Dnes po dlhom čase ráno jazda medzi vodičmi s mentálnou výbavou 5 ročného decka.
Cépečkár ma predbehne aby vzápätí skysol v zápche. Namiesto aby sklopil uši, pohodlne sa uvelebil do sedadla, zapálil si a pustil hlasnejšie rádio, ide ma zablokovať čo najtesnejším priblížením auta k obrubníku. Takých imbecilov však rozoznám už zdiaľky, tak som ho jednoducho obehol zľava, keďže mi tým debilným mánevrom uvoľnil vľavo dosť miesta a spravil z neho somára. Ani ostatní vodiči v zápche neboli úplne OK.
Ale veď ja nemôžem za to, že vozia svoje tlsté rite v zápche.
17.04.2019 - 10:16:34
09
tak som si včera trošku zadriftoval a zaskákal, zanadával...

moje šťastie že som do tej zákruty nešiel tak rýchlo, jemne som si nadbehol a rezal som ju pri obrubníku - modrá šipka... našťastie som zbadal mládenca z priľahlého gymnázia na Ačkovom Medvedíkovi - červená šipka... a keďže tam parkujú autá všelijako... tak si to valil veselo v protismere, čo na tom, že je tam prechod pre chodcov, do ktorého cez plot nemôže vidieť, sem tam možno aj nejaké protiidúce vozidlo... (ten plot som umelo navýšil... stará fotka na googli)

na mikrosekundu ma napadlo, že sa mu na tú peknú novú kapotu normálne že hodím... som zastal asi polmetra od neho... keby sa človek nebál, že si niečo urobí... uff adrenalín stúpa...

ešte upresnenie, červená šipka nie je "cesta" ale výjazd z parkoviska...

Prílohy:

Untitled 2.jpg
Untitled 2.jpg 351.2 KiB thumb_up0thumb_down

17.04.2019 - 12:33:54
02
z druhej strany aspon nejaka sebareflexia bola?
17.04.2019 - 15:51:13
00
ja som akurát tak stihol hlavou pokrútiť... po sekunde asi vyhodnotil, že sa vlastne nič nestalo, šlapol na plyn a už bol preč... ani vynadať som mu nestihol...

já myslím, že mladí to berú ako GTAčko... šak dám reštart a ide sa ďalej... nad následkami netreba moc premýšľať...

sa dcére snažím vštepovať, že musíš myslieť aj za druhých a zvlášť keď si na bicygli...

toť minule sme boli v opačnom garde... ja v aute som išiel zaparkovať v nákupáku, už som skoro zabočil na parkovacie miesto... ked som si periférne všimol mládenca, ktorý preletel cez hlavnú cestu, a na parkovisku letel pomedzi autá (v lidli majú taký široký akože chodník pre nakupujúcich), keby som bol sviňa tak to potiahnem asi o 3 metre dopredu a chlapec by mal pri tej rýchlosti na výber, trafiť mňa (teda v tomto prípade manželku na mieste spolujazdca), zaparkované auto, alebo tam medzi nami bol ešte strom s takým kovovým chráničom... tak som mu nechal miesto a preletel popred mňa veselo ďalej... asi mu to ani vôbec nedošlo, že čo sa mu mohlo stať... ľudia zabúdajú, že bajk vs. plechovka ném dobrý nápad...
18.04.2019 - 07:10:57
02
Ak šiel po chodníku a neohrozoval chodca tak tebe môže byť šumafuk či tam letí alebo sa plazí. A pred lidlom už duplom .... nie raz keď idem s kočíkom tam lakťami preklápam speťáky,
18.04.2019 - 07:32:42
00
lapaloma? teraz trošku nerozumiem...

takže nabudúce kašlať na cyklistu (ktorý síce moc nepremýšľa), budem si akože parkovať a on do mňa, či do suseda alebo do stromu v celkom slušnej rýchlosti nabúra, nemyslím si že by to ubrzdil... nakoľko tam boli všade zaparkované autá, nemal šancu ma vidieť, až keď vyletel spoza dodávky... (možno to bol superjazdec a počítal s tým, že aj keby že mu tam behnem, tak v tej rýchlosti preskočí ten ostrovček naľavo od parkovacieho miesta... len sa mi marí, že tam už stálo dalšie auto a aj nejaký nakupujúci s kočíkmi išli...)

ja tiež cez to parkovisko chodievam ráno do roboty (5:30), ale to tam nie je ani nohy... nehovoriac o tom, že pri autách sa často motajú malé decká a podobne, keď je plný nákupák... možno som len precitlivený... ale proste nám to tak prišlo, že sa na nás chlapec rútil ani nemrkol... tam zostalo možno tak 1 - 1,5 miesta na prejazd... už som ho videl na kapote... stačilo sa trošku pohnúť dopredu...

poznámka so späťákmi je o čom? akože šoféri parkujú natesno, či prečo ich sklápaš...

zevrubný popis vesnice a dorotky máchalové... (parkovisko bolo plné)

Prílohy:

Untitled 1.jpg
Untitled 1.jpg 288.2 KiB thumb_up0thumb_down

18.04.2019 - 08:37:39
02
inak parkoviská pred obchodmi to je kapitola sama o sebe.. väčšina ľudí to berie ako promenádu s výhradnou prednosťou chodcov a absolútne nekuknú doľava, doprava, prdkajú sa stredom cesty s taškami.. čiastočná chyba je aj na reťazcoch lebo sa snažia natlačiť parkovčiek kolko sa dá a na dajakú "bezpečnú cestu" neni miesto..
18.04.2019 - 08:41:52
06
CraObs +pravidlo o prednosti sirsej cesty, namiesto prednosti sprava na neoznacenej krizovatke.
Aj ked niekedy to teda naozaj laka sa pozabudnut... https://goo.gl/maps/gLd9bxxmKq7Af4EQ9
18.04.2019 - 08:47:55
01
Vcera mi po dlhej dobe slusne urvalo dekel. Na vyjazde z petrzalky na pristavny bola pekna zapcha a medzi auta kluckoval skuter, pricom vodic v naruci drzal psa velkosti vlciaka!
No najlepsie bolo, ze hore v krizovatke stali dopravaci a jeden z nich mu do toho narucia doslova skocil, aby ho odstavil. Vzapati bezal pre mobil aby si ten zjav nafotil.
Len by ma zaujimalo, ako toho exota vyriesil a co spravili so psom...

Ist v najvacsej spicke po BA dialnicnom obchvate na motorke so psom na rukach...to by ma fakt nenapadlo.
18.04.2019 - 08:51:51
04
https://mytrencin.sme.sk/c/22102183/po-vazskej-cyklomagistrale-jazdia-motorky-aj-auta.html
18.04.2019 - 09:16:47
01
ľudia, nie autá, parkujú často priamo na tom "chodníčku", ktorý je mimo iné vyznačený inou farbou povrchu, alebo do neho aspoň zasahujú, keďže sa boja alebo nevedia zaparkovať v parkovacom mieste. Pri takto zaparkovanom aute logicky neprejdeš - s kočíkom alebo aj nabalený nákupnými taškami. Samozrejme keď prechádzam z jednej časti chodníčka cez cestu na druhú jeho časž tak dávame prednosť autám a naučil som to aj svoje staršie dieťa :)
18.04.2019 - 12:28:44
00
cokupit: ten typek spravil chybu, takto sa to robi https://www.youtube.com/watch?v=AnS1bvQM-Zc :lol:
18.04.2019 - 12:43:53
01
Zbadá mačku, strhne riadenie a hurá za ňou. A jeho pánko sa ešte bude stále šúchať aj so skútrom po asfalte. V horšom prípade rovno pod kolesá oprotiidúcemu náklaďáku. Jo z Ázie je veľa videí rozjazdených skútristov. Aj s rozlúsknutou prilbou, v ktorej bolo niečo čo pripomínalo hlavu.
18.04.2019 - 15:11:46
00
madbugie čiže ty si nedal prednosť z prava a ešte sa rozčuľuješ hej? :think:
18.04.2019 - 17:02:24
00
Aka prednost z prava? V prvom nacrte je jasne, ze typek siel v potismere. V druhom mi nie je uplne jasne ako sa krizovali, ale zrejme sa tiez nemali za normalnych okolnosti kde stretnut
18.04.2019 - 17:41:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up