Moze, ale nemusi. Ale flintos sa potreboval ukojit...
21.04.2019 - 11:25:07
02
Pri tulavom, co im tam robi neplechu, beriem. Ale urcite nemusia strielat na psa, ktory tam len pobehuje a nikomu neskodi.
21.04.2019 - 12:04:28
00
Pred dvoma dňami som na výlete s deťmi a psom v Sulovskych skalách stretol pri chôdzi s poľovníkom. A presne na toto som sa ho pýtal že ako to je so psom na voľno v lese,keďže ma sám vyzval aby som psa pustil z vôdzky. Povedal ze podla nového zákona môže pes voľne pobehovať ale musí byť stále pod dozorom.Najlepšie stále na dohľad a musí poslúchať na povel a označený nejakým reflexným prvkom. Sám povedal, že ak nejaký poľovník zastrelí psa o ktorého je zjavne postarané, nemôže byť kompletný. Takéto niečo sa deje ak zatúlaný pes naháňa mláďa alebo gravidnu samicu.
21.04.2019 - 15:30:32
01
A nie je to náhodou definované tak keď pes nesmie naháňať alebo plašiť lesnú zver? Voľne pobehujúci pes na lúke by nemal byť problém pre nikoho okrem takých, ktorých svrbí prst na spúšti a proste si "musia" nahoniť ego. Avšak aj v takom prípade musia zastrelené zviera dohľadať a nesmie ho nechať len tak voľne v prírode ležať.
21.04.2019 - 15:34:19
00
Povedal mi stále pod dozorom. Neviem ako to je definované.
21.04.2019 - 15:45:40
00
yoyomi Nebolo to myslené na teba. Začala som písať svoj príspevok keď ten tvoj ešte nebol onlajn :)
21.04.2019 - 15:47:56
00
hlavny problem su tie nase ledabolo formulovane zakony ,bez presneho ozrejmenia pojmov... kazdy si ho vylozi ako sa mu hodi do nátury....

nejak tak ako pise yoyomi ,pod dohladom by malo znamenat ze majitel je na dohlad a pes je schopny reagovat na jeho povely ,v case mladat treba davat vacsi bacha az nahodou nejake nenajde ...
21.04.2019 - 18:46:20
00
Zákon č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve
§ 24
(3) Zakazuje sa v poľovnom revíri
d) voľný pohyb psa vo vzdialenosti väčšej ako 50 m od osoby, ktorá psa vedie;

§ 29
(1) Člen poľovníckej stráže je pri plnení úloh podľa tohto zákona oprávnený
f) usmrtiť v poľovnom revíri voľne sa pohybujúceho psa19) vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšej pozemnej stavby;23a) to sa nevzťahuje na poľovníckeho psa a na psa, ktorý má nasadený obojok alebo prsný postroj, pričom tieto musia byť vo výraznej farbe odlišnej od farby jeho srsti,
(2) Oprávnenie podľa odseku 1 písm. f) a g) môže užívateľ poľovného revíru povolením na lov zveri preniesť aj na iných držiteľov poľovných lístkov.

Myslím, že je to presné a jasné. Je samozrejme rozdiel lúka za dedinou plná piknikujúcich ľudí a lúka niekde na kopci, kde sú momentálne zaľahnuté mladé sŕnčatá. Tam voľne pohybujúci sa pes v tomto období nemá čo robiť, aj keď zákon to umožňuje.
21.04.2019 - 21:56:18
01
Nie, hlavny problem je v ludoch - nas vsetkych, ze take nieco tolerujeme. Nemozes v lese pustit psa, lebo (vraj) plasi zver. Nemozes ist do lesa, lebo je tam polovacka. Nemozes ist do lesa, lebo je to sukromny pozemok. Nemozes ist do lesa bicyklovat lebo (vraj) nicis chodniky. Nemozes ist do lesa, lebo je to narodny park. Ale pritom polovnici si tam strielaju hlava-nehlava, robia obrovske hony, kde plasia a strielaju vsetko, co sa da. Ich lovnu zver si v lesoch pestuju (srncia, vysoka...) a "skodnu" (vlk) strielaju (alebo by aspon chceli). Maju pomaly neobmedzene pravomoci. Lesnici si robia cesty kade-tade, nicia potoky, zostava po nich len (s)pust, nemaju problem tazit v rezervaciach, sposobuju zaplavy a vytvaraju neprirodzene monokulturne lesy. Ich deti sa po hrebenoch prevazaju na motorkach a stvorkolkach. Je to chore. Lesnictvo a polovnictvo ako take by sa malo zrusit, a "riadit" by to mali skutocni odbornici, pre ktorych les nie su len stromy, a ktori nepotrebuju udrziavat urcity druh zveri vo velkom pocte len kvoli lovu a ostatne druhy povazovat za skodnu. Uz mozno deti nasich deti na Slovensku nezaziju skutocny les, a vacsinu slovenskej fauny budu poznat akurat tak z encyklopedii a nasich fotiek...
21.04.2019 - 22:13:45
07
pockaj, co take nieco akoze ze tolerujeme? Myslis ludi, co pri turach nevyuzivaju turisticke chodniky ale chodia hlava nehlava pre lepsie selfie, odhadzuju smeti na kazdom kroku, ohorkami cigariet zapaluju lesy, po lesoch a narodnych parkoch ziapu a nosia prenosne repraky s hudbou nahlas.... Tak ako tu niektori chcu zakazat polovnictvo v kazdej forme, zabitie zvierata je pre niektorych psychicka porucha (prajem dobru chut k tomu vyprazanemu vegetarianskemu bravcovemu rezniku), tak isto chcu psycho polovnici a im podobni zneuzivatelia zakazat vstup beznym ludom do prirody.
Z toho prispevku co tam je, tu kazdy pravdaze veri dievcine, ze psik len na chvilku odbehol.... Tak isto pravdaze aj polovnik tuna - postrelenu zver nedohladal?.... Aka, z toho co sa vie, mohli spravit chybu obaja, len jeden z nich (hociktory z nich), alebo mozno aj nik....
A teraz sa tu bude kvoli tomuto ziapat na jednu stranu.... Comu to pomoze? Riesit treba obe strany - aj sialenych "polovnikov"/lovcov a podobne, ale aj ludi co sa nedokazu spravat v prirode. Oboje je daleko od idealu ale v oboch skupinach je aj kopu rozumnych a slusnych ludi. Kolektivna vina nie je riesenie....
21.04.2019 - 22:30:29
02
neviem prečo, ale Tvoj príspevok ala kapitán Danko ma irituje,
takže v duchu nastavenej logiky mi nejak príde, že sám si zavadzáš...
21.04.2019 - 22:45:58
02
Nikto z nás tam nebol. Ale ešte ma napadá, či si bol strelec istý, že pes je ďalej ako 50m od majiteľky? Keď niekto strieľa na psíka v oblasti kde sa očakáva pravidelné venčenie štvornohých chlpáčov činí tak zvyčajne z jasným vedomím že ide niekomu zastreliť psíka. Skutočnosť, že sa nesnažil svoju obeť neskôr dohľadať túto moju domnienku potvrdzuje. Inak by sa cítil asi v práve a nebál by sa postaviť pred majiteľku postreleného psíka. Dúfam, že keď strieľal bol si vedomý, že mieri mimo obytnú zónu a že sa presvedčil, že v blízkosti nie je iný človek. Inak ten človek bol IMHO v tom lese s nabitou puškou za určitým cieľom, t.j. bol tam aby si do niečoho strelil. Ak tam bol sám, predpokladám, že pri vstupe do lesa neboli žiadne upozornenia o prebiehajúcom love.
21.04.2019 - 22:49:24
02
Všetci vieme, že v lesoch žije zver a pobehujú po nich ľudia s puškami, ktorí strieľajú doslova na všetko, čo sa hýbe. Fakt neviem, aký má potom zmysel púšťať tam na voľno psa a nevedieť, kde je, čo tam robí a kto naňho mieri.
21.04.2019 - 23:06:54
00
cokupit zamyslel si sa vobec nad tou absurditou? Ved tu uz vobec nejde o nejakeho psa. To si uz fakt tak mimo (bez urazky)?
22.04.2019 - 00:43:50
00
Pokojne ma vrat do reality
22.04.2019 - 06:38:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up