Joj ledavi. Vieš čo. Sak si to prečítaj poriadne. Najlepší defekty nemali. To sú tí, čo boli vo výsledkovej listine na prvých miestach. Nie tí čo by tam mohli byť, keby. Mali všetky zložky športového výkonu - kondičnú /fyzickú/, vedomosti a skúsenosti ako nedostať defekty /psychická/ na takej úrovni, že došli ako došli. Nie prvýkrát, náhodou. Roky jazdia. Na rozlične technicky náročných tratiach. Sa naučili - dlho zlepšovali psychickú zložku športového výkonu. Ako dojsť do cieľa. Medzi prvými.


Naposledy upravil ivan dňa 19.04.2019 - 13:32:57, celkovo upravené 2 krát.

19.04.2019 - 13:25:14
00
odolnosť voči defektu je lineárne závislá od hodnoty ftp danej konštantou od narodenia, nie? nechcel by si to dať aj do grafu? :D
19.04.2019 - 13:28:46
00
Teraz sa mi nechce. Možno zajtra. A ty ako si na tom - s touto zložkou ? Koľko šusakov si chytil na pretekoch ? Laháš často ?
19.04.2019 - 13:30:58
00
ivan napísal:
Joj ledavi. Vieš čo. Sak si to prečítaj poriadne. Najlepší defekty nemali. To sú tí, čo boli vo výsledkovej listine na prvých miestach. Nie tí čo by tam mohli byť, keby. Mali všetky zložky športového výkonu - kondičnú /fyzickú/, vedomosti a skúsenosti ako nedostať defekty /psychická/ na takej úrovni, že došli ako došli. Nie prvýkrát, náhodou. Roky jazdia. Na rozlične technicky náročných tratiach. Sa naučili - dlho zlepšovali psychickú zložku športového výkonu. Ako dojsť do cieľa. Medzi prvými.

A možno pri inom obutí by nemal defekty ani Sagan. (toto nie je z mojej hlavy, povedali to niektorí ľudia od XCO)
19.04.2019 - 13:37:11
00
Vedomosti. Skúsenosti. Co obut. A sme tam kde sme boli.
19.04.2019 - 13:38:32
00
Podstata debaty bola o Saganovom štarte a prečo nie Lami atď. To ty si začal kľučkovať v argumentoch . Saganova výkonnosť nemala konkurenciu a predpoklad úspechu bol vyšší a to rozhodlo . Kľudne mohol dostať defekt aj Lami a potom by boli príspevky že mal ísť Sagan. Na margo úspechu prvých. Ono taký Španiel Colema (toho asi nepoznáš ) dovtedy vyhral tak veľký prd. Max 10-ty . A predsa bol 3. Fontana v Londýne 3 a dovtedy nič moc .aj keď vždy v prvej 10-ke. Takže Sagan mal len smolu na defekty ,škoda . uzavrime
to mlátenie slamy.
19.04.2019 - 15:07:10
03
Ze to nebola len smola, na tom sa zhodli trocha väčší odborníci ako ty, ja, ...
Sám Sagan skonštatoval, že nemal dostatok skúseností, ...

https://sport.sme.sk/c/20248230/oh-rio-2016-online-prenos-cross-country-peter-sagan.html?ref=av-center

https://sport.sme.sk/c/20248877/veril-ze-skonci-do-desiateho-miesta-za-defekty-si-mozem-sam-uznal-sagan.html

V žiadnych argumentoch som nezačal kľučkovať. Trepeš. Mlátiš slamu.
Podstata debaty: Do Ria nemal ísť Sagan. Nemal na to aby bojoval o najvyššie priečky. Mal tam ísť ten, kto sa najviac pričinil o nominačné miesto. Lami.

Môžme to uzavrieť.
19.04.2019 - 15:26:25
00
ivanko, just a control question: koľko máš toho a) najazdené a b) odpretekané na XC biku?
lebo mám podozrenie, že to je disciplína, ktorej kravskú pizzu rozumieš
19.04.2019 - 16:48:33
07
Odbočuješ od témy. Mlátiš slamu, ... To aj študentov tak oblbuješ ? Bavíš, ... Som ti dal pelec hore. Tiež za pobavenie. A nerešpektuješ pokyny Ledavi - ho. Prestať mlátiť slamu.
19.04.2019 - 16:58:21
00
tak som si toho ivana skusil dat blokovat, no aj tak tu vidim len kopu debaty o tom jak sa s nim hadate... Nechajte ho tak, mozno tu opat bude nezanedbatelne % prispevkov, ktore maju informacnu hodnotu
19.04.2019 - 17:17:44
05
Kedysi to bola sranda čítať, ale fakt už je toho moc. Prosím vás nekrmte už toho trolola.
19.04.2019 - 17:23:15
04
ja som tiež za, ale som skeptický, vždy sa nájde niekto komu to nedá reagovať. možno by sa zišla funkcia aby sa konkrétna téma dala zamknúť pre istých užívateľov je to podľa mňa efektívnejšie, ako keď si ho blokujeme
19.04.2019 - 18:36:07
00
A ty by si rozhodoval o tom, pre ktorých. Systémom - kto ti oponuje - odstreliť. Paf.To by bolo ideálne. Pre teba. Ináč na ľudí sa zbraňou nemieri. asperitasko. Kde žiješ ? V lese ?
19.04.2019 - 18:43:27
00
Co ten Benett dnes? Nejak to prekaucoval. Alebo?
19.04.2019 - 18:56:32
00
tulenik napísal:
Pred pár týždňami som sa pýtal matta (on začínal ako hokejista, což nie je veľmi aeróbne), či niekde nenaďabil na to, či sa lepšie nadobúda silová alebo vytrvalostná zložka výkonu, alebo naopak, čo ide prvé do péčka. Matt odpovedal trošku off topic, ale v zásade k našej otázke:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1460089.html#p1460089
(dominovala uňho anaeróbna zložka výkonu, odporúčali mu CX)
(Inak tá otázka čo som mal na matta ma stále zaujíma, ide vám rýchlejšie nahor sila - teda MMP v 5-60 s intervaloch, alebo vytrvalosť, teda MMP v intervaloch rádove desiatok minút, napr. FTP? a naopak, ak nedobrovoľne pauzujete, čo vám prvé odchcípa?)

Jednoznačne prvé odchádza aeróbna kondícia, za posledný rok som niekolkokrát nedobrovolne pauzoval, a po návrate, výbušnosť, špurt a anaeróbna kapacita boli +/- nezmenené alebo o max 3-5% menšie, kdežto taký 20 minutový výkon sa dokázal prepadnúť aj o 15% to isté u mňa platí aj pri silovom tréningu v gyme, velmi rýchlo sa dokážem prepracovať na také moje silové štandardy, je to otázka niekolkých kvalitných tréningov, u aeróbnej výkonnosti to je inak tá sa pomaly naberá ale velmi rýchlo ide do kytek, (tieto tvrdenia nemám vedecky overené a zakladajú sa na mojich subjektívnych pocitoch ktoré sú mierne podložené faktickými číslami)
19.04.2019 - 19:16:42
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up