Hosť napísal:
madbugie čiže ty si nedal prednosť z prava a ešte sa rozčuľuješ hej? :think:


prednosť z prava autu, ktoré vychádza z príjazdovej cesty k domom, parkoviska... v protismere, nakoľko v jeho "pruhu" sú odparkované autá (aj keď by tam nemali byť...)

ja neobhajujem seba, tiež som mohol ísť pomalšie a tiež som do zákruty úplne nevidel... ale tie smetiaky a kríky za nimi v totálnej blízkosti prechodu si fakt koledujú o prúser... asi by som to mal poslať do odkazu pre starostu nech to tam nejako sprehľadnia...

stať sa môže raz dva, ani človek nevie ako... napríklad dnes som zasa ja trošku asi prestrelil s rýchlosťou na parkovisku... oproti mne mladá vodička vo Fieste idúc na plný plyn po parkovisku a ja spoza zákruty šup... darmo riešiť potom, kto bol na vine, keď bude cyklista na kašu...
18.04.2019 - 17:58:30
00
je to neoznačená križovatka.....značka parkovisko je až za tou cestou tj. tá cesta ešte nieje parkovisko..... ináč povedané ty mu máš dať prednosť nehladiac na to či je alebo nieje v protismere...

kríky sú tam naozaj asi nevhodne vzhľadom na ich výšku a bolo by dobré ich určite upraviť.... ale to nič nemení na tom že ty mu máš dať prednosť....

to že on obchádza prekážku v ceste teba nemá čo zaujímať.... pre teba je on "na hlavnej" a to je to čo je podstatné...

zase raz tu je niekto až príliš moc ANTIauto....žiaľ tento krát neoprávnene...


Naposledy upravil misopetrovic dňa 18.04.2019 - 22:59:17, celkovo upravené 1 krát.

18.04.2019 - 22:52:00
01
tie kriky nie su zasadny problem, lebo su ZA prechodom, nie pred nim., takze nebrania vo vyhlade
zasadnejsi problem je tolerancia parkujucich aut v jazdnom pruhu zo strany policie
18.04.2019 - 22:58:13
01
hmmm prednosť sprava je fajn... avšak vodič mercedesu v mojom prípade odbočuje DoĽava... takže do križovatky možno vôjde ako prvý, ale dáva prednosť protiidúcim vozidlám... (a stále je to výjazd z parkoviska, nie cesta, resp. účelová komunikácia, obytná zóna, kde prednosť z prava neplatí myslím...)

za "normálnych" okolností, ak by išiel ako má, tak sa asi míňame súčasne... ja doprava on doľava...

tak a čo ščul... OK som vinný, tak dnes si dám o 5 km v Karpatoch viac... ;-)

PS toto nie je žiadny auto-hate... všetci sme aj šoféri aj cyklisti... a prúser spraví každý, či na jednej či druhej strane... to ja proste len tak, že bacha treba dávať furt a fšadze...
19.04.2019 - 07:46:30
00
toto by inak aj mna docela zaujimalo, vodicak nemam, nepoznam vsetky predpisy, hlavne teda v suvislosti s krizovatkou ci/za akych podmienok/akym sposobom mozes ist do "protismeru" v krizovatke, lebo vsak ved niektore krizovatky nemaju vyznacene pruhy a podobne. Tiez co som kukal troska, aj take smakovky akoze ze z protismeru jednosmerky na teba vyleti niekto do neoznacenej krizovatky, ale tym ze ak je z prava pre teba a stane sa nehoda tak ty si vinny lebo prednost sprava. Coz by nahravalo tomu co pise miso a ini - ze prednost sprava plati tak ci tak.

Na druhu stranu, napr. tuna: https://www.nsud.sk/data/att/28390.pdf ale aj inde som zachytil ze sud rozhodol tak, ze sofer nemoze neustale predpokladat ze niekto iny porusi predpisy/jazdi nebezpecne, nepredvidatelne, a teda vlastne viac v prospech madbugieho mozno.... Zeby otazka na dopravakov a prokuraturu/sudy? Lebo ciste "rozumovo", mne pride ze je to zavisle od situacie - napr. pri madbugie, v istom zmysle spravil chybu aj madbugie tym ze siel "neprimerane rychlo" - 20-30km/h, ale s tym ze cyklista je maly, rychlo vie zabrzdit, docela dobre sa vie vyhnut.... a teda tato rychlost u cyklistu je omnoho menej nebezpecna. Na druhu stranu, sofer bol v protismere, siel rychlo, nemal prehlad, maly cyklista sa mu musel "vo vlastnom pruhu" vyhybat.
Taktiez, existuju krizovatky, kde fakt len minimalne/vobec nevidis pri odbacani doprava do svojho pruhu. Cize aj ked ides pomalicky/rozbiehas sa z krizovatky po tom co davas bacha aby si dal prednost, sa moze stat ze v protismere-iduci, co ma podla pravej ruky prednost, to do teba napali lebo nesiel svojim, ale tvojim pruhom.
19.04.2019 - 10:10:49
00
madbugie napísal:
hmmm prednosť sprava je fajn... avšak vodič mercedesu v mojom prípade odbočuje DoĽava... takže do križovatky možno vôjde ako prvý, ale dáva prednosť protiidúcim vozidlám... (a stále je to výjazd z parkoviska, nie cesta, resp. účelová komunikácia, obytná zóna, kde prednosť z prava neplatí myslím...)

za "normálnych" okolností, ak by išiel ako má, tak sa asi míňame súčasne... ja doprava on doľava...

tak a čo ščul... OK som vinný, tak dnes si dám o 5 km v Karpatoch viac... ;-)

PS toto nie je žiadny auto-hate... všetci sme aj šoféri aj cyklisti... a prúser spraví každý, či na jednej či druhej strane... to ja proste len tak, že bacha treba dávať furt a fšadze...


prednosť z prava platí aj na parkovisku... to len tak na okraj k tomu tvojmu podivnému argumentovaniu....a nie nieje to výjazd z parkoviska je to cesta.. je to normálna ulica... za cestou je parkovisko... máš ho označené značkami.....cesta po ktorej išiel vodič mercedesu nieje o nič menšou cestou ako cesta po ktorej si išiel ty...

a teraz späť k téme... ste na rovnocenných cestách.. on neodbočuje do ľava v tejto križovatke kde sa stretáva s tebou.. keďže ty ideš z jednosmerky... on odbočuje až na ďalšej križovatke doľava...

teba absolútne nemusí trápiť prečo bol v protismere.... išiel z prava ty mu máš dať prednosť a nie tam vletieť ako pako a ešte byť rozčarovaný že tam bolo auto -_-
19.04.2019 - 12:27:48
00
misopetrovic podla mna nemas pravdu ... je kopec judikatov, kde sudy rozhodli v prospech "vinneho" na zaklade toho, ze vodic nie je povinny predpokladat ze niekto iny PORUSI predpisy ... to auto sprava nema co robit v protismere, teda vodic odbocujuci doprava z vedlajsej tam z toho smeru nema komu davat prednost, t.j. nema ako porusit predpisy ... to je to iste ako ked by niekto sprava vybehol na cestu z protismeru z jednosmerky ...
prave pre taketo pripady je v zakone zakaz predbiehania v krizovatke, cize vinny za nehodu by bolo auto v protismere, nie ten z vedlajsej
19.04.2019 - 13:00:08
03
Dnes nás skoro sundal tento umelec na Touaregu, ked sme obchádzali jamu na kraji cesty tak len nás lízol pár cm.

Prílohy:

2019-04-19_1439.png
2019-04-19_1439.png 747.67 KiB thumb_up0thumb_down

19.04.2019 - 15:47:27
00
Toto je kazdodenna realita chrapuni co nevedia kolko je 1.5metra a takych je bohuzial 99.9 percent co takto jazdia hajzli skur.... Rozmyslam ze namontujem 1.5m roxor s vlajockou za sedlo nech maju co obchadzat kreteni
19.04.2019 - 17:21:34
01
Myslim ale ze u nas ten zakon nie je, iba sa to na nete hodne komunikuje. Kazdopadne vacsinou plati ze cim drahsie auto tym vacsi ***** v nom sedi.
19.04.2019 - 17:50:49
05
Auto väčšinou substituuje nedostatky v oblasti slipov. A mozgu.
19.04.2019 - 19:09:12
07
To bola 1.5 metrova jama? Nezmenil cyklista nahle smer, ze sofer uz nemal ziadnu sancu zareagovat? S tymto som sa tiez uz stretol... S arogantnimi cyklistami.

Osobne po ceste jazdim uz minimalne, kedze arogancia na cestach je uz moc silna kava aj pre ostatnych soferov, toboz pre cyklistov.
19.04.2019 - 20:14:17
01
Ono vies, ked hodis metrovu vlnu pri aute, ktore je od teba 1,5m tak je tam stale 50cm rezerva. Nie je to komfortny priestor, ale stale priestor ktory nie je citelne ohrozujuci. Toto podla fotky vyzera byt este menej cm.

A ano, s arogantnymi cyklistami suhlasim. Preto sa stale pozeram za seba pri rozbitej ceste. A ako vodic proste pojdem do vedlajsieho pruhu aj ked sa za mnou vytvori kolona.
19.04.2019 - 20:32:58
00
outsiiider napísal:
Toto je kazdodenna realita chrapuni co nevedia kolko je 1.5metra a takych je bohuzial 99.9 percent co takto jazdia hajzli skur.... Rozmyslam ze namontujem 1.5m roxor s vlajockou za sedlo nech maju co obchadzat kreteni
Ty si pán :D
Pozicaj si roxor od Vaskyho. Možno budete kamaráti :D
19.04.2019 - 21:24:26
00
potom dopadnu takto
https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/2491469477549926
19.04.2019 - 23:31:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up