Srsen napísal:
neviem prečo, ale Tvoj príspevok ala kapitán Danko ma irituje,
takže v duchu nastavenej logiky mi nejak príde, že sám si zavadzáš...


nerozumiem celkom co myslis a preco by som mal sam sebe zavadzat. Co hovorim je, ze niektori ludia tuna a aj na inych miestach pokrytecky odsudzuju/zakazuju celu skupinu na zaklade jednotlivcov, aj na zaklade pribehov kde mozno ani nevedia "celu story". Potom ale clovek vojde do lesa a to spravanie sa turistov ktorym "na oplatku" argumentuju polovnici/lesnici plosne zakazy/obmedzenia vstupov pre nevyvolenych a pod., vidno u jednotlivcov tiez mega casto.
Napr. teraz je svina polovnik a treba zakazat vsetkych polovnikov lebo postrelil "volne behajuceho psa". Zajtra ked "volne behajuci pes" v lese napadne cyklistu tak bude treba zakazat komplet vsetkych psickarov v lese?
(neviem ako to bolo v tomto pripade, mozno pes bol viditelne oznaceny, bol ozaj len par 10m od majitelov a posluchal na slovo....a mozno nie a debilnost viedla k dalsej debilnosti)
22.04.2019 - 07:10:52
02
"zrusit polovnictvo aj lesnictvo v takej forme ako je momentalne u nas - papalasske", oni chcu regulovat vsetkych a nikto nereguluje ich ...zacat odzaciatku a urobit kontrolovatelny system prisposobitelny roznym okolnostiam ...ako sa to lahko povie :lol:
22.04.2019 - 08:12:07
01
A prečo ste sa vlastne rozhodli, že strelec bol poľovník?
22.04.2019 - 08:59:57
02
... lebo biatlonista asi nebude mať guľovnicu väčšieho kalibru ako .22 LR alebo brokáreň. Alebo v tvojom svete je bežné, že nepoľovník buď dostane NP na poľovnú zbraň "len tak", alebo sa v ňom bežne dedia v rodových líniách pytliakov starootcovské ilegálne zbrane?
22.04.2019 - 12:10:14
03
Mam rad psov, ale ak vidim v prirode ako psi stvu zver aj kilometer po poli, ten pes nepozna pravidla, ale majitel psa nie je v poriadku. Je to velky sok pre zver, pes je pre nu predaror, zver to velmi zle vnima a stres sa odzrkadluje na vyvoji mladat!!!
22.04.2019 - 19:09:55
04
Ty si tak videl stvat psa zver kilometer po poli :D Mam labradorku, byvam na kopaniniciach a vzdy je v lese pustena. Chodime tade kde turisti ani bikeri nechodia, polovnici nas nastastie poznaju a aj ked sa blizime k horizontu vzdy si ju volam k nohe nech ju mam na dohlad... Pravidelne natrafime na srny, daniele, muflonov, zajacov... Neviem co este... Ale ziadnu, ziadnu zver nenahana dlhsie jak nejakych sto metrov lebo vie ze nema sancu... A na zapiskanie sa pravidelne vrati behom chvilky
22.04.2019 - 19:20:06
02
roobi2 a co myslis, ako taki vlci asi lovia svoju korist? Stres je prirodzena sucast divociny, a to, ze ty to uz nezazivas, tak to neznamena, ze je to zle. Dalsi pokryveny pohlad na prirodzenu vec vdaka polovnikom a spol., ktory sa nadalej traduje v spolocnosti. Chodil som a chodim do lesa casto, ale zeby som niekedy videl cudzieho psa nieco nahat, to sa mi este nestalo. Tiez mam psa a ako pisal OlafTopan, zabehne maximalne par desiatok, mozno 100 metrov, a to je tak vsetko, potom to vzda. A ***** stale nechapem, ze polovnikom vadi, ze pes nieco len vyplasi, ked oni tie zvierata zabijaju, robia hony a pod.
22.04.2019 - 19:43:32
04
Nie každý poľovník je hajzel ktorý strieľa na každého volne pusteného psa (môj šéf v práci ale taký je :^) ) . A nie každý majiteľ psa má labradora alebo čivavu ktorá počúva na povely, voľne pustený pes v prírode fakt dokáže uštvať a dokonca aj zraniť či strhnúť zver ( kopec takých zážitkov nám rozprával už vyššie spomínaný šef a preto má aj taký "postoj a vzťah" :worried: k voľne pusteným psom v prírode.

Ona vlastne aj táto možnosť poľovníkov strieľať na voľne pustené psy v prírode vzišla práve z toho že veľa divej zveri bolo usmrtenej práve takto voľne pustenými psami. Otázka je ak sa fakt jedná o čivavu alebo podobné bojové plemeno či je nutný odstrel.

edit: najznámejšia zatiaľ posledná "kauza" strhnutej zveri voľne pustenými psami bola z Popradu kde psi viceprimátora usmrtili zver pri cyklochodníku v Poprade.


Naposledy upravil winter78 dňa 22.04.2019 - 19:51:34, celkovo upravené 1 krát.

22.04.2019 - 19:46:42
01
winter78 napísal:
... vzišla práve z toho že veľa divej zveri bolo usmrtenej práve takto voľne pustenými psami.


Hej? A koľko? A odkiaľ máš takú informáciu?
22.04.2019 - 19:48:23
02
roobi2 napísal:
Mam rad psov, ale ak vidim v prirode ako psi stvu zver aj kilometer po poli, ten pes nepozna pravidla, ale majitel psa nie je v poriadku. Je to velky sok pre zver, pes je pre nu predaror, zver to velmi zle vnima a stres sa odzrkadluje na vyvoji mladat!!!


Ak sa toto stane je to chyba len a len majiteľa psa. Tak ak chce poľovník urobiť skutočný poriadok nech to vysvetlí majiteľovi. Strielať na psa len preto, že je 50m od pána a zakon mu to čo i len trochu dovoľuje, je to isté ako keď matka dá zaucho synovi pri varení klobásy so slovami “už vidím ako to žerieš bez chleba”!
A ak by toto urobil poľovník môjmu psovi, tak mu tú pušku obtočím okolo krku a hlaveň mu strčím do riti.
22.04.2019 - 19:57:22
05
@Francisek pretoze strelit si a este k tomu do psa, je pre nich neskutocne bozsky pozitok...
22.04.2019 - 19:59:52
02
tu sme mali predsedu PZ ten strieľal všetko čo sa pohlo, dosť psycho, keď si na dedine a všetci sa navzájom poznajú a ty strelíš kamošovi psa a tváriš sa že pohoda... on teda aj mačky sundával... to už neviem ako zabrániš vonkajšej mačke aby nechodila od domu... aj vykastrovaná sa rada prejde.. našťastie je už krypel na nohy a do prírody moc nechodí... ale nový predseda je podobný... ten mi asi zastrelil polovného psa, takže ani to im nie je sväté, že nestrieľať na polovné plemeno.
ďalší problém je že skoro všetka zver je premožená, najmä diviačia a tá ničí potom aj ostatné, bažantom vyžerú hniezda atd.. polovníci strielajú už len tie svine, ale je ich tolko že majú plné mrazáky tak až tak nelovia... kvôli tomu je potom mega veľa srnčieho, to nikto neloví, lebo to je ako zajac na dlhých nohách, viac roboty ako úžitku... keby boli tie srny niekde v lese, tak mi je to jedno, ale tlačia sa k domom zožerú všetko čo sa snažíš dopestovať, od úžitkových plodín, po tie okrasné.
22.04.2019 - 20:25:04
00
Takže vy sa tu dobrovoľne priznávate, že vaše psy duria v lesoch zver a ešte sa pohoršujete, keď si niekto právom dovolí vám ich odstreliť? Ľudská blbosť je fakt nekonečná.
22.04.2019 - 20:28:58
00
A ked pojdem behat a v ramci tempa budem durit zver ja, mozu ma zastrelit?
22.04.2019 - 20:34:01
011
keď budeš behať a budeš duriť zver tak ťa budú po lese naháňať na veľkých džípoch so silnými a hlučnými motormi a za silného dymu z výfukov :)
22.04.2019 - 20:38:32
07

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up