii, tak ho vždy zabezpečím. Už som videl ľudí kradnúť aj toaletný papier z WC vo vlaku.
17.04.2019 - 20:51:21
00
OK, len na prvý pokus som našiel to isté aj s lakovaním za -30 EUR
https://axbsportservis.webnode.cz/products/odpruz-vidlica-sr-suntour-nex-v2/
17.04.2019 - 20:55:29
00
Nehovorím, že sa nedá nájsť lacnejšie. Len som to uviedol ako príklad.
17.04.2019 - 21:00:35
00
Ja len toľko, že netreba podporovať pecobikes a jemu podobných, viď vlákno o podvodníkoch.
17.04.2019 - 21:04:53
00
Jano1987 napísal:
Pozeral som tie brzdy, žiaľ všetky oboje stoja okolo 50€ a na bike v hodnote tak 400€ mi prídu príliš drahé.


29.15e
https://www.axit.cz/D165603_Force_brzdove_celisti_silnicni_47-53_mm.html
https://www.force.cz/brzdove-celisti-force-silnicni-43-57-mm-stribrne/
17.04.2019 - 21:11:38
00
Jano1987 takze pieskovanie ramu +praskovy vypalovany komaxit z RAL vzorkovnika dokopy 15€ v malinove na druzstve. Vsetko vybavila pani v tej firme, vybral som si odtien zo vzorkovnika, opieskovali, odpilili patku dynama a zavarili diery po kabloch na poziadavku a napraskovali. Komplet ako som pisal 15euro. Skoro mi zabehlo ale tak preco nie... Sam by som za tolko ani neodpilil tu patku dynama...
17.04.2019 - 21:15:59
01
Tak na tú firmu by som chcel potom kontakt do budúcna. To sa mi tam aj oplatí zabehnúť z BA. Možno to pomôže chudákovi Favoritu, čo je na predaj, keďže oň nie je záujem (chcel som si ho sám striekať, ale keď som ho dobrúsil, tak vyzeral zaujímavo a len som ho strekol bezfarebným lakom)

Prílohy:

IMG_20180527_182211.jpg
IMG_20180527_182211.jpg 306.08 KiB thumb_up1thumb_down

17.04.2019 - 21:29:55
01
celkom sa mi páči - mad max style :)
ale určite by to chcelo iné sedlo
17.04.2019 - 21:33:14
00
To sedadlo to síce kazí, ale nemám na to čo iné dať. Navyše je pohodlné a za jazdy to nevidno. Bike je tak či tak na predaj, takže investovať ďalších 20-30€ do novej sedačky, keď budem rád, ak sa predá za 100€ sa mi nechce. Robia sa rodinné čistky na nepoužívané biky, čo len zaberajú miesto. Mám ešte jeden Favorit, ale ten už bude z posledných rokov výroby. Ak by teda niekto mal záujem náhodou. Oba sú komplet a zostali mi aj nejaké náhradné diely navyše po rekonštrukcii môjho Favorita.
17.04.2019 - 21:44:14
00
stačí 6E,
napr. https://www.axit.cz/D151554_M-Wave_sedlo_retro_nyty_cerne.html
ale chápem, že v tomto prípade ani to nie
17.04.2019 - 22:15:27
00
Tamto nekupovat. To je ocistec. Na stenu ok ale na jazdenie nepouzitelne.
17.04.2019 - 22:25:57
00
Mám presne také isté, aspoň dizajnovo, ale kombinácia hnedá a mosadzné cvoky na rekonštrukcii. Je to síce nepohodlné trocha, ale ako som sa už bol po zime pár krát previesť, tak sa to dá celkom, zadok si zvykol.
17.04.2019 - 22:32:28
00
Netyka sa to presne Favorita, ale v tomto vlakne budete najskor vediet poradit. Tak snad je to ok.
Brzdy na mojom 20+ rocnom cestnom Amulet Tour su na moju vahu prilis slabe. Bolia z toho ruky a aj tak to ledva brzdi. Bovdeny, lanka, spaliky, vsetko vymenene.
Chcel by som vymenit brdy za nieco, co ma modernejsi mechanizmus a material, ktory sa neohyba tak ako celuste na aktualnych Tekro brzdach ktore tam su (obrazok).

Viete poradit na ake brzdy pozriet ako na kandidata?
Medzi osou brzd a stredom spalika som nameral reach cca 57 mm.

Zopar otazok:
1) Je nieco v striebornej farbe a s dual pivot okrem Tekra ktore som videl za cca 10-15 eur? Alebo mi neostava nic ine, iba kupit Shimano 105 5800? Tiagra by bola asi lepsie volba, ale je otazne ci stoji za to usetrit 20 eur pri brzdach a plus prejst na tmavosivu alebo ciernu farbu
2) Viete odporucit nejake pevnejsie brzdove paky? (nie dualy s prehazovanim, len cisto na brzdenie)

Dodam este, ze na tomto cestaku jazdim na striedacku s hlavnym cross bicyklom. Cestak menej, ale aj tak to nie je len "mestske presuvadlo".

Dakujem
Rado

Prílohy:

Tekro brzdy 2.jpg
Tekro brzdy 2.jpg 143.68 KiB thumb_up0thumb_down

23.04.2019 - 09:43:42
00
RadoKob
1) to že to dobre neubrzdí môže byť aj chyba v kolesách. Možno by bolo fajn aj ráfik ukázať, keďže na niektorých rafikoch to skoro nebrzdilo. Prípadne ho skús vyčistiť, odmastiť.
2) mne bolo odporučené na cca 57mm skúsiť brzdy Shimano R451 alebo R650. Objednal som si z Aliexpressu R451 za 28€ celá sada aj s poštovným ale zatiaľ nedorazili, potom môžem dať feedback ak ti to neponáhľa. Pozeral som tie isté brzdy aj na wiggle, Amazon, ebay a R451 som nenašiel, len R650 ale tam to lieta sada za cca 70€+ poštovné, oboje sa dajú všade nájsť buď v striebornej alebo čiernej farbe.
3) skúšal si nakvapkať trocha oleja do bowdenov? Celkom to pomáha, hlavne pri zadnej brzde.
4) mohol by si dať foto biku z boku? Pri prednej brzde by to nemal byť problém, ale pri zadnej, pokiaľ ide brzdové lanko od páčky až k čeľustiam celý čas v bowdene, tak sa tam stráca brzdový účinok, keďže lanko viac pracuje a nemá také napätie ako keby si to mal cez 2-3 nejaké vodiace body a lanko by bolo obnažené. Samozrejme čím dlhšie lanko, tým viac sa pri brzdení naťahuje/pracuje
5) čo sa týka brzdových pák, treba aj bazár pozrieť. Viem že Force má brzdové páky ma cesťák, aj som si ich kúpil, ale nepoužil nakoniec, možno pozrieť aj Decathlon či niečo nemajú. Veľa ľudí nad tým ohŕňa nos, ale sú jeden najväčších predajcov športového náčinia a veľa vecí pre nich vyrábajú aj vyrobcovia ako Shimano, Sram a podobne, len na tom nemáš ich značku, ale kupuješ to pod značkou Decathlonu. Prípadne kúpiť staršie páčky z Favoritu, tie zvyknú byť dosť pevné.
23.04.2019 - 10:41:29
00
Mal by som otázku. Mám Favorit, vzadu je viackolo (nie orech) a chcel z toho spraviť singlespeed (aby mi ostali vlastnosti toho viackola, že si môžem točiť pedále dozadu, resp. nemusím pedalovať za jazdy). Dá sa na to niekde zohnať také 1 ozubené kolo? Chcem aby to aj nejak vyzeralo zase, nechcem tam nechávať 6 rýchlostné kolo.
23.04.2019 - 11:02:29
00
keyboard_arrow_up